Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταργείς το update toy task manager :)

 

ναι και εγω αυτο εκανα...

βεβαια δεν ξερω αν αυτο ειναι η λυση

δηλαδη σβηνει απο μονο του την εφαρμογη, η απλα δεν το εμφανιζει στον task manager και συνεχιζει να τρεχει...?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είμαι στο παραένα να το πάρω! Πείτε μου να το πάρω; Ή μήπως να κοίταγα προς htc desire; Δε γινετε να διαβάσω όλα τα posts γιαυτό ρωτάω. Θα μείνω ευχαριστημένος από το γαλαξία;;;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο παραένα να το πάρω! Πείτε μου να το πάρω; Ή μήπως να κοίταγα προς htc desire; Δε γινετε να διαβάσω όλα τα posts γιαυτό ρωτάω. Θα μείνω ευχαριστημένος από το γαλαξία;;;

 

αμα εχεις ορεξη για λιγο πειραγμα οχι κατι το σπουδαιο ειναι κορυφαιο κινητο...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο παραένα να το πάρω! Πείτε μου να το πάρω; Ή μήπως να κοίταγα προς htc desire; Δε γινετε να διαβάσω όλα τα posts γιαυτό ρωτάω. Θα μείνω ευχαριστημένος από το γαλαξία;;;
Ειχα htc wildfire,desire,lg optimus one......βασικα το Galaxy S ειναι καλυτερο σε specs ((cpu/gpu/camera/οθονη/gorilla glass/μπαταρια/διαστασεις-βαρος) και απο Desire HD και για μενα το καλυτερο smart μεχρι να βγουν τα dual core.Αλλα για να πεις οτι πεταει πρεπει να του περασεις custom rom με οτι αυτο συνεπαγεται.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι εξαρτάται πόσο θα το πάρεις. Είναι πολύ καλό κινητό, αλλά σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογεί τα λεφτά που ζητάει... Αν το βρεις μέχρι 350~400 βαριά, τσιμπά το.

Πάντως για να μην γκρίνιαζω, με την 2. 2. 1 το κινητακι πάει πολύ καλά!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είμαι στο παραένα να το πάρω! Πείτε μου να το πάρω; Ή μήπως να κοίταγα προς htc desire; Δε γινετε να διαβάσω όλα τα posts γιαυτό ρωτάω. Θα μείνω ευχαριστημένος από το γαλαξία;;;

 

Για να πάρεις γνώμες απευθύνσου στους Διαξιφισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

 

 

 

Αυτή που σου δίνει είναι όντως η τελευταία αγγλική για τη vodafone, γιατί το τηλέφωνό σου είναι branded (υποθέτω βγαίνει και το logo της vodafone όταν το ανοίγεις;). Βάλτην, δε θα χάσεις τίποτα.

 

Καλημέρα! Όχι δεν μου βγάζει το logo της vodafone όταν το ανοίγω. Μόνο στο κουτί του υπήρχε το σήμα. Να υποθέσω ότι κάποια στιγμή θα πάρει και η vodafone αγγλίας την 2.2.1; Μήπως περιμένω μέχρι τότε για να μην ξαναστήνω το τηλέφωνο από την αρχή δύο φορές. Ευχαριστώ πολύ για όλη σας τη βοήθεια παιδιά:happy:.

Δήμητρα :kitty:
Link to comment
Share on other sites

αμα εχεις ορεξη για λιγο πειραγμα οχι κατι το σπουδαιο ειναι κορυφαιο κινητο...

με κλειστα ματια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Όχι δεν μου βγάζει το logo της vodafone όταν το ανοίγω. Μόνο στο κουτί του υπήρχε το σήμα. Να υποθέσω ότι κάποια στιγμή θα πάρει και η vodafone αγγλίας την 2.2.1; Μήπως περιμένω μέχρι τότε για να μην ξαναστήνω το τηλέφωνο από την αρχή δύο φορές. Ευχαριστώ πολύ για όλη σας τη βοήθεια παιδιά:happy:.

 

ξεκινα να το στηνεις, γιατι κανεις δεν ξερει αν θα το παρετε ποτε το 2.2.1 και ποτε...

εχεις τη 2.2 ειπαμε?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια που μπορω να αγορασω ενα usb jig?

 

Δε μπορείς να το αγοράσεις, αν κάνεις ένα search στο xda, θα βρεις πως φτιάχνεται είτε για να το φτιάξεις μόνος σου είτε για να πας τις οδηγίες σ' ένα κατάστημα με ηλεκτρολογικό υλικό μπας και στο φτιάξει. Εδώ στο φόρουμ ο jimacid έχει φτιάξει αρκετά, αλλά τώρα μάλλον λείπει. Ο jimacid μου έστειλε κι εμένα ένα και μένω Αμπελόκηπους Αθήνα ώστε αν σ' εξυπηρετεί να στο δανείσω. Το ίδιο φυσικά ισχύει για οποιονδήποτε χρειαστεί jig και μένει κοντά.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς να το αγοράσεις, αν κάνεις ένα search στο xda, θα βρεις πως φτιάχνεται είτε για να το φτιάξεις μόνος σου είτε για να πας τις οδηγίες σ' ένα κατάστημα με ηλεκτρολογικό υλικό μπας και στο φτιάξει. Εδώ στο φόρουμ ο jimacid έχει φτιάξει αρκετά, αλλά τώρα μάλλον λείπει. Ο jimacid μου έστειλε κι εμένα ένα και μένω Αμπελόκηπους Αθήνα ώστε αν σ' εξυπηρετεί να στο δανείσω. Το ίδιο φυσικά ισχύει για οποιονδήποτε χρειαστεί jig και μένει κοντά.

 

Πουλάνε στο ebay κάποιοι τύποι απ ότι είδα, αλλά αφού τα φτιάχνει παιδί εδώ, πιο γρήγορο θα είναι να μιλήσεις με το παλικάρι ^^

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το παρελαβα και εγω και απο τι βλεπω εχει την jm1 αυτο τωρα ειναι καλο η κακο ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το παρελαβα και εγω και απο τι βλεπω εχει την jm1 αυτο τωρα ειναι καλο η κακο ?

 

Εξαρτάται πως το βλέπεις. λολ. Η JM2 έχει πάρει αναβάθμιση σε froyo μόνο.

 

Αλλά μπορείς να βάλεις το 2.2 με τη μέθοδο: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3436508#post3436508

 

Αν και η 2.2.1 είναι πιο γρήγορη σίγουρα, δαγκωτά και με το νόμο. Εγώ πήγα απο JM2 κατευθείαν σε 2.2.1 και είμαι πολύ ευχαριστημένος (με μόνο το θέμα της εγγύησης να με απασχολεί, αφού δεν έχει κυκλοφορήσει στην ελλάδα 2.2.1)

 

Edit- Τώρα το είδα και εγώ / Δεν υπάρχει Ελληνική JM1...

Edited by pappasi
Link to comment
Share on other sites

Μα ετσι και αλλιως δεν σκοπευω να κατσω για πολυ ακομα στα επισημα , μεχρι να αδειασει η μπαταρια ... το φορτιζω και περναω νταρκυ

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

καλημερες και χρονια πολλα...

το κινητο 2 μερες τωρα κλεινει μονο του ανα τακτα χρονικα διαστηματα....

:wacko::wacko: η μπαταρια ειναι οκ κ για να μου φυγει καθε υπονοια χτες βραδυ την εβαλα να φορτιζει μεχρι το πρωι ωσπου οταν μπηκα στο λεωφορειο διαπιστωσα για αλλη μια φορα πως ειχε κλεισει...

να τους το φερω καπελο???:mad::mad::mad:

 

τα συμπτωματα δεν εχουνε υποχωρησει....

any help??:O:O:O

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

τα συμπτωματα δεν εχουνε υποχωρησει....

any help??:O:O:O

 

Δεν κάνεις ενα hard reset?

δοκιμασες?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το παρελαβα και εγω και απο τι βλεπω εχει την jm1 αυτο τωρα ειναι καλο η κακο ?

 

Από πού το πήρες; Δεν υπάρχει Ελληνική JM1. Το firmware δεν είναι εκεί που λέει baseband version, είναι το PDA όταν κάνεις *#1234# ή τέλος πάντων η τελευταία γραμμή που λέει build number.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ποιο οδηγο χρησιμοποιησατε? Οι οδηγοι ειναι δοκιμασμενοι παντως και συνηθως το λαθος το κανουμε εμεις επειδη δεν διαβασαμε επαρκως.

 

Καλημέρα φιλε. Τωρα μολις ειδα το μηνυμα. Χρησιμοποιησα τον οδηγο απο την πρωτη σελιδα του hacks/root galaxy s και οταν εκανα restart δεν εμπαινε με τιποτα σε recovery mode (ειτε με adb ουτε με τα κουμπια), μπορουσα ομως να μπω σε download mode και ετσι ξαναφλασαρα και δεν το ξαναεκανα βεβαιως.

Link to comment
Share on other sites

Από πού το πήρες; Δεν υπάρχει Ελληνική JM1. Το firmware δεν είναι εκεί που λέει baseband version, είναι το PDA όταν κάνεις *#1234# ή τέλος πάντων η τελευταία γραμμή που λέει build number.

Ωχ φιλε μου εχεις δικιο ΑΚΥΡΟ τελικα εχω την jm2 , και επισης δεν εχω και τρια κουμπακια τωρα διαβαζω την διαδικασια για να τα ενεργοποιησω

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλε. Τωρα μολις ειδα το μηνυμα. Χρησιμοποιησα τον οδηγο απο την πρωτη σελιδα του hacks/root galaxy s και οταν εκανα restart δεν εμπαινε με τιποτα σε recovery mode (ειτε με adb ουτε με τα κουμπια), μπορουσα ομως να μπω σε download mode και ετσι ξαναφλασαρα και δεν το ξαναεκανα βεβαιως.

 

Λογικα κατι θα εκανες λαθος γιατι παρα πολλα παιδια εχουν ακολουθησει το συγκεκριμενο οδηγο με επιτυχια. Παντως απο χθες ο οδηγος εχει ενημερωθει. Αν θελεις να δοκιμασεις ξανα και δεν το φοβασαι μπορεις να δεις στην υπογραφη μου και να προχωρησεις παντα με προσοχη και αφου εχεις διαβασει.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο οσο διαβαζω η 2.2.1 ειναι αρκετα καλη ρομ, αλλα δισταζω να την βαλω γιατι :

 

1. Θα το κανω εκτος Kies, μιας και οι αρχιμ@λακες της Samsung δεν εχουν βγαλει αναβαθμιση για το JG1 που εχω εγω.

 

2. Θα χασω το mls destinator, που και ειναι χρησιμο στη δουλεια μου και στην τελικη το εχω πληρωσει.

 

Ξερετε αν βγαλει η mls καμια αναβαθμιση για Froyo? Εννοω αν εχουν απαντησει σε κανεναν με συγκεκριμμενο χρονοδιαγραμμα.

Επισης, πως εξηγειται το φαινομενο να μην αναβαθμιζονται ολες οι eclair απο το Kies?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παιδιά.

Αφού ευχαριστήσω το φίλο που μου απάντησε σε μια σειρά ερωτήσεων πριν 2-3 μέρες

θα ήθελα μια μικρή ακόμα βοήθεια ή καλύτερα συμβουλή.

Άυριο είναι η μέρα που θα έχω στην κατοχή μου για πρώτη φορά το Galaxy και θα μπω επιτέλους (καθυστερημένα είναι η αλήθεια) στην οικογένεια του Android ύστερα από 2 χρόνια συμβίωσης με win mo (Omnia 2).

Διαβάζοντας όσα μπορώ περισσότερα στο φόρουμ για να ρχίσω να μαθαίνω διάφορα σχετικά με το νέο μου τηλέφωνο κατέληξα στις εξείς παρατηρήσεις-σκέψεις και θα ήθελα αυτές ακριβώς να κρίνετε και να μου πείτε αν τις βλέπετε σωστές.

1.Υποθέτω οτι το κινητό αν και είναι εντελώς καινούρια παραγγελία (το κατάστημα από όπου το παρήγγειλα δεν το είχε και περίμενε καινούριο στοκ να έρθει) θα έχει μέσα κάποια 2.1 eclair έκδοση. Αν και για κάποιον καινούριο και αρχάριο χρήστη σαν εμένα η έκδοση αυτή αρκεί, εντούτοις διάβασα στο φόρουμ για τις αναβαθμίσεις στο froyo, τις 2.2.1 εκδόσεις κτλ. Κατέληξα( ύστερα από αρκετό διάβασμα) οτι οι rom του darky είναι οι πιο καλές και γρήγορες. Η σκέψη μου λοιπόν είναι να περιμένω να βγάλει κάποια σταθερή γιατί ως τώρα κάθε 2-3 μέρες τις ανανεώνει και να βάλω αυτή. Σκέφτομαι σωστά;:blink:

2. Αν υποθέσουμε οτι το σκεπτικό μου είναι σωστό, η rom του darky θα μπορεί να περαστεί κατευθείαν πάνω στην eclair μου ή χρειάζεται κάποια άλλη "προεργασία" πχ root ή κάτι σχετικό;

3. Για όσο καιρό θα παραμείνω στην eclair έκδοση χρειάζομαι τελικά κάποιον autokiller?

4. Αξίζει (για όσο καιρό παραμείνω) στην eclair να κάνω root και lagfix ή θα είναι περισσότερο μπελάς με αυτά για να πάω μετά σε κάποια darky?:worry:

5. Τελικά η εφαρμογή που υπάρχει για υποστήριξη office (think free αν δεν κάνω λάθος) είναι και για επεξεργασία-δημιουργία εγγράφων office; Είναι δωρεάν;

6. Για την "απλή χρήση" που πρόκειται να κάνω στο κινητό ( ανάγνωση-δημιουργία εγγράφων office,λίγο gps, καμιά εφαρμογή για πυξίδα, για τον καιρό και ένα δυο άλλα) μήπως δεν χρειάζομαι lagfix ή αναβαθμίσεις και τα σχετικά?

Αυτά τα λίγα:D για την ώρα. Ευχαριστώ όποιον μπορέσει να με βοηθήσει. Α, και επειδή διάβασα από κάποιον οτι πολλά πάιδιά στο φόρουμ έχουν τρέλα και με τα αυτοκίνητα σας λέω οτι από βδομάδα θα παραγγείλω το νέο Polo gti dsg 180ps!!

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο οσο διαβαζω η 2.2.1 ειναι αρκετα καλη ρομ, αλλα δισταζω να την βαλω γιατι :

 

1. Θα το κανω εκτος Kies, μιας και οι αρχιμ@λακες της Samsung δεν εχουν βγαλει αναβαθμιση για το JG1 που εχω εγω.

 

2. Θα χασω το mls destinator, που και ειναι χρησιμο στη δουλεια μου και στην τελικη το εχω πληρωσει.

 

Ξερετε αν βγαλει η mls καμια αναβαθμιση για Froyo? Εννοω αν εχουν απαντησει σε κανεναν με συγκεκριμμενο χρονοδιαγραμμα.

Επισης, πως εξηγειται το φαινομενο να μην αναβαθμιζονται ολες οι eclair απο το Kies?

 

1. Δεν έχει σχέση αυτό, με το kies patcher μπορείς να το βάλεις μέσω Kies, όπως μπορείς να βάλεις και την επίσημη 2.2 για το κινητό σου.

2. Ναι θα το χάσεις. Η MLS είναι από τις χειρότερες εταιρείες, το destinator δεν το χρησιμοποιεί πια κανείς στο εξωτερικό και η MLS συνεχίζει να το υποστηρίζει κι εμείς φυσικά να το αγοράζουμε γιατί δυστυχώς έχει έναν από τους καλύτερους χάρτες για την Ελλάδα, αν όχι τον καλύτερο. Χωρίς αυτό, η εταιρεία είναι για φτύσιμο...

 

Όσο για το φαινόμενο που λες... είναι ο ηλίθιος τρόπος που κάνει αναβάθμιση η Samsung, και ότι η Samsung Hellas δεν τους έχει ενημερώσει να προσθέσουν την JG1 στη λίστα. Δεν υπάρχει θέμα βέβαια, εφ'όσον η αναβάθμιση τελικά γίνεται με το Kies...αν και αυτοί που έχουν την JM5 έχουν κάθε δικαίωμα να παραπονεθούν

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...