Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περασα χθες την I9000XXJPU 2.2.1 και δεν μου βγαζει το εικονιδιο 3G , βγαινει μονο η μπαρα του σηματος, τι γινεται ?

 

Κατεβασε την εφαρμογη apn on/off και δοκιμασε να το ανοιξεις.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

OK το τελευταιο firmware μετα το κολπο με το kies ειναι super.

Οπως επρεπε να ειναι το κινητο απο την αρχη. Δεν θελει lag fix, η αποκριση ειναι παρα πολυ καλη

 

Αξιζει να το βαλει καποιος,κανει την διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

περασα χθες την I9000XXJPU 2.2.1 και δεν μου βγαζει το εικονιδιο 3G , βγαινει μονο η μπαρα του σηματος, τι γινεται ?

 

Πρεπει να περασεις τα APN χειροκινητα. Δες το blog του TonyK στην υπογραφη του, νομιζω τα εχει συκεντρωμενα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος?

μπαινουν καλα μεσα? ισως χρειαζεται λιγο παραπανω δυναμη τις πρωτες 1-2 φορες για να κουμπωσει σωστα

αμα δεν εχεις ακουστικα δοκιμασε την καρφιτσα απο τιποτα ηχεια αμα εχεις...

 

Δικιο εχεις,φοβομουν να βαλω δυναμη και δεν τα πιεζα αρκετα να κανουν το τελευταιο click,τωρα παιζουν μια χαρα,ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να διαβασεις εδω φιλε http://www.myphone.gr/library/article-42.html

 

Μια χαρα εισαι, για το μονο που πρεπει να ανησυχεις ειναι τιποτα ακυρες χρεωσεις που μπορει να μην παρεις χαμπαρι και ενω νομιζεις οτι εισαι σε wifi να εισαι σε 3γ. Αυτο θα σου το λυσει η εφαρμογη που σου ειπα να βαλεις. Τα 2 που βλεπεις στα "ονοματα σημειων προσβασης" ειναι το ενα για το mobile internet και το αλλο για τα mms.

αρα red_herring οταν βλεπω το σημα HSDPA σημαινει οτι εχω 3g...γιατι στο manual του galaxy s εχουν βαλει οτι θα βγαζει το σημα 3g με τα βελακια για να σου δειχνει οτι εισαι με 3g.

Συγνωμη αν σε μπερδευω ή τα λεω λαθος!

Link to comment
Share on other sites

ειχα ακριβως το ιδιο και μου εκανε restart συνεχεια το mtp μολις το συνδεα με τον υπολογιστη. κατι συμβαινει με καποια εφαρμογη πιστευω.

 

εχεις κανει format την sd ?

η εκανες μονο επαναφορα ?

πηγαινε στην sd (την εσωτερικη) και κανε μια διαμορφωση.

μετα κανε επαναφορα και παλι και δοκιμασε. πιστευω οτι θα σου συνδεθει κανονικα φιλε.

δοκιμασε και πες μας. ειναι κριμα να σου χαλαει την διαθεση μια συσκευη. ξερω πως ειναι !!!![/quote

 

Το έκανα, αναγνωρίζει και συνδέει το τηλέφωνο, πριν όμως ανοιξει το kies. Με αυτό δεν συνδέεται... Είναι όμως ένα βήμα...!

Link to comment
Share on other sites

αρα red_herring οταν βλεπω το σημα HSDPA σημαινει οτι εχω 3g...γιατι στο manual του galaxy s εχουν βαλει οτι θα βγαζει το σημα 3g με τα βελακια για να σου δειχνει οτι εισαι με 3g.

Συγνωμη αν σε μπερδευω ή τα λεω λαθος!

 

Αν πιανει το απλο 3g θα σου βγαζει 3g απλα εσενα τωρα πιανει και HSDPA. Αν δεν πιανει ουτε 3g θα σου βγαζει ενα απλο G αν θυμαμαι καλα. Θα το παρατηρησεις κι εσυ οταν μετακινεισαι απο το ενα μερος στο αλλο. Εισαι μια χαρα μην αγχωνεσαι.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

αν και ειμαι στο σπιτι μου και εχω μεχρι και συσκευη 3g full σημα συνεχιζει να βγαζει το hsdpa..ευτυχως κατεβασα το on/off απο το market και το εχω κλειστο αυτην την στιγμη..θα το δοκιμασω αυριο ανοιχτο εκτος σπιτιου και θα μιλησω ξανα με καποιον απο εδω!

και κατι τελεταυιο εαν μπορεις να βοηθησεις...πως μπορω να μετακινησω ευκολα απο το παλιο μου κινητο IPHONE 3G τις επαφες μου στο galaxy s για να μην τα γραφω με το χερι ξανα?

σε ευχαριστω παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις στο γαλαξια του το εξης φαινομενο? :

 

Οταν πιεζω με τον αντιχειρα μου αυτο το frame που εχει γυρω απο την οθονη, κανει ενα πολυ πολυ μικρο click,σαν τριξιματακι σε ενα σημειο.Εμενα συμβαινει κατω δεξια, αλλα απο οτι διαβασα σε καποια forum συμβαινει και σε αλλα σημεια σε αλλους.Μη φανταστειτε τιποτα τρομερο,θελει απολυτη ησυχεια για να το ακουσεις.

Link to comment
Share on other sites

OK το τελευταιο firmware μετα το κολπο με το kies ειναι super.

Οπως επρεπε να ειναι το κινητο απο την αρχη. Δεν θελει lag fix, η αποκριση ειναι παρα πολυ καλη

 

Αξιζει να το βαλει καποιος,κανει την διαφορα.

 

 

 

ελληνικα υποστηριζει η εκδοση 2.2.1 ?εννοω σαν γλωσσα γραφης.

Link to comment
Share on other sites

αν και ειμαι στο σπιτι μου και εχω μεχρι και συσκευη 3g full σημα συνεχιζει να βγαζει το hsdpa..ευτυχως κατεβασα το on/off απο το market και το εχω κλειστο αυτην την στιγμη..θα το δοκιμασω αυριο ανοιχτο εκτος σπιτιου και θα μιλησω ξανα με καποιον απο εδω!

και κατι τελεταυιο εαν μπορεις να βοηθησεις...πως μπορω να μετακινησω ευκολα απο το παλιο μου κινητο IPHONE 3G τις επαφες μου στο galaxy s για να μην τα γραφω με το χερι ξανα?

σε ευχαριστω παρα πολυ

 

Γιατι σε χαλαει τοσο πολυ το HSDPA? Eξαλλου ειναι καλυτερο απο το 3g:p

 

Αυτο δεν το ξερω ακριβως φιλε, καλυτερα να απαντησει καποιος που ειχε iphone, εγω ειμαι εντελως ασχετος σε οτι εχει να κανει με θεματα apple. Παντως οταν καταφερεις και τις περασεις στο galaxy να κανεις ενα συγχρονισμο με λογαριασμο gmail. Θα σε σωσει

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις στο γαλαξια του το εξης φαινομενο? :

 

Οταν πιεζω με τον αντιχειρα μου αυτο το frame που εχει γυρω απο την οθονη, κανει ενα πολυ πολυ μικρο click,σαν τριξιματακι σε ενα σημειο.Εμενα συμβαινει κατω δεξια, αλλα απο οτι διαβασα σε καποια forum συμβαινει και σε αλλα σημεια σε αλλους.Μη φανταστειτε τιποτα τρομερο,θελει απολυτη ησυχεια για να το ακουσεις.

 

Ε τα τριξιματακια μετα απο χρηση της συσκευης εμφανιζονται σε αρκετους. Εχουμε αναφερθει πολλες φορες στα πλαστικα της συσκευης και την ποιοτητα τους. Και εγω αυτη τη στιγμη εχω σε καποιο σημειο πανω διπλα στο Micro usb ενα τετοιο θεματακι. Καλα τι λεμε τωρα εμενα το συγκεκριμενο frame σε καποιο σημειο στα πλαγια εχει στραβωσει και κανει μια καμπυλη προς τα πανω μετα το service. Η εγινε στην προσπαθεια τους να το "εγχειρησουν" η εφαγε καμια βουτια στην μεταφορα. Δεν ειναι τιποτα φοβερο, κι εγω να φανταστεις το παρατηρησα την επομενη απο αυτην που το επεστρεψαν.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εχει και το itunes επιλογη να συγχρονισεις τις επαφες του iphone με το gmail. Οποτε κανεις αυτο και στη συνεχεια τις συγχρονιζεις με το galaxy... :)
Link to comment
Share on other sites

Εχει και το itunes επιλογη να συγχρονισεις τις επαφες του iphone με το gmail. Οποτε κανεις αυτο και στη συνεχεια τις συγχρονιζεις με το galaxy... :)

 

Πολυ ωραια φιλε. Αρα απλα μετα ακολουθει ο φιλος τις οδηγιες εδω http://antonis-news.blogspot.com/2010/09/android-galaxy.html και ειναι αρχοντας.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ελληνικα υποστηριζει η εκδοση 2.2.1 ?εννοω σαν γλωσσα γραφης.

 

Περνάς το Swype και έχεις κανονικά. Πληκτρολόγιο της samsung με ελληνικά, όχι δεν πρέπει να υπάρχει. Πάντως το Swype μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και ως κανονικό πληκτρολόγιο.

 

Νέο πρόβλημα προέκυψε σήμερα παίδες :P Ότι μηνύματα στέλνω στα ελληνικά, φτάνουν στους άλλους ως ερωτηματικά. ???????? κτλ.

 

Λέει να αλλάξω την μέθοδο εισαγωγής σε αυτόματη, αλλά δεν βρίσκω από που να το κάνω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Περνάς το Swype και έχεις κανονικά. Πληκτρολόγιο της samsung με ελληνικά, όχι δεν πρέπει να υπάρχει. Πάντως το Swype μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και ως κανονικό πληκτρολόγιο.

 

Νέο πρόβλημα προέκυψε σήμερα παίδες :P Ότι μηνύματα στέλνω στα ελληνικά, φτάνουν στους άλλους ως ερωτηματικά. ???????? κτλ.

 

Λέει να αλλάξω την μέθοδο εισαγωγής σε αυτόματη, αλλά δεν βρίσκω από που να το κάνω αυτό.

 

Αν χρησιμοποιεις το default ειναι ρυθμισεις - > εισαγωγη λειτουργιας. Στο handcent καπου το χε παρει το ματι μου αλλα δεν θυμαμαι που. Ψαξε στις ατελειωτες ρυθμισεις της εφαρμογης.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εκανα αναζητηση για να βρω το πως αναβαθμιζεις μεσω kies σε 2.2.1 και δεν βρηκα κατι μπορει καποιος να βοηθησει?Λογο δουλειας αυτες τις μερες δεν ειχα προλαβει να πολυδιαβασω το forum και εχω χαθει λιγο.

Δεν ειχα σκοπο να φλασαρω παλι γιατι δεν εχω το το 3 button combo αλλα αν δεν υπαρχει κινδυνος μεσω του kies θα το κανω.

Link to comment
Share on other sites

Καποιο λινκ να κατεβασω το htc ime πληκτρολογιο; Το ειχα περασει αλλα δεν επαιζε. Εβαλα ενα αλλο απο το μαρκετ και δεν με βολευει!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά χάρη στην πολύτιμη βοήθεια του Tony K και συνδέθηκα, και αναβαθμίστηκα σε 2.2.1 που σε πρώτη φάση φαίνεται σούπερ. Το κακό; Έβαλα market enabler και κάποια apps που είχα αγοράσει πρέπει να τα αγοράσω και πάλι, πράγμα που μου κάνει εντύπωση γιατί τα στοιχεία είναι μέσω google checkout. Ευχαριστώ για τη βοήθεια...
Link to comment
Share on other sites

Καποιο λινκ να κατεβασω το htc ime πληκτρολογιο; Το ειχα περασει αλλα δεν επαιζε. Εβαλα ενα αλλο απο το μαρκετ και δεν με βολευει!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624416

 

Το βρηκα σε 1 min με μια απλη αναζητηση στο forum αφου εχει αναφερθει εδω πανω απο 100 φορες. Παιδια λιγο προσοχη σε αυτα, ειπαμε να αλληλοβοηθουμαστε αλλα μην τα θελουμε ολα στο πιατο οπως ειπε και καποιος φιλος πιο πριν. Χωρις παρεξηγηση παντα φιλε μου, για το καλο ολων το λεω:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω φιλε μου οτι εχει αναφερθει. Εγω εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι που να δουλευει. Αυτο που εστειλες ειναι μια χαρα και σε ευχαριστω. Ισως να φταιει που εψαξα απο το τηλεφωνο μιας και εχω υπηρεσια τωρα και δεν εχω υπολογιστη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από τότε που έκανα αναβάθμιση σε 2. 2.1 Το κινητό δεν μπορεί να κάνει εντοπισμό θέσης. Ούτε στις εφαρμογές αλλά ούτε και στο Google maps που ενώ μπορώ να κάνω περιήγηση αλλά όχι εντοπισμό. Στις ρυθμίσεις το εχω ενεργοποιήσει.

κάποιος που έχει το ίδιο πρόβλημα; καμία ιδέα για το τι να κάνω κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από τότε που έκανα αναβάθμιση σε 2. 2.1 Το κινητό δεν μπορεί να κάνει εντοπισμό θέσης. Ούτε στις εφαρμογές αλλά ούτε και στο Google maps που ενώ μπορώ να κάνω περιήγηση αλλά όχι εντοπισμό. Στις ρυθμίσεις το εχω ενεργοποιήσει.

κάποιος που έχει το ίδιο πρόβλημα; καμία ιδέα για το τι να κάνω κάνει;

 

κατεβασε το gps test και δες αμα βρισκει δορυφορους...

γενικα αμα προερχεσαι απο eclair ισως εκει να εβρισκε πιο γρηγορα αλλα και να κλειδωνε πιο γρηγορα...

εγω παντως με jpu 2.2.1 δεν εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

"Η πλοήγηση χαρτών Google δεν είναι διαθέσιμη σε αυτήν την τοποθεσία."

 

Αυτό σου βγάζει; Ή κολλάει στο παραθυράκι που προσπαθεί να κάνει εντοπισμό;

 

Ούτε εμένα συνδέεται.

 

6-7 δορυφόρους βρίσκει το GPSTest σε μένα.

Edited by Budah
Link to comment
Share on other sites

"Η τρέχουσα τοποθεσία σας είναι προσωρινά μη διαθέσιμη " Αυτό μου βγάζει. (Όταν προσπαθώ να κάνω εντοπισμό)

όπως επίσης και στο fancy widget δε μπορεί να βρει πληροφορίες για τον καιρό γιατί δεν βρίσκει την τοποθεσία.

Δεν έχει σχέση με το gps το συγκεκριμένο, απ'το internet πέρνεις τη θέση...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...