Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένας λόγος είναι τα email που το δίνω

 

τι έχουν τα email ; προσωπικά βρήκα πολύ εύχρηστο το app της samsung και πλέον υποστηρίζει και html (το χρησιμοποιώ και για gmail αντί για το app τις google)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

περασα και εγω αυτη την ρομ (2.2.1) αλλα εχω θεμα με το μπλε δοντι πλεον.εχω ενα ακουστικο

ερικσον και πριν μου εμφάνιζε τηλ.καταλογο και κλησεις ,τωρα με αυτην την ρομ τιποτα ξεχωρα

που γενικα δεν δουλευει πλεον καλα ουτε και οταν δεχομαι η κανω κλησεις.

το παρατηρησε κανενας και αν βρηκε καμια λυση.κατα τα αλλα πολυ καλυ ρομ.

ποια ρομ ακριβως περασες?να δουμε μηπως εχει προβλημα καποια συγκεκριμενη,εγω παντως με την jpx δεν εχω το παραμικρο προβλημα και δουλευω το bluetooth με ανοικτη ακροαση και με handsfree και ειναι αψογο οπως και στην 2.1 (αναγνωριση κλησεων,φορτωση επαφων,συνδεσιμοτητα κλπ,ολα τελεια)
Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ ακριβως περασες?να δουμε μηπως εχει προβλημα καποια συγκεκριμενη,εγω παντως με την jpx δεν εχω το παραμικρο προβλημα και δουλευω το bluetooth με ανοικτη ακροαση και με handsfree και ειναι αψογο οπως και στην 2.1 (αναγνωριση κλησεων,φορτωση επαφων,συνδεσιμοτητα κλπ,ολα τελεια)

 

και εγω την jpx εχω και απο την ημερα που την περασα μεγαλο προβλημα.

δουλευω αυτο το ακουστικο HBH-DS980 αρκετα χρονια και δεν ειχα ποτε προβλημα

αρα?

Link to comment
Share on other sites

και εγω την jpx εχω και απο την ημερα που την περασα μεγαλο προβλημα.

δουλευω αυτο το ακουστικο HBH-DS980 αρκετα χρονια και δεν ειχα ποτε προβλημα

αρα?

εκανες κανενα wipe data/factory reset μετα το φλασαρισμα?

Link to comment
Share on other sites

οχι γιατι το ειδα το τηλ να πηγαινει πολυ καλα.λες να πρεπει να κανω?

 

παντα καλο ειναι να κανουμε μετα απο φλασαρισμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μένα απο σήμερα ευτυχης κατοχος του SGS απο Cosmote.

Προερχομαι απο Windows Mobiles & Iphone.

Πλεον εχω γιnei Fan του Android Χαρη στισ λειτουργειες του αλλα και του forum σας εδω διαβαζοντας σιωπηρα πανω απο μηνα.

Να ρωτησω κατι κατεβασα απο samsungfirmware το JPY ειχα το JM1 και δουλευουν και τα 3 button. ειχε μονο ενα αρχειο ετρεξα odin και εφοσον ειχε μονο ενα αρχειο δεν τικαρα τιποτα αλλο περα απο το pda,καλα εκανα? μπηκε ολα καλα αλλα δεν εχω ελληνικα στο πληκτρολογιο! τι εκανα λαθος? to locale και το input στο πληκτρολογιο τα ελεγξα αλλα δεν μου εχει γλωσσα εισαγωγης ελληνικα παρολο που στο locale εχει και οταν το διαλεγω τα μενου ειναι ελληνικα αλλα πληκτρολογιο αγγλικο!anyone help?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μένα απο σήμερα ευτυχης κατοχος του SGS απο Cosmote.

Προερχομαι απο Windows Mobiles & Iphone.

Πλεον εχω γιnei Fan του Android Χαρη στισ λειτουργειες του αλλα και του forum σας εδω διαβαζοντας σιωπηρα πανω απο μηνα.

Να ρωτησω κατι κατεβασα απο samsungfirmware το JPY ειχα το JM1 και δουλευουν και τα 3 button. ειχε μονο ενα αρχειο ετρεξα odin και εφοσον ειχε μονο ενα αρχειο δεν τικαρα τιποτα αλλο περα απο το pda,καλα εκανα? μπηκε ολα καλα αλλα δεν εχω ελληνικα στο πληκτρολογιο! τι εκανα λαθος? to locale και το input στο πληκτρολογιο τα ελεγξα αλλα δεν μου εχει γλωσσα εισαγωγης ελληνικα παρολο που στο locale εχει και οταν το διαλεγω τα μενου ειναι ελληνικα αλλα πληκτρολογιο αγγλικο!anyone help?

 

η jpy δεν εχει ελληνικα στο πληκτρολογιο παρα μονο σαν γλωσσα μενου γιατι ειναι xxjpy για να εχει ελληνικο πληκτρολογιο πρεπει να ειναι xw...

Link to comment
Share on other sites

η jpy δεν εχει ελληνικα στο πληκτρολογιο παρα μονο σαν γλωσσα μενου γιατι ειναι xxjpy για να εχει ελληνικο πληκτρολογιο πρεπει να ειναι xw...

 

Σ ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου.να και κατι που μου ειχε ξεφυγει . οποτε τι κανω? υπαρχει τροπος να μπει ελληνικο πληκτρολογιο η βαζω καποια απο αυτες τις 2 ?I9000XWJPB η I9000XWJPA ?

η I9000XWJPA θελει αλλο .pit σωστα?

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3425042&highlight=swype#post3425042

Για ελληνικο swype. Σε μενα δουλεψε μια χαρα.

 

αυτο βαζει μονο swype? η και στο qwerty εχει ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου.να και κατι που μου ειχε ξεφυγει . οποτε τι κανω? υπαρχει τροπος να μπει ελληνικο πληκτρολογιο η βαζω καποια απο αυτες τις 2 ?I9000XWJPB η I9000XWJPA ?

η I9000XWJPA θελει αλλο .pit σωστα?

 

ναι θελει αλλο pit..αν θες βαζεις καποιες απο αυτες η κατεβαζεις το htc_ime απο το xda η το greek_ime απο το market και βλεπεις αν σε βολευουν...εγω πχ εχω την jpb επειδη δεν με πολυβολευαν αυτα και περιμενω xw με 2.2.1...αλλοι ομως εχουν αυτα...;)

Link to comment
Share on other sites

αυτο βαζει μονο swype? η και στο qwerty εχει ελληνικα?

 

μονο swype...

Link to comment
Share on other sites

αυτο βαζει μονο swype? η και στο qwerty εχει ελληνικα?

 

Μονο swype. Ελληνικα στο πληκτρολογιο samsung δε ξερω πως μπαινουν...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,οσοι βαλατε την jpy,το gps το δοκιμασατε??την περασα πριν να δω τι διαφορες της απο τις αλλες αλλα τωρα που δοκιμαζα το gps δεν κλειδωνει με τιποτα,μα με τιποτα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα η jpx ειναι μια χαρα. Δικαιολογει την τιμη του τηλεφωνου. Με μια δυο προσθηκες εφαρμογωνν εγινε οπως το ηθελα. Ειχε γινει μια ερωτηση για την μπαταρια. Λοιπον. Χτες μεσημερι ρο εβγαλα. Εχω στειλει sms διαφορα. Εχω μιλησει στο τηλεφωνο εχω κανει πλοηγηση εχω μπει αρκετα στο ιντερνετ και εχω ακομα 52%. Ολα καλα μεχρι τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Χαχα πραγματικα χω ζαλιστει. Το κινητο τελικα ειναι δυναμιτης. Αποδειξη οτι μπαινουν εδω ενα σωρο ατομα με διαφορετικη rom ο καθενας και γραφουν εντυπωσεις, αλλα για καποιον που δεν εχει περασει καμια ειναι μια κολαση το thread (με την καλη εννοια παντα):) Ενω ειχα αρχισει λιγο να ξεκαθαριζω εντυπωσεις σχετικα με τις καινουργιες 2.2.1 με τον χαμο των τελευταιων ημερων εχω χασει τα αυγα και τα καλαθια. Μακαρι να μπορουσε καποιος φιλος που περασε και τις 3 να γραψει συνοπτικα 2-3 πραγματακια + και - για την καθεμια, γιατι εκει που μπαινει ο ενας και λεει οτι πεταει μετα με τη μια λεει καποιος αλλος οτι κολλαει στο scroll.:p

 

Δεν περναω ΤΙΠΟΤΑ λεμε, υπομονη κραταω γερα!:lol:

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Χαχα πραγματικα χω ζαλιστει. Το κινητο τελικα ειναι δυναμιτης. Αποδειξη οτι μπαινουν εδω ενα σωρο ατομα με διαφορετικη rom ο καθενας και γραφουν εντυπωσεις, αλλα για καποιον που δεν εχει περασει καμια ειναι μια κολαση το thread (με την καλη εννοια παντα):) Ενω ειχα αρχισει λιγο να ξεκαθαριζω εντυπωσεις σχετικα με τις καινουργιες 2.2.1 με τον χαμο των τελευταιων ημερων εχω χασει τα αυγα και τα καλαθια. Μακαρι να μπορουσε καποιος φιλος που περασε και τις 3 να γραψει συνοπτικα 2-3 πραγματακια + και - για την καθεμια, γιατι εκει που μπαινει ο ενας και λεει οτι πεταει μετα με τη μια λεει καποιος αλλος οτι κολλαει στο scroll.:p

 

Δεν περναω ΤΙΠΟΤΑ λεμε, υπομονη κραταω γερα!:lol:

Παναγιωτη περιμενε λιγο και θα σας πω μερικες εντυπωσεις γιατι τις δοκιμασα και τισ 3 (εστω για λιγο),ξαναστηνω την jpx (τι την ηθελα την jpy ο ερμοοοοςς:lol::lol:) κι επιστρεφω
Link to comment
Share on other sites

Χαχα πραγματικα χω ζαλιστει. Το κινητο τελικα ειναι δυναμιτης. Αποδειξη οτι μπαινουν εδω ενα σωρο ατομα με διαφορετικη rom ο καθενας και γραφουν εντυπωσεις, αλλα για καποιον που δεν εχει περασει καμια ειναι μια κολαση το thread (με την καλη εννοια παντα):) Ενω ειχα αρχισει λιγο να ξεκαθαριζω εντυπωσεις σχετικα με τις καινουργιες 2.2.1 με τον χαμο των τελευταιων ημερων εχω χασει τα αυγα και τα καλαθια. Μακαρι να μπορουσε καποιος φιλος που περασε και τις 3 να γραψει συνοπτικα 2-3 πραγματακια + και - για την καθεμια, γιατι εκει που μπαινει ο ενας και λεει οτι πεταει μετα με τη μια λεει καποιος αλλος οτι κολλαει στο scroll.:p

 

Δεν περναω ΤΙΠΟΤΑ λεμε, υπομονη κραταω γερα!:lol:

 

jpu/jpy Πολύ καλές γρήγορες και οι 2

η πρώτη έχει κάποιο πρόβλημα και σε 2-3 σκρολαρίσματα καρεδιάζει πολύ

και η δεύτερη έχει πρόβλημα με το wifi

αλλά πραγματικά σου λέω είναι και οι 2 πιστολάτες και έχω δοκιμάσει αρκετές official/unofficial.

μέρα με τη νύχτα είναι... trust me

ρε παιδια,οσοι βαλατε την jpy,το gps το δοκιμασατε??την περασα πριν να δω τι διαφορες της απο τις αλλες αλλα τωρα που δοκιμαζα το gps δεν κλειδωνει με τιποτα,μα με τιποτα!!!!

μου δουλεύει πολύ καλύτερα από οποιαδήποτε άλλη ρομ που έχω δοκιμάσει

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

μολις την εβαλα και εγω ειχα το ιδιο προβλημα αλλα μετα επανεκκινηση της συσκευης επιασε αμεσως. θα το ξαναδοκιμασω παλι
Link to comment
Share on other sites

jpu/jpy Πολύ καλές γρήγορες και οι 2

η πρώτη έχει κάποιο πρόβλημα και σε 2-3 σκρολαρίσματα καρεδιάζει πολύ

και η δεύτερη έχει πρόβλημα με το wifi

αλλά πραγματικά σου λέω είναι και οι 2 πιστολάτες και έχω δοκιμάσει αρκετές official/unofficial.

μέρα με τη νύχτα είναι... trust me

 

μου δουλεύει πολύ καλύτερα από οποιαδήποτε άλλη ρομ που έχω δοκιμάσει

 

Χμμ αυτο δεν μου αρεσει καθολου ομως. Τι να το κανω να ειναι σφαιρατη αν εχει προβλημα με το wifi. Σχεδον 3 ωρες τη μερα τις περναω στο internet μεσω του wifi του κινητου. Επισης τελικα με αυτο το gps ρε σεις τι θα γινει? Μου φαινεται πρεπει να το παρουμε αποφαση οτι δεν θα δουλεψει ποτε να τελειωνουμε. Δεν εχει βγει μια φορα μια rom και να συμφωνησουμε ολοι πανηγυρικα οτι δουλευει αψεγαδιαστα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Χμμ αυτο δεν μου αρεσει καθολου ομως. Τι να το κανω να ειναι σφαιρατη αν εχει προβλημα με το wifi. Σχεδον 3 ωρες τη μερα τις περναω στο internet μεσω του wifi του κινητου. Επισης τελικα με αυτο το gps ρε σεις τι θα γινει? Μου φαινεται πρεπει να το παρουμε αποφαση οτι δεν θα δουλεψει ποτε να τελειωνουμε. Δεν εχει βγει μια φορα μια rom και να συμφωνησουμε ολοι πανηγυρικα οτι δουλευει αψεγαδιαστα.

 

κοίτα εγω σου λέω τι παρατήρησα χθες που κατέβαζα εφαρμογές κτλπ από την αρχή

έφαγε σκάλωμα για 3 λεπτά και για να δουλέψει το ανοιγόκλεισα 2 φορές

δεν έχει νόημα να λέμε ψέματα και εγώ περιμένω να πεις ο τρακμαν τι παίζει με την jpx για να δω άμα θα ξαναφλασάρω η όχι.

 

υγ; τώρα πχ μου κλείδωσε το wifi σε 2 δευτερόλεπτα σε απόσταση 30 μέτρων..

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

κοίτα εγω σου λέω τι παρατήρησα χθες που κατέβαζα εφαρμογές κτλπ από την αρχή

έφαγε σκάλωμα για 3 λεπτά και για να δουλέψει το ανοιγόκλεισα 2 φορές

δεν έχει νόημα να λέμε ψέματα και εγώ περιμένω να πεις ο τρακμαν τι παίζει με την jpx για να δω άμα θα ξαναφλασάρω η όχι.

 

υγ; τώρα πχ μου κλείδωσε το wifi σε 2 δευτερόλεπτα σε απόσταση 30 μέτρων..

 

Σκεφτηκες μηπως ηταν θεμα του router η μηπως εφαγε κανενα σκαλωματακι το net εκεινη την ωρα? Ποιος ειπε ψεματα?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...