Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά γύρισα... :) θα αρχίσω να διαβάζω σε λίγο, αλλά please οι συζητήσεις για ROMs κτλ όχι εδώ είπαμε... στο θέμα με τα hacks/βελτιώσεις.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Για το DLNA τι καλωδιο χρειαζομαστε για ενσυρματη συνδεση TV-Router?

 

Το ίδιο καλώδιο που θα χρησιμοποιούσες αν συνέδεες τον router με pc. Αυτό εξαρτάται και από την τηλεόραση που έχεις αλλά μάλλον μιλάμε για καλώδιο ethernet.

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω πολυ ξερει καποιος να μου γραψει γιατι χωρις να πειραξω το τηλεφωνο

samsung galaxy s ζηταει pin.

Exω αλλαξει καρτα sim.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω πολυ ξερει καποιος να μου γραψει γιατι χωρις να πειραξω το τηλεφωνο

samsung galaxy s ζηταει pin.

Exω αλλαξει καρτα sim.

 

Είμαι σίγουρος ότι έχεις την JG1 έκδοση και στο κάνει συνήθως σε χώρους με πολύ ασθενές σήμα...

Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα βλεπω οτι βγηκε καινουργιο google maps...

το διαβασα και μπηκα στο μαρκετ αλλα δεν μου εβγαλε να το κανω update...

αλλα μετα που το ξανασκευτηκα απορισα...

το "χαρτες" που εχει μεσα προ-περασμενο το galaxy δεν ειναι google maps?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που επέστρεψα από Αμερική μου έβγαλε κι εμένα το καινούριο market που λέτε εδώ και μια βδομάδα... (ωραίο είναι :)) Οπότε υποθέτω το δίνουν σε συγκεκριμένες περιοχές...

 

@fotisg: Nαι, το χάρτες είναι το google maps.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα βλεπω οτι βγηκε καινουργιο google maps...

το διαβασα και μπηκα στο μαρκετ αλλα δεν μου εβγαλε να το κανω update...

αλλα μετα που το ξανασκευτηκα απορισα...

το "χαρτες" που εχει μεσα προ-περασμενο το galaxy δεν ειναι google maps?

 

με το appbrain κάνε δουλειά γιατί με το κανονικό μάρκετ σώθηκες.

Link to comment
Share on other sites

@fotisg: Nαι, το χάρτες είναι το google maps.

 

Και πως αναβαθμιζουμε σε 5.0?:blink:

 

Καλως ηρθες Αλεξ!:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που επέστρεψα από Αμερική μου έβγαλε κι εμένα το καινούριο market που λέτε εδώ και μια βδομάδα... (ωραίο είναι :)) Οπότε υποθέτω το δίνουν σε συγκεκριμένες περιοχές...

 

@fotisg: Nαι, το χάρτες είναι το google maps.

 

(α καλως ηλθες...! ευτυχως για εσενα που τα αμερικανικα αεροδρομια δεν εγειναν παγοδρομια οπως το heathrow!!! χεχε!!!)

 

αφου ειναι google maps, update δεν θα'πρεπε να παρει?

 

edit.

 

με το appbrain κάνε δουλειά γιατί με το κανονικό μάρκετ σώθηκες.

 

 

α ευχαριστω! τωρα ειδα αυτη την απαντηση....

η αληθεια ειναι πως με εκνευριζει και το appbrain...ειχα παει να περασω να δω το life screen της netfront και μου ειχε βγει η πιστη...!

παντως τωρα που μου το πες θα το κανω το update στο google maps! thanks

Edited by fotisg24
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο καλώδιο που θα χρησιμοποιούσες αν συνέδεες τον router με pc. Αυτό εξαρτάται και από την τηλεόραση που έχεις αλλά μάλλον μιλάμε για καλώδιο ethernet.

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Με τις θυρες που βλεπεις υπαρχει αλλος τροπος?

http://www.hdtvtest.co.uk/image/hdtv/Samsung-LE32C530/rear-connections.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χθές σκάλωσε η ένδειξη μπαταρίας στο 100% και δεν το πήρα πρέφα ότι μπορεί να κόλλησε μιας και το είχα φορτίσει κανά 2ωρο πριν. Βάζω ξυπνητήρι κανονικά, κοιμάμαι και το πρωί σηκώνομαι κατά λάθος μόνος μ να πάω στη δουλειά (ευτυχώς!) και συνειδητοποιώ ότι η μπαταρία είχε βγεί off. Το τι καντήλια έριξα πρωινιάτικα, δε λέγεται! Ελπίζω να μη μου το ξανακάνει...
Link to comment
Share on other sites

Χθές σκάλωσε η ένδειξη μπαταρίας στο 100% και δεν το πήρα πρέφα ότι μπορεί να κόλλησε μιας και το είχα φορτίσει κανά 2ωρο πριν. Βάζω ξυπνητήρι κανονικά, κοιμάμαι και το πρωί σηκώνομαι κατά λάθος μόνος μ να πάω στη δουλειά (ευτυχώς!) και συνειδητοποιώ ότι η μπαταρία είχε βγεί off. Το τι καντήλια έριξα πρωινιάτικα, δε λέγεται! Ελπίζω να μη μου το ξανακάνει...

 

Περνα κατι απο αυτα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=765419

 

Προσοχη να διαλεξεις για τη σωστη rom. Αν δεν εχεις τα 3 κουμπια απλα αγνοησε το link

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες Αλεξ!!Να σε ρωτησω...η jm2,jm5 και jpa που δινεις στο πρωτο ποστ του hack and roots γιατι διαφερουν απο αυτες στο samfirmwares??και κατι ακομα αυτες που δινεις ειναι με 512pit??
Link to comment
Share on other sites

Περνα κατι απο αυτα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=765419

 

Προσοχη να διαλεξεις για τη σωστη rom. Αν δεν εχεις τα 3 κουμπια απλα αγνοησε το link

 

Ωραίος φίλε!

 

Edit: Δεν έχει για JPU, αλλά ούτως ή άλλως αυτά είναι mods για να δείχνει το ποσοστό της μπαταρίας. Τέτοιο έχω βάλει, το Battereminder συγκεκριμένα, απλά δείχνει 2ο εικονιδιάκι. Και τα δυο είχαν κολλήσει στο 100%. Κανά σκάλωμα θα ήταν.

 

Τα 3-button τα έκανα επαναφορά με τον οδηγό στο xda... μαζί τα λέγαμε :p

Edited by Budah
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε!

 

Edit: Δεν έχει για JPU, αλλά ούτως ή άλλως αυτά είναι mods για να δείχνει το ποσοστό της μπαταρίας. Τέτοιο έχω βάλει, το Battereminder συγκεκριμένα, απλά δείχνει 2ο εικονιδιάκι. Και τα δυο είχαν κολλήσει στο 100%. Κανά σκάλωμα θα ήταν.

 

Τα 3-button τα έκανα επαναφορά με τον οδηγό στο xda... μαζί τα λέγαμε :p

 

Ναι μαλλον θα εφαγε κανενα περιεργο σκαλωματακι. Σορρυ ρε συ δεν το θυμομουν εδω μεσα γινεται της κακομοιρας καθε μερα και το ξεχασα οτι επανεφερες:p

 

Morfie λολ:p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Είδα κάποιος θέλει να το στείλει το galaxy. Εγώ μετά από 2 μήνες με την 2.1, μετά την αλλαγή στην 2.2.1, απλό root superone click και χρήση 2 ημερών, μπορώ να πω ότι είμαι αισιόδοξος, βρήκα την υγειά μου, είναι όπως το ήθελα... Ελάχιστο ή μηδενικό πλέον lag, χωρίς task killers και lagfix, ωραίο market. Υπάρχουν κάποια προβλήματα, λίγο την μπαταρία έχω ξεθεώσει, αλλά είμαι αισιόδοξος ότι τις επόμενες μέρες θα υπάρξουν καλύτεροι χρόνοι. Επίσης, πολύ σημαντικό!-τα apps για yahoo mail και gmail, πλέον πολύ γρήγορα, όχι τόσο όσο του iphone, αλλά τελείως αξιοπρεπή. Τώρα πλέον είμαι πολύ ικανοποιημένος, δεν μου λείπει καθόλου το 3GS, νιώθω άνεση με το ότι πετάω μεσα ότι μπαταρία θέλω αν χρειαστεί και έχω αυτή την τρελή οθόνη για την οποία και το πήρα κατά βάση.

Και να πω για άλλη μία φορά ευχαριστώ στον Αντώνη, που με γλίτωσε από το εγκεφαλικό, και το σκότωμα του τηλεφώνου σαν το φίλο που έχει στείλει το προηγούμενο post. Θέλει όμως υπομονή το galaxy... Έχω την αίσθηση ότι τώρα αρχίζει να ωριμάζει και έχει και προβλήματα να λύσει...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω να πω ότι με τη 2.2.1. το κινητό είναι μαγεία. Χωρίς lagfix, ίχνος lag, flash και όλα όπως τα θέλω... Oπότε οι mods μπορούνε ν' αρχίσουν πάλι να διώχνουν τα posts για άλλες ROM... Εγώ έκλεισα!
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από ακριβός, είσαι και off-topic... :P

 

Συγνώμη διορθώνω το topic Που είναι η κατηγορία αγγελίες ;

Edited by morcheeba
Link to comment
Share on other sites

Είδα κάποιος θέλει να το στείλει το galaxy. Εγώ μετά από 2 μήνες με την 2.1, μετά την αλλαγή στην 2.2.1, απλό root superone click και χρήση 2 ημερών, μπορώ να πω ότι είμαι αισιόδοξος, βρήκα την υγειά μου, είναι όπως το ήθελα... Ελάχιστο ή μηδενικό πλέον lag, χωρίς task killers και lagfix, ωραίο market. Υπάρχουν κάποια προβλήματα, λίγο την μπαταρία έχω ξεθεώσει, αλλά είμαι αισιόδοξος ότι τις επόμενες μέρες θα υπάρξουν καλύτεροι χρόνοι. Επίσης, πολύ σημαντικό!-τα apps για yahoo mail και gmail, πλέον πολύ γρήγορα, όχι τόσο όσο του iphone, αλλά τελείως αξιοπρεπή. Τώρα πλέον είμαι πολύ ικανοποιημένος, δεν μου λείπει καθόλου το 3GS, νιώθω άνεση με το ότι πετάω μεσα ότι μπαταρία θέλω αν χρειαστεί και έχω αυτή την τρελή οθόνη για την οποία και το πήρα κατά βάση.

Και να πω για άλλη μία φορά ευχαριστώ στον Αντώνη, που με γλίτωσε από το εγκεφαλικό, και το σκότωμα του τηλεφώνου σαν το φίλο που έχει στείλει το προηγούμενο post. Θέλει όμως υπομονή το galaxy... Έχω την αίσθηση ότι τώρα αρχίζει να ωριμάζει και έχει και προβλήματα να λύσει...

 

 

Ένας λόγος είναι τα email που το δίνω

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω να πω ότι με τη 2.2.1. το κινητό είναι μαγεία. Χωρίς lagfix, ίχνος lag, flash και όλα όπως τα θέλω... Oπότε οι mods μπορούνε ν' αρχίσουν πάλι να διώχνουν τα posts για άλλες ROM... Εγώ έκλεισα!

 

Επιβεβαιώνω :dance:Α Ψ Ο ΓΟ ..!!! :dance:με την 2.2.1

LG G4
Link to comment
Share on other sites

περασα και εγω αυτη την ρομ (2.2.1) αλλα εχω θεμα με το μπλε δοντι πλεον.εχω ενα ακουστικο

ερικσον και πριν μου εμφάνιζε τηλ.καταλογο και κλησεις ,τωρα με αυτην την ρομ τιποτα ξεχωρα

που γενικα δεν δουλευει πλεον καλα ουτε και οταν δεχομαι η κανω κλησεις.

το παρατηρησε κανενας και αν βρηκε καμια λυση.κατα τα αλλα πολυ καλυ ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη διορθώνω το topic Που είναι η κατηγορία αγγελίες ;
http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39

 

Εχε και αυτο υποψιν.

http://www.skroutz.gr/s/271477/Samsung-Galaxy-S-i9000-8GB.html

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...