Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Υπάρχουν 2-3 πληκτρολόγια στο Market, με 1ο το (EvenBetter)NumberPad Keyboard. Αλλά κανένα δεν είναι free.

 

 

btw, κυκλοφόρησε χθες η κινέζικη rom με froyo!!! :D

ΥΓ. Με κάποιες ασυμβατότητες βέβαια, οι οποίες θα λυθούν φαντάζομαι γρήγορα με νεότερες roms.

Bασικά δε με πειράζει αυτό γιατί 4$ δεν είναι τίποτα, απλά φοβάμαι ότι αποκλείεται να έχει ελληνικό τ9 αυτό το πρόγραμμα μη πω γενικά Ελληνικά 160 χαρακτήρων.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν χρειαζονταν να κανεις καινουριο θεμα γι αυτο!!

Αν θες οπωσδήποτε ταχεια κληση και την εχεις τοσο ανάγκη δες και κατέβασε το dialer one.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Bασικά δε με πειράζει αυτό γιατί 4$ δεν είναι τίποτα, απλά φοβάμαι ότι αποκλείεται να έχει ελληνικό τ9 αυτό το πρόγραμμα μη πω γενικά Ελληνικά 160 χαρακτήρων.

 

Φιλε μου υπαρχει το htc ime mod. Απο το πρωτο δεπτερολεπτο που το πηρα στα χερια μου αυτο εχω στο κινητο μου!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου υπαρχει το htc ime mod. Απο το πρωτο δεπτερολεπτο που το πηρα στα χερια μου αυτο εχω στο κινητο μου!

και παίζει κανονικά Ελληνικά με 160 χαρακτήρες και κλασικό πληκτρολόγιο τηλεφώνου με ελληνικό Τ9? λογικά θα παίζει και σε xperia αλλά είναι free; στο σαιτ που στελνεις θελει εγγραφη οπως ειδα για να το δεις; το κατεβαζεις και εγκαθιστας στο κινητο που θες; και προσαρμόζετε πάνω στα άλλα προγραμματα μηνυματων η στελνεις απο κει;; με σώζεις φίλε μου

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

και παίζει κανονικά Ελληνικά με 160 χαρακτήρες και κλασικό πληκτρολόγιο τηλεφώνου με ελληνικό Τ9? λογικά θα παίζει και σε xperia αλλά είναι free; στο σαιτ που στελνεις θελει εγγραφη οπως ειδα για να το δεις; το κατεβαζεις και εγκαθιστας στο κινητο που θες; και προσαρμόζετε πάνω στα άλλα προγραμματα μηνυματων η στελνεις απο κει;; με σώζεις φίλε μου

 

 

Μπορεις να το ρυθμίσεις και στελνει με 160χαρακτηρες.

Εγω δεν το εχω κανει γιατι εχω το handcent sms που στελνει 160 χαρακτηρες με οποιο πληκτρολογιο.

Απλα το κατεβαζεις και το εγκαθιστάς στο κινητο. Κατεβασε το και θα το δεις.

Και αν χρειαστεις βοηθεια εδω ειμαστε!

 

Ξέρει κανείς αν ο Γερμανός το έχει σε μαύρο ή αν γενικά υπάρχει το μαύρο χωρίς MotoBlur ;

Παντως στη σελιδα του γερμανου εχει 2 defy, λογικα το ενα ειναι το μαυρο

Edited by demolition22

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παντως στη σελιδα του γερμανου εχει 2 defy, λογικα το ενα ειναι το μαυρο

 

Το αναφέρει ότι το ένα είναι το μαύρο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με τη μουσικη αναπαραγωγη.εσεισ πως φτιαξατε τις λιστες? πρεπει να πηγαινω και να τσεκαρω ενα ενα τα τραγουδια..υπαρχει καποιοσ τροπος να τσεκαρω ολοκληρο φακελο κατευθειαν απο την sd?μηπως απο μαρκετ υπαρχει καλυτερο απο το default tou android?
Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδυ παρέλαβα και εγώ το κινητάκι μου από Ισπανία

και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!!! Με το Motoblur δεν ασχολήθηκα καν,

και δεν μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα μιας και έλαβα τον LauncherPro και όλα μια χαρά! 2 ερωτήσεις έχω:

 

1) Για προγράμματα πλοήγησης, πρέπει να πληρώσουμε ή υπάρχουν και δωρεάν?

Έχω το Sygic aura και είναι απίστευτο αλλά όταν τελειώσει θα πρέπει να πληρώσω

ή υπάρχουν άλλοι τρόποι;)?

 

2) Προκειμένου να πειράξουμε τη συχνότητα του επεξεργαστή (για εξοικονόμιση μπαταρίας με νοιάζει) είναι αναγκαίο το Φλασαρισμα?

Link to comment
Share on other sites

1.μπορείς να βρεις το aura "αγοράσμενο" ;-)

 

2.δεν χρειάζεται φλάσάρισμα. Μόνο πρόσβαση root και την εφαρμογή milestone overclock από το μάρκετ.

 

 

Έχει ελληνικα η συσκευή σου?

 

Sent from my MOTO Defy :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι δεν επιτρέπονται λινκς για τέτοιου είδους "αγορές"? Θα το ψάξω, λογικά θα το βρω, ευχαριστώ!

 

Για Root κάνω του milestone που υπάρχει στο forum?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3183777#post3183777

Link to comment
Share on other sites

Για root απλά κατέβασε το z4root από το μάρκετ.

Δεν μου απάντησε αν έχει ελληνικό μενού η συσκευή σου.

 

Sent from my MOTO Defy :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Sorryyyy ξεχάστηκα! Όχι, δεν έχει αλλά δεν νομίζω να το αλλάξω, αγγλικά χρησιμοποιώ έτσι κ αλλιώς..!
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αν θες το morelocale2 από το μάρκετ να δεις αν έχει ελληνικά. Ενδιαφέρετε κάποιος φίλος να το πάρει από Ισπανία.

 

Sent from my MOTO Defy :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνουν ελληνικά αλλά όχι παντού! Δλδ ρυθμίσεις κλπ είναι αγγλικά!

Για εμένα από ισπανία αξίζει με 1000, το μενού δεν είναι τόσο πρόβλημα για εμένα!!!

Από vodafone?

 

Το z4root το έχουν βγάλει από το market :(!

 

 

Edit: το κατεβάζω από PC και το περνάω στο κινητό!

Edited by Jojoshulk
Link to comment
Share on other sites

Όχι από Vodafone. Οκ,ευχαριστώ που το τσεκαρισες.

Ούτε εμένα είχε Ελληνικα αλλά του πέρασα πανεύκολα.

 

Sent from my MOTO Defy :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

2.δεν χρειάζεται φλάσάρισμα. Μόνο πρόσβαση root και την εφαρμογή milestone overclock από το μάρκετ.

 

Βγήκε παραλλαγή του Milestone Overclock που κάνει το overclocking/undervolting πολύ πιο εύκολο.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=898036

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά απο εσάς που έχετε ρουτάρει είναι σταθερό το κινητό με τις ρομ που κυκλοφωρούν?Μπορείται να μας πείτε ποια χρησιμοποιείται ώστε να την περάσουμε και εμείς?Αν μπορεί κάποιος ας μου στείλει πμ για να "αγοράσω" μερικές εφαρμογες.Ψάχνω να το ρουτάρω αλλα δεν ξέρω ποια ρομ να βάλω
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά απο εσάς που έχετε ρουτάρει είναι σταθερό το κινητό με τις ρομ που κυκλοφωρούν?Μπορείται να μας πείτε ποια χρησιμοποιείται ώστε να την περάσουμε και εμείς?

 

 

Μπορεις να το κανεις root και να μην περασεις αλλη rom, να μεινει ως εχει

Αυτο γινεται με το z4root (googlaρε το λιγο).

Εγω δεν εχω περασει καμια custom rom ακομη.

Ειχα την Αγγλικη εκδοση (χωρις ελληνικα) και περασα απο ΕΔΩ την Ελληνικη χωρις moto blur κ βλακειες!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Ναι είδα οτι με το z4root είναι παιχνίδι.Όσο για τις ρομ που έστειλες επειδή το είδα στο xda κάποιοι είχαν πρόβληματα με την κάμερα δεν άνοιγε κάν.
Link to comment
Share on other sites

Ναι είδα οτι με το z4root είναι παιχνίδι.Όσο για τις ρομ που έστειλες επειδή το είδα στο xda κάποιοι είχαν πρόβληματα με την κάμερα δεν άνοιγε κάν.

 

Εγω δεν το βαρεθηκα ακομη για να βαλω custom rom ακομη.

Το προβλημα με την καμερα ειναι στην επισημη κινεζικη 2.2. Δεν την δοκιμαζω για κανενα λογο!!

Θα περιμενω ωστε να αποκτησουμε πληρη προσβαση στη nand του defy και μονο για cyanogen θα φλασαρα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το κανεις root και να μην περασεις αλλη rom, να μεινει ως εχει

Αυτο γινεται με το z4root (googlaρε το λιγο).

Εγω δεν εχω περασει καμια custom rom ακομη.

Ειχα την Αγγλικη εκδοση (χωρις ελληνικα) και περασα απο ΕΔΩ την Ελληνικη χωρις moto blur κ βλακειες!

 

σε ποιο μηνυμα εχει την διαδικασια που αλλαζουμε rom σε ενα defy ψαχνω δεν μπορω να το βρω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Μόλις την τετάρτη 5/1 έγινα κάτοχος ενός motorola defy. Το συναρμολόγησα όλα καλά το έβαλα να φορτίσει και η φόρτιση ξεκίνησε απο το 70%.Το άφησα να φορτίζει περίπου 8 ώρες και μετά το άνοιξα. Χωρίς ιδιαίτερη χρήση σε 5 ώρες μου ζήτησε να το ξανά φορτίσω, λέω οκ θα το έσκισα στο νετ με το wifi. Πάλι φόρτιση κανονική και πάλι το ίδιο χωρίς καθόλου χρήση. Σημειωτέων ότι στο πίσω μέρος είναι ζεστό. δεν ξέρω αν έχει κανένα βραχυκύκλωμα και χάνει την μπαταριά αλλά δεν είναι και φυσιολογικό να κρατάει τόσο λίγο. Αν κάποιος έχει να προτείνει καμιά ρύθμιση για να δοκιμάσω την μπαταρία πριν το στείλω πίσω παρακαλω να με βοηθήσει!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειναι απολυτως λογικο να συμβαινει αυτο καθως δεν εχει στρωσει η μπαταρια και επιπλεον ετσι οπως το εχεις κανει δεν ειναι σωστο

 

Ακου τι θα κανεις θα το φορτισεις αποφορτισεις τρεις φορες θα περιμενεις να κλεισει για τα καλα πριν το βαλεις στη πριζα, σε ολες μου τις ηλεκτρικες συσκευες παντα ετσι το εκανα και ειδα βελτιωση απλα ειναι μεχρι να στρωσει η μπαταρια

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...