Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Εγώ το κινητό το πήρα από Ελλάδα 399 ευρώ ... αλλά δεν έχει Moto Blur και δεν μου lagarei σχεδόν καθόλου ... Επίσης μου έχει βγάλει μέχρι τώρα 24 ώρες με πολύ δούλεμα και δείχνει 40% η μπαταρία του ... Όσο για παιχνίδια και εφαρμογές έχει πάρα πολλές και για όλα τα γούστα . δεν είναι τυχαίο που εδώ και ένα χρόνο ότι βγαίνει για Iphone βγαίνει και για Android.

Τέλος η σύγκριση με το 3gs Και το 4 είναι τουλάχιστον ατυχέστατη και λόγω διαφορά τιμής και λόγω διαφορά δυνατοτήτων. Το Defy είναι πολύ καλύτερο από το 3gs σε όλους τους τομείς ενώ υπολείπεται από το 4 σε κάποιους όπως η κάμερα.

 

αρεξηγήσει....συγκεκριμένα μιλάω όπως και εσείς για ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΊΑ και ουσιαστικά με ότι λέω αντιπροσωπεύω τι ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΏΜΗ. Από εκεί και πέρα συμφωνώ ότι πολλές εφαρμογές που βγαίνουν αρχικά στο "ιφονε" μετά από λίγο καιρό βγαίνουν και στο adnroid και επειδή όπως είπα είχα και 3gs και 4g νομίζω πως το κινητό υπολείπεται από τα "μιλοφονα" και η moooni παραφωνία του σε σχέση με το 4ari δεν είναι ούτε μονο η camera του, ούτε μονο η έλλειψη μπροστινής κάμερας ούτε ότι έχει χειρότερη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οι περισσότεροι υποθέτω ότι rootάρουν και βάζουν ADW Launcher ή LauncherPro, οπότε δεν έχει και πολύ σημασία αυτό.

 

Να ρωτήσω κάτι όσους έχουν το ελληνικό DEFY?

Εφόσον έχετε ελληνικό πληκτρολόγιο, δεν έχετε swype, έτσι δεν είναι?

 

Έχουμε και παρα έχουμε ... άσχετα άν δεν έχω καταφέρει να καταλάβω πως ακριβώς λειτουργεί. Άσχετο υπάρχει καποιος τρόπος να έχουμε αναφορά στα μηνύματα ?>

 

αρεξηγήσει....συγκεκριμένα μιλάω όπως και εσείς για ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΊΑ και ουσιαστικά με ότι λέω αντιπροσωπεύω τι ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΏΜΗ. Από εκεί και πέρα συμφωνώ ότι πολλές εφαρμογές που βγαίνουν αρχικά στο "ιφονε" μετά από λίγο καιρό βγαίνουν και στο adnroid και επειδή όπως είπα είχα και 3gs και 4g νομίζω πως το κινητό υπολείπεται από τα "μιλοφονα" και η moooni παραφωνία του σε σχέση με το 4ari δεν είναι ούτε μονο η camera του, ούτε μονο η έλλειψη μπροστινής κάμερας ούτε ότι έχει χειρότερη οθόνη.

 

Επειδή έχω δουλέψει πάρα πολύ με το 3gs θα ήθελα να μου πεις 3 σημεία που πιστεύεις εσύ ότι υπερτερεί απέναντι στο DEFY. Για το 4 δεν χρειάζεται να μου πεις. Το ξέρω ότι υπερτερεί κυρίως στο θέμα κάμερας και οθόνης για μένα αλλά και σαν overall.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και παρα έχουμε ... άσχετα άν δεν έχω καταφέρει να καταλάβω πως ακριβώς λειτουργεί.

 

Α πολύ ωραία, γιατι το Swype δεν εχει βγαλει ακόμα ελληνικό language pack για όσους έχουν το αγγλικό προεγκατεστημένο. Σε ευχαριστώ.

Όσο για το χειρισμό του, είναι θέμα συνήθειας πιστεύω. Δες μερικά videάκια στο youtube.

 

Για τις αναφορές δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί ακόμα δεν το έχω πάρει στα χέρια μου. :p

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Α πολύ ωραία, γιατι το Swype δεν εχει βγαλει ακόμα ελληνικό language pack για όσους έχουν το αγγλικό προεγκατεστημένο. Σε ευχαριστώ.

Όσο για το χειρισμό του, είναι θέμα συνήθειας πιστεύω. Δες μερικά videάκια στο youtube.

 

To htc ime mod δουλευει στο Defy?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Να είχαμε και wifi που να δουλεύει, καλά θα ήτανε..

Σαν να έχω ferrari και να μην έχω βενζίνη να την κυκλοφορήσω...

Όλο με το data της σύνδεσης μου είμαι..

Ούτε στο δικό μου router δεν μπορώ να συνδεθώ μερικές φορές...

 

 

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

Να είχαμε και wifi που να δουλεύει, καλά θα ήτανε..

Σαν να έχω ferrari και να μην έχω βενζίνη να την κυκλοφορήσω...

Όλο με το data της σύνδεσης μου είμαι..

Ούτε στο δικό μου router δεν μπορώ να συνδεθώ μερικές φορές...

 

 

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

 

Δεν εχω την συσκευη οποτε δεν μπορω να το κοιταξω.

Για κοιταξε μεσα στις ρυθμησεις του wifi και πατησε επιλογες (το πρωτο κουμπι απο αριστερα) σου λεει τπτ για να αλλαξεις καναλι?

Επισης, αλλαξες καναλι στο router σου?

Αν οχι, δοκιμασε το καναλι 11.

 

__

Επισης δοκιμασε αυτο να μας πεις σε ποιο καναλι δουλευει το wifi

 

Δοκιμασε και αυτο υποσχεται oti σου διορθώνει το wifi

Edited by demolition22

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Να είχαμε και wifi που να δουλεύει, καλά θα ήτανε..

Σαν να έχω ferrari και να μην έχω βενζίνη να την κυκλοφορήσω...

Όλο με το data της σύνδεσης μου είμαι..

Ούτε στο δικό μου router δεν μπορώ να συνδεθώ μερικές φορές...

 

 

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

 

Ίσως να έπεσα στην περίπτωση, αλλά το δικό μου συνδέεται άμεσα όπου και εάν δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

sorry όλο απορίες είμαι, "κατεβάζω" εφαρμογές και δεν της βρίσκω πουθενά ούτε στο μενού, ούτε στις ρυθμίσεις και στην διαχείρηση δεδομένων ούτε εφαρμογές ούτε στην κάρτα μνήμης ούτε ούτε ούτε μια βοήθεια παιδιά , τι πρέπει να κάνω? :lol:
Link to comment
Share on other sites

sorry όλο απορίες είμαι, "κατεβάζω" εφαρμογές και δεν της βρίσκω πουθενά ούτε στο μενού, ούτε στις ρυθμίσεις και στην διαχείρηση δεδομένων ούτε εφαρμογές ούτε στην κάρτα μνήμης ούτε ούτε ούτε μια βοήθεια παιδιά , τι πρέπει να κάνω? :lol:

 

Φιλε μου νομιζω οτι πρεπει να διαβασεις και λιγο το manual της συσκευης γιατι ολα αυτα τα γραφει μεσα.πηγαινε μενου>ρυθμισεις>εφαρμογες>Διαχειριση εφαρμογων η εναλλακτικα μαρκετ>εφαρμογες

 

http://www.motorola.com/staticfiles/Support/US-EN/Mobile%20Phones/DEFY_with_MOTOBLUR/US-EN/Documents/Static_files/DEFY_UG_US_68014009001A.pdf

Edited by moure
Link to comment
Share on other sites

έχω και εγώ το Ελληνικό εδώ και λίγες μέρες και είμαι τρομερά ευχαριστημένος, τρομερά γρήγορο, avi αρχεία καταπίνει, φοβερές μουσικές ικανότητες και απόδοση, οθόνη υποδειγματική, πολύ καλή αυτονομία, και το σημαντικότερο για μένα (και που με παραξενεύει που κανείς δεν αναφέρει στους 3γς και στα μηλόφωνα 4) είναι ότι δεν μασάει σε τίποτα, μεγάλος τσαμπουκάς και ξύλο, και νερό, (και κηροζίνη στην περίπτωση μου) και λάδια και ότι θέλεις σε διαστάσεις ανθρώπινες και όχι σαν μερικά military προδιαγραφών που θέλεις ψαροκασέλα για να τα κουβαλάς. Σκάβει τον λάκο σε κάθε λογής θήκη και τσαντάκι και τσεπούλα και μαντηλάκη και screen protector και ότι άλλο φαντάζεστε. Κατευθείαν με το vitex του νεροχύτη σκούπισμα και έτοιμο για μάχη. Κάνε το μπάνιο σου άσε το μπάνιο να γίνει χαμαμ. Στείλε και ένα μνμ στο κορίτσι οτί μπορεί αργήσεις την ώρα που είσαι τίγκα στις σαπουνάδες. Απλά εξαιρετικό σε όλα.

 

*Προσοχή, μην δοκιμάσετε τίποτα από τα παραπάνω με τίποτα μήλα, θα κλάψετε μισθό γεμάτο.

Link to comment
Share on other sites

sorry όλο απορίες είμαι, "κατεβάζω" εφαρμογές και δεν της βρίσκω πουθενά ούτε στο μενού, ούτε στις ρυθμίσεις και στην διαχείρηση δεδομένων ούτε εφαρμογές ούτε στην κάρτα μνήμης ούτε ούτε ούτε μια βοήθεια παιδιά , τι πρέπει να κάνω?

:lol:

Link to comment
Share on other sites

sorry όλο απορίες είμαι, "κατεβάζω" εφαρμογές και δεν της βρίσκω πουθενά ούτε στο μενού, ούτε στις ρυθμίσεις και στην διαχείρηση δεδομένων ούτε εφαρμογές ούτε στην κάρτα μνήμης ούτε ούτε ούτε μια βοήθεια παιδιά , τι πρέπει να κάνω?

:lol:

 

Στο μενου εφαρμογων εψαξες??;)

Αν δεν ειναι και εκει, πολυ απλα δεν τις κατεβασες!

Να πας μαρκετ και μετα ληψεις να δεις αν τις εχει κατεβασει η τις κατεβαζει ακομη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

έχω και εγώ το Ελληνικό εδώ και λίγες μέρες και είμαι τρομερά ευχαριστημένος, τρομερά γρήγορο, avi αρχεία καταπίνει, φοβερές μουσικές ικανότητες και απόδοση, οθόνη υποδειγματική, πολύ καλή αυτονομία, και το σημαντικότερο για μένα (και που με παραξενεύει που κανείς δεν αναφέρει στους 3γς και στα μηλόφωνα 4) είναι ότι δεν μασάει σε τίποτα, μεγάλος τσαμπουκάς και ξύλο, και νερό, (και κηροζίνη στην περίπτωση μου) και λάδια και ότι θέλεις σε διαστάσεις ανθρώπινες και όχι σαν μερικά military προδιαγραφών που θέλεις ψαροκασέλα για να τα κουβαλάς. Σκάβει τον λάκο σε κάθε λογής θήκη και τσαντάκι και τσεπούλα και μαντηλάκη και screen protector και ότι άλλο φαντάζεστε. Κατευθείαν με το vitex του νεροχύτη σκούπισμα και έτοιμο για μάχη. Κάνε το μπάνιο σου άσε το μπάνιο να γίνει χαμαμ. Στείλε και ένα μνμ στο κορίτσι οτί μπορεί αργήσεις την ώρα που είσαι τίγκα στις σαπουνάδες. Απλά εξαιρετικό σε όλα.

 

*Προσοχή, μην δοκιμάσετε τίποτα από τα παραπάνω με τίποτα μήλα, θα κλάψετε μισθό γεμάτο.

 

 

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!:lol::lol::lol:

Είσαι απίστευτος! Στο ποστ #297 ανέφερα σε μία παρένθεση, αλλά όχι όπως εσύ:p!

Ειδικά αυτό είναι κάτι που μπορεί να χρειαστεί!

Link to comment
Share on other sites

Στο μενου εφαρμογων εψαξες??;)

Αν δεν ειναι και εκει, πολυ απλα δεν τις κατεβασες!

Να πας μαρκετ και μετα ληψεις να δεις αν τις εχει κατεβασει η τις κατεβαζει ακομη.

 

υπάρχουν στο μενού εφαρμογών και φαίνονται μόνο εκεί αλλά δεν μπορώ να της μεταφερω και στο μάρκετ φαίνονται ότι εχουν κατέβει.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν στο μενού εφαρμογών και φαίνονται μόνο εκεί αλλά δεν μπορώ να της μεταφερω και στο μάρκετ φαίνονται ότι εχουν κατέβει.

 

που θες να τις πας?:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

να εμφανίζονται για να μπορώ να της ανοίξω

 

 

Απο το μενου εφαρμογων σκέφτηκες να τις ανοιξεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Απο το μενου εφαρμογων σκέφτηκες να τις ανοιξεις?

 

μπήκα το άνοιξα αλλα το μόνο που μπορώ να κάνω είναι η κατάργηση

Link to comment
Share on other sites

μπήκα το άνοιξα αλλα το μόνο που μπορώ να κάνω είναι η κατάργηση

 

Mαλλον δεν καταλαβες τι εννοούμε οταν λεμε μενου εφαρμογών!!

Φιλε μου ανοιξε τις οδηγιες χρησεως, τις χρειάζεσαι επείγοντος!!!:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον δεν καταλαβες τι εννοούμε οταν λεμε μενου εφαρμογών!!

Φιλε μου ανοιξε τις οδηγιες χρησεως, τις χρειάζεσαι επείγοντος!!!:lol::lol:

 

παω στις ρυθμισεις και επιλεγω εφαρμογες κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

παω στις ρυθμισεις και επιλεγω εφαρμογες κάνω λάθος?

 

Λαθος...

 

Πατησε στην οθονη, εκει που σου εχω κυκλωμενο και με το δαχτυλο σου πανω κατω βλεπεις τις εφαρμογες

 

Ειναι ευκολο!

 

http://www.imagehosting.gr/out.php/i1488371_motorola-defy-tmobile.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

λοιπον..

λεπτομεριες για το wifi προβλημα..

 

συνδεεται την πρωτη φορα κανονικα με οποιο router του ορισεις και μαλιστα με χαρακτηριστικη ευκολια, ταχυτητα και σταθεροτητα...

την πρωτη και δευτερη συνηθως μερα μπορεις να μπαινοβγαινεις στο δικτυο ανετα..

ισως το προβλημα ξεκιναει οταν προσπαθησεις να συνδεθεις σε ενα αλλο δικτυο και ξαναγυρισεις στο πρωτο...

ισως να ειναι θεμα χρονου γιατι οι ρυθμισεις κρατανε maximum 2 μερες..

μετα ομως χανει τη δυνατοτητα να συνδεθει με το πρωτο..

 

μετα προσπαθει, φτανει στο obtaining IP address, και μετα disconnect & unsuccessful...

 

το προβλημα υπαρχει σε πολλα android κινητα..

ψαχνωντας ειδα οτι υπαρχει σε milestone, motorola x720 (η οπως το λενε),

Google Nexus1, ακομα και για το Galaxy Tab εχει αναφερθει..

 

φαινεται οτι το κινητο κραταει τις ρυθμισεις απο την πρωτη συνδεση (Ip address, Mac address .. :dizzy: ) που κανει με εναν router και μετα παυει να συνεργαζεται σωστα μαζι του..

 

το προβλημα λυνεται με ημιμετρα οπως τη χρηση static ip, ενω καποιους εχουν βοηθησει προγραμματακια που κανουν reset την IP.

 

εχω χρησιμοποιησει τετοια προγραμματακια free απο το μαρκετ (ειμαι Unrooted ακομα) χωρις επιτυχια..

εχω προσπαθησει ακομα και με προγραμματα που προσπαθουν να παρακαμψουν την Leap security σε routers (αν και δεν ειμαι σιγουρος τι ακριβως κανει αυτη η τεχνολογια και αν θα βοηθησει) μιας και καποιους τους βοηθησε..

 

το προβλημα εμφανιζεται και σε wifi N routers (το Ν ειναι καινουργιο πρωτοκολλο wifi μετα τα b kai g και χαρακτηριζεται απο μεγαλες αποστασεις μεταγωγης δεδομενων) αλλα δεν εχω Ν ρουτερ σπιτι μου, ουτε νομιζω οτι οι εχουν εισχωρησει τοσο πολυ οι Ν ρουτερς στην Ελλαδα...

 

παιδια, οποιαδηποτε ιδεα ευπροσδεκτη πλεον....

σας εγραψα πολλες λεπτομεριες για να ειστε ενημερωμενοι και εσεις και μηπως εσεις εχετε καλες πηγες για το πως μπορει να λυθει το προβλημα μιας και ενα απλο Googlarisma δεν βοηθαει τελικα...

 

help plz!!!

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

Tα εγραψα εγω αλλα με εγραψες...:lol::lol:

 

Δεν εχω την συσκευη οποτε δεν μπορω να το κοιταξω.

Για κοιταξε μεσα στις ρυθμησεις του wifi και πατησε επιλογες (το πρωτο κουμπι απο αριστερα) σου λεει τπτ για να αλλαξεις καναλι?

Επισης, αλλαξες καναλι στο router σου?

Αν οχι, δοκιμασε το καναλι 11.

 

__

Επισης δοκιμασε αυτο να μας πεις σε ποιο καναλι δουλευει το wifi

 

Δοκιμασε και αυτο υποσχεται oti σου διορθώνει το wifi

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Μολις τελειωσα το flashαρισμα του "γαλλικου" μου defy βασει του οδηγού εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=853674

Επέλεξα την εκδοση Central Europe.

 

H Διαδικασία ειναι πανευκολη, γρηγορη και το κερασάκι στην τουρτα οτι ολες οι εφαρμογες που ειχα τα αρχεια φωτο κτλ κτλ δεν χαθηκε τιποτα και η

συσκευή ειναι έτοιμη προς χρήση!!!!!

 

Πλεον έχω Ελληνικο μενου και πληκρολόγιο swype στα Ελληνικά!!!

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...