Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kρίμα γι'αυτά που λέτε για την JPH, η αγγλική JPO λειτουργούσε απροβλημάτιστα, ελπίζω να μην είχατε κάνει κάτι στραβό που την κόλλαγε... anyway, το Swype μπαίνει μια χαρά στην JPY, έβαλα και Swype και ελληνικό Samsung keypad, και είναι όλες οι οδηγίες στους Οδηγούς για νέους χρήστες εδώ και πολύ καιρό...
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τhanks για τις εντυπωσεις Matt. Οπως με κοβω κι εμενα αργα η γρηγορα θα φυγω απο την JPH, αν και οπως την εστησα τωρα λειτουργει καπως καλυτερα, αλλα με τιποτα δεν ειναι αυτο που ζηταω εγω απο το κινητο μου. Το θεμα ειναι οτι ειμαι φουλ ψημενος για darkys 7 και μαλλον θα παω με τη μια εκει για να δοκιμασω και μια custom για την οποια ακουγονται τοσα καλα.

 

Επειδή είσαι από τους πιο συνειδητοποιημένους εδώ μέσα, και από αυτούς που τράβηξαν πολλά (service κλπ κλπ), να ξέρει ότι δεν πιστεύω ότι αξίζει σε αυτό το hardware μια rom σαν την jph, που πιο πολύ με beta μου μοιάζει παρά σαν ολοκληρωμένη.

 

Τώρα για την darky που μου αναφέρεις, ούτε πιο παλιά ήμουν fan αλλά ούτε τώρα. Είπα, είμαι λίγο κολλημένος. Αλλά εντελώς φιλικά, θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις την jpy και θα ήθελα να ακούσω και την γνώμη σου, όπως και του TonyK.

 

Πάντως όσοι μας μιλούσαν για τις 2,2,1 δεν μας λέγαν μπαρούφες...αλλά μάλλον λίγα γράφαν..

 

edit: χρόνος reboot........ σε 110sec η συσκευή είχε bootαρει πλήρως με όλες τις εφαρμογές διαθέσιμες!!!! Ειλικρινά κάθε στιγμή με εντυπωσιάζει...

Edited by matmikros
Matt
Link to comment
Share on other sites

για ποια ρομ ρε παιδια αναφερεστε ως παλια και με πολλες ελλειψεις???

η 2.2 JPH ειναι ολοκαινουρια και δεν εχει καμια ελλειψη σε σχεση με τις υπολοιπες froyo 2.2

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=846913

 

Από εδώ είδα για την jph. Αν κάνω κάποιο λάθος sorry. Και ίσως γίνω κουραστικός, αλλά δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με 2,2,1. Και δεν μπορώ να δεχτώ ότι είναι σφαίρα μια rom σε ένα hard reseted cleaned smartphone. Με φορτωμένη την συσκευή θα πρέπει να δούμε τι γίνετε.

 

Και ελπίζω το θέμα να μην γίνει διαξιφισμός. Την άποψή μας λέει ο καθένας, παρατηρώντας τα σχόλια του κάθε άλλου χρήστη, αλλά και από προσωπική τριβή του καθενός με το εκάστοτε ζήτημα.

 

:):):):)

Matt
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=846913

 

Από εδώ είδα για την jph. Αν κάνω κάποιο λάθος sorry. Και ίσως γίνω κουραστικός, αλλά δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με 2,2,1. Και δεν μπορώ να δεχτώ ότι είναι σφαίρα μια rom σε ένα hard reseted cleaned smartphone. Με φορτωμένη την συσκευή θα πρέπει να δούμε τι γίνετε.

 

Και ελπίζω το θέμα να μην γίνει διαξιφισμός. Την άποψή μας λέει ο καθένας, παρατηρώντας τα σχόλια του κάθε άλλου χρήστη, αλλά και από προσωπική τριβή του καθενός με το εκάστοτε ζήτημα.

 

:):):):)

 

αυτη που λες δεν ειναι η XWJPH που ειναι η ελληνικη αλλα η XXJPH

ειναι διαφορετικες ρομ

 

δεν εθεσα φυσικα καμια συγκριση μεταξυ 2.2 και 2.2.1 γιατι απλα δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης...

 

ολοι οσοι λετε οτι ειναι πολυ χαλια σερνεται αυτη η ελληνικη ρομ κτλ, εχετε ξαναβαλει οποιαδηποτε αλλη stock 2.2?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

αυτη που λες δεν ειναι η XWJPH που ειναι η ελληνικη αλλα η XXJPH

ειναι διαφορετικες ρομ

 

δεν εθεσα φυσικα καμια συγκριση μεταξυ 2.2 και 2.2.1 γιατι απλα δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης...

 

ολοι οσοι λετε οτι ειναι πολυ χαλια σερνεται αυτη η ελληνικη ρομ κτλ, εχετε ξαναβαλει οποιαδηποτε αλλη stock 2.2?

 

Λεπτομέρεια που δεν πρόσεξα (xx/xw).

 

Δεν είχα δοκιμάσει καμιά άλλη rom. Περίμενα την επίσημη ελληνική. Αλλά τι να συγκρίνω ρε γμτ?? Ξέρεις πόσο χαζό είναι να περιμένεις τόσο καιρό μια αναβάθμιση (ας θυμηθούμε το 15 Σεπτεμβρίου!!! χεχεχε) και τελικά να μη "τραβάει" καθόλου αυτό για το οποίο περίμενες τόσο υπομονετικά, τόσο καιρό???

 

Ο τόνος μου είναι εντελώς φιλικός-παραπονιάρικος για τα 500+ ευρώ που οι περισσότεροι έχουμε δώσει, για την κορυφαία αυτή συσκευή. Και είναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ!!!:D:D

Matt
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είσαι από τους πιο συνειδητοποιημένους εδώ μέσα, και από αυτούς που τράβηξαν πολλά (service κλπ κλπ), να ξέρει ότι δεν πιστεύω ότι αξίζει σε αυτό το hardware μια rom σαν την jph, που πιο πολύ με beta μου μοιάζει παρά σαν ολοκληρωμένη.

 

Τώρα για την darky που μου αναφέρεις, ούτε πιο παλιά ήμουν fan αλλά ούτε τώρα. Είπα, είμαι λίγο κολλημένος. Αλλά εντελώς φιλικά, θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις την jpy και θα ήθελα να ακούσω και την γνώμη σου, όπως και του TonyK.

 

Πάντως όσοι μας μιλούσαν για τις 2,2,1 δεν μας λέγαν μπαρούφες...αλλά μάλλον λίγα γράφαν..

 

edit: χρόνος reboot........ σε 110sec η συσκευή είχε bootαρει πλήρως με όλες τις εφαρμογές διαθέσιμες!!!! Ειλικρινά κάθε στιγμή με εντυπωσιάζει...

 

Πρέπει να δείς πως bootarei η rom του doc να πάθεις πλάκα.. Δεν προλαβαίνεις να δείς το logo !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονια πολλά σε όλους !

Σκέπτομαι να αγοράσω το ένα Galaxy S αλλά είμαι εντελώς άσχετος με Android και Samsung κινητά και θα ήθελα βοήθεια για να μην την πατήσω.

Με ενδιαφέρει να λειτουργεί το ελληνικό πληκτρολόγιο και θέλω να ρωτήσω τι versions του κινητού υπάρχουν δηλαδή αν το κινητό έχει εξελληνιστεί από την αντιπροσωπία ή υποστηρίζει εγγενώς ελληνικά.

 

Το ρωτάω γιατί υπάρχουν μεγάλες διαφορές στις τιμές και φοβάμαι μήπως είναι παρεισαγωγές χωρίς ελληνική υποστήριξη updates κτλ

Edited by ytses
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα και απο εμενα!!!!.

εβαλα την 2.2 την ελληνικη χθες,ειχα την jm5 και με το kies patcher εκανα την δουλεια μου.

1. Εαν βαλω στο kies patcher στο "spoof product code" XEU,θα παρω την επισημη αγγλικη 2.2.1??

2.Μετα με ποιο τροπο μπορω να ξαναγυρισω στην ελληνικη 2.2 αν δεν με καλυπτει? θα πρεπει να ξαναβαλω cos στο pather ?

 

Να σας πω οτι η 2.2 καλα παει σε ολα ,μονο αργει λιγο παραπανω απο την 2.1 οταν παω να μπω στις επαφες ,η στο πληκτρολογιο για να τηλεφωνησω.Απο οσα διαβασα η 2.2.1 θα πρεπει να ειναι γενικα πιο γρηγορη.

 

Εαν μπορειτε να με καλυψετε στις 2 ερωτησεις μου ,θα ημουν υποχρεος,

και παλι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δείς πως bootarei η rom του doc να πάθεις πλάκα.. Δεν προλαβαίνεις να δείς το logo !

 

Που τι βρισκουμε την rom του doc..?

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Google it "galaxy s dοc" και θα σε πάει στο forum του xda στην κατηγορια android στο νήμα του Doc. (Αναρωτηθηκα γιατι να μπω στον κοπο να απαντησω το προφανες, οταν δεν μπηκες στον κοπο να ψαξεις πρωτα...) Παρεμπιπτόντως μην επιχειρήσεις τιποτα αν δεν διαβάσεις προσεχτικα τις αναλυτικοτατες οδηγιες του Doc πρωτα και αν δεν εχεις τα 3 κουμπια (δες πρωτο ποστ παροντος νηματος απο tyxerakias)!
Link to comment
Share on other sites

Google it "galaxy s dοc" και θα σε πάει στο forum του xda στην κατηγορια android στο νήμα του Doc. (Αναρωτηθηκα γιατι να μπω στον κοπο να απαντησω το προφανες, οταν δεν μπηκες στον κοπο να ψαξεις πρωτα...) Παρεμπιπτόντως μην επιχειρήσεις τιποτα αν δεν διαβάσεις προσεχτικα τις αναλυτικοτατες οδηγιες του Doc πρωτα και αν δεν εχεις τα 3 κουμπια (δες πρωτο ποστ παροντος νηματος απο tyxerakias)!

ΔΙΟΤΙ δεν γνωριζω αγγλικα...

LG G4
Link to comment
Share on other sites

παιδακια καλησπερα σασ και χρονια πολλα!!!απο οτι βλεπω μας δωσανε την 2.2 αλλα και παλι δεν βλεπω χαρουμενεσ φατσες...να ρωτησω κατι εγω εχω την 2.1 αλλα σκεφτομαι να βαλω την 2.2γιατι το μονο που λειπει απο το κινητο μου ειναι το φλας για τις σελιδες..πριν λιγο διαβασα οτι ενα παλικαρι εκανε καποια ρυθμιση και το ιντερνετ εγινε γρηγοροτερο υπαρχει κατι ωστε να το κρατησω την 2.1 με γρηγορο broswing???...2 οι αποριες μου αξιζει να χασω το gps mls για το φλας και γενικα η 2.2 εχει κατι καλο να μου προσφερει???η 2.2.1 παιζει να βγει σε ελληνικη η μονο με μαγειρεμα μπαινει???εχει βγει κανενασ οδηγος γιαυτο απο κανεναν τσακαλο??:lol::D και παλι χρονια πολλα μαγκεςςςςςςςςςςς
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Ισως αν απενεργοποιησεις το javα να δεις μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα . Ενταξει το mls δεν ειναι και σημαντικος λογος για να μην αναβαθμισεις καθως πρωτον μπορεις να βρεις πολυ καλυτερα στα γνωστα μαγαζακια και δευτερον αργα η γρηγορα η mls θα κυκλοφορησει update που θα το κανει λειτουργικο και στο γιαουρτακι .

Εχει τεραστιες διαφορες παντου , σου συνιστω να την περασεις και φυσικα εχει βγει οδηγος απο το μελος tyxerakias , δες στο chapter hacks & and root την πρωτη σελιδα πριν κανεις οτιδηποτε περι φλασαρισματος ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Λεπτομέρεια που δεν πρόσεξα (xx/xw).

 

Δεν είχα δοκιμάσει καμιά άλλη rom. Περίμενα την επίσημη ελληνική. Αλλά τι να συγκρίνω ρε γμτ?? Ξέρεις πόσο χαζό είναι να περιμένεις τόσο καιρό μια αναβάθμιση (ας θυμηθούμε το 15 Σεπτεμβρίου!!! χεχεχε) και τελικά να μη "τραβάει" καθόλου αυτό για το οποίο περίμενες τόσο υπομονετικά, τόσο καιρό???

 

Ο τόνος μου είναι εντελώς φιλικός-παραπονιάρικος για τα 500+ ευρώ που οι περισσότεροι έχουμε δώσει, για την κορυφαία αυτή συσκευή. Και είναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ!!!:D:D

σε καταλαβαινω απολυτα...

παντως την μεγαλη διαφορα που ηλπιζες θα την δεις με 2.2.1, με οποιαδηποτε αλλη stock rom μην περιμενεις δυστυχως τρελα πραγματα...

Καλησπέρα και χρονια πολλά σε όλους !

Σκέπτομαι να αγοράσω το ένα Galaxy S αλλά είμαι εντελώς άσχετος με Android και Samsung κινητά και θα ήθελα βοήθεια για να μην την πατήσω.

Με ενδιαφέρει να λειτουργεί το ελληνικό πληκτρολόγιο και θέλω να ρωτήσω τι versions του κινητού υπάρχουν δηλαδή αν το κινητό έχει εξελληνιστεί από την αντιπροσωπία ή υποστηρίζει εγγενώς ελληνικά.

 

Το ρωτάω γιατί υπάρχουν μεγάλες διαφορές στις τιμές και φοβάμαι μήπως είναι παρεισαγωγές χωρίς ελληνική υποστήριξη updates κτλ

εγω το πηρα απο ενα καταστημα που ηταν το πιο φθηνο στη λιστα στου skroutz.gr και ηταν ελληνικοτατο παντως...

και στην περιτωση που δεν ειναι ελληνικο, μικρο το κακο, καθως μπορεις να τους περασεις πολυ ευκολα (με λιγο ψαξιμο ομως πρωτα) οποιαδηποτε ρομ η οποια θα περιεχει και τα ελληνικα :)

ΔΙΟΤΙ δεν γνωριζω αγγλικα...

 

δυστυχως φιλε, αμα δεν γνωριζεις αγγλικα και δεν διαβασεις τις οδηγιες δεν μπορεις να κανεις κατι...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είσαι από τους πιο συνειδητοποιημένους εδώ μέσα, και από αυτούς που τράβηξαν πολλά (service κλπ κλπ), να ξέρει ότι δεν πιστεύω ότι αξίζει σε αυτό το hardware μια rom σαν την jph, που πιο πολύ με beta μου μοιάζει παρά σαν ολοκληρωμένη.

 

Τώρα για την darky που μου αναφέρεις, ούτε πιο παλιά ήμουν fan αλλά ούτε τώρα. Είπα, είμαι λίγο κολλημένος. Αλλά εντελώς φιλικά, θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις την jpy και θα ήθελα να ακούσω και την γνώμη σου, όπως και του TonyK.

 

Πάντως όσοι μας μιλούσαν για τις 2,2,1 δεν μας λέγαν μπαρούφες...αλλά μάλλον λίγα γράφαν..

 

edit: χρόνος reboot........ σε 110sec η συσκευή είχε bootαρει πλήρως με όλες τις εφαρμογές διαθέσιμες!!!! Ειλικρινά κάθε στιγμή με εντυπωσιάζει...

 

Ευχαριστω φιλε Matt παντα λαμβανω σοβαρα υποψιν τις αποψεις των φιλων εδω που εχουν ψαξει και εχουν δοκιμασει. Το οτι η JPH αδικει το τηλεφωνο σε σχεση με την 2.2.1 ειναι σιγουρο, απλα οπως ξαναεγραψα θελω να δοκιμασω και την εμπειρια του custom και η συγκεκριμενη rom του darky εχει φορεθει κι εχει προταθει απο αρκετα παιδια εδω. Παντως με ψηνετε ολοι σας για την 2.2.1. Αυτο που θα κανω προς το παρον ομως ειναι να περιμενω λιγο ακομα καθως δεν θελω να μπω σε φαυλο κυκλο φλασαρισματων παλι τοσο γρηγορα. Θα περασω τις γιορτες με την ελληνικη και μετα θα φλασαρω, παρακολουθωντας και τις εξελιξεις οι οποιες συνηθως μας ξεπερνουν :)

 

αυτη που λες δεν ειναι η XWJPH που ειναι η ελληνικη αλλα η XXJPH

ειναι διαφορετικες ρομ

δεν εθεσα φυσικα καμια συγκριση μεταξυ 2.2 και 2.2.1 γιατι απλα δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης...

ολοι οσοι λετε οτι ειναι πολυ χαλια σερνεται αυτη η ελληνικη ρομ κτλ, εχετε ξαναβαλει οποιαδηποτε αλλη stock 2.2?

 

Η μονη stock 2.2 που εχω δοκιμασει ειναι η γερμανικη XXJPO η οποια ηταν απο τις χειροτερες που εχω βαλει. Δεν την πειραξα βεβαια για να την βελτιωσω και δεν ασχοληθηκα περισσοτερο.

 

Καλησπέρα και χρονια πολλά σε όλους !

Σκέπτομαι να αγοράσω το ένα Galaxy S αλλά είμαι εντελώς άσχετος με Android και Samsung κινητά και θα ήθελα βοήθεια για να μην την πατήσω.

Με ενδιαφέρει να λειτουργεί το ελληνικό πληκτρολόγιο και θέλω να ρωτήσω τι versions του κινητού υπάρχουν δηλαδή αν το κινητό έχει εξελληνιστεί από την αντιπροσωπία ή υποστηρίζει εγγενώς ελληνικά.

Το ρωτάω γιατί υπάρχουν μεγάλες διαφορές στις τιμές και φοβάμαι μήπως είναι παρεισαγωγές χωρίς ελληνική υποστήριξη updates κτλ

 

Ελληνικο πληκτρολογιο θα εχεις εννοειται, οπως και τη μεθοδο swype επισης στα ελληνικα. Μολις προσχθες ειχαμε και την πρωτη εξελληνισμενη αναβαθμιση σε εκδοση android 2.2. Προτεινω να ξεκινησεις διαβασμα του οδηγου για νεους χρηστες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103.

 

Ακομη οφειλω να σε προειδοποιησω αφου δεν ξαναπηρες samsung οτι, στην Ελλαδα τουλαχιστον, η υποστηριξη και τα updates ειναι απο τα χειροτερα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ολοι οσοι λετε οτι ειναι πολυ χαλια σερνεται αυτη η ελληνικη ρομ κτλ, εχετε ξαναβαλει οποιαδηποτε αλλη stock 2.2?

 

Φίλε suspect21, όχι δεν είχα βάλει άλλη rom. Αυτή όμως που έβαλα τώρα, η οποία είναι η επίσημη ελληνική, ΣΕΡΝΕΤΑΙ. Συζήτηση για μικροδιαφορές σε εφαρμογές και μικροπροβλήματα μπορούν να γίνονται εδώ με τις ώρες για κάθε διαφορετική rom (και είναι και άπειρες και δεν βγάζεις άκρη). Εγώ δεν μπαίνω σ' αυτή τη διαδικασία γιατί δεν το συζητάω σε φιλολογικό επίπεδο για να δω τις επιδόσεις της κάθε rom. Ήθελα καιρό να κάνω αναβάθμιση το κινητό γιατί κόλλαγε που και που και περίμενα ευλαβικά την επίσημη έκδοση μην τυχόν χάσω την εγγύηση, και τελικά δεν μπορώ ούτε να απαντήσω το τηλέφωνο από τα κολλήματα!!!

 

Είπα και πριν ότι δεν ξέρω αν είμαι εγώ ο γκαντέμης και όλοι οι άλλοι δεν έχουν πρόβλημα (αν και όπως είδες δεν είμαι ο μόνος), αλλά επαναλαμβάνω: δεν σου μιλάω για μικροκολλήματα αλλά για καθυστερήσεις 5 και 10 δευτερολέπτων σε κάθε κίνηση που σου σπάνε την ψυχολογία.

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα ειμαι καινουριος στο φορουμ και θελω να κανω και εγω μερικες ερωτησεις η βιντεο κληση δουλευει κανονικα? και ξερει κανενας καμια καλη προσφορα μπας και καταφερω να μπω και εγω στην παρεα του γαλαξια πιο ενεργα?το σκρουτζ το γνωριζω αλλα ψαχνω μπας και βρω μια ακομα καλλητερη τιμη
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και καλα χριστουγεννα!!!

 

ασχετο ~αλλα επειδη πρεπει να λεμε και τα καλα του galaxy που και που, εκτως απο τα προβληματα που αναζηταμε να λυσουμε~

 

αυτο το kies air ειναι προγραμματαρα!!! (oσο μαλ#κια ειναι το kies ~για σουητα κινητου~ το αλλο ακρο το kies air!)

εχει βγει εδω και αρκετο καιρο αλλα τωρα το πρωτοχρησιμοποιω...τωρα τα χριστουγεννα που γυρναω εδω κιεκει σε μαγαζια και σπιτια, βγαζω φωτογραφιες ,βιντεο κλπ κλπ και μου τις ζητανε μετα, πραγματικα μου εχει λυσει τα χερια!!! πολυ βολικο στην χρηση για την μεταφορα αρχειων και μπαινει παντου....! αριστο!

5-stars rating!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και καλα χριστουγεννα!!!

 

ασχετο ~αλλα επειδη πρεπει να λεμε και τα καλα του galaxy που και που, εκτως απο τα προβληματα που αναζηταμε να λυσουμε~

 

αυτο το kies air ειναι προγραμματαρα!!! (oσο μαλ#κια ειναι το kies ~για σουητα κινητου~ το αλλο ακρο το kies air!)

εχει βγει εδω και αρκετο καιρο αλλα τωρα το πρωτοχρησιμοποιω...τωρα τα χριστουγεννα που γυρναω εδω κιεκει σε μαγαζια και σπιτια, βγαζω φωτογραφιες ,βιντεο κλπ κλπ και μου τις ζητανε μετα, πραγματικα μου εχει λυσει τα χερια!!! πολυ βολικο στην χρηση για την μεταφορα αρχειων και μπαινει παντου....! αριστο!

5-stars rating!

στην 2.2.1 δεν υπαρχει στην samsung apps

Link to comment
Share on other sites

στην 2.2.1 δεν υπαρχει στην samsung apps

 

ε ολο και καπου θα το υπαρχει να μπει χειροκινητα...

ας ειχα και εγω 2.2.1 και ας μην ειχα kies air!!! χεχε

ειναι ωραιο προγραμματακι παντως...εγω δεν ειχα ξαναμεταφερει αρχεια κατ'αυτον τον τροπο...! (και εκτως απο το να μεταφερεις αρχεια μπορεις να βλεπεις τις επαφες σου...να βλεπεις (και λογικα να στελνεις κιολας...δεν δοκιμασα) sms κλπ...!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και χρονια πολλα.Ειμαι νεος κατοχος του S galaxy και θελω να ρωτησω το εξης.Στην προσπαθεια μου να απενεργοποιησω την δυνατοτητα να συνδεεται το κινητο με το ιντερνετ μεσω της συνδεσης wind εκανα τα εξης .

1. Στα ονοματα σημειων προσβασης μπηκα σε καθε μια απο τις επιλογες WIND Internet και Wind MMS ,κατοπιν μπηκα στον Τυπο APN απο το καθενα και εκει ενεργοποιησα το πρασινο φωτακι να ειναι στο ΜΜS .

2.Κατεβασα το APNdroid .Εκει τσεκαρα με πρασινο το κουτακι που λεει Disable all APNs .Αν και με μπερδεψε λιγο γιατι γραφει απο κατω check if disabling does not work .Εδω θελω να μου πειτε αν εκανα καλα που το τσεκαρα σε πρασινο για να εμποδισω το 3G.

Tα υπολοιπα 3G/EDGE/GPRS ,NOTIFICATIONS ,MMS ειναι απενεργοποιημενα .

Eιμαι οκ τωρα για να μην χρεωνομαι στην wind ?

Προχθες οταν το πηρα ημουν 5 ωρες στο ιντερνετ με το 3g και φοβαμαι μην τυχον μου ερθει καμια τεραστια χρεωση .Ευχαριστω για τις απαντησεις :)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδία ... είμαι κάτοχος Γαλαξία, με τη JM5 περασμένη, και επειδή έχω βαρεθεί να υπομένω τα καπρίτσια της Samsung Hellas για τις αναβαθμίσεις, αποφάσισα να περάσω rom μόνος μου ... Απο ότι τσέκαρα λοιπόν, ο συνδιασμός των 3 πλήκτρων δουλεύει στο κινητό μου, οπότε ερωτώ ... είμαι μεταξύ της ROM του Darky και της επίσημης αγγλικής 2.2.1 ... Ποία πρωτείνετε ώς καλύτερη; Υπάρχουν μήπως κάποιου είδους ασυμβατότητες με τη Darky ;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδία ... είμαι κάτοχος Γαλαξία, με τη JM5 περασμένη, και επειδή έχω βαρεθεί να υπομένω τα καπρίτσια της Samsung Hellas για τις αναβαθμίσεις, αποφάσισα να περάσω rom μόνος μου ... Απο ότι τσέκαρα λοιπόν, ο συνδιασμός των 3 πλήκτρων δουλεύει στο κινητό μου, οπότε ερωτώ ... είμαι μεταξύ της ROM του Darky και της επίσημης αγγλικής 2.2.1 ... Ποία πρωτείνετε ώς καλύτερη; Υπάρχουν μήπως κάποιου είδους ασυμβατότητες με τη Darky ;

 

περνα καλυτερα την επισημη 2.2.1... αν θες την γνωμη μου δεν μου αρεσουν οι customs γιατι απο εφε οκ ειναι ωραιες αλλα απο λειτουργια ολο και καποια προβληματα θα εχεις..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...