Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.Αγόρασα πρόσφατα το one και το wildfire το χω για δεύτερο πλέον.Δεν έχω ρουταρει ποτέ και δεν ξέρω και τίποτα.Υπάρχει πιθανότητα να είναι γρηγορότερο ή εξίσου γρήγορο(και με διάφορες προσθήκες προφανώς)με κάποια custom Rom, όσο είναι out of the box(δλδ μετά από ένα factory reset);
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά ίσως σας φανεί αστείο αυτό που θα σας πω αλλά το htc wildfire της αδερφής μου αν και το έχει εγκαταλείψει κλειστό εδώ και κανά μήνα άνοιξε μόνο του(είναι τοποθετημένο κλειστό στο κουτί του νέου της κινητού).Το να ανοίγει μόνο του το συγκεκριμένο κινητό έχει συμβεί ξανά και στο παρελθόν.Έχετε ακούσει ξανά για κάτι τέτοιο;Όχι τίποτα άλλο αλλά αν είναι να το πάω σε κανένα παπά :lol:
Link to comment
Share on other sites

Για να ανοίξει αρκεί να του κάνεις ένα μικρό πάτημα, μετά από λίγα δευτερόλεπτα ανοίγει, δεν χρειάζεται να το κρατάς πατημένο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόσφατα που άνοιξε, ήταν μέσα στο κουτί του νέου της κινητού(ενός Samsung)το οποίο είναι συμπαγές σαν συσκευασία.Δύσκολα να πιεστεί.

Άλλη μία φορά που θυμάμαι το είχε κλειστό μέσα σε θήκη κρεμασμένο κάθετα και δεν το ακουμπούσε κανείς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα αγαπητοί και αγαπητές.....

 

Η συσκευή πλέον έχει περάσει σε εφεδρεία αλλά θα ήθελα να την έχω σε άμμεση ετοιμότητα.Λοιπόν:Έχω περάσει τη τελευταία stable έκδοση cm7, αλλά έχω το γνωστό πρόβλημα με το gps.Έχω προσπαθήσει να φλασάρω και τις τρείς version των radio με αρνητικά αποτελέσματα.....Πρέπει να σας πω εδώ ότι είμαι s-on .(είχα καταφέρει να πάω s-off πριν δυό-τρία χρόνια με τη μέθοδο htc dev αλλά δεν ξέρω πως ξαναγύρισε σε on).Πιστεύετε οτι φταίει αυτό;Να ξαναπεράσω official rom και να ξαναπροσπαθήσω έχοντας ανοικτό το gps να περάσω πάλι cm;Αυτά,όποιος επιθυμεί ας με διαφωτίσει..........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγαπητοί και αγαπητές.....

 

Η συσκευή πλέον έχει περάσει σε εφεδρεία αλλά θα ήθελα να την έχω σε άμμεση ετοιμότητα.Λοιπόν:Έχω περάσει τη τελευταία stable έκδοση cm7, αλλά έχω το γνωστό πρόβλημα με το gps.Έχω προσπαθήσει να φλασάρω και τις τρείς version των radio με αρνητικά αποτελέσματα.....Πρέπει να σας πω εδώ ότι είμαι s-on .(είχα καταφέρει να πάω s-off πριν δυό-τρία χρόνια με τη μέθοδο htc dev αλλά δεν ξέρω πως ξαναγύρισε σε on).Πιστεύετε οτι φταίει αυτό;Να ξαναπεράσω official rom και να ξαναπροσπαθήσω έχοντας ανοικτό το gps να περάσω πάλι cm;Αυτά,όποιος επιθυμεί ας με διαφωτίσει..........

 

Ασχολήθηκα ξανά σήμερα το απόγευμα.....Φλάσαρα ένα αρχείο που υπήρχε μέσα στην κάρτα μνήμης με όνομα update.zip μέσω του rom manager και ως δια μαγείας είδα ξανά το εικονίδιο του gps ν'αναβοσβήνει όταν έτρεξα το ndrive, μη με ρωτήσετε δεν ξέρω ,ο σκοπός πάντως επετέυχθει !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ίσως σας φανεί αστείο αυτό που θα σας πω αλλά το htc wildfire της αδερφής μου αν και το έχει εγκαταλείψει κλειστό εδώ και κανά μήνα άνοιξε μόνο του(είναι τοποθετημένο κλειστό στο κουτί του νέου της κινητού).Το να ανοίγει μόνο του το συγκεκριμένο κινητό έχει συμβεί ξανά και στο παρελθόν.Έχετε ακούσει ξανά για κάτι τέτοιο;Όχι τίποτα άλλο αλλά αν είναι να το πάω σε κανένα παπά :lol:

έχει συμβεί και σε έμενα κάνα 2 φόρες ότι να ναι:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ασχολήθηκα ξανά σήμερα το απόγευμα.....Φλάσαρα ένα αρχείο που υπήρχε μέσα στην κάρτα μνήμης με όνομα update.zip μέσω του rom manager και ως δια μαγείας είδα ξανά το εικονίδιο του gps ν'αναβοσβήνει όταν έτρεξα το ndrive, μη με ρωτήσετε δεν ξέρω ,ο σκοπός πάντως επετέυχθει !!!!!!!!!

 

Παράξενο που έγινε μόνο του s-on και πάλι. Είσαι τυχερός που τελικά τα κατάφερες πάντως ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παράξενο που έγινε μόνο του s-on και πάλι. Είσαι τυχερός που τελικά τα κατάφερες πάντως ;)

 

Ναί όντως και το διαπίστωσα εντελώς τυχαία....Δυστυχώς με το που είχα καταφέρει να περάσω τη cm γύρω στο Νοέμβρη μου κάηκε η οθόνη οπότε και το έβαλα στην άκρη μαζεύοντας χρήματα για να πάρω τελικά το s3 που έχω σήμερα.Δεν το έβαλα κάτω όμως βρήκα μία οθόνη στα δέκα ευρώ την κούμπωσα και άρχισα πάλι τα πειράματα ώστε να το έχω.....ετοιμοπόλεμο.Κρίμα να το πέταγα ήταν το πρώτο μου smartphone μετά το νοκια ν80 που είχα πιό παλιά.Όλα καλά λοιπόν σας ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλη μια ερώτηση έχω:Θύμάμαι όταν είχα την official rom και ήμουν απλώς rooted μπορούσα με τη χρήση της εφαρμογής link2sd να "συνδέω" τις εφαρμογές μου στην κάρτα μνήμης με τη δημιουργία ενός διαμερίσματος αυτής (ext3 το έφτιαχνα θυμάμαι)πράγμα το οποίο εξυπηρετούσε πάρα πολύ για οικονομία στον λιγοστό δυστυχώς εσωτερικό χώρο αποθήκευσης που έχει η συσκευή.Όταν πέρασα την τελευταία stable cm με μεγάλη μου λύπη διαπίστωσα ότι δε μπορούσα να το κάνω αυτό πλέον.....Ξέρετε κάτι να μου πείτε,κάποιο κόλπο υπάρχει μήπως ή δεν υποστηρίζεται απο τη συγκεκριμένη ρομ;Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είχα την τελευταία cm, θυμάμαι ότι χρησιμοποιούσα κανονικά την εφαρμογή που αναφέρεις. Ωστόσο, εναλλακτικά θα μπορούσες να περάσεις το script a2sd. Θυμάμαι πως υπήρχε τότε κι έκανε πολύ καλή δουλειά. Βέβαια δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλη μια ερώτηση έχω:Θύμάμαι όταν είχα την official rom και ήμουν απλώς rooted μπορούσα με τη χρήση της εφαρμογής link2sd να "συνδέω" τις εφαρμογές μου στην κάρτα μνήμης με τη δημιουργία ενός διαμερίσματος αυτής (ext3 το έφτιαχνα θυμάμαι)πράγμα το οποίο εξυπηρετούσε πάρα πολύ για οικονομία στον λιγοστό δυστυχώς εσωτερικό χώρο αποθήκευσης που έχει η συσκευή.Όταν πέρασα την τελευταία stable cm με μεγάλη μου λύπη διαπίστωσα ότι δε μπορούσα να το κάνω αυτό πλέον.....Ξέρετε κάτι να μου πείτε,κάποιο κόλπο υπάρχει μήπως ή δεν υποστηρίζεται απο τη συγκεκριμένη ρομ;Ευχαριστώ πολύ

 

Για δοκιμασε αυτο(http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=361582).Σε μενα δουλεψε και δουλευει αψογα με το mod οχι το link2sd.Ακολουθησε τις οδηγιες και πιστευω οτι θα εισαι ενταξει με cm και πανω.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλη μια ερώτηση.Μόλις φορτίζω τη συσκευή το λεντακι παραμένει πορτοκαλί και για να εκινήσει πρέπει να βγάλω και να ξαναβάλω τη μπαταρία.Κάπου είχα διαβάσει για επαναφορά των battery stats είναι σωστό;Πώς το κάνουμε αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται από τη recovery. Αν θυμάμαι καλά όμως, αυτό ήταν πρόβλημα με κάποια έκδοση της recovery. Έχεις την τελευταία έκδοση;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται από τη recovery. Αν θυμάμαι καλά όμως, αυτό ήταν πρόβλημα με κάποια έκδοση της recovery. Έχεις την τελευταία έκδοση;

 

Ναι έχω κάνει την τελευταία αναβάθμιση θα βοηθήσει η εγκατάσταση κάποιας σχετικής εφαρμογής καλιμπαρίσματος της μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω κάνει την τελευταία αναβάθμιση θα βοηθήσει η εγκατάσταση κάποιας σχετικής εφαρμογής καλιμπαρίσματος της μπαταρίας;

 

Τι εννοεις οτι εχεις κανει την τελευταια αναβαθμηση?Αυτο που θελεις(reset bat stats)οπως και φορτιση με σβησμενο το τηλεφωνο το κανεις με την recovery 4.0.1.4 απο οτι ξερω μονο.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οτι εχεις κανει την τελευταια αναβαθμηση?Αυτο που θελεις(reset bat stats)οπως και φορτιση με σβησμενο το τηλεφωνο το κανεις με την recovery 4.0.1.4 απο οτι ξερω μονο.

 

Απότι θυμάμαι η έκδοση recovery που έχω είναι η 5.0.χχ δε θυμάμαι ακριβώς.Μου φορτίζει με σβησμένη τη συσκευή απλά δεν μπορώ να την ενεργοποιήσω μετά και πρέπει να βγάλω μπαταρία όπως επίσης και το λεντακι παραμένει πορτοκαλί.Το άλλο που παρατήρησα είναι οτι με ενεργοποιημένη τη συσκευή το λεντακι γίνεται πράσινο όταν φτάσει η φόρτιση στο 90%

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα σε ολους.

μια βοηθεια απο οποιον γνωριζει.

προσπαθησα να μεταφερω τις επαφες στο google λογαριασμο μου αλλα δεν μου συγχρονιζει το κινητο htc wildfire s.

καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει;

ευχαριστω.

Edited by sakisorf
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια καλησπερα πριν απο λιγες μερες ειχα θιξει αυτο το θεμα..

 

Παιδια καλησπερα εχω το Elephone p2000 με KitKat Android..Και πριν λιγο καιρο πηγα να κανω Update μια εφαρμογη στο GooglePlay και μου εβγαλε το εξης μηνυμα "Σφαλμα ληψης "ονομα εφαρμογης". Υπαρχει επαρκης χωρος στη συσκευη". Δεν εδωσα σημασια και πριν λιγο πηγα να κανω update ολες μου τις εφαρμογες και μου το ξανα εβγαλε για ολες...Δοκιμασα να διαγραψω μια εφαρμογη και να ξανα κανω εγκατασταση και τιποτα το ιδιο μηνυμα και οταν πηγαινα να την κατεβασω. Επισης δοκιμασα να διαγραψω την προσωπικη μνημη του GooglePlay και παλι τιποτα...Πως μπορω να το λυσω αυτο?

 

Εντελει καταφερα να το λυσω με αυτον εδω τον τροπο :

https://support.google.com...=el#ts=4594465

 

Αλλα το προβλημα εμφανιστηκε παλι....ΤΙ κανω ?

Link to comment
Share on other sites

α) εδώ είναι συζήτηση για το wildfire και όχι για το Elephone p2000 :P (δεν ξερω ποση βοηθεια θα βρεις εδω)

β) το λινκ που δινεις δεν ειναι σωστο, αν θες βαλτο πάλι

γ) αν καταφερες να το λύσεις με εναν τρόπο, γιατι δεν το κάνεις πάλι;

δ) θα πρότεινα να κάνεις clear data και uninstall updates στα google play, και play services

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...