Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά να κάνω μια απλή απλούστατη ερώτηση;

 

βλέπω ότι όλοι βάζεται 458 διαφορετικές ρομς, ούτε το mame δεν έχει τόσες......ποιό το όφελος;

δεν υπάρχει μια που να είναι κοινώς αποδεκτή;

υπάρχει κάπου κάτι σαν συγκριτικό ας πούμε για να καταλήξω ποιαν πρέπει να περάσω;

 

και δεύτερον

 

Είμαι από τους "τυχερούς" που ΔΕΝ έχουμε το κόμπο των τριών κουμπιών και κάνω τα κόλπα με jig...υπάρχει τρόπος να ενεργοποιήσω τα 3 κουμπιά για να μην ψάχνω συνέχεια το jig;

φιλε μου εχω ανεβασει σημερα εναν οδηγο βημα βημα για να το κανεις αυτο, και υπαρχει στο blog μου.

ο οδηγος αυτος φτιαχτηκε απο τον φιλο Παναγιωτη (red_herring) απο εδω μεσα.

ακολουθα τα βηματα πιστα και με ευλαβια και ξεχνα ξανα το usb jig.

εδω εισαι :

http://antonis-news.blogspot.com/2010/12/3-recovery-download-mode-samsung-gt.html

 

Σας προτεινω να ριχνετε καμια ματια που και που στο blog μου. εφοσον κανω τον κοπο και συγκεντρωνω εκει οτι καλο υπαρχει εδω και σε αλλα site, στηριξτε τουλαχιστον την προσπαθεια. Ευχαριστω πολυ :).

 

edit :

σημερα εφτιαξα μετα χαρας και το πρωτο μου video review, για το motorola defy που κυκλοφορει αυτες τις μερες. τωρα ανεβαζω τα τρια 15λεπτα στο youtube και μετα θα το ανεβασω και στο blog.

θα ανεβασω και βιντεο με το galaxy, για καποια πραγματα που θελω να δειξω και γι'αυτο οσο αφορα την λειτουργια της διαχειρισης της ραμ.

περιμενω ενα desire hd και ενα tablet zte v9 και θα γινει video review και γι'αυτα.

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εφτασε τα 10 downloads λεει και δεν μπορουμε να το κατεβασουμε ........ κριμα και το θελω και αυτο ....φανταζομαι η διαδικασια ππου προτεινεις ειναι η ιδια με αυτη που περιγραφουν τα παιδια στο βιντεακι .... αν ειναι τοτε καλο θα ηταν να μην πειραχτει το βιντεακι .....:ninja:

 

http://hotfile.com/dl/90740253/217d894/SWYPE.zip.html

 

Link updated και δοκιμασμένο μόλις και σε darky 6.0 JPX.

Link to comment
Share on other sites

Δε με θέλει το ρημάδι από ότι φαίνεται guys...

 

Το Swype δε δουλεύει καθόλου στην συσκευή μου. Ούτε στα αγγλικά, ούτε στα ελληνικά. Εμφανίζει κανονικά το keyboard, τραβάω κανονικά την γραμμή πάνω από τα γράμματα, αλλά δεν εμφανίζει τίποτα.

Αν πατήσω δε κρατημένη και πατημένη την επιλογή αριστερά κάτω που έχει το θαυμαστικό και το σηματάκι του swype, κρασάρει και μου εμφανίζει το μήνυμα:

"Η εφαρμογή Swype (σε εξέλιξη com.swype.anroid.inputmethod0 τερματίστηκε απροσδόκητα. Δοκιμάστε ξανά."

 

Τσέκαρα στον root explorer μήπως έκανα κάτι λάθος, αλλά μια χαρά τα βλέπω.

 

Update: #5368

Edited by Budah
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάποιον εύκολο τρόπο να βρω ποιά αρχεία έχουν πάνω από 16 χαρακτήρες για να συνδεθώ με το KIES?

 

Να τα ψάξω ένα-ένα δεν λέει ...

Link to comment
Share on other sites

ποια είναι η πιο καινούργια version του swype στα ελληνικά? υπάρχει η version 2.9.51.13071?

Darky's v5.6 ★ JPU ★ Voodoo ★

applied fixes: 3-button combo :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάποιον εύκολο τρόπο να βρω ποιά αρχεία έχουν πάνω από 16 χαρακτήρες για να συνδεθώ με το KIES?

 

Να τα ψάξω ένα-ένα δεν λέει ...

εδω εισαι φιλε μου :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3345721#post3345721

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα... εδω και 5 μερες εχω και εγω το γαλαξια (πρωτο μου αντροιντ μετα απο χρονια σε σιμπιαν) και μπορω να πω οτι η διαφορα ειναι τεραστια! δεν ηξερα τι εχανα. στο θεμα μου τωρα... μετα απο αυτες τις 5 μερες που χρειαστηκαν για να συνηθισω το κινητο ειπα να ξεκινησω διαδικασιες ρουταρισματος ομως δεν μπορω να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη. οτι και να κανω δεν αναγνωριζεται απο το device manager. κατεβασα καποιους samsung drivers αλλα παλι τπτ .επισης δεν εχει το εχω δει να αναφερεται κ στο φορουμ. εχετε καμια ιδεα????????
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχω ανεβασει σημερα εναν οδηγο βημα βημα για να το κανεις αυτο, και υπαρχει στο blog μου.

ο οδηγος αυτος φτιαχτηκε απο τον φιλο Παναγιωτη (red_herring) απο εδω μεσα.

ακολουθα τα βηματα πιστα και με ευλαβια και ξεχνα ξανα το usb jig.

εδω εισαι :

http://antonis-news.blogspot.com/2010/12/3-recovery-download-mode-samsung-gt.html

 

Σας προτεινω να ριχνετε καμια ματια που και που στο blog μου. εφοσον κανω τον κοπο και συγκεντρωνω εκει οτι καλο υπαρχει εδω και σε αλλα site, στηριξτε τουλαχιστον την προσπαθεια. Ευχαριστω πολυ :).

 

edit :

σημερα εφτιαξα μετα χαρας και το πρωτο μου video review, για το motorola defy που κυκλοφορει αυτες τις μερες. τωρα ανεβαζω τα τρια 15λεπτα στο youtube και μετα θα το ανεβασω και στο blog.

θα ανεβασω και βιντεο με το galaxy, για καποια πραγματα που θελω να δειξω και γι'αυτο οσο αφορα την λειτουργια της διαχειρισης της ραμ.

περιμενω ενα desire hd και ενα tablet zte v9 και θα γινει video review και γι'αυτα.

θα τα δοκιμάσω αυτά που γράφεις φίλε μου αν και το τέρμιναλ κρασάρει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Update!

 

Ξαναέκανα τη διαδικασία του Root Explorer χωρίς να διαγράψω τα αρχεία, απλά αντικαθιστώντας (το ίδιο είναι) και τώρα όλα μια χαρά. Δεν ξέρω γιατί έφαγε σκάλωμα!

Αρκετά βολικό το swype τελικά :D

 

Νιώθω πολύ n00b btw :P

Edited by Budah
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινονται αυτα τα πραματα.Απλα δεν γινονται.Χτες βραδυ εμπαινε κανονικα στο κις.Σημερα να μην πω τι κανει.Το παλευω απο το πρωι.Απλα δεν συνδεεται.Βγαζει κανονικα το μυνημα να συγχρονιστει και το κις στον κοσμο του.Τα νευαρα μου πια με δαυτο.Συνδεση συσκευης.Το τηλεφωνο γραφει συνδεθηκε.Το κις χαμπαρι.Τι να κανω?Να τα σβησω ολα τα παντα?Επαναφορα εργοστασιακων και να κανω αναβαθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινονται αυτα τα πραματα.Απλα δεν γινονται.Χτες βραδυ εμπαινε κανονικα στο κις.Σημερα να μην πω τι κανει.Το παλευω απο το πρωι.Απλα δεν συνδεεται.Βγαζει κανονικα το μυνημα να συγχρονιστει και το κις στον κοσμο του.Τα νευαρα μου πια με δαυτο.Συνδεση συσκευης.Το τηλεφωνο γραφει συνδεθηκε.Το κις χαμπαρι.Τι να κανω?Να τα σβησω ολα τα παντα?Επαναφορα εργοστασιακων και να κανω αναβαθμιση?
Μηπως απο εχθες εκανες lagfix στο κινητο?Γιατι αν το εχεις ενεργοποιημενο δεν συνδεεται.Εβαλες μηπως καποια εφαρμογη?Για σκεψου απο εχθες τι περασες στο κινητο,ισως αυτο να σου δημιουργει το προβλημα.;)
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Eκανα επαναφορα εργοστασιακων.Και παλι τιποτα.Τι αλλο μενει? Καπνους βγαζω πια με δαυτο.Χτες συνθεθηκε και αμεσως κιολας.Σημερα απλα δεν θελει.Μα με τιποτα ομως.Ολα το βλεπουν εκτος του κις.

 

Δεν κατεβασα τιποτα χτες.Απλα το ειχα συνδεσει να δω οτι συνδεεται.Ειχα κατεβασει το τιτανιουμ, εκανα μπακ απ, τα περασα και τελος.Το εβγαλα μετα.

Link to comment
Share on other sites

Eκανα επαναφορα εργοστασιακων.Και παλι τιποτα.Τι αλλο μενει? Καπνους βγαζω πια με δαυτο.Χτες συνθεθηκε και αμεσως κιολας.Σημερα απλα δεν θελει.Μα με τιποτα ομως.Ολα το βλεπουν εκτος του κις.

 

Δεν κατεβασα τιποτα χτες.Απλα το ειχα συνδεσει να δω οτι συνδεεται.Ειχα κατεβασει το τιτανιουμ, εκανα μπακ απ, τα περασα και τελος.Το εβγαλα μετα.

Εκλεισες το κινητο/εκλεισες το pc και να ξαναπροσπαθησεις?Ολα παιζουν απλα σου λεω τι θα εκανα εγω.Δοκιμασε παλι κι πες μας.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Θα κανω και κατι τελευταιο.Θα κατεβασω τα παντα στον αλλο υπολογιστη που εχει ΧΡ πανω και οχι 7αρια.Αντε να δω.Αν δεν συνδεεται και εκει θα το τουφεκισω σημερα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αυτή η samsung με έχει κάνει απίστευτα χαζό. Προσπαθώ να συνδέσω το τηλέφωνο με το Laptop vista 32 bit(δεν έχει συνδεθεί ποτέ, παλιά συνδεόταν μόνο με το desktop vista 64 bit-τώρα πια ούτε με αυτό) Σκοπός είναι να δω τις κάρτες και να τις κάνω backup, για να τις σβήσω, ή να κάνω rename τα μεγάλα αρχεία-είναι πολλά- γιατί μου κάνει το Mtp restart προφανώς λόγω κάποιου μεγάλου αρχείου., για να βάλω το kies patcher Μπας και δω άσπρη μέρα. Συνδέοντας όμως το τηλ σε mass storage mode, με ή χωρίς usb debugging, απλά αναγνωρίζει δύο αφαιρούμενους δίσκους (την nternal Και external sd- αλλά δεν μπορώ να τις ψάξω! Είναι άδειες! και λέει: τοποθετήστε δίσκο στη μονάδα αφαιρούμενος δίσκος...! WTF^%$##...

ΑΝ δεν βλέπω το προφανές, παρακαλώ πειτε το μου! Για να λειτουργήσω ένα τηλέφωνο δεν νομίζω να πρέπει να είμαι μηχανικός ΗΥ... Έλεος...

Link to comment
Share on other sites

και δεύτερη ερώτηση. Έχω το 2.1 update 1

jf5 jg1 Απογοητευμένος από το άθλιο kies χτύπησα OTA update και μου βγήκε μία σελίδα από τη sprint http://nexus404.com/Blog/2010/12/05/sprint-samsung-epic-4g-galaxy-s-froyo-ota-update-rolling-out-sprint-said-to-roll-out-android-2-2-1-update-for-samsung-epic-4g-right-now/[/url]

Το έχει κάνει κανείς; έχει άποψη κάποιος;:(

Link to comment
Share on other sites

Eκανα επαναφορα εργοστασιακων.Και παλι τιποτα.Τι αλλο μενει? Καπνους βγαζω πια με δαυτο.Χτες συνθεθηκε και αμεσως κιολας.Σημερα απλα δεν θελει.Μα με τιποτα ομως.Ολα το βλεπουν εκτος του κις.

 

Δεν κατεβασα τιποτα χτες.Απλα το ειχα συνδεσει να δω οτι συνδεεται.Ειχα κατεβασει το τιτανιουμ, εκανα μπακ απ, τα περασα και τελος.Το εβγαλα μετα.

δοκίμασες την κλασσική λύση να κανείς un-mount τις sd κάρτες και να το συνδέσεις?

 

και το debugging off, εμένα έτσι μου συνδεόταν και με το lagfix πάνω δεν παίζει ρόλο.

Darky's v5.6 ★ JPU ★ Voodoo ★

applied fixes: 3-button combo :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος έχει αποθηκευμένες κάποιες επαφές στο κινητό. Πως τις μεταφέρει να είναι αποθηκευμένες στο google? Για νέες επαφές το ορίζεις από Επαφές -> Ρυθμισεις -> Ρυθμίσεις -> Αποθήκευση νέων επαφών σε...
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάει στις Ρυθμίσεις Επαφών και να πατήσει Λογαριασμοί και θα εμφανιστεί το gmail του από κάτω..αν το πατήσει θα κάνει sync με το gmail του..
-- Άγγελος
Link to comment
Share on other sites

Τωρα μπηκα απο το τηλεφωνο. Μα δεν ειναι οτι ειχα προβλημα απο την αρχη. Σημερα το εκανε. Οταν το ειχα συνδεσει ειχε τα παντα πανω. Παω να το συνδεσω σημερα και τριχες. Εχει δει τα παντα ο υπολογιστης και το κιες τιποτα. Του εκανα επαναφορα εργοστασιακων εσβησα οτι ειχα κατεβασει. Ακομα τιποτα. Μαζι με το τιτανιουμ ειχε μπει και το busybox. Αυτο λετε να φταιει; Δεν το βρηκα ομως πουθενα να το βγαλω. Το τιτανιουμ το εβγαλα κανονιλα αφου ετοιμασα τα μπακ απ. Και τψρα σαν αποτελεσμα εχω ενα κινητο που ειναι για φτου και απο την αρχη ολα.
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασες την κλασσική λύση να κανείς un-mount τις sd κάρτες και να το συνδέσεις?

 

και το debugging off, εμένα έτσι μου συνδεόταν και με το lagfix πάνω δεν παίζει ρόλο.

δοκιμασε με κλειστο firewall και antivirus κατα την εγκατασταση του kies και επισης κλειστα και οταν συνδεεις το τηλεφωνο και θα συνδεθει .Ειναι η λυση που δινει η επισημη samsung και ναι λειτουργει κανονικα η συνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,πηρα το κινητο πριν μερικες μερες και δοκιμασα να ακουσω ραδιοφωνο με τα ακουστικα που ειχε μεσα,αλλα παιζει μονο το ενα ακουστικο.Για να παιξουν και τα 2,πρεπει να τα πιεσω μεσα στην υποδοχη και να τα κρατησω πιεσμενα.Πιστευετε είναι κατασκευαστικο προβλημα και να παω για αντικατασταση?(Δεν εχω και αλλα ακουστικα να δοκιμασω αυτη τη στιγμη).
Link to comment
Share on other sites

Παιδες,πηρα το κινητο πριν μερικες μερες και δοκιμασα να ακουσω ραδιοφωνο με τα ακουστικα που ειχε μεσα,αλλα παιζει μονο το ενα ακουστικο.Για να παιξουν και τα 2,πρεπει να τα πιεσω μεσα στην υποδοχη και να τα κρατησω πιεσμενα.Πιστευετε είναι κατασκευαστικο προβλημα και να παω για αντικατασταση?(Δεν εχω και αλλα ακουστικα να δοκιμασω αυτη τη στιγμη).

 

δεν ξερω εμενα παιζουν και τα 2 κομπλε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...