Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Άντε να γεμίσει ο τόπος με defy!

Το κινητό αξίζει και το swype είναι όλα τα λεφτά!

 

 

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άντε να γεμίσει ο τόπος με defy!

Το κινητό αξίζει και το swype είναι όλα τα λεφτά

 

Εγώ χρησιμοποιώ το HTC IME mod με πληκτρολόγιο τηλεφώνου!μια χαρά με βολεύει και το swipe,απλά δεν μ αρέσει..

 

Και επί της ευκαιρίας, 3 ημέρες το εχω και δεν εχω συναντήσει κανένα πρόβλημα. Το WiFi δουλεύει ρολόϊ,το gps δοκιμάστηκε επιτυχώς, έκανα μπάνιο κ έπαιζε μουσική (στεγανότητα οκ), δοκίμασα το handsfree και όλα καλά με το ακουστικό.

Είμαι αρκετά ευχαριστημένος πραγματικά δεν σκέφτομαι ότι είναι ανάγκη η 2.2 μιας και δοκίμασα ΟΛΑ τα παιχνίδια της gameloft και τα έπαιζε νεράκι!!

Που να πάρει κ αναβάθμιση!! Πόσο γρήγορο μπορεί να γίνει?!!

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

 

σκέφτομαι να πάρω το κινητό στη γυναίκα μου που διέλυσε το 5800 που είχε!! Πιστεύω είναι ότι καλύτερο σε smartphone για "ατσούμπαλους"!

 

Να ρωτήσω κάτι. Σε 2 μέρες φεύγω για Αμερική και σκέφτομαι να το πάρω από εκεί. Είδα στο GSMArena ότι είναι Quadband. Λογικά δεν θα έχω πρόβλημα δικτύου σωστά;

 

Επίσης κάτι εξίσου σημαντικό, ξέρετε αν είναι κλειδωμένο;; Αν είναι, θα υπάρχει τρόπος να το ξεκλειδώσω για να δουλεύει με σύνδεση vodafone ελλάδος;;;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

 

σκέφτομαι να πάρω το κινητό στη γυναίκα μου που διέλυσε το 5800 που είχε!! Πιστεύω είναι ότι καλύτερο σε smartphone για "ατσούμπαλους"!

 

Να ρωτήσω κάτι. Σε 2 μέρες φεύγω για Αμερική και σκέφτομαι να το πάρω από εκεί. Είδα στο GSMArena ότι είναι Quadband. Λογικά δεν θα έχω πρόβλημα δικτύου σωστά;

 

Επίσης κάτι εξίσου σημαντικό, ξέρετε αν είναι κλειδωμένο;; Αν είναι, θα υπάρχει τρόπος να το ξεκλειδώσω για να δουλεύει με σύνδεση vodafone ελλάδος;;;

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Στην Αμερική νομίζω το δίνει μόνο η T-Mobile και είναι sim-locked που σημαίνει πως πρέπει να flashάρεις ευρωπαϊκό firmware για να ξεκλειδώσει (Συγγνώμη, δεν ξεκλειδώνει με αυτό τον τρόπο). Όμως, από ό,τι διάβασα, η συχνότητα του 3G είναι διαφορετική οπότε θα χάσεις το 3G στην Ελλάδα.

 

Περισσότερες πληροφορίες:

[HOW TO] Debranding /Installing different/recovering bricked firmware on your Defy

Restore your 3G after flashing the wrong firmware

Edited by Erebos
Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όμως, από ό,τι διάβασα, η συχνότητα του 3G είναι διαφορετική οπότε θα χάσεις το 3G στην Ελλάδα.

 

Δεν ισχύει αυτό. Λειτουργεί κανονικά το 3G και εδώ, η συχνότητα είναι η ίδια UMTS 2100. Έχουν περάσει αρκετές συσκευές της T-Mobile από τα χέρια μου και δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω το 5800 και σκεφτομαι για το defy.το gps του ντεφι ειναι σαν του 5800?δηλαδι αυτονομο χωρις συνδεση στο ιντερνετ?
Link to comment
Share on other sites

Το gps είναι αυτόνομο, έχει δέκτη δορυφόρου και υπάρχουν διάφορα προγράμματα πλοήγησης.

 

Επίσης να προσθέσω ότι Lockάρει τους δορυφόρους εκπληκτικά γρήγορα σε σχέση με το Omnia 2 Που είχα.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν νομίζω πως έχει απαντηθεί η ερώτηση αλλά...

Για να έχουμε ένα ΚΑΛΟ πρόγραμμα πλοήγησης (για Αθήνα πχ)

θα πρέπει να πληρώσουμε ή υπάρχουν και δωρεάν αξιοπρεπείς εφαρμογές?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρείγγειλα απο open247 325 με μεταφορικά,ελπίζω να ειναι αξιόπιστο το site αν και το παρείγειλα με αντικαταβολη.

 

Ειναι αξιόπιστο , 3 φορές παράγγειλα , ολα μια χαρά και γρήγορα ,

παρασκευή εκανα παραγγελλία , δευτέρα ήρθε ( και ζώ στη Κύπρο ε !!! ) .

trust.

 

Μετά από 2 μηνη έρευνα αγοράς , μόλις το παράγγειλα και εγώ , από pixmania Κύπρου = 304 + 15 μεταφορικά + 23 παράταση εγγύησης 3 χρόνια .

όλα καλά , το περιμένω πως και πως .

ΥΣ. Να είστε καλά όλοι εδώ μέσα που βοηθάτε αφιλοκερδώς . Και εγώ έμαθα ότι το αφιλοκερδώς λέγετε και λειτούργημα .

Καλή χρονιά να έχουμε .

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...διάβασα ποιο πάνω οτι σε περίπτωση αγοράς του κινητού απο Γερμανία οταν τοποθετήσεις την σιμ αναγνωρίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες.. μου φαίνεται λίγο κουλό αν ισχύει τελικά?Και κάτι άλλο επειδή το περιμένω αύριο και είμαι Γερμανία αν τοποθετήσω την ελληνική κάρτα Cosmote καρτοκηνιτό ενώ πιάνω T-mobile εδώ υπάρχει περίπτωση να μπροκάρει και να μήν δουλέυει στην Ελλάδα?..:worry:
Link to comment
Share on other sites

ισχύει ότι με 3g έχεις καλύτερο σήμα με συνέπεια καλύτερη εξοικονόμηση μπαταρίας, είμαι στο δίκτυο της vodafone, εγώ δοκίμασα το 2g και είχε καλύτερο απο το 3g σήμα.
Link to comment
Share on other sites

ισχύει ότι με 3g έχεις καλύτερο σήμα με συνέπεια καλύτερη εξοικονόμηση μπαταρίας, είμαι στο δίκτυο της vodafone, εγώ δοκίμασα το 2g και είχε καλύτερο απο το 3g σήμα.

Το αντιθετο ισχυει,με 3g πεφτει το σημα και ρουφαει τη μπαταρια με το καλαμακι.

 

@αλκαπονε

Αυτο γινεται επειδη ηδη εχει ελληνικα μεσα!δεν ειναι μαγικο,δεν ξερω αν γινεται οσο εισαι σε αλλη χωρα...

Δεν παθαινει τιποτα,οτι θες του βαζεις,απλα αν εχει κλειδωμα,δε θα δουλεψει.

 

 

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανός το έχει σε μαύρο ;

Ή γενικά από που μπορώ να το πάρω έτσι ώστε να μην έχει το motoblur και να είναι τελείως μαύρο ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το αντιθετο ισχυει,με 3g πεφτει το σημα και ρουφαει τη μπαταρια με το καλαμακι.

 

Δεν θα μιλούσα για τόσο μεγάλη διαφορά αλλά όντως είναι γεγονός ότι το 3G είναι περισσότερο ενεργοβόρο από το 2G μιας και το 3G δεν έχει την ίδια κάλυψη με το 2G στη χώρα μας και όταν η συσκευή είναι σε αναζήτηση σήματος ή με χαμηλή ένταση σήματος καταναλώνει περισσότερους πόρους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας για κατανάλωση μπαταρίας είναι εντυπωσιακό πόσο λίγη μπαταρία καταναλώνει σε περιοχές χωρίς σήμα π.χ. σε ένα υπόγειο, σε ένα ταξιδι με πλοίο κτλ κτλ.

Κάποιες μέρες εργάζομαι σε ένα ημιυπόγειο χώρο που το κινητό πασχίζει να βρει σήμα.

Ούτε το μοτορολα βρήκε, αλλά δεν εξαντλήθηκε ψάχνοντας και όταν βγήκα από εκεί είχα σχεδόν πλήρη μπαταρία..

Οι ρυθμίσεις ήταν 3g και ίσως να είχα το σχήμα οικονομίας μπαταρίας στο κινητό μου...

 

 

 

Sent from my Defy using Tapatalk

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

Όντως φαίνεται να είναι απίστευτο όσον αφορά την μπαταρία. Δεν ξέρω τι έχει κάνει η Motorola αλλά αντέχει! Μιλάμε για καταπληκτική συσκευή με αντοχή σε όλους τους τομείς!

 

Sent from my MOTO Defy :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι ο ηχος κλησης,και το ακουστικο παιδια ακουγονται δυνατα γενικα εχει ποιοτητα;
Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι ο ηχος κλησης,και το ακουστικο παιδια ακουγονται δυνατα γενικα εχει ποιοτητα;

 

Ειναι εξαιρετικα φιλε μου.Το ακουστικο ειδικα ειναι απο τα καλυτερα που εχω ακουσει.

Αριστη ποιοτητα συνομιλιας.

Να σου πω την αληθεια το φοβομουν αυτο το πραγμα πριν το παρω γιατι πιστευα οτι με την στεγανοποιηση που εχουν κανει στο κινητο οτι θα ηταν λιγακι "φιμωμένο" αλλα δεν ισχυει κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

Ειναι εξαιρετικα φιλε μου.Το ακουστικο ειδικα ειναι απο τα καλυτερα που εχω ακουσει.

Αριστη ποιοτητα συνομιλιας.

Να σου πω την αληθεια το φοβομουν αυτο το πραγμα πριν το παρω γιατι πιστευα οτι με την στεγανοποιηση που εχουν κανει στο κινητο οτι θα ηταν λιγακι "φιμωμένο" αλλα δεν ισχυει κατι τετοιο

 

Εμενα "μικροφωνίζει" πάντως, δλδ ακουω την φωνη μου στο ακουστικο την ωρα που μιλάω.. δεν ειναι ενοχλητικό απλα περίεργο

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Ειναι εξαιρετικα φιλε μου.Το ακουστικο ειδικα ειναι απο τα καλυτερα που εχω ακουσει.

Αριστη ποιοτητα συνομιλιας.

Να σου πω την αληθεια το φοβομουν αυτο το πραγμα πριν το παρω γιατι πιστευα οτι με την στεγανοποιηση που εχουν κανει στο κινητο οτι θα ηταν λιγακι "φιμωμένο" αλλα δεν ισχυει κατι τετοιο

 

To μεγαφωνο πως ειναι;Και που το εχει απο πισω;Αν το αφησεις πανω σε τραπεζι ακουγεται;:)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα "μικροφωνίζει" πάντως, δλδ ακουω την φωνη μου στο ακουστικο την ωρα που μιλάω.. δεν ειναι ενοχλητικό απλα περίεργο

 

Oxι εγω δεν αντιμετωπιζω κατι τετοιο.

τωρα τελευταια εχω παρει και ενα bluetooth της motorola και με αυτο η συνομιλια ειναι αριστη.Μικροφωνιζει σε ολες τις κλησεις το δικο σου η καποιες φορες?

 

To μεγαφωνο πως ειναι;Και που το εχει απο πισω;Αν το αφησεις πανω σε τραπεζι ακουγεται;:)

 

Καλο ειναι.Οχι το καλυτερο που εχει ακουσει αλλα σε καμια περιπτωση δεν υστερει.

Το εχει χαμηλα στο πισω μερος του τηλεφωνου.

Πανω σε τραπεζι ακουγεται μια χαρα αν το αφησεις ομως σε καποια μαλακη επιφανεια π.χ κρεβατι δεν ακουγεται καθολου καλα

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Όντως φαίνεται να είναι απίστευτο όσον αφορά την μπαταρία. Δεν ξέρω τι έχει κάνει η Motorola αλλά αντέχει! Μιλάμε για καταπληκτική συσκευή με αντοχή σε όλους τους τομείς!

 

Sent from my MOTO Defy :-)

 

πως και αντέχει εγώ το έχω τώρα 15 μέρες τώρα και όταν το "πειράζω¨" ζήτημα να αντέχει 1,5 μέρα και όταν κάνω απλή χρήση το πολύ 2,5 μέρες.Αν αυτό είναι αντοχή τότε οκ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...