Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Μολις τελειωσα το flashαρισμα του "γαλλικου" μου defy βασει του οδηγού εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=853674

Επέλεξα την εκδοση Central Europe.

 

H Διαδικασία ειναι πανευκολη, γρηγορη και το κερασάκι στην τουρτα οτι ολες οι εφαρμογες που ειχα τα αρχεια φωτο κτλ κτλ δεν χαθηκε τιποτα και η

συσκευή ειναι έτοιμη προς χρήση!!!!!

 

Πλεον έχω Ελληνικο μενου και πληκρολόγιο swype στα Ελληνικά!!!

 

Αν θες πες μας εντυπώσεις και διαφορές που έχεις παρατηρήσεις στο κινητό:rolleyes:!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σε ολους

μια ερωτηση ,επειδη δεν εχω εμπειρια με android

το κινητο αυτο μπορει να διαβασει εγγραφα word (office) ?

ή και να δημιουργήσει?

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους

μια ερωτηση ,επειδη δεν εχω εμπειρια με android

το κινητο αυτο μπορει να διαβασει εγγραφα word (office) ?

ή και να δημιουργήσει?

 

@jimm40

Tα πάντα(σχεδόν) κάνεις...:)

 

@Jojoshulk

Το γεγονός οτι δεν εγινε hardreset δεν βλεπω απολυτως καμμια διαφορά πουθενα.

Βεβαια ειναι νωρις, δε το εχω ζήσει ακομα αλλα οπως το άφησα πριν το φλασαρισμα ειναι και τωρα εκτος απο την πληρη υποστηριξη ελληνικών. Ισως ενα hardreset σβησει τα περιττα blurπροσθετα δε ξερω, αλλα βαριέμαι να τα περναω ολα πάλι απο την αρχη.

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους

μια ερωτηση ,επειδη δεν εχω εμπειρια με android

το κινητο αυτο μπορει να διαβασει εγγραφα word (office) ?

ή και να δημιουργήσει?

 

Nαι,κανονικα τα παντα.

Απλα θα πρεπει να κατεβασεις αναλογες εφαρμογες.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Tα εγραψα εγω αλλα με εγραψες...:lol::lol:

 

δεν σε εγραψα.. απλα εχουμε διαφορετικες ωρες υπνου φιλε...

το προγραμματακια τα εβαλα... χωρις να βοηθησουν...

η αλλαγη καναλιου στο router βοηθαει προσωρινα...

συνδεεται για 1-2 μερες...

εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα καναλια και το 11 που προτεινεις..

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα με το wifi.Εχω συνδεθει σε 4 διαφορετικα δικτυα ωσ τωρα χωρις κανενα προβλημα.Στο σπιτι με το που θα ανοιξω το wifi συνδεεται αυτοματο με το router μου.Ενα thomson tg 585 που δίνει η forthnet εχω και στο σπιτι της κοπελας μου που εχει το Netgear που δινει η hol τα ιδια
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα με το wifi.Εχω συνδεθει σε 4 διαφορετικα δικτυα ωσ τωρα χωρις κανενα προβλημα.Στο σπιτι με το που θα ανοιξω το wifi συνδεεται αυτοματο με το router μου.Ενα thomson tg 585 που δίνει η forthnet εχω και στο σπιτι της κοπελας μου που εχει το Netgear που δινει η hol τα ιδια

 

μα φαινεται απο χιλιομετρα φιλε μου, οτι το προβλημα ειναι καποια software ρυθμιση και οχι hardware.. αλλιως θα το ειχα στειλει ηδη για αλλαγη η επισκευη...

διαβαζοντας σε ξενα φορουμ, αναφερουν οτι η πληθωρα των ρυθμισεων στα ασυρματα δικτυα ειναι υπευθυνη που ο καθενας περιγραφει διαφορετικα το προβλημα του και η google δεν μπορει να εστιασει σωστα και να το λυσει...

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω προβλημα ΜΟΝΟ με ορισμένα wireless N router.

Σε ολα τα native G απροβληματιστα

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Τι προέλευση είναι το τηλεφωνο ,και ξέρει κανείς αν κανένα κατάστημα αλυσίδας στην Αθήνα το έχει ανοικτό να το δούμε στην πράξη ; (όπου έχω ρωτήσει δεν το έχουν ή δεν το ξέρουν...)
Link to comment
Share on other sites

Τι προέλευση είναι το τηλεφωνο ,και ξέρει κανείς αν κανένα κατάστημα αλυσίδας στην Αθήνα το έχει ανοικτό να το δούμε στην πράξη ; (όπου έχω ρωτήσει δεν το έχουν ή δεν το ξέρουν...)

 

Χρόνια πολλά. Πήγαινε σε κάποιο Γερμανό ή Cosmote Shope ... Μέχρι τέλος Γενάρη είναι αποκλειστικότητα της COsmote το κινητό αν δεν κάνω λάθος

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλά

πανω στο ψαξιμο έπεσα σε αυτο το videaki , που με ανυσηχησε καπως ,

οσοι έχουν το DEFY μπορουν να κανουν το παραπάνω να μας πουν οτι ολα καλά ?

ευχαριστώ .

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλά

πανω στο ψαξιμο έπεσα σε αυτο το videaki , που με ανυσηχησε καπως ,

οσοι έχουν το DEFY μπορουν να κανουν το παραπάνω να μας πουν οτι ολα καλά ?

ευχαριστώ .

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους! Αν έχω οποιοδήποτε πρόβλημα με το κινητό, να σαι σίγουρος οτι οι πρώτοι που θα το μάθουν θα είστε εσείς στo myphone. Μην ανησυχείς λοιπόν, το έκανα ΚΑΙ αυτό το τεστ με επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλά

πανω στο ψαξιμο έπεσα σε αυτο το videaki , που με ανυσηχησε καπως ,

οσοι έχουν το DEFY μπορουν να κανουν το παραπάνω να μας πουν οτι ολα καλά ?

ευχαριστώ .

 

 

Μάλλον έπεσε σε προβληματικό proximity sensor.

Δεν έχει ξαναναφερθεί κάτι παρόμοιο.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.:lol: Θα ήθελα να ρωτήσω εάν η έκδοση απο το Pixmania-Pro (link---->http://www.pixmania-pro.gr/gr/gr/08636331/art/motorola/defy.html) είναι η ελληνική... Thanx
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά βρίσκομαι Γερμανία για διακοπές και έχω βρει το defy στα 300 μολις ευρώπουλα.Αξίζει να το πάρω σε σχέση με το wildfire?Το λέω αυτό γιατι έχω διαβάσει σε ξένα forums πως υπάρχουν προβλήματα με το ακουστικό.Επίσης θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αν το πάρω απο Γερμανία θα έχω την εγγύηση στην Ελλάδα η δεν το αναγνωρίζει η motorola?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά βρίσκομαι Γερμανία για διακοπές και έχω βρει το defy στα 300 μολις ευρώπουλα.Αξίζει να το πάρω σε σχέση με το wildfire?Το λέω αυτό γιατι έχω διαβάσει σε ξένα forums πως υπάρχουν προβλήματα με το ακουστικό.Επίσης θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αν το πάρω απο Γερμανία θα έχω την εγγύηση στην Ελλάδα η δεν το αναγνωρίζει η motorola?

Χρόνια πολλά και καλώς ήλθες στη χιονισμένη Γερμανία!

Η ποιότητα κατασκευής και η οθόνη του, δεν έχει καμία σχέση με το wildfire. Το defy είναι πολύ ανθεκτικό, σε όλες τις χρήσεις. Όσο για την εγγύηση, δε γνωρίζω, αλλά σε μερικά μηνύματα μπροστά, αναφέρονται κάποιοι χρήστες σχετικά με το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αν το πάρω απο Γερμανία θα έχω την εγγύηση στην Ελλάδα η δεν το αναγνωρίζει η motorola?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3426838#post3426838

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με λίγα λόγια δεν θα μπορεί να μου το φτιάξει η Ελληνική Motorola ετσι?Δεν ξέρω αλλα το αγάπησα αυτό το κινητό με το που το είδα και θέλω να το πάρω αλλα με ανοισηχεί το πρόβλημα που αναφέρουν σχετικά με το αουστικό οτί μετά απο καιρό δεν ακούγεται καν,αλλοι δε λένε πως απλος είχαν τοποθετήσει jack 4mm ενώ το μέγεθος της υποδοχής είναι 3.5mm.Αν κάποιος είναι κάτωχος και έχει κάποιο πρόβλημα και εξίσου αυτοί που δεν έχουν ας αναφέρουν περι του θέματος.Ευχαριστώ πολύ και Χρόνια πολλά σε όλους.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με λίγα λόγια δεν θα μπορεί να μου το φτιάξει η Ελληνική Motorola ετσι?

Από αυτά που διάβασες αυτό κατάλαβες;

 

Η απάντηση που πήρα από την motorola ήταν σαφέστατη.

Εν ολίγοις λέει ότι:

Το τηλέφωνο θα το αναλάβει η Ελληνική αντιπροσωπεία, εκτός και εάν για κάποιο λόγο δεν μπορέσει να το επισκευάσει.(πχ τηλέφωνο το οποίο δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα και κατόπιν τούτου δεν υπάρχει τεχνογνωσία και ανταλλακτικά).

Το τηλέφωνο έχει 2 χρόνια εγγύηση στην Γερμανία, οπότε η Ελληνική αντιπροσωπία θα παρέχει κάλυψη στο τηλέφωνο για όσο χρόνο προβλέπεται από την εγγύηση του στο κράτος αγοράς, δηλαδή 2 χρόνια.

Επίσης λέει ότι η μπαταρία στην Γερμανία έχει 6 μήνες εγγύηση και όχι 2 χρόνια.

Κατόπιν τούτου το δικό μου τηλέφωνο εάν πάθει κάτι η μπαταρία του θα με καλύψουν για 6 μήνες και όχι για 2 χρόνια που δίνει η Ελληνική αντιπροσωπία στην μπαταρία.

 

Τελευταίο που αναφέρουν είναι το θέμα του λογισμικού. Σύμφωνα με το email της motorola, αναφέρει ότι το λογισμικό είναι πιθανόν να αλλάξει σε Ελληνικό, οπότε θα χάσω το motoblur.

 

Αυτά.

Edited by kost_pap
Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα .

Στέλιος από Κύπρο .

Και πάνω που είχαμε καταλήξει στο Lg optimus one , σκάει το Motorola DEFY και αναθεωρήσαμε τις απόψεις μας .

Μετά από ώριμη σκέψη καταλήξαμε στο Motorola DEFY , μέχρι εδώ όλα καλά .

Το DEFY, αλλά από πού ? το μεγάλο ερώτημα .

Διαβάζουμε ότι το τάδε μαγαζί το έχει με ελληνικό μενού , ο άλλος με αγγλικό μενού , και δεν ξέρουμε αν μπορούμε να το αλλάξουμε αυτό .

Το motorblu δεν μας χρειάζεται εμάς , και αν όχι υπάρχει δυνατότητα αφαίρεσης του ?

Μαύρο ή άσπρο ?

 

Και το μεγάλο ερώτημα ,

πόσο θα μας κάτσει ?

 

- http://www.expansys.com.gr/motorola-defy-android-smartphone-eu-203466/

expansys GR = 354.99

 

- http://www.expansys.com.cy/motorola-defy-android-smartphone-203457/

expansys CY = 349.99

 

- http://www.pixmania.com.cy/cy/gr/08636331/art/motorola/defy.html

pixmania CY = 304.00

 

- http://www.pixmania.gr/gr/gr/08636331/art/motorola/defy.html

pixmania GR = 326.00

 

- http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.007801

e-shop GR = 395.00

 

- http://www.open247.gr/eshop/products/MOTOROLA-DEFY.html

open247 GR = 316.21

 

Ένα μπερδεμένο τοπίο όπου τα μόνα πράγματα που θέλεις είναι εγγύηση , να μπορείς να έχεις ελληνικό μενού όποτε το θές , στη χαμηλότερη τιμή της αγοράς .

Περιμένω προτάσεις σας .

Ευχαριστώ πολύ .

25/12/2010 καλά Χριστούγεννα

Edited by bird1971
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζουμε ότι το τάδε μαγαζί το έχει με ελληνικό μενού , ο άλλος με αγγλικό μενού , και δεν ξέρουμε αν μπορούμε να το αλλάξουμε αυτό .

Το motorblu δεν μας χρειάζεται εμάς , και αν όχι υπάρχει δυνατότητα αφαίρεσης του ?

 

Αν διαβάσεις λίγο τα προηγούμενά μου posts, θα δεις ότι το ελληνικό firmware έχει κυκλοφορήσει και flashάρεται πανεύκολα (για κάποιον που μπορεί να ακολουθήσει τον αντίστοιχο οδηγό).

 

Αν δεν το είχα παραγγείλει ήδη από το amazon.co.uk, θα το έπαιρνα από εδώ:

http://www.pixmania.com/fr/fr/7726420/art/motorola/defy.html -> €288

Για το ποια μαγαζιά φέρνουν το ελληνικό και ποια το αγγλικό, μάλλον θα πρέπει να τηλεφωνήσεις.

 

ΥΓ. Πριν ρωτήσετε, διαβάστε λίγο τις προηγούμενες σελίδες ή κάνετε ένα search. Από τις 25 σελίδες, οι μισές τουλάχιστον αποτελούνται από ερωτήσεις που επαναλαμβάνονται ξανά και ξανά.

Edited by Erebos
Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολυ για την βοήθεια είχα καιρό να γράψω αλλα τώρα με το Android phone νομίζω πως θα αλλάξουν τα πράγματα.Το παρήγκειλα τελικά και το περιμένω απο βδομάδα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...