Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://alpharev.nl/x/beta/

S-OFF χωρίς clip μόλις κυκλοφόρησε, σε beta φάση προς το παρόν μόνο για linux!!!!

Προς το παρόν το link δεν δουλεύει αλλά λίγο υπομονή ακόμη....

EDIT: Μέχρι να το ποστάρω το κλείσανε, είχανε λέει 25+ beta testers και όλα πήγαν οκ, σε λίγες μέρες ανοιχτή beta!

Edited by xalibas
Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Είναι φυσιολογικό σε ένα HTC Wildfire όταν κοιτάζεις το την οθόνη κάπως πλάγια να εμφανίζει 5-6 κάθετες γραμμές (όχι τόσο λεπτές πάντως)?

Είναι θέμα μήπως της οθόνης που δεν είναι και η καλύτερη?

Ευχαριστώ

ούτε εγώ έχω κάποιο τέτοιο θέμα...

μήπως έχει φάει καμια τούμπα ή το έκανε από πάντα?

Link to comment
Share on other sites

ειχαμε κανενα νεο για full sense Με 2.3.4?και κανενα νεο για unlock της2.2.1 χωρις xtc clip?

Όπως είπε κι ο φίλος xalibas αναμένουμε το alpharevX που θα κάνει και root απ'οσο είπε ένας developer για το κινητό μας (ο πρώην maintainer της cm rom). Για το 2.3.3 sense υπάρχει rom αλλά σε πολύ beta μορφή με αρκετά να μη λειτουργούν και με ανάγκη για resize ολων των εφαρμογών ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

:)Την καλημερα μου σε ολους.Εχω ενα προβλημα και θα ηθελα βοηθεια.Οταν ενημερωνεται ο καιρος στην τρεχουσα τοποθεσια

φαινεται κανονικα και στο ρολοϊ και στο ημερολογιο.Οταν κλεισω ομως το WiFi μετα απο λιγο χανονται τα δεδομενα της τρεχουσας τοποθεσιας,ενω διατηρουνται των αλλων πολεων.Αυτο συμβαινει τελευταια,παλιοτερα τα διατηρουσε κανονικα.Δεν ξερω τι εχει συμβει.μου εχει σπασει τα νευρα ειμαι ετοιμος για resetΕυχαριστω εκ των προτερων.SOS:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Το πρόβλημα αυτό το έχουνε αντιμετωπίσει πολλοί εδώ μέσα. Κι εγώ είχα πρόβλημα αλλά εάν έκανα 2 φορές απανωτά ανανέωση δε μου έκανε κάτι τέτοιο. Δοκίμασέ το κι αυτό ή δοκίμασε να πας ρυθμίσεις->διαχείριση εφαρμογών και να καθαρίσεις τη μνήμη cache απ'την εφαρμογή του καιρού

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αναβαθμίσω το κινητό από την "μαμά" κάρτα 2GB που είχε μέσα σε μια 4GB HC . Για να μεταφέρω τα δεδομένα και να λειτοργούν μετά όλες οι εφαρμογές που έχουν μεταφερθεί εν μέρη στην κάρτα ή αποθηκεύουν διάφορα δεδομένα στην κάρτα αν αντιγράψω όλους τους φακέλους και τα αρχεία της παλιάς στην καινούργια και τότε την βάλω θα έχω πρόβλημα ; :)

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα κάποιο πρόβλημα όταν το έκανα. Ωστόσο επειδή δε χρησιμοποιούσα το apps2sd θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις πρώτα μια αντιγραφή (και όχι αποκοπή) και να εισάγεις την καινούρια κάρτα στο κινητό σου και να δεις τι γίνεται. Διαφορετικά θα μπορούσες με κάποιο πρόγραμμα στον υπολογιστή να κάνεις την κάρτα clone και επαναφορά στην καινούρια, ενώ αν είσαι rooted μπορείς να κάνεις ένα nandroid backup με την παλιά και restore στην καινούρια
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση το εκανα αλλα τιποτα τα ιδια παλι.Μηπως παιζει ρολο οτι ελλειπα εξωτερικο και αλλαζε η ωρα αυτοματα και η τοποθεσια.Μηπως εχει σχεση η ζωνη ωρας?Τι να πω λεω βλακειες ισως.Δεν ξερω τι να κανω ομως.....
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα κάποιο πρόβλημα όταν το έκανα. Ωστόσο επειδή δε χρησιμοποιούσα το apps2sd θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις πρώτα μια αντιγραφή (και όχι αποκοπή) και να εισάγεις την καινούρια κάρτα στο κινητό σου και να δεις τι γίνεται. Διαφορετικά θα μπορούσες με κάποιο πρόγραμμα στον υπολογιστή να κάνεις την κάρτα clone και επαναφορά στην καινούρια, ενώ αν είσαι rooted μπορείς να κάνεις ένα nandroid backup με την παλιά και restore στην καινούρια

 

Προφανώς θα έκανα copy paste και όχι cut γιατί αμα δεν γίνει καλά η δουλειά αντε ψάξε μετά ..

 

Στην αρχή αυτό σκέφτηκα κι εγώ να κάνω μια δοκιμή με copy paste στην καινούργια κάρτα και να την βάλω στο κινητό να δω τι θα γίνει αλλά φοβάμαι μήπως έτσι εμφανίσει πρόβλημα 1-2 μέρες μετά που θα έχω ήδη κάνει format στην παλιά κάρτα .

 

Ξέρεις ή έχεις χρησιμοποιήσει επιτυχώς κάποιο πρόγραμμα σε Linux ή windows που να κάνει επιτυχώς clone την sd ;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

sorry παιδιά, δεν είχα δει ότι το είχατε ήδη ποστάρει πιο πάνω, από τον ενθουσιασμό μου να σας πω τα νέα :p

ας το διαγράψει κάποιος

καλά νέα για s-off

http://alpharev.nl/x/beta/

*** LIMITED PUBLIC BETA IS NOW CLOSED ***

Our limited public beta is now over. We've had 25+ successful beta testers, no bricks.

Stay tuned for the open beta to be announced SOON.

Edited by charlie_pace4
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο βασικα δεν ειναι δικο μου. Δεν εχει φαει τουμπα παντως. Εχουν περασει ομως οι 7 μερες μεσα στις οποιες αν δεν κανω λαθος μπορεις να το επιστρεψεις. Να δωσουμε σημασια ή να το αφησουμε αφου οι γραμμες καπβς φαινονται οταν το κοιτας απο καποια συγκεκριμενη οπτικη γωνια; μπορουμε να κανουμε κατι;
Link to comment
Share on other sites

Working out some kinks in the Windows version for public beta. Did we mention Windows sucks as a development platform?

 

AlphaRev Development.....twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το κινητο βασικα δεν ειναι δικο μου. Δεν εχει φαει τουμπα παντως. Εχουν περασει ομως οι 7 μερες μεσα στις οποιες αν δεν κανω λαθος μπορεις να το επιστρεψεις. Να δωσουμε σημασια ή να το αφησουμε αφου οι γραμμες καπβς φαινονται οταν το κοιτας απο καποια συγκεκριμενη οπτικη γωνια; μπορουμε να κανουμε κατι;

 

Επίσκεψη στο service της ACE Hellas ίσως;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχω θεμα με τον αποθηκευτικο χωρο του κινητου εχω μεταφερει εφαρμογες σε sd κλπ αλλα τιποτα... παει να κανει και update εφαρμογες και στην εγκατασταση τα φτηνει τελειως. Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχω θεμα με τον αποθηκευτικο χωρο του κινητου εχω μεταφερει εφαρμογες σε sd κλπ αλλα τιποτα... παει να κανει και update εφαρμογες και στην εγκατασταση τα φτηνει τελειως.

 

εννοεις οτι δεν εχει χωρο να τις εγκαταστησει η του βαζεις να τις κανει update ολες αυτοματα μονο του και αποτυγχανει?το δευτερο παντως μου συμβαινει και εμενα και αναγκαστικα update μια μια

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

οχι γενικα με ρωταει πριν κανει κανει update και οταν φτανει στην Εγκατασταση τοτε λεει" ο αποθηκευτικος σας χωρος δεν επαρκει"
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι εδώ και καιρό αναγνώστρια του site σας και τώρα αποφάσισα να γίνω και ενεργώ μέλος.

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Πριν λίγο απέκτησα το HTC Wildfire και ομολογώ πως μέχρι τώρα έχω μείνει απολύτως ικανοποιημένη.

Μόνο που όταν μεταφέρω τις επαφές μου από την SIM sτο τηλέφωνο μου εμφανίζει διπλά όλα τα ονόματα και δεν μπορώ να επιλέξω να εμφανίζει τις επαφές από μια μόνο πηγή (π.χ. από την SIM).

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλλησπέρα σε όλους! :happy:

 

καλημερα, εχω θεμα με τον αποθηκευτικο χωρο του κινητου εχω μεταφερει εφαρμογες σε sd κλπ αλλα τιποτα... παει να κανει και update εφαρμογες και στην εγκατασταση τα φτηνει τελειως.

οχι γενικα με ρωταει πριν κανει κανει update και οταν φτανει στην Εγκατασταση τοτε λεει" ο αποθηκευτικος σας χωρος δεν επαρκει"

Kατ'αρχάς μην πατάς ποτέ την αυτόματη εγκατάσταση όλων των ενημερώσεων αν είναι αρκετές μιας και το κινητό λόγω περιορισμένων τεχνικών χαρακτηριστικών κολλάει απίστευτα. Τώρα για το άλλο δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Μετέφερε όσες εφαρμογές μεταφέρονται στην κάρτα μνήμης και διέγραψε όσες δε χρησιμοποιείς συχνά. Προς το παρόν αν δεν είσαι rooted δεν υπάρχει άλλη λύση...

 

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι εδώ και καιρό αναγνώστρια του site σας και τώρα αποφάσισα να γίνω και ενεργώ μέλος.

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Πριν λίγο απέκτησα το HTC Wildfire και ομολογώ πως μέχρι τώρα έχω μείνει απολύτως ικανοποιημένη.

Μόνο που όταν μεταφέρω τις επαφές μου από την SIM sτο τηλέφωνο μου εμφανίζει διπλά όλα τα ονόματα και δεν μπορώ να επιλέξω να εμφανίζει τις επαφές από μια μόνο πηγή (π.χ. από την SIM).

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα :)

Καλώς ήρθες λοιπόν στο forum :D

Αν πας στις επαφές και πατήσεις το πλήκτρο menu υπάρχει επιλογή για την εμφάνιση πχ των επαφών μόνο του τηλεφώνου, της sim ή τις επαφές google. Σβήσε όποιες δε θες να φαίνονται και θα εισαι οκ! Ρίξε μια ματιά και στο πρώτο post αν δεν το έχεις δει μιας και είναι πιθανό να λυσει και άλλες απορίες σου! ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλα ναι το ξερω γυρισμο δεν εχουμε δυστηχως... το μεγαλυτερο Αρνητικο ειναι αυτο με τις εφαρμογες και τον διαθεσιμο χωρο...
Link to comment
Share on other sites

καλα ναι το ξερω γυρισμο δεν εχουμε δυστηχως... το μεγαλυτερο Αρνητικο ειναι αυτο με τις εφαρμογες και τον διαθεσιμο χωρο...

 

Γιαυτό, περιμένουμε το s-off , ρουτάρουμε και στην συνέχεια πετάμε τις σαβούρες της HTC :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι εδώ και καιρό αναγνώστρια του site σας και τώρα αποφάσισα να γίνω και ενεργώ μέλος.

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Πριν λίγο απέκτησα το HTC Wildfire και ομολογώ πως μέχρι τώρα έχω μείνει απολύτως ικανοποιημένη.

Μόνο που όταν μεταφέρω τις επαφές μου από την SIM sτο τηλέφωνο μου εμφανίζει διπλά όλα τα ονόματα και δεν μπορώ να επιλέξω να εμφανίζει τις επαφές από μια μόνο πηγή (π.χ. από την SIM).

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα :)

 

Προσωπα -> Menu(Hard Button οθονης αφης) -> Προβολη

Εκει επιλεγεις ποιες επαφες θελεις να εμφανιζονται.Δυστυχως δεν θα σε ικανοποιησει πληρως καθως οταν θα ψαχνεις παραληπτη να στειλεις ενα μηνυμα θα σου εμφανιζει το ονομα του 2 φορες(ισως και περισσοτερες αν το εχεις και στον λογαριασμο πχ. Google Mail.

Επισης οταν θα θες να παρεις τηλεφωνο,το HTC Wildfire εχει ενα χαρακτηριστικο συμφωνα με το οποιο πληκτρολογεις τα 3 τελευταια ψηφια του αριθμου ή τα 3 αρχικα γραμματα(δλδ τα 3 κουμπια που περιεχουν τα γραμματα) και βρισκει την επαφη που ψαχνεις.Αυτο λειτουργει εφ'οσον οι επαφες σου εχουν αγγλικους χαρακτηρες.Ετσι θα εισαι αναγκασμενη να ψαχνεις αναμεσα στις επαφες του τηλεφωνου και της SIM,δηλαδη ψαξιμο x2.

Σιγουρα υπαρχει λυση σε αυτο το θεμα με καποια εφαρμογη αλλα ,σαν λατρης των εργοστασιακων εφαρμογων που ειμαι , δεν διατειθεμαι να την βρω.Μια ευκολη λυση ειναι να περασεις ολες σου τις επαφες στο τηλεφωνο και να σβησεις αυτες απο την SIM.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ προσπαθησα για πρωτη φορα να συνδεσω το wildfire με τον υπολογιστη(καθως τοσο καιρο επαιρνα τα αρχεια μεσω wifi).Μολις συνδεω το κινητο στον υπολογιστη,αναβει το λαμπακι που δειχνει οτι φορτιζει αλλα τπτ παραπανω.Δεν τον εμφανιζει ο υπολογιστης σαν συνδεδεμενη συσκευη USB και στην μπαρα ειδοποιησεων του κινητου δεν υπαρχει καμια ειδοποιηση.Στις ρυθμισεις του κινητου πιστευω οτι εχω ενεργοποιημενο οτι χρειαζεται(προεπιλεγμενος τυπος συνδεσης,κλπ) .Εβαλα σε αδρανεια και το Avast IS που εχω μηπως το εμποδιζει αλλα τλκ τιποτα.Σιγουρα δεν φταει η θυρα USB καθως αναγνωριζει το flashακι που εχω.

Εχω windows 7 σε dell inspiron N5030(αν θυμαμαι καλα).Το κινητο το εχω μολις μια εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...