Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Αυτό που λένε πως αντέχει και στο νερό, το δοκίμασε κανένας;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πως και αντέχει εγώ το έχω τώρα 15 μέρες τώρα και όταν το "πειράζω¨" ζήτημα να αντέχει 1,5 μέρα και όταν κάνω απλή χρήση το πολύ 2,5 μέρες.Αν αυτό είναι αντοχή τότε οκ.

 

Λογικό μου ακούγεται για Smartphone. Και αφού έφτασες και τις 2.5 μέρες καλά εισαι!

Link to comment
Share on other sites

πως και αντέχει εγώ το έχω τώρα 15 μέρες τώρα και όταν το "πειράζω¨" ζήτημα να αντέχει 1,5 μέρα και όταν κάνω απλή χρήση το πολύ 2,5 μέρες.Αν αυτό είναι αντοχή τότε οκ.

Φιλε μου, γενικα τα smartphones κατα μεσο ορο με φουλ χρηση παιζουν στη μια γεματη μερα αυτονομιας, η οποια αυξανεται αν κανεις μετρια η λιγοτερη χρηση.

 

To μεγαφωνο πως ειναι;Και που το εχει απο πισω;Αν το αφησεις πανω σε τραπεζι ακουγεται;:)

καλημερα φιλε μου,

Εχω φτιαξει ενα Ελληνικο video review για το προσωπικο μου blog το οποιο αποτελειται απο 3 βιντεο διαρκειας 12-15 λεπτων το καθε ενα. Μπορεις να ριξεις μια ματια για μια πρωτη γευση του κινητου.

Θα δεις στο βιντεο εκει (αν θυμαμαι στο 2ο βιντεο ειναι) οτι αναφερω οτι το μεγαφωνο του εμενα προσωπικα μου αρεσε, και μαλιστα σε συγκριση με το galaxy s που εχω, ειναι κατα τι δυνατοτερο το μεγαφωνο του defy.

Σε σχεση μαλιστα με το desire hd που εχω κανει συγκριση με το galaxy s, το desire hd ειναι απο τα χειροτερα !!!

 

Το αρθρο ειναι εδω :

http://antonis-news.blogspot.com/2010/12/motorola-defy-full-video-review-greek.html

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Oxι εγω δεν αντιμετωπιζω κατι τετοιο.

τωρα τελευταια εχω παρει και ενα bluetooth της motorola και με αυτο η συνομιλια ειναι αριστη.Μικροφωνιζει σε ολες τις κλησεις το δικο σου η καποιες φορες?

 

Σε όλες, ισα ισα που ακούγεται, δεν ειναι ενοχλητικό καθόλου :wacko: αλλα υπάρχει

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Σε όλες, ισα ισα που ακούγεται, δεν ειναι ενοχλητικό καθόλου :wacko: αλλα υπάρχει

 

Δοκίμασε στα Settings -> Call Settings -> Voice Quality τις υπόλοιπες επιλογές.

Edited by Erebos
Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

το iphone 4 που είχα, είχε διάρκεια μπαταρίας με μέτρια χρήση 4,5΄μέρες γεμάτες, τώρα αν οι 2,5 σε ικανοποιούν οκ.

 

Συγκριτικα τι χρήση έκανες/κανεις και στα 2? τα ιδια?? ;)

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μόλις το άνοιξα.

Ξέρει κανείς πως μπορώ να μεταφέρω τις επαφές μου από το microsoft outlook στο κινητό;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μόλις το άνοιξα.

Ξέρει κανείς πως μπορώ να μεταφέρω τις επαφές μου από το microsoft outlook στο κινητό;

Ευχαριστώ.

 

Πονεμένη ιστορία.

Εγω εκανα export απο το outlook σε CSV επειτα εισαγωγη στις επαφες του gmail και κατόπιν συγχρονισμο με το gmail account.

Δεν ειναι τοσο μπελάς οσο ακούγεται πλεον θα κρατας τις επαφες στου στο gmail....

Υπαρχει και η λυση να βαλεις προγραμμα αυτοματου συγχρονισμους gmail -- οutlook, αλλα το defy θα συγχρονιζει με το gmail παλι...

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

@pentraks

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω αύριο στο γραφείο.

Έχω και μια άλλη ερώτηση :X

Αν συνδέσω το τηλ με τον PC με το οποίο έχω ενσύρματο modem, μπορώ να χρησιμοποιήσω τη σύνδεση για να κατεβάσω στο κινητό ή γίνεται μόνο με wifi;

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σε ολους και ολες

τελικα ειπα στον σαντα :D να μου φερει και εμενα ενα defy

και απο εχθες ειμαι ενας ευτυχης κατοχος μιας μοτορολας οπως μου ελεγε η υπαλληλος στο γερμανο......ναι το πληρωσε κανονικα ο σαντα γιατι δεν ηθελα να το μαγειρευω :O

παντως απο θεμα μπαταριας με wifi και σκισιμο κανονηκοτατο αντεξε 13 ωρες :X

σσσσσσσσσσσ μη με ακουσει ο μηλοφωνος φιλος παραπανω :lol::lol::lol:

 

υγ καμια βοηθεια για το που θα βρω το igo με πμ

θα ηταν το κερασακι

 

καλη χρονια να εχουμε :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν συνδέσω το τηλ με τον PC με το οποίο έχω ενσύρματο modem, μπορώ να χρησιμοποιήσω τη σύνδεση για να κατεβάσω στο κινητό ή γίνεται μόνο με wifi;

 

Από όσο έχω ψάξει και εγώ, το Android δεν έχει ακόμα αυτή τη δυνατότητα. Μάλλον μπαίνει στη μέση η Microsoft...

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

@pentraks

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω αύριο στο γραφείο.

Έχω και μια άλλη ερώτηση :X

Αν συνδέσω το τηλ με τον PC με το οποίο έχω ενσύρματο modem, μπορώ να χρησιμοποιήσω τη σύνδεση για να κατεβάσω στο κινητό ή γίνεται μόνο με wifi;

 

Σε ένα Sony Ericsson W910i το είχα καταφέρει, άρα απο πλευράς υπολογιστή εν'τάξη. Μένει να το ψάξεις λίγο για το αν γίνεται στο Android. Θέλει πολύ ψάξιμο όμως...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μόλις το άνοιξα.

 

Ξέρει κανείς πως μπορώ να μεταφέρω τις επαφές μου από το microsoft outlook στο κινητό;

 

Ευχαριστώ.

 

 

 

Πονεμένη ιστορία.

 

Εγω εκανα export απο το outlook σε CSV επειτα εισαγωγη στις επαφες του gmail και κατόπιν συγχρονισμο με το gmail account.

 

Δεν ειναι τοσο μπελάς οσο ακούγεται πλεον θα κρατας τις επαφες στου στο gmail....

 

Υπαρχει και η λυση να βαλεις προγραμμα αυτοματου συγχρονισμους gmail -- οutlook, αλλα το defy θα συγχρονιζει με το gmail παλι...

 

αυτό ήθελα να κάνω και εγώ αλλά δεν μπορούσα να φτιάξω το csv από το outlook και χρησιμοποίησα το companion link στο η/υ και το deja office στο μοτορολα.

Το πρώτο είναι shareware για 14 μέρες αλλά δεν με ένοιαζε..

Ένα συγχρονισμό ήθελα για να πάρω τα τηλέφωνα από τον υπολογιστή και τα έσβησα και τα δυο.

Το wifi μάλλον το έφτιαξα.

4η μέρα χωρίς προβλήματα..

Θα σας πω τις ρυθμίσεις που έκανα εγώ και δουλέψαν στην εβδομάδα ακριβώς..

Θέλω να σιγουρευτώ προτού το δημοσιεύσω εδώ μέσα...

 

 

 

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

αυτό ήθελα να κάνω και εγώ αλλά δεν μπορούσα να φτιάξω το csv από το outlook και χρησιμοποίησα το companion link στο η/υ και το deja office στο μοτορολα.

Το πρώτο είναι shareware για 14 μέρες αλλά δεν με ένοιαζε..

Ένα συγχρονισμό ήθελα για να πάρω τα τηλέφωνα από τον υπολογιστή και τα έσβησα και τα δυο.

Το wifi μάλλον το έφτιαξα.

4η μέρα χωρίς προβλήματα..

Θα σας πω τις ρυθμίσεις που έκανα εγώ και δουλέψαν στην εβδομάδα ακριβώς..

Θέλω να σιγουρευτώ προτού το δημοσιεύσω εδώ μέσα...

 

Είναι εύκολο να μου εξηγήσεις αναλυτικά τον τρόπο (είτε εδώ είτε με πμ αν ενοχλούμε εδώ) και που βρίσκονται αυτά τα 2 προγράμματα που χρησιμοποίησες; Χρησιμοποιώ το microsoft outlook 2002 και δεν έχει αρχείο csv ή vcf.

...

...

και δε λέει να μεταφέρω 200+ επαφές με το χέρι!

:)

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να μου εξηγήσεις αναλυτικά τον τρόπο (είτε εδώ είτε με πμ αν ενοχλούμε εδώ) και που βρίσκονται αυτά τα 2 προγράμματα που χρησιμοποίησες; Χρησιμοποιώ το microsoft outlook 2002 και δεν έχει αρχείο csv ή vcf.

...

...

και δε λέει να μεταφέρω 200+ επαφές με το χέρι!

:)

παιδια επειδη σιγουρα καποιους θα τους ενδιαφερει, ενα παλικαρι εγραψε εναν οδηγο για περασμα των επαφων του σε galaxy s, το οποιο λογικα κανει και για εσας.

ριξτε μια ματια, ισως να βγαλετε ακρη.

εδω ειναι :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3433840#post3433840

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ξερετε αν θα το φερει και η wind αργοτερα?ή αν μπορω να χρησιμοποιησω την επιδοτιση μου και σε αλλο καταστημα που το εχει εκτος αυτα της wind?

φιλε για τις επαφες αν θες να τις αντιγραψεις απο την καρτα sim δοκιμασε το contact2sim

Edited by georgexx
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο υπάρχει καποιος τρόπος να έχουμε αναφορά στα μηνύματα ?

 

Το βρήκα τελικά.

Υπάρχει, αλλά πρέπει να το κάνεις μετά από κάθε μήνυμα που στέλνεις...

Μπαίνεις σε ένα απεσταλμένο μήνυμα -> Πατάς το menu key (αυτό με τα τετραγωνάκια) -> Message options -> Tick "Request delivery report".

 

Από ό,τι διάβασα, αυτό το έχουν όλα σχεδόν τα android κινητά. Μάλλον επειδή πλέον τα μηνύματα είναι threaded οπότε μοιάζει περισσότερο με chatting παρά messaging.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα τελικά.

Υπάρχει, αλλά πρέπει να το κάνεις μετά από κάθε μήνυμα που στέλνεις...

Μπαίνεις σε ένα απεσταλμένο μήνυμα -> Πατάς το menu key (αυτό με τα τετραγωνάκια) -> Message options -> Tick "Request delivery report".

 

Από ό,τι διάβασα, αυτό το έχουν όλα σχεδόν τα android κινητά. Μάλλον επειδή πλέον τα μηνύματα είναι threaded οπότε μοιάζει περισσότερο με chatting παρά messaging.

Φιλε μολις μπεις στα μηνυματα εκει που στα δειχνει ολα τα εισερχομενα, αν πατησεις το πληκτρο μενου, σου εμφανιζει επιλογη να μπεις στις ρυθμισεις.

εκει μεσα πρεπει να εχει επιλογη αν ενεργοποιησεις μονιμα την αναφορα.

δεν εχει τετοια επιλογη ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μολις μπεις στα μηνυματα εκει που στα δειχνει ολα τα εισερχομενα, αν πατησεις το πληκτρο μενου, σου εμφανιζει επιλογη να μπεις στις ρυθμισεις.

εκει μεσα πρεπει να εχει επιλογη αν ενεργοποιησεις μονιμα την αναφορα.

δεν εχει τετοια επιλογη ?

 

Aπο οτι βλεπω εγω στις ρυθμισεις των μηνυματων που λες εχει επιλογη μονο για αναφορα παραδοσης στα mms και οχι στα sms

Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι βλεπω εγω στις ρυθμισεις των μηνυματων που λες εχει επιλογη μονο για αναφορα παραδοσης στα mms και οχι στα sms

πολυ παραξενο μου φαινεται. εκτος και αν χρησιμοποιει την ιδια επιλογη για ολα τα μηνυματα (sms & mms).

αν δεν κανετε δουλεια, βαλτε απο το market την δωρεαν εφαρμογη handcent sms και θα ειστε οκ :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να μου εξηγήσεις αναλυτικά τον τρόπο (είτε εδώ είτε με πμ αν ενοχλούμε εδώ) και που βρίσκονται αυτά τα 2 προγράμματα που χρησιμοποίησες; Χρησιμοποιώ το microsoft outlook 2002 και δεν έχει αρχείο csv ή vcf.

...

...

και δε λέει να μεταφέρω 200+ επαφές με το χέρι!

:)

 

ειναι πολυ απλο..

μπες εδω..

http://www.companionlink.com/android/outlook/

 

διαλεγεις τη συνδεση Direct Usb Sync αν θες να το κανεις με το καλωδιο

και εμφανιζει πολλες οδηγιες..

στο τελος μαλιστα της σελιδας εχει "τσελεμεντε" οπου εξηγει αναλυτικα βημα προς βημα και εχει και video πως να κανεις το συγχρονισμο.

Οδηγιες: http://www.companionlink.com/support/setupguides-android-usb.html

 

αποκλειεται να αποτυχεις..

ειναι πολυ κατανοητη σελιδα και βιντεο. απλως ειναι στα αγγλικα.

 

στο κινητο σου θα πρεπει να βαλεις το Deja Office (το λεει και στις οδηγιες), το οποιο θα βρεις δωρεαν στο market.

 

απλα υπενθυμιζω οτι το προγραμμα ειναι shareware. προσφερει full χρηση για 14 μερες και μετα πρεπει να το αγορασεις.. εγω μετα το εσβησα..

 

ομως αυτο σου αρκει για αυτο που θες να κανεις.. κανεις sync, μπαινουν ολα στο defy, και μετα αρχιζεις συγχρονισμους με το gmail για να εχεις backup των τηλεφωνων σου..

δεν την βρηκα δυσκολη διαδικασια και αλλωστε το outlook δεν μου εδινε την επιλογη να κανω εισαγωγη κ εξαγωγη των επαφων.

ηταν ΓΚΡΙ.. φταει οτι ητανε κακως "αγορασμενο"..:X

 

Καλη επιτυχια!!!

 

Δεν σου απαντησα με pm γιατι νομιζω οτι ισως να ενδιαφερει και αλλους που θα αγορασουν απο εδω κ περα το κινητο.

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

Μετέτρεψα τις επαφές μου (μέσω του Outlook) σε csv και μετά το αρχείο το "φόρτωσα" στο κινητό.

Όπου είχε αγγλικούς χαρακτήρες όλα ΟΚ. Σε μεικτούς (Ελληνικά και Αγγλικά) , χρειάστηκε να γράψω τα Ελληνικά γιατί έδειχνε κουτάκια.

Το μεγάλο δράμα ήταν σε αμιγώς Ελληνικά, όπου έκανε 4 επαφές (με κουτάκια και ^$) και πέταξε μέσα όλα τα νούμερα!!!!!

...

...

Τελικά έπαιξε χέρι!

:(

 

Υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να κατεβάζεις τα POP mail τύπου otenet;

 

Ένα bug που παρατήρησα είναι ότι δεν κάνει διαγραφή πολλά επιλεγμένα μαζί sms, αλλά πρέπει να "μπεις" μέσα στο sms και να τα σβήσεις ένα ένα :blink:

Εκτός αν κάνω κάτι λάθος!

Και φυσικά το ότι δεν έχει αναφορά παράδοσης!

:(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...