Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκεφτηκες μηπως ηταν θεμα του router η μηπως εφαγε κανενα σκαλωματακι το net εκεινη την ωρα? Ποιος ειπε ψεματα?

 

αυτό το ρουτερ δεν παθαίνει τπτ ποτέ, τώρα βρήκε λες που άλλαξα ρομ; :)

για τα ψέματα εννοώ οτι οι περισσότεροι βγαίνουν και λένε Ω φυσάει το ένα το άλλο και δεν λένε ποτέ τα αρνητικά ..

τέλοσπάντων.. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, και χρονια πολλα σε ολους. Παιδια, εκανα απεγκατασταση ενα προγραμμα και αφησε ενα κενο στη μια απο τις οθονες, κι ενω ειχε φτιαξει μια καινουρια, αφησε ενα κενο στην προηγουμενη και μια συντομευση ειναι πλεον μονη της στη τελευταια οθονη. Πως γινεται να τραβηξω τη μια συντομευση που ειναι μονη της και να τη βαλω στη προηγουμενη που εχει μια κενη θεση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, και χρονια πολλα σε ολους. Παιδια, εκανα απεγκατασταση ενα προγραμμα και αφησε ενα κενο στη μια απο τις οθονες, κι ενω ειχε φτιαξει μια καινουρια, αφησε ενα κενο στην προηγουμενη και μια συντομευση ειναι πλεον μονη της στη τελευταια οθονη. Πως γινεται να τραβηξω τη μια συντομευση που ειναι μονη της και να τη βαλω στη προηγουμενη που εχει μια κενη θεση?

 

πας στο μενου πατας το πρωτο απο τα τρια πληκτρα(το τερμα αριστερα δηλαδη που ειναι το πληκτρο επιλογες)πατας επεξεργασια, βρισκεις το εικονιδιο της εφαρμογης που θες την κρατας πατημενη με το χερι σου και την σερνεις σε οποια οθονη και θεση θες...την αφηνεις μετα πατας παλι το πρωτο πληκτρο και πατας αποθηκευση...

Link to comment
Share on other sites

πας στο μενου πατας το πρωτο απο τα τρια πληκτρα(το τερμα αριστερα δηλαδη που ειναι το πληκτρο επιλογες)πατας επεξεργασια, βρισκεις το εικονιδιο της εφαρμογης που θες την κρατας πατημενη με το χερι σου και την σερνεις σε οποια οθονη και θεση θες...την αφηνεις μετα πατας παλι το πρωτο πληκτρο και πατας αποθηκευση...
Το εκανα αλλα επειδη ειναι η μοναδικη στη τελευταια οθονη, δε μου βγαζει το σταυρουδακι που βγαζει σε ολες, προσπαθησα να τη συρω ετσι και μου τη βγαζει στο καπακι στην επιφανεια εργασιας για το καδο. Μα εγω δε θελω να τη διαγραψω αλλα να τη μετακινησω στην προηγουμενη οθονη που εχει μια κενη θεση. Δε μπορει πρεπει να υπαρχει λυση. Καμια αλλη βοηθεια help? Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλα επειδη ειναι η μοναδικη στη τελευταια οθονη, δε μου βγαζει το σταυρουδακι που βγαζει σε ολες, προσπαθησα να τη συρω ετσι και μου τη βγαζει στο καπακι στην επιφανεια εργασιας για το καδο. Μα εγω δε θελω να τη διαγραψω αλλα να τη μετακινησω στην προηγουμενη οθονη που εχει μια κενη θεση. Δε μπορει πρεπει να υπαρχει λυση. Καμια αλλη βοηθεια help?

 

Κατι κανεις λαθος. Η διαδικασια ειναι ακριβως αυτη που σου ειπε ο domigr. Πρεπει να πατησεις πρωτα την επεξεργασια.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Κατι κανεις λαθος. Η διαδικασια ειναι ακριβως αυτη που σου ειπε ο domigr. Πρεπει να πατησεις πρωτα την επεξεργασια.
Μετα χωρις υπερβολη πανω απο 10 προσπαθειες, τη δεχτηκε. κι ομως την εκανα απολυτα σωστα απο την αρχη. Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια παιδια. :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αφου ξαναστησα την jpx και το gps επανηλθε (ουφφφ) να πω οσα παρατηρησα περισοτερο απο την συγκριση μεταξυ jpx-jpy (οι οποιες ειναι και οι πιο προσφατες γιατι δουλευωντας με την jpx καποιες ημερες ειχα την ευκαιρια να μπορω να κανω συγκριση και να εστιασω σε καποια θεματα..

λοιπον αρχικα και οι 3 ρομ(jpu-jpx-jpy) ειναι σχεδον ιδιες,παρατηρησα οτι η jpx ειναι πιο γρηγορη απο την jpy και ιδια με την jpu,ανοιγει καποιες εφαρμογες γρηγοροτερα,οπως οι επαφες,το πληκτρολογιο του τηλεφωνου,τα αρχεια μου,στην οποια μου δινει την εντυπωσει οτι διαβαζει γρηγοροτερα τα αρχεια της συσκευης.μην φανταστειτε τιποτα καραμπινατες διαφορες,δεκατα του δευτερολεπτου που ενας χρηστης απλος μαλον δεν θα το καταλαβει,ενω καποιος που ψαχνεται θα το παρει χαμπαρι.το gps της jpy μου εβγαλε το λαδι και τελικα δεν καταφερε να κλειδωσει με τιποτα,μεχρι την μπαταρια εβγαλα και ξαναεβαλα αλλα τιποτα,δεν ειμαι και στο καλυτερο σημειο για λοκαρισμα αλλα κατα την διαρκεια των δοκιμων ειχα διπλα και το mioP560 το οποιο λοκαρισε σε 30 δευτερα ενω το galaxy με τιποτα!!!!!ξαναεβαλα την jpx και ολα καλα!!:up:

στο σκρολαρισμα και οι 2 ειναι αψογες,καποιες στιγμες στον browser ισως κανει ψιλοκαρεδιασματα αλλα ειναι για κλασμα του δευτερολεπτου και δεν ασχολεισαι μαζι του,δεν σε ενοχλει,στις επαφες που ανεφεραν καποιοι για κολληματα,αυτο δεν ισχυει,σφαιρα στην κυριολεξια!!!η μπαταρια στην jpx ειναι στα καλυτερα της,το λιωνεις και δεν κατεβαινει.

εκει που ειδα προβλημα παλι στην jpy ηταν στο wifi,κατι δεν πηγαινε καλα με το σημα,μια κανονικα,μια επεφτε,μια το εχανα..στην jpx ειναι ΑΨΟΓΟ!!!οτι επιπεδο σηματος εχω σε διαφορα σημεια με το laptop εχω και στο galaxy και μου δινει την εντυπωση οτι πλεον κατεβαζει με μεγαλυτερες ταχυτητες,μιλαμε για wifi που δεν το εχω ξαναδει σε κινητο!!

τελος να πω οτι 2.2.1 ειναι μια ταχυτατη ρομ,δεν υπαρχει lag κι οταν λεω δεν υπαρχει,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!αυτο που μου εχει κανει μεγαλη εντυπωση ειναι η διαχειριση μνημης,μου δινει την εντυπωση οτι δουλευει καπου στα ορια του agressive,δεν κρεμαει και δεν καθυστερει το κινητο οτι κι αν του κανεις,το ελιωσα στην πιεση και δεν καταλαβαινε τιποτα κι οχι μονο αυτο αλλα δεν επεφτε σε χαμηλα ορια μνημης.εβαλα αρχικα autokiller μαθημενος απο την 2.1 και διαπιστωσα οτι δημιουργουσε προβλημα,τον εβγαλα και δουλευε καλυτερα,το μονο που εχω αυτην την στιγμη ειναι το root και τιποτα αλλο.

εδω να πω οτι μιλησα με καποια παιδια απο εδω να παρω εικονα και δοκιμασα και τους 2 τροπους για ρουτ,ο ευκολοτερος ειναι μεν μεσω cf-root αλλα <τρωει> μνημη,35mb μαλιστα (εχει βεβαια το πλεονεκτημα του 2e recovery).εγω το εκανα με το superoneclick,χωρις να σημαινει οτι εχω κανει την καλυτερη επιλογη,απλα δεν ηθελα να μου φαει μνημη το ρουτ.

αα κι ενα τελευταιο που δεν μου αρεσε στην jpy,οταν μετα απο επανεκινηση αργουσε περισσοτερο να κλειδωσει σημα απο τον παροχο.

σαν συμπερασμα λεω οτι αναμεσα στις 2 τελευταιες ρομ καλυτερη και χωρις προβληματα θεωρω την jpx η οποια οπως ειχε πει και ο Πετρος σε καποιο προσφατο ποστ του <ειναι εκνευριστικα απροβληματιστη>.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η jpx ειναι μια χαρα. Δικαιολογει την τιμη του τηλεφωνου. Με μια δυο προσθηκες εφαρμογωνν εγινε οπως το ηθελα. Ειχε γινει μια ερωτηση για την μπαταρια. Λοιπον. Χτες μεσημερι ρο εβγαλα. Εχω στειλει sms διαφορα. Εχω μιλησει στο τηλεφωνο εχω κανει πλοηγηση εχω μπει αρκετα στο ιντερνετ και εχω ακομα 52%. Ολα καλα μεχρι τωρα.

 

Εγώ με την JPX είχα μεγάλο πρόβλημα με την μπαταρία.Από 2 μέρες στην JPO έπεσε στην μισή με την JPX .Και είχε και ένα ζήτημα με την οθόνη να μην σβήνει ή να ανοίγει απο μόνη της ενώ είναι κλειδωμένο το κινητο.

 

Με την JPY δεν έχω δοκιμάσει το gps αλλα τα άλλα δείχνουν να δουλεύουν σωστά...

Link to comment
Share on other sites

τρωει μνημη,35mb μαλιστα (εχει βεβαια το πλεονεκτημα του 2e recovery).εγω το εκανα με το superoneclick,χωρις να σημαινει οτι εχω κανει την καλυτερη επιλογη,απλα δεν ηθελα να μου φαει μνημη το ρουτ..

 

Μπραβο για το review σου :):):)

Ερωτηση. Το οτι τρωει μνημη πως το βλεπουμε? Το τσεκαρα τωρα και μου δινει 339ΜΒ...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο για το review σου :):):)

Ερωτηση. Το οτι τρωει μνημη πως το βλεπουμε? Το τσεκαρα τωρα και μου δινει 339ΜΒ...

 

το βλεπω απο την διαχειριση εργασιων,κανονικα ειναι 339 mb,οταν φλασαρισα το cf και στην jpu και στην jpx μου επεφτε στα 304

Link to comment
Share on other sites

Αρα φιλε μου εσυ προτεινεις να βαλουμε την jpx ετσι ? βασικα οταν το παρω θελω να βαλω την οσο δυνατα καλυτερη ρομ μιας και δεν θα εχω και πολυ χρονο για φλασαρισματα κλπ κλπ

 

(btw παντου διαβαζα για αυτη την ρομ του darky εχει να κανει σχεση με την jpx η ειναι αλλη ρομ αυτη που εφτιαξε εκεινος ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

το βλεπω απο την διαχειριση εργασιων,κανονικα ειναι 339 mb,οταν φλασαρισα το cf και στην jpu και στην jpx μου επεφτε στα 304

 

Τωρα το τσεκαρα και με την διαχειρηση εργασιων και με το android system panel μου δινει 339 , στην JPY με cf root

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Τωρα το τσεκαρα και με την διαχειρηση εργασιων και με το android system panel μου δινει 339 , στην JPY με cf root

 

και στις 2 ρομ που δοκιμασα μου εδειξε μετα την επανεκινηση 304,δεν ξερω τι παιζει να πω οτι και τις 2 φορες ειχα φλασαρει τις 2.2.1 πανω σε jm5,ισως κατι γινοταν εκει,ισως καποιο bug και μου εδειξε τοσο,ισως να ηταν εικονικο και θα διορθωνονταν σε επομενη επανεκινηση,δεν ξερω,αυτο ειδα αυτο λεω

 

Να επισημασω επισης κατι που ξεχασα γιατι αρκετοι ειπαν οτι η gallery στην jpy ανοιγει γρηγοροτερα,κατι τετοιο δεν ισχυει,με την ιδια ταχυτητα ανοιγει και στην jpx,καμια μα καμια διαφορα.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Τωρα το τσεκαρα και με την διαχειρηση εργασιων και με το android system panel μου δινει 339 , στην JPY με cf root

 

και μενα με jpu και cf-root 339 ειναι..

απλα το cf-root(χωρις να ειμαι 100% σίγουρος) νομιζω οτι μου δημιουργει προβλημα με την μπαταρια..

Edited by nikolaki12
KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

και στις 2 ρομ που δοκιμασα μου εδειξε μετα την επανεκινηση 304,δεν ξερω τι παιζει.

 

Να επισημασω επισης κατι που ξεχασα γιατι αρκετοι ειπαν οτι η gallery στην jpy ανοιγει γρηγοροτερα,κατι τετοιο δεν ισχυει,με την ιδια ταχυτητα ανοιγει και στην jpx,καμια μα καμια διαφορα.

 

 

δε ξέρω , σε μένα κανονικά 339 δείχνει, εγώ σε jpx το μόνο που με ενοχλεί είναι η μπαταρία (τρώει πολύ το wifi)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιος Παρη, ευχαριστουμε πολυ! Αρα απο σενα και τον Πετρο JPX δαγκωτο. Ωραια! Για να δουμε τωρα αν καποιος πει αποψη και συκριτικα με τις custom doc και darky gingerbread. Ευχαριστουμε παιδια. Ετσι προχωραμε και παμε μπροστα το forum και βοηθουμαστε ολοι μας και οχι επαναλαβανοντας τα ιδια πραγματα 78469 φορες μεσα στη μερα. Ειναι ασχημο αυτο που λεω για τα καινουργια παιδια αλλα δυστυχως πρεπει να ερθουν στη θεση μας. Δεν γινεται να απανταμε το ιδιο πραγμα 10 φορες μεσα σε μια μερα, με αυτον τον τροπο δυστυχως πολλα ενεργα μελη φευγουν η συμετεχουν σιωπηλα. Ειναι κριμα για ολους μας.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

σαν συμπερασμα λεω οτι αναμεσα στις 2 τελευταιες ρομ καλυτερη και χωρις προβληματα θεωρω την jpx η οποια οπως ειχε πει και ο Πετρος σε καποιο προσφατο ποστ του <ειναι εκνευριστικα απροβληματιστη>.

 

Συμφωνώ απολύτως με την ανάλυσή σου. Το μοναδικό θέμα σε εμένα είναι το gps αλλά μάλλον δεν έχει σχέση με τη rom καθώς πριν το φορτώσω με τις εφαρμογές μου μου δούλεψε τέλεια. Θα ψάξω να βρω ποιά άτιμη εφαρμογή μου την κάνει τη ζημιά αλλά και να μην τη βρω δεν χαλιέμαι. Αυτή τη στιγμή το κινητό για πρώτη φορά είναι ακριβώς αυτό που ήθελα όταν τ' αγόρασα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιος Παρη, ευχαριστουμε πολυ! Αρα απο σενα και τον Πετρο JPX δαγκωτο. Ωραια! Για να δουμε τωρα αν καποιος πει αποψη και συκριτικα με τις custom doc και darky gingerbread. Ευχαριστουμε παιδια. Ετσι προχωραμε και παμε μπροστα το forum και βοηθουμαστε ολοι μας και οχι επαναλαβανοντας τα ιδια πραγματα 78469 φορες μεσα στη μερα. Ειναι ασχημο αυτο που λεω για τα καινουργια παιδια αλλα δυστυχως πρεπει να ερθουν στη θεση μας. Δεν γινεται να απανταμε το ιδιο πραγμα 10 φορες μεσα σε μια μερα, με αυτον τον τροπο δυστυχως πολλα ενεργα μελη φευγουν η συμετεχουν σιωπηλα. Ειναι κριμα για ολους μας.

 

δεν δοκίμασα Jpy δεν ξέρω ,πρόσφατα ξεκίνησα να βάζω roms ε και με jpu και καπάκι jpx δεν άντεξα να βάλω και την jpy , λέω να περιμένω καμιά εβδομάδα, κάνει πολλά δωρα η samsung τελευταία .

 

υ.γ. έχω βάλει darky 6.0

 

υ.γ.2 βρήκε κανένας πως γίνεται να σώζονται οι συνδέσεις των επαφών π.χ. gmail - facebook γιατί αυτό μου τρώει τον περισσότερο χρόνο

Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω , σε μένα κανονικά 339 δείχνει, εγώ σε jpx το μόνο που με ενοχλεί είναι η μπαταρία (τρώει πολύ το wifi)

ακριβως το ιδιο παρατηρω και εγω.

Μου φαινεται οτι το wifi τρωει πολυ περισσοτερη μπαταρια απο την jm5

ειναι το μοναδικο μελανο σημειο που παρατηρω στην 2.2.1 jpx.

Κατα τα αλλα ειναι απιστευτα γρηγορη χωρις προβλημα.

Ας πει και κανενας αλλος τη γνωμη του να δουμε αν διασταυρωνομαστε

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιος Παρη, ευχαριστουμε πολυ! Αρα απο σενα και τον Πετρο JPX δαγκωτο. Ωραια! Για να δουμε τωρα αν καποιος πει αποψη και συκριτικα με τις custom doc και darky gingerbread. Ευχαριστουμε παιδια. Ετσι προχωραμε και παμε μπροστα το forum και βοηθουμαστε ολοι μας και οχι επαναλαβανοντας τα ιδια πραγματα 78469 φορες μεσα στη μερα. Ειναι ασχημο αυτο που λεω για τα καινουργια παιδια αλλα δυστυχως πρεπει να ερθουν στη θεση μας. Δεν γινεται να απανταμε το ιδιο πραγμα 10 φορες μεσα σε μια μερα, με αυτον τον τροπο δυστυχως πολλα ενεργα μελη φευγουν η συμετεχουν σιωπηλα. Ειναι κριμα για ολους μας.
νασαι καλα Παναγιωτη,ολοι προσπαθουμε να προσφερουμε με τον τροπο μας οπως εχεις κανει κι εσυ και πολλα παιδια απο εδω μεσα.το θεμα ειναι οπως ειπες πολυ σωστα οτι εχει γινει χαος εδω μεσα απο τα καινουρια παιδια που επαναλαβανουν ξανα και ξανα τις ιδιες ερωτησεις (δεν θελω να προσβαλω κανεναν,ουτε εγω ειμαι κανενας <μαστορας>του ειδους,υπαρχουν ομως εδω μεσα αρκετοι πραγματικοι γνωστες) με αποτελεσμα να γεμιζει το thread αχρηστα ποστ,θα προτεινα στους πιο καινουριους χρηστες να προτιμησουν,αφου διαβασουν πρωτα,να κανουν καλυτερα pm σε πιο παλιους χρηστες ωστε και αυτοι να βοηθηθουν αμεσα και το thread να παραμενει καθαρο με ουσιαστικα ποστ.

 

 

Συμφωνώ απολύτως με την ανάλυσή σου. Το μοναδικό θέμα σε εμένα είναι το gps αλλά μάλλον δεν έχει σχέση με τη rom καθώς πριν το φορτώσω με τις εφαρμογές μου μου δούλεψε τέλεια. Θα ψάξω να βρω ποιά άτιμη εφαρμογή μου την κάνει τη ζημιά αλλά και να μην τη βρω δεν χαλιέμαι. Αυτή τη στιγμή το κινητό για πρώτη φορά είναι ακριβώς αυτό που ήθελα όταν τ' αγόρασα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

σιγουρα καποια εφαρμογη σου εχει κανει ζημια,το επαθα κι εγω με το motonav,εκανα wipe data κι εφιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Και μια ξέμπαρκη ερώτηση.Το βάζω να φορτίσει.Μόλις τελειώσει η φόρτιση,αρχίζει και χτυπάει/κουδουνίζει.Οταν το αποσυνδέσω σταματάει.Πως θα το κάνω να μην κουδουνίζει με το τέλος της φόρτισης; (το έπαθα βραδιάτικα και έψαχνα να δω τι έγινε στις 3 το πρωί.)

 

Υ.Γ. εχω διαβάσει όλα τα posts ψάχνοντας για την λύση απλα δεν αναφέρεται πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Και μια ξέμπαρκη ερώτηση.Το βάζω να φορτίσει.Μόλις τελειώσει η φόρτιση,αρχίζει και χτυπάει/κουδουνίζει.Οταν το αποσυνδέσω σταματάει.Πως θα το κάνω να μην κουδουνίζει με το τέλος της φόρτισης; (το έπαθα βραδιάτικα και έψαχνα να δω τι έγινε στις 3 το πρωί.)

 

Bug ή feature που διορθωνεται με την 2.2.1

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

υ.γ.2 βρήκε κανένας πως γίνεται να σώζονται οι συνδέσεις των επαφών π.χ. gmail - facebook γιατί αυτό μου τρώει τον περισσότερο χρόνο

 

Κοιτα στο γνωστο πλεον blog του Αντωνη (TonyK) που ειναι στην υπογραφη του.

 

νασαι καλα Παναγιωτη,ολοι προσπαθουμε να προσφερουμε με τον τροπο μας οπως εχεις κανει κι εσυ και πολλα παιδια απο εδω μεσα.το θεμα ειναι οπως ειπες πολυ σωστα οτι εχει γινει χαος εδω μεσα απο τα καινουρια παιδια που επαναλαβανουν ξανα και ξανα τις ιδιες ερωτησεις (δεν θελω να προσβαλω κανεναν,ουτε εγω ειμαι κανενας <μαστορας>του ειδους,υπαρχουν ομως εδω μεσα αρκετοι πραγματικοι γνωστες) με αποτελεσμα να γεμιζει το thread αχρηστα ποστ,θα προτεινα στους πιο καινουριους χρηστες να προτιμησουν,αφου διαβασουν πρωτα,να κανουν καλυτερα pm σε πιο παλιους χρηστες ωστε και αυτοι να βοηθηθουν αμεσα και το thread να παραμενει καθαρο με ουσιαστικα ποστ.

 

 

σιγουρα καποια εφαρμογη σου εχει κανει ζημια,το επαθα κι εγω με το motonav,εκανα wipe data κι εφιαξε.

 

Πολυ καλα τα λες Παρη, εγω απλα θα προσθεσω οτι ενας τροπος να βοηθηθουν και αυτοι καλυτερα ειναι η αναζητηση. ΟΚ το ξερω οτι και απο εκει τους πεταει 3-4 σελιδες με αποτελεσματα, αλλα τι να κανουμε ρε παιδια ολοι μας ψαξαμε για να βρουμε, δεν γινεται αλλιως.

 

Επισης για να μην παρεξηγηθουμε οπως σωστα ειπες, δεν σημαινει οτι εμεις που ειμαστε πιο παλιοι τα ξερουμε ολα ουτε ειμαστε τιποτα σχετικοι. Για να μιλησω για τον εαυτο μου υπαρχουν παρα πολλα πραγματα που δεν τα ξερω, με τη διαφορα οτι τα ψαχνω πρωτα μονος μου εξονυχιστικα και μετα ρωταω αν δεν μπορεσω να βρω κατι. Αυτος πιστευω ειναι ο σωστος τροπος για να λειτουργουμε σε ενα φορουμ.

 

Ολα φυσικα αποκτωνται με την εμπειρια και δεν γινεται να τα μαθουμε σε μια μερα. Εγω μετα απο τους μηνες αυτους ενασχολησης με το κινητο, εχω αποκτησει κυριως εμπειρια σε καποια θεματα, δεν εγινε ουτε guru, ουτε εχω το υποβαθρο γνωσεων που θα με βοηθησουν να κατανοησω εξειδικευμενα πραγματα. Απλα εμαθα καποια εφαρμοσμενα πραγματα πολυ καλα σε σημειο να μπορω να βοηθω καποιους αλλους. Οταν δεν ξερω απλα δεν λεω τιποτα. Αυτα για τα καινουργια παιδια, για να μην νομιζουν οτι εδω ειναι και κανενα service center της samsung, γιαυτο λεμε παντα με ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ευθυνη οτι κανουμε.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στο γνωστο πλεον blog του Αντωνη (TonyK) που ειναι στην υπογραφη του.

 

η αλήθεια είναι οτι είναι μια ώρα δύσκολη αλλά δεν βρίσκω κάτι :)

ίσως να μην κατάλαβες και τι ρώτησα, οι επαφές μου είναι στο gmail (μόνο αυτόν τον οδηγό βρήκα στο blog) απλά επειδή είναι χωρίς email τις κάνω λινκ με τις αντίστοιχες του fb (κι έτσι παίρνουν της φωτογραφίες,τα email και τα στάτυς) αλλά το λινκ δεν είναι κάτι που ανανεώνει την επαφή στο gmail (τουλάχιστον αυτό είδα εγώ)

 

τεσπα , σορρυ αν υπάρχει η λύση, δε το πολυ έψαξα (και συνήθως ψάχνω , αλήθεια :):):):) )

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι οτι είναι μια ώρα δύσκολη αλλά δεν βρίσκω κάτι :)

ίσως να μην κατάλαβες και τι ρώτησα, οι επαφές μου είναι στο gmail (μόνο αυτόν τον οδηγό βρήκα στο blog) απλά επειδή είναι χωρίς email τις κάνω λινκ με τις αντίστοιχες του fb (κι έτσι παίρνουν της φωτογραφίες,τα email και τα στάτυς) αλλά το λινκ δεν είναι κάτι που ανανεώνει την επαφή στο gmail (τουλάχιστον αυτό είδα εγώ)

 

τεσπα , σορρυ αν υπάρχει η λύση, δε το πολυ έψαξα (και συνήθως ψάχνω , αλήθεια :):):):) )

 

Α ναι εχεις δικιο καταλαβα οτι θες να συγχρονισεις τις επαφες σου με το gmail και το fb. Δυστυχως δεν γνωριζω και με το facebook δεν εχω ασχοληθει ποτε μου οποτε θα σου πει καποιο παιδι.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...