Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ θα το βγάλο το setcpu! αλλά ήθελα να ξέρω πόση διαφορά πρέπει για παράδειγμα να έχει το Minimum Με το maximum, τι διαφορά έχουν τα smartass με το interactive,conservative,ondemand,userspace,powersave,performance, γιατί όταν επιλέγω κάτι άλλο δεν βλέπω διαφορά στον χρονισμό!! μένει ο ίδιος και αν θα πρέπει να πειράξω καμία άλλη επιλογή όπως το VM heap size ή κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ παίδες για τις πληροφορίες και την βοήθεια να Root-άρω επιτέλους το κινητάκι μου!!Έβαλα το Cyanogenmod και εγώ αλλά μετά από τόσο καιρό με το Sense...δεν μπόρεσα τελικά και έβαλα μια custom rom που πατάει στο sense (DK)..Μία ερωτησούλα ...όταν είχα την Cyanogenmod είχα κλοκάρει από το υπάρχον ROm..Τώρα με την DK ότι overclock εφαρμογή και να βάλω δεν πάει πάνω από τον εργοστασιακό χρονισμό...Πρέπει να κατεβάσω ή να κάνω κάτι άλλο μαζί με το setcpu??

 

----------------------------------

EDIT< ΤΕλικά βρήκα ότι ήθελε flashάρισμα άλλο Kernel. ΄-)))) όλα καλά !!!

Edited by DevilCry
Link to comment
Share on other sites

Το fm radio στην cm7 δεν έχει αυτόματη αναζήτηση σταθμού; Δεν μπορώ να το βρω με τίποτα.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από χθες το βράδυ εχω το εξής πρόβλημα:

Στην οθόνη του κινητού κάτω από το μέσο της οθόνης αναβοσβήνει συνεχώς το εξής μήνυμα "Κάντε πρώτα update/Λήψη από το πρόγραμμα" με αποτέλεσμα πέρα από την ανησυχία και τον εκνευρισμό που μου προκαλεί αυτό να μου τρώει την μπαταρία γιατί η οθόνη δεν σβήνει ποτέ με την λειτουργία της προφύλαξης.

Αυτό ξεκίνησε να γίνεται όταν μου εμφανίστηκε μήνυμα πως η μνήμη του τηλεφώνου είναι γεμάτη. Ξεκίνησα να σβήσω κάποιες από τις εφαρμογές και κάποιες να τις μεταφέρω στην κάρτα κάτι που ολοκληρώθηκε χωρίς κάποιο να αντιληφθώ κάποιο πρόβλημα. Εκεί πρωτοεμφανίστηκε το καταραμένο το μήνυμα που ναφέρω παραπάνω.

Να τονίσω οτι δεν κατέβασα κάποια καινούργια εφαρμογή τις τελευταίες μέρες.

Πήγα να κάνω έλεγχο για νέες ενημερώσεις αλλά μου λέει πως δεν υπάρχουν νέες διαθέσιμες (είμαι εδώ και καιρό froyo). Έκανα 2 φορές soft reset (το έκλεισα και το ξανα-άνοιξα) αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Υπάρχει κάποιος που να το έχει αντιμετωπίσει στο παρελθόν ή να έχει καμία πρόταση πως μπορεί να διορθωθεί?

Edited by durdenpath
Link to comment
Share on other sites

Εdit:

Διαδικασία για s-off

Κατ’αρχάς να πω ότι όλη τη διαδικασία την έκανα σε ένα htc wildfire με windows 7 x64 και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Aπό το site των alpharev είδα ότι υποστηρίζονται τα HTC Desire (hboot 0.93.0001), Desire cdma (hboot 1.06.0000), Wildfire (hboot 1.01.0001 και 1.02.0002), Aria (hboot 1.02.0000) και Incredible S (hboot 1.09.0000 και 1.13.0000). Το αρχικό πρόβλημά ήταν στην αναγνώριση του κινητού απ’το pc, αλλά λύθηκε με την εγκατάσταση του htc sync από εδώ.

1. Κατεβάστε το alpharevX (είναι σε beta μορφή ακόμα 19/06/2011).

2. Με την επιλογή του κατεβάσματος εμφανίζεται στη σελίδα μια φόρμα στην οποία πρέπει να συμπληρώσετε κάποια στοιχεία όπως α) το λειτουργικό σας σύστημα, β) τη συσκευή σας, γ) την έκδοση του hboot δ) το σειριακό αριθμό της συσκευής σας. Την έκδοση του hboot μπορείτε να τη δείτε εάν σβήσετε το κινητό σας και το ενεργοποιήσετε πατώντας παρατεταμένα το volume down και το power button. To serial number θα σας το δώσει το alpharevX μόλις το τρέξετε.

3. Τρέξτε την εφαρμογή και συνδέστε το κινητό σας στο pc, έχοντας προηγουμένως ενεργοποιήσει το usb debugging (ρυθμίσεις->εφαρμογές->ανάπτυξη).

4. Εδώ γίνεται ο εντοπισμός από την εφαρμογή και θα σας δωθεί το serial number ώστε να πάρετε ένα beta key από την ιστοσελίδα του alpharev.

5. Bάλτε το beta key στην εφαρμογή και θα γίνει η δουλειά σας.

6. Το κινητό σας πλέον έχει s-off (όχι όμως root ακόμα)!

 

Διαδικασία για root μετά το s-off

Εμφανίστηκαν πάρα πολλές λύσεις (βασικά διαφορετικοί τρόποι για να κάνουμε το ίδιο πράγμα). Ακολούθησα αυτόν τον οδηγό και όλα πήγαν καλά! Tα παρακάτω αποτελούν μετάφραση του οδηγού αυτού:

1) Κατεβάστε το αρχείο PC49IMG.zip από εδώ και περάστε το στην κάρτα μνήμης σας (όχι όμως σε κάποιον συγκεκριμένο φάκελο).

2) Κλείστε το τηλέφωνό σας και επανεκκινήστε το πατώντας όμως πρώτα παρατεταμένα το πλήκτρο volume down και μετά το power button μέχρι να δείτε κάποιες επιλογές στην οθόνη όπως fastboot, recovery κλπ.

3) Το τηλέφωνο θα σας ρωτήσει αν θέλετε να κάνετε update το αρχείο PC49IMG.zip πατώντας το volume up. Κάντε το και στη συνέχεια πατήστε το power button για να κάνετε restart. Ουσιαστικά αυτό ήταν όλο. Περάσατε πλέον τη recovery και μπορείτε να εγκαταστήσετε custom roms. Η διαδικασία για να περάσετε κάποια custom rom αναφέρεται στην πρώτη σελίδα. Προσοχή ωστόσο καθώς πρέπει να διαγράψετε το αρχείο αρχείο PC49IMG.zip από την κάρτα μνήμης καθώς διαφορετικά κάθε φορά που θα προσπαθείτε να μπείτε στη recovery θα σας ζητάει update!

4) Αν ωστόσο θέλετε να συνεχίσετε με την stock rom απλά rootαρισμένη, κατεβάστε το αρχείο από εδώ και περάστε το στην κάρτα μνήμης.

6) Επανεκκινήστε το τηλέφωνο σε hboot mode (με πατημένο το πλήκτρο volume down). Πλοηγηθείτε με τα πλήκτρα volume up/down και μεταβείτε στο πλήκτρο recovery και πατήστε το power button. Αφού μπείτε στη recovery μπορείτε να κάνετε install το αρχείο που κατεβάσατε στο βήμα 4 πηγαίνοντας στο install zip from sd card -> choose zip from sd card και επιλέγοντας το αρχείο αυτό. Τώρα έχετε την εφαρμογή superuser στον app drawer!

 

Καλημερα!! Να ρωτησω.. Επειδη εχω την official 2.2 για να κανω root πρεπει να ακολουθησω αυτον τον οδηγο κατα γραμμα ή θελει και back-up γιατι ειχα διαβασει παλια οτι ηθελε κατι back-up! Ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

οκ θα το βγάλο το setcpu! αλλά ήθελα να ξέρω πόση διαφορά πρέπει για παράδειγμα να έχει το Minimum Με το maximum, τι διαφορά έχουν τα smartass με το interactive,conservative,ondemand,userspace,powersave,performance, γιατί όταν επιλέγω κάτι άλλο δεν βλέπω διαφορά στον χρονισμό!! μένει ο ίδιος και αν θα πρέπει να πειράξω καμία άλλη επιλογή όπως το VM heap size ή κάτι άλλο.
Δεν υπάρχουν standard διαφορές και μπορείς να πάρεις απλά μια γεύση από τις stock συχνότητες. Πολλοί έχουν το minimum ίδιο με το maximum. Το min και το max έχουν να κάνουν με τη συχνότητα που θα έχει ο επεξεργαστής όταν δεν απαιτείται μεγάλη ισχύ ή όταν απαιτείται ο επεξεργαστής να δουλεύει στο φουλ! Για τους governors τα λέει και η λέξη και αφορούν τον τρόπο (συντηρητικός, για υψηλή απόδοση κλπ) που γίνεται το overclocking/underclocking. Σου προτείνω να το αφήσεις έτσι... Το vm heap size το έβαζα στα 32 εγώ αλλά και στο 24 να το αφήσεις δεν έχεις πρόβλημα...

 

Το fm radio στην cm7 δεν έχει αυτόματη αναζήτηση σταθμού; Δεν μπορώ να το βρω με τίποτα.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Αν θυμάμαι καλά δεν έχει.

 

Ρε παιδιά από χθες το βράδυ εχω το εξής πρόβλημα:

Στην οθόνη του κινητού κάτω από το μέσο της οθόνης αναβοσβήνει συνεχώς το εξής μήνυμα "Κάντε πρώτα update/Λήψη από το πρόγραμμα" με αποτέλεσμα πέρα από την ανησυχία και τον εκνευρισμό που μου προκαλεί αυτό να μου τρώει την μπαταρία γιατί η οθόνη δεν σβήνει ποτέ με την λειτουργία της προφύλαξης.

Αυτό ξεκίνησε να γίνεται όταν μου εμφανίστηκε μήνυμα πως η μνήμη του τηλεφώνου είναι γεμάτη. Ξεκίνησα να σβήσω κάποιες από τις εφαρμογές και κάποιες να τις μεταφέρω στην κάρτα κάτι που ολοκληρώθηκε χωρίς κάποιο να αντιληφθώ κάποιο πρόβλημα. Εκεί πρωτοεμφανίστηκε το καταραμένο το μήνυμα που ναφέρω παραπάνω.

Να τονίσω οτι δεν κατέβασα κάποια καινούργια εφαρμογή τις τελευταίες μέρες.

Πήγα να κάνω έλεγχο για νέες ενημερώσεις αλλά μου λέει πως δεν υπάρχουν νέες διαθέσιμες (είμαι εδώ και καιρό froyo). Έκανα 2 φορές soft reset (το έκλεισα και το ξανα-άνοιξα) αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Υπάρχει κάποιος που να το έχει αντιμετωπίσει στο παρελθόν ή να έχει καμία πρόταση πως μπορεί να διορθωθεί?

Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Μήπως εγκατέστησες τίποτα παράξενο; Αν πατήσεις πάνω στην ειδοποίηση τι σου λέει;

 

Καλημερα!! Να ρωτησω.. Επειδη εχω την official 2.2 για να κανω root πρεπει να ακολουθησω αυτον τον οδηγο κατα γραμμα ή θελει και back-up γιατι ειχα διαβασει παλια οτι ηθελε κατι back-up! Ευχαριστω! :)

Το backup θα το κάνεις πρίν πας να εγκαταστήσεις καινούρια rom και όχι πρίν το root.

Και ναι αυτός είναι ο οδηγός που θα ακολουθήσεις! :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το backup θα το κάνεις πρίν πας να εγκαταστήσεις καινούρια rom και όχι πρίν το root.

Και ναι αυτός είναι ο οδηγός που θα ακολουθήσεις! :)

 

Με το titanium back-up ετσι?

Link to comment
Share on other sites

 

 

Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Μήπως εγκατέστησες τίποτα παράξενο; Αν πατήσεις πάνω στην ειδοποίηση τι σου λέει;

 

)

Δεν εγκατεστησα τίποτα, τουλάχιστον όχι τις τελευταίες μέρες. Προέκυψε αφού απεγκατέστησα κάποιες εφαρμογές.

Δεν μπορώ να πατήσω πάνω στην ειδοποίηση. Είναι μέσα σε ένα γκρίζο. σαν pop-up παράθυρο που εμφανίζεται και εξαφανίζεται. Αν πατήσω εκεί πάνω ουσιαστικά "πατιέται" η εφαρμογή που είναι σε εκείνο το σημείο στο desktop, δηλάδη το τηλέφωνιο αντιδρά σαν να μην υπάρχει αυτή η ειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Με το titanium back-up ετσι?

Είχα το nandroid backup κατά νου που κάνει backup όλη τη rom. Όπως και να'χει εγώ προτιμώ ένα συνδυασμό αυτών των 2, δηλαδή titanium backup + nandroid backup.

 

Δεν εγκατεστησα τίποτα, τουλάχιστον όχι τις τελευταίες μέρες. Προέκυψε αφού απεγκατέστησα κάποιες εφαρμογές.

Δεν μπορώ να πατήσω πάνω στην ειδοποίηση. Είναι μέσα σε ένα γκρίζο. σαν pop-up παράθυρο που εμφανίζεται και εξαφανίζεται. Αν πατήσω εκεί πάνω ουσιαστικά "πατιέται" η εφαρμογή που είναι σε εκείνο το σημείο στο desktop, δηλάδη το τηλέφωνιο αντιδρά σαν να μην υπάρχει αυτή η ειδοποίηση.

Αν μπορούσες έστω να βγάλεις ένα screenshot θα βοηθούσε. Σαν σίγουρη λύση βλέπω το hard reset αλλά έχε υπόψιν ότι πρέπει να κρατήσεις backup εφαρμογές, επαφές κλπ γιατί θα τις χάσεις διαφορετικά...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσες έστω να βγάλεις ένα screenshot θα βοηθούσε. Σαν σίγουρη λύση βλέπω το hard reset αλλά έχε υπόψιν ότι πρέπει να κρατήσεις backup εφαρμογές, επαφές κλπ γιατί θα τις χάσεις διαφορετικά...

 

Νομίζω οτι για να βγάλω screenshot πρέπει το κινητό να είναι root.(που το δικό μου δεν είναι) Αν κάνω λάθος διόρθωσε με.

Όσο για το hard reset μάλλον εκεί καταλήγω μου φαίνεται.

Να σε ρωτήσω..Backup στις επαφές χρειάζεται να κάνω? Σε ρωτάω γιατί πάντα αποθηκεύω τις επαφές σαν επαφές Gmail και απ'οτι έχω καταλάβει συγχρονίζονται αυτόματα.Αν ισχύει αυτό μετά το reset δεν θα περαστουν πάλι αυτόματα?

Ξέρεις κάποια εφαρμογή για συνολικό backup που να είναι ευκολη στη χρήση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πέρασα την cm 7.0.3 και δεν μπορώ να κάνω σύνδεση με bluetooth συσκευή ξέρει κάποιος πως να το διορθώσω :
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και 2 μερες εχω την cm 7.0.3 ολα καλα τελικα ομως εχει ενα σπαστικο προβλημα... οταν κλεινω και φορτιζω το κινητο, μετα οταν το βγαλω απο τη πριζα το κοκκινη led παραμενει αναμμενο και δεν ανοιγει το κινητο αν δεν βγαλω την μπαταρια, το παθαινει κανενας αλλος αυτο??
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι για να βγάλω screenshot πρέπει το κινητό να είναι root.(που το δικό μου δεν είναι) Αν κάνω λάθος διόρθωσε με.

Όσο για το hard reset μάλλον εκεί καταλήγω μου φαίνεται.

Να σε ρωτήσω..Backup στις επαφές χρειάζεται να κάνω? Σε ρωτάω γιατί πάντα αποθηκεύω τις επαφές σαν επαφές Gmail και απ'οτι έχω καταλάβει συγχρονίζονται αυτόματα.Αν ισχύει αυτό μετά το reset δεν θα περαστουν πάλι αυτόματα?

Ξέρεις κάποια εφαρμογή για συνολικό backup που να είναι ευκολη στη χρήση?

Ναι συνήθως πρέπει να είσαι root. Για backup και χωρίς root ξέρω μόνο το mybackup pro αλλά δεν ξέρω τι και πως μιας και δεν το χρησιμοποιώ. Τις επαφές αν τις έχεις σαν επαφές gmail και έχεις κάνει συγχρονισμό πρόσφατα δε θα έχεις πρόβλημα. Δοκίμασε να μπείς στο gmail account σου από τον υπολογιστή και να δεις αν όλες οι επαφές σου είναι εκεί. Με το που ξανασυνδεθείς στο internet από το κινητό θα σου περαστούν απλά μ'ένα συγχρονισμό :)

 

Καλησπέρα πέρασα την cm 7.0.3 και δεν μπορώ να κάνω σύνδεση με bluetooth συσκευή ξέρει κάποιος πως να το διορθώσω :

Αν και δεν είχα πρόβλημα ίσως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με συγκεκριμένη συσκευή. Δοκίμασες με άλλη; Μιλάς για bluetooth ακουστικό ή για μεταφορά αρχείων;

 

παιδια εδω και 2 μερες εχω την cm 7.0.3 ολα καλα τελικα ομως εχει ενα σπαστικο προβλημα... οταν κλεινω και φορτιζω το κινητο, μετα οταν το βγαλω απο τη πριζα το κοκκινη led παραμενει αναμμενο και δεν ανοιγει το κινητο αν δεν βγαλω την μπαταρια, το παθαινει κανενας αλλος αυτο??

Αυτό το πρόβλημα έχει να κάνει με τη recovery και όχι με τη rom. Νομίζω έχει διορθωθεί στις τελευταίες εκδόσεις των recovery αλλά υπάρχουν άλλα προβληματάκια. Μέχρι τότε φόρτιζε το κινητό αναμμένο :p

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

στην προσπάθειά μου να κάνω root ανακάλυψα ότι πρέπει η sd να έιναι fat32... εμένα είναι fat... μπορώ να κάνω κάπως την μετατροπή, χωρίς format? αν όχι, σκέφτηκα να κάνω copy paste όλη την sd κάπου, μετά format σε fat32 και μετά μεταφορά των αρχείων πίσω... έτσι θα υπάρχει πρόβλημα με τις εφαρμογές που έχω στην sd?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στην προσπάθειά μου να κάνω root ανακάλυψα ότι πρέπει η sd να έιναι fat32... εμένα είναι fat... μπορώ να κάνω κάπως την μετατροπή, χωρίς format? αν όχι, σκέφτηκα να κάνω copy paste όλη την sd κάπου, μετά format σε fat32 και μετά μεταφορά των αρχείων πίσω... έτσι θα υπάρχει πρόβλημα με τις εφαρμογές που έχω στην sd?

 

To format της κάρτας δεν το γλυτώνεις. Ακολούθησε τη μέθοδο του copy/paste που αναφέρεις, δεν θα έχεις πρόβλημα με τα αρχεία σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω ας βοηθησει καποιος....

εχω κανει αναφορα για το θεμα μου απαντησε ο φιλος villis αλλαδεν μπορω να βγαλω ακρη.......

(Μολις το αγαπησα τωρα ειμαι ετοιμος να το σπασω....... (htc wildfire)

δεν ξερω πως εγινε αλλα μου βγαζει τους αριθμους που εχω αποθηκευμενους 2-3 φορες το καθενα...

κατεβασα το htc sync αλλα δεν καταλαβενω τιποτα . παλια σε ολα τα κινητα που ειχα μπορουσα απο το pc να διαχειριστω της επαφες μου και απο το κινητο επελεγα απο που θελω της επαφες... sim η τηλεφωνο.

μπορω να αντιγραψω της επαφες μου στο pc ?)

ειχα της επαφες στην sim και οταν την εβαλα στο htc wildfire δεν ξερω πως δεν υπαρχουν στην sim πλεον..... μου της βγαζει στο τηλ μαλον δεν ξερω και μου βγαζει καποιες μονο ονομα χωρις τον αριθμο.......!!!

παρακαλω μια βοηθεια για να βρω παλι της επαφες......

απο το pc μπορω να της δω ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα!

Αντε να κάνω μια ερώτηση και εγώ προς τους κατόχους CM7...

 

Αρκετές φορές όταν μιλάω στο τηλέφωνο (μου συνέβει φορές 3 συνεχόμενα σε κλήσεις διαρκείας +-1 λεπτού)

ο συνομιλητής μου σταματάει να με ακούει και αρχίζει να ακούει μια μουσικούλα (χωρίς να κάνω εγώ κάτι)...

Υποθέτω ότι είναι σαν να τον βάζει η συσκευή αυτόματα σε call waiting....

Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να το αποφύγω αυτό; Είναι σπαστικό που δεν μπορώ να τον επαναφέρω (ή έστω δεν ξέρω πως) και πρέπει να κλείσω και να ξανακαλέσω...

 

Αν συνεχίσει αυτή η ιστορία θα πρέπει να ξαναγυρίσω σε froyo και δεν θα το ήθελα :)

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

 

Θα πρέπει να ξαναεγκαταστήσεις το radio. Υπάρχουν 2-3 τρόποι, για να το κάνεις. Ο πιο εύκολος αναφέρεται σε αυτό το post με τη διαφορά ότι δε χρειάζεται να φτιάξεις goldcard. Αν δε σου δουλέψει, γράψε εδώ και θα σου προτείνω εναλλακτικούς τρόπους.

 

Είπες δε χρειάζεται να φτιάξεις goldcard; Απλά κάνουμε αναβάθμιση;

Edit: Οκ, όχι goldcard,δούλεψε και αυτό! Πάμε γι άλλα...

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα!

Αντε να κάνω μια ερώτηση και εγώ προς τους κατόχους CM7...

 

Αρκετές φορές όταν μιλάω στο τηλέφωνο (μου συνέβει φορές 3 συνεχόμενα σε κλήσεις διαρκείας +-1 λεπτού)

ο συνομιλητής μου σταματάει να με ακούει και αρχίζει να ακούει μια μουσικούλα (χωρίς να κάνω εγώ κάτι)...

Υποθέτω ότι είναι σαν να τον βάζει η συσκευή αυτόματα σε call waiting....

Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να το αποφύγω αυτό; Είναι σπαστικό που δεν μπορώ να τον επαναφέρω (ή έστω δεν ξέρω πως) και πρέπει να κλείσω και να ξανακαλέσω...

 

Αν συνεχίσει αυτή η ιστορία θα πρέπει να ξαναγυρίσω σε froyo και δεν θα το ήθελα :)

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

 

το έπαθα και εγώ μια δυο φορές. απλά έχει πάνω αριστερά στην οθόνη ένα σηματάκι μικρο σαν pause και από εκεί βάζει τον άλλον στην αναμονή.με το ίδιο κουμπί τον επαναφερεις.καταλαθος το πατάμε με το αυτί η τίποτα άλλο. απλά μπορείς να απενεργοποιεισεις την αναμονή κλήσεων και είσαι οκ φαντάζομαι. εγώ το κρατάω λίγο πιο προσεκτικά τώρα και δεν έχω πρόβλημα!!

Link to comment
Share on other sites

το έπαθα και εγώ μια δυο φορές. απλά έχει πάνω αριστερά στην οθόνη ένα σηματάκι μικρο σαν pause και από εκεί βάζει τον άλλον στην αναμονή.με το ίδιο κουμπί τον επαναφερεις.καταλαθος το πατάμε με το αυτί η τίποτα άλλο. απλά μπορείς να απενεργοποιεισεις την αναμονή κλήσεων και είσαι οκ φαντάζομαι. εγώ το κρατάω λίγο πιο προσεκτικά τώρα και δεν έχω πρόβλημα!!

 

Εχεις δίκιο, αυτό το κουμπάκι κάνει τη ζημιά...

 

Πως απενεργοποιείς την αναμονή κλήσεων; :)

Μάλλον το βρήκα αλλά ρωτάω για να είμαι ήσυχος ότι δεν έκανα χαζομάρα :X

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω κι εγώ το πρόβλημα με bluetooth στην μεταφορά αρχείων APK από το λάπτοπ στο κινητό. τα άλλα αρχεία μεταφέροντε! από κινητό σε κινητό δεν έχει πρόβλημα! έχω 7.0.3 και δεν ξέρω πως παίρνουμε screenshot απ το κινητό! έχει κανείς κάποια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω κι εγώ το πρόβλημα με bluetooth στην μεταφορά αρχείων APK από το λάπτοπ στο κινητό. τα άλλα αρχεία μεταφέροντε! από κινητό σε κινητό δεν έχει πρόβλημα! έχω 7.0.3 και δεν ξέρω πως παίρνουμε screenshot απ το κινητό! έχει κανείς κάποια ιδέα?

 

Στήσε το drocap :happy:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

έχω δει πρόσφατα ότι η αναζήτηση κυψέλης μου είτε το έχω σε 3g είτε σε 2g είναι σταθερά πάνω απο 30% ακόμα και όταν οι μπάρες είναι φουλ.πωσ γίνεται αυτό και τι μπορώ να κάνω για να μην μου τρώει τόση μπαταρία?ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

στην προσπάθειά μου να κάνω root ανακάλυψα ότι πρέπει η sd να έιναι fat32... εμένα είναι fat... μπορώ να κάνω κάπως την μετατροπή, χωρίς format? αν όχι, σκέφτηκα να κάνω copy paste όλη την sd κάπου, μετά format σε fat32 και μετά μεταφορά των αρχείων πίσω... έτσι θα υπάρχει πρόβλημα με τις εφαρμογές που έχω στην sd?

 

Go start ---> run ---> write cmd.exe ---> convert "drive letter": /fs:fat32 πχ. : (convert g: /fs:fat32)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Εχω ενα προβλημα! Εχω ubuntu και δεν μπορω να ανοιξω την εφαμογη των alpharevx... :( Πως μπορω να την ανοιξω?:wacko:

 

Edit: Το ελυσα.. Αμα καποιος εχει το ιδιο προβλημα ας μου στειλει πμ.

Edited by Wildfire
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...