Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο τις διαθεσιμες επιλογες που εχει το κινητο επελεξα 1.Φορτιση μονο 2. HTC Sync 3. Μοναδα Δισκου 4. Συνδεση μεσω κινητης συσκευης με USB τις εξης 1 & 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχεις επιλέξει απο το κινητό τον''εντοπισμό σφαλμάτων USB'';;;;;;κι εμένα στην αρχή μου τα έκανε όλα αυτά και τώρα μ ό ν ο αυτό χρησιμοποιώ το htc sync το πέταξα.......:happy:
Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε το πρόβλημα μου με copy-paste στο command line. Edited by Alexcxvtr

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις επιλέξει απο το κινητό τον''εντοπισμό σφαλμάτων USB'';;;;;;κι εμένα στην αρχή μου τα έκανε όλα αυτά και τώρα μ ό ν ο αυτό χρησιμοποιώ το htc sync το πέταξα.......:happy:

 

Ηθελα κ να περασω το προγραμμα τις HTC για να κανει sync οποτε ειμαστε σε καλο δρομο :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχει το τηλεφωνο αυτο η αδελφη μου απο 21-12-2010 και της εβγαλε βλαβη στο ακουστικο και δεν μπορει να ακουσει τον συνομιλητη ενω την ακουνε κανονικα στην αλλη ακρη της γραμμης, επισης με ανοικτη ακροαση(το μεγαφωνο) μπορει και ακουει. Βρηκα στο παρων θεμα την ACE HELLAS και το Arvato telecervice.

Ερωτησεις: Αν εχει παθει καποιος αλλος παρομιο προβλημα το καλυπτει η εγγυηση?

Ποσο καιρο περιπου θα χρειαστει να μηνει χωρις το τηλεφωνο(ενταξει στο περιπου:))? επαρχεια μενουμε.

Αν ειναι προτιμοτερο, και ειναι χαμηλο το κοστος(αν ξερει καποιος στο περιπου?) να της το πηγαινα σε εκτος σερβις καταστημα για να γλυτωσει την καθηστερηση?

Και αν μου προτεινετε να το στειλω μονος μου στο σερβις ή να το παω εκει που το πηρα(vodafone) και να αναλαβουν αυτοι?

Ευχαριστω :).

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το καλύπτει η εγγύηση αν κατά τον έλεγχο δεν βρεθεί υγρασία ή ζημιά από χτύπημα. Απευθύνσου κατευθείαν στην ACE Hellas. Συνήθως και καλώς εχόντων των πραγμάτων, σε μία εβδομάδα έχεις πάρει πίσω τη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το screen-on και screen-off animation του CM7 είναι συμβατό με το wildfire?
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Πηρα την αποφαση να rootαρω το htc.Εψαξα 3 ωρες χθες σε αυτο εδω το τοπικ αλλα το αποτελεσμα ηταν να μην βγαζω ακρη μεσα στις τοσες σελιδες και οσο πιο πολυ διαβαζω τοσο πιο πολυ να μπερδευομαι.Υπαρχει κανενα τοπικ που να αναφερεται ΜΟΝΟ στο πως να κανεις root στο wildfire και να σε βοηθαει να διαλεξεις την καταλληλη rom?
Link to comment
Share on other sites

Πηρα την αποφαση να rootαρω το htc.Εψαξα 3 ωρες χθες σε αυτο εδω το τοπικ αλλα το αποτελεσμα ηταν να μην βγαζω ακρη μεσα στις τοσες σελιδες και οσο πιο πολυ διαβαζω τοσο πιο πολυ να μπερδευομαι.Υπαρχει κανενα τοπικ που να αναφερεται ΜΟΝΟ στο πως να κανεις root στο wildfire και να σε βοηθαει να διαλεξεις την καταλληλη rom?

 

 

σελίδα 300.

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

μια αποριουλα που μου δημιουργήθηκε πριν λίγο.

έχω συγχρονισμένες της επαφές μου με το λογαριασμό μου.

έχω και της επαφές μέσα στο κιν όπου της είχα κάνει εισαγωγή απο την sim.

τώρα αν θέλω να εξάγω της επαφές στην sim δηλαδή να τις αντιγράψω ξανά στην sim για να έχω και τις καινούργιες που προσθέτω,πως γίνεται;;

να τις γράψω στην κάρτα sd βρήκα.για την sim δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη

Link to comment
Share on other sites

Villy μια βοήθεια φίλε μου. Μετά το AlpharevX δεν μπορώ να κάνω root.

Εγκαθιστώ το "PC49IMG.zip" και μετά κάνω reboot και μπαίνω στο recovery ώστε να εγκαταστήσω το "su-2.3.6.1-ef-signed.zip" αφού πρωτίστως έχω διαγράψει το "PC49IMG.zip". Σωστά? Όταν λοιπόν μπαίνω στο recovery και επιλέγω "Install zip from SDcard" εμφανίζεται το logo του Rom Manager και μένει στην οθόνη! Δεν ξεκινάει κάποια εγκατάσταση. Γυρνάω πίσω στο μενού και όποια επιλογή και αν πατήσω εμφανίζεται πάλι το logo! Μετά αναγκάζομαι να επανατοποθετήσω την μπαταρία για να bootάρει.

Μήπως έχω κάνει λάθος εγκατάσταση του clockworkmod recovery? Δεν υπάρχει φάκελος clockworkmod στην SDcard παρ'όλα αυτά μπαίνω σε clockworkmod recovery. Είναι φυσιολογικό αυτό?

Επίσης, μετά την επιτυχημένη εγκατάσταση του "PC49IMG.zip" και αφού προσπαθώ να εγκαταστήσω το "su-2.3.6.1-ef-signed.zip" εμφανίζονται στη διάρκεια του fastboot 3-4 γραμμούλες με μήνυμα "wrong image or no image". Φίλε έκαψα κύτταρα! Αν έχεις καμιά συμβουλή πες μου σε παρακαλώ. Στο τσακ είμαι να το πουλήσω!

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

μια αποριουλα που μου δημιουργήθηκε πριν λίγο.

έχω συγχρονισμένες της επαφές μου με το λογαριασμό μου.

έχω και της επαφές μέσα στο κιν όπου της είχα κάνει εισαγωγή απο την sim.

τώρα αν θέλω να εξάγω της επαφές στην sim δηλαδή να τις αντιγράψω ξανά στην sim για να έχω και τις καινούργιες που προσθέτω,πως γίνεται;;

να τις γράψω στην κάρτα sd βρήκα.για την sim δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη

 

Φιλε το ιδιο προβλημα εχω κι εγω.... εδω και μερες.....!!!

τελικα μονο να της ξανα γραψεις με το χερι καταλαβα οτι γινεται.....

υπαρχει και το contact2sim απο το μαρκετ αλλα δεν ειναι για ολες της καρτες sim δοκιμασετο.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η rc1 της cm7.1

καμιά καλή αλλαγή για το κιν μας δεν βλέπω. ποιο θα ήταν αυτό που θα έλεγες λόγω του ότι πρόσθεσαν αυτό να τρέξω να την περάσω;

 

καινούριος kernel. λέει;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το screen-on και screen-off animation του CM7 είναι συμβατό με το wildfire?

Είναι συμβατό και με το δικό μας αλλά ακόμα αυτό ισχύει μόνο για τις nightlies και για την rc. Και δε λειτουργεί σε όλους ;)

 

Villy μια βοήθεια φίλε μου. Μετά το AlpharevX δεν μπορώ να κάνω root.

Εγκαθιστώ το "PC49IMG.zip" και μετά κάνω reboot και μπαίνω στο recovery ώστε να εγκαταστήσω το "su-2.3.6.1-ef-signed.zip" αφού πρωτίστως έχω διαγράψει το "PC49IMG.zip". Σωστά? Όταν λοιπόν μπαίνω στο recovery και επιλέγω "Install zip from SDcard" εμφανίζεται το logo του Rom Manager και μένει στην οθόνη! Δεν ξεκινάει κάποια εγκατάσταση. Γυρνάω πίσω στο μενού και όποια επιλογή και αν πατήσω εμφανίζεται πάλι το logo! Μετά αναγκάζομαι να επανατοποθετήσω την μπαταρία για να bootάρει.

Μήπως έχω κάνει λάθος εγκατάσταση του clockworkmod recovery? Δεν υπάρχει φάκελος clockworkmod στην SDcard παρ'όλα αυτά μπαίνω σε clockworkmod recovery. Είναι φυσιολογικό αυτό?

Επίσης, μετά την επιτυχημένη εγκατάσταση του "PC49IMG.zip" και αφού προσπαθώ να εγκαταστήσω το "su-2.3.6.1-ef-signed.zip" εμφανίζονται στη διάρκεια του fastboot 3-4 γραμμούλες με μήνυμα "wrong image or no image". Φίλε έκαψα κύτταρα! Αν έχεις καμιά συμβουλή πες μου σε παρακαλώ. Στο τσακ είμαι να το πουλήσω!

Μήπως πηγαίνοντας στο "Install zip from SDcard" πατάς το power button; Γιατί αν ναι, δε θα γίνει όντως τίποτα. Δοκίμασε να πατήσεις το joystick ;)

 

καμιά καλή αλλαγή για το κιν μας δεν βλέπω. ποιο θα ήταν αυτό που θα έλεγες λόγω του ότι πρόσθεσαν αυτό να τρέξω να την περάσω;

 

καινούριος kernel. λέει;

Ο καινούριος kernel λέει απλά διαφορές δε θα καταλάβουμε άμεσες, τουλάχιστον σε σχέση με προηγούμενες εκδόσεις. Την 7.0.1 έχεις, ε; Θα σου πρότεινα να περιμένεις τη stable μιας και δε νομίζω να απέχουμε πολύ χρονικά ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πηγαίνοντας στο "Install zip from SDcard" πατάς το power button; Γιατί αν ναι, δε θα γίνει όντως τίποτα. Δοκίμασε να πατήσεις το joystick ;)

 

Εντάξει φίλε, απλά είμαι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ!:knife: Μ'αρέσει που και στο xda λέει "navigate with trackpad, not with power button" κι εγώ κοιμάμαι όρθιος! Ευχαριστώ πολύ φίλε. Για άλλη μια φορά με έσωσες!:respect::respect::respect:

Βάζω και την CM7 και είμαι ΟΚ!:happy:

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Ο καινούριος kernel λέει απλά διαφορές δε θα καταλάβουμε άμεσες, τουλάχιστον σε σχέση με προηγούμενες εκδόσεις. Την 7.0.1 έχεις, ε; Θα σου πρότεινα να περιμένεις τη stable μιας και δε νομίζω να απέχουμε πολύ χρονικά ;)

stable 7.0.0 και ναι δεν ψήνομαι για αλλαγή (έστω και σε rc) με τόσο μη σημαντικές αλλαγές.

 

είδομεν

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα όπως σου είπα οι αλλαγές είναι αρκετές μετά την 7.0.0 και κάποιες και σημαντικές. Ωστόσο στη θέση σου θα περίμενα την επόμενη stable μιας και είναι λίγο σπαστικό να στήνεις κάθε φορά το τηλέφωνο ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κανένας να μου εξηγήσει γιατί όταν παίζει το ραδιόφωνο πρέπει να ανοίγει και το Bluetooth σε cyanogenmod;;; μιλάμε για το άκυρο των ακύρων....

 

EDIT: Λοιπόν παιδιά βρέθηκε η λύση. Τελικά η HTC απλά έχει ένα chipset το οποίο είναι υπεύθυνο για το BT/FM και ο cyanogenmode δεν έχει γράψει τον σωστό κώδικα. Έτσι λοιπόν κατεβάζεις αυτό https://market.android.com/details?id=com.mikersmicros.fm&pli=1 (είναι λίγο άκομψο ακόμα) αλλά τουλάχιστον δεν ανοίγει το bluetooth...

Edited by tavliban
ΒΡΕΘΗΚΕ ΛΥΣΗ!!!
LUMIA 820, ftw -> no more. Redmi note 3 pro ftw
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κανένας να μου εξηγήσει γιατί όταν παίζει το ραδιόφωνο πρέπει να ανοίγει και το Bluetooth σε cyanogenmod;;; μιλάμε για το άκυρο των ακύρων....

 

EDIT: Λοιπόν παιδιά βρέθηκε η λύση. Τελικά η HTC απλά έχει ένα chipset το οποίο είναι υπεύθυνο για το BT/FM και ο cyanogenmode δεν έχει γράψει τον σωστό κώδικα. Έτσι λοιπόν κατεβάζεις αυτό https://market.android.com/details?id=com.mikersmicros.fm&pli=1 (είναι λίγο άκομψο ακόμα) αλλά τουλάχιστον δεν ανοίγει το bluetooth...

Το θέμα δεν είναι αυτό. Όπως σωστά είπες το chipset είναι ενιαίο και συνεπώς ανοίγουν μαζί. Το bluetooth ανοίγει σε Stealth mode και με τη sense rom απλά δε φαίνεται. Υπάρχει επιλογή και για τη cm να μη φαίνεται ότι άνοιξε το bluetooth ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

μπορω με paysafe card να κανω αγορα απο το adroit market ?

εκτος απο καρτα μπορω αλλιος να αγορασω κατι?

Δεν μπορείς με paysafe. Μπορείς με κάποια prepaid πάντως (αυτές που τις φορτίζουν με χρήματα μέσω τράπεζας/ΑΤΜ) αλλά επίσης υπάρχουν και developers που δίνουν τη δυνατότητα να αγοράσεις την εφαρμογή μέσω paypal ;)

Edited by jastonas
εκκαθάριση
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το καλύπτει η εγγύηση αν κατά τον έλεγχο δεν βρεθεί υγρασία ή ζημιά από χτύπημα. Απευθύνσου κατευθείαν στην ACE Hellas. Συνήθως και καλώς εχόντων των πραγμάτων, σε μία εβδομάδα έχεις πάρει πίσω τη συσκευή σου.

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση!

Προσπαθώ να μιλήσω μαζί τους για να ρωτήσω πως θα το στείλω αλλά είναι συνεχεία ''απασχολημένοι οι εκπρόσωποι'' τους….

Αν γνωρίζει κάποιος με ποιον τρόπο πρέπει να τους το στείλω? Αν συνεργάζονται με κάποια κούριερ?

Και τα έξοδα αποστολής ποιος τα πληρώνει?

Μένω επαρχεία.

Ευχαριστώ και πάλι:)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος απο Αμερική μου είπε ότι ίσως και την άλλη βδομάδα θα έχουμε 2.3

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...