Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσφατα απεκτησα το wildfire. Διαβασα στην αρχη οτι αν το αγορασεις με froyo εκδοση δεν μπορεις να κανεις root αρα δεν μπορεις να βαλεις custom rom (gingerbread), overclocking κτλ. Ισχυει ακομα αυτο? Δηλαδη θα ειναι μονιμα εργοστασιακο?Πριν απο αυτο ειχα ενα x10 mini και οταν το εκανα ροοτ ειδα τεραστια διαφορα με πριν και επειδη το βρισκω αργο θα ηθελα να βελτιωσω και αυτο!

 

Υστερα για ποιο λογο δεν μου τρεχει το benchmark? Παιζει τπτ με το 3D?

 

Εχω κατεβασει trial to sygic aura! Με ποιο μπορω να το ..."αγορασω"?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Γενικά ισχύει ότι σου είπα ο stelioz! Για να μπορέσεις να κάνεις root πρέπει να βρεις κάποιον με το xtc clip (ειδική συσκευή μέσω της οποίας μπορείς να κάνεις root). Ίσως κάποια στιγμή στο μέλλον εμφανιστεί και λύση για root μέσω software ;)

Κι επίσης αφενός το aura δε θα παίξει λόγω έλλειψης τσιπ επεξεργασίας 3d γραφικών και αφετέρου δεν επιτρέπει το Myphone συζητήσεις για σπασμένο λογισμικό ή το που μπορείς να το βρείς ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια και χαρά σε όλους!

Πρόσφατα αγόρασα ένα Wildfire. Το είχαν δυο-τρεις γνωστοί μου και είδα ότι αφ' ενός μπορείς να πληκτρολογείς με το δάχτυλο (ενώ το wm phone που είχα μέχρι προ τινος δεν ήταν βολικό σ' αυτό) και αφ' ετέρου η οθόνη έχει ικανοποιητική ευκρίνεια κάτω από ηλιόλουστο περιβάλλον. Εξ άλλου, ήθελα να αφήσω μετά από 8 χρόνια τα wm και να δω τι είναι αυτό το android!

Επειδή όμως οι παραπάνω γνωστοί μου δεν είναι άνθρωποι με ιδιαίτερες απαιτήσεις, γρήγορα διαπίστωσα ότι το τηλέφωνο έχει και κάποια, σημαντικά για μένα, μειονεκτήματα (σίγουρα και πλεονεκτήματα, όπως προανέφερα, αλλά δεν είναι τα πλεονεκτήματα που μας ταλαιπωρούν):

- το android είναι μεν ένα φθηνό λογισμικό (περισσότερο για τους κατασκευαστές, για να μην έχουν ανάγκη τη MS), δεν είναι όμως κάτι το οποίο μπορείς να ρυθμίζεις όπως θέλεις, ανάλογα με τις προσωπικές σου ανάγκες και γνώσεις

- η συμβατότητα με τα προγράμματα που χρησιμοποιούμε στο PC δεν είναι πάντοτε δεδομένη (και έχω πρώτα στο μυαλό μου το office και τη δυνατότητα επεξεργασίας, ακόμη και με εμπορικές εφαρμογές)

- η εσωτερική μνήμη γεμίζει πολύ γρήγορα και δεν μπορούν να μετακινηθούν όλες οι εφαρμογές στην κάρτα. Έτσι, αν εγκαταστήσεις ένα λεξικό, ένα iGo και δυο-τρία άλλα βασικά, έχεις ξεμείνει από μνήμη (το iGo που προανέφερα δεν μετακινείται με τίποτα κι ας είναι συγκριτικά μεγάλο)

- η μπαταρία εξαντλείται πολύ γρήγορα. Δεν ξέρω αν είναι λόγω των widgets ή από κάτι άλλο. Σε μένα διαρκεί 3 μέρες με κάτι λεπτά σερφαρίσματος και κατεβάσματος email μέσω wifi κάθε μέρα και ελάχιστα λεπτά ομιλίας!

Ζητώ συγγνώμη, αν τα παραπάνω έχουν καλυφθεί και αλλού. Θα μπορούσε κάποιος να δώσει λύση σε κάποιο από αυτά; Κάτι που να μην έχω δει- να μην έχω βρει;

Link to comment
Share on other sites

φιλτατε καταρχην ως προς το θεμα παραμετροποιησης του αντροιντ νομιζω απλα δεν το γνωριζεις ακομα καλα ωστε να δεις τι μπορεις να κανεις.

ως προς τη συμβατότητα με προγραμματα στο πισι ανεφερε συγκεκριμενα με ποια δε συνεργαζεται ωστε να σου δωσουμε λυση.

για την εσωτερική μνημη εχεις δικιο οτι ειναι μικρή και γεμιζει ευκολα αλλα αμα κανεις εξυπνη διαχειριση,δηλ να ξερεις ποιες εφαρμογες ειναι μεγαλες και να μην τις τρεχεις ταυτοχρονα πιστευω μπορεις να βρεις λυση.

για την μπαταρια 3 μερες ειναι αρκετα καλα ,δεν ξερω τι περιμενες εσυ αλλα 3 μερες με σερφαρισμα και πασπατεμα ειναι μια χαρα για τετοια κατηγορία κινητου.

Link to comment
Share on other sites

@athanaso77:

Φυσικά και διάβασα την αρχική σελίδα και μετά την προτροπή σου την ξαναδιάβασα. Δεν αισθάνθηκα πιο κατατοπισμένος, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το πόσο αναλυτική και σωστή ήταν η "εισαγωγή" αυτή, αλλά με τη δική μου κατάσταση και τις απορίες.

@nasos38:

Φίλε μου, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Βέβαια, 5-10 λεπτά σερφάρισμα την ημέρα δε μου φαίνεται αρκετό για να δικαιολογεί αυτή την απώλεια ενέργειας, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση έτσι θα είναι. Όπως και σε ένα Diamond που είχα, δε φαίνεται η HTC να τα πηγαίνει και πολύ καλά με τη διάρκεια μπαταρίας (για να μην πω για τη θερμοκρασία)!

Για τη συμβατότητα με το PC αναφέρω και πάλι το Office και το ότι δεν μπορείς να μεταφέρεις αυτούσιους φακέλους και να τους βλέπεις στο κινητό. Ένα άλλο θέμα που δεν έχω λύσει μέχρι στιγμής είναι με τα jar αρχεία. Έχω κάποιες εφαρμογές σε .jar που τις έχω φτιάξει εγώ και τις θέλω και σ' αυτό το κινητό, αλλά δεν έχω βρει εφαρμογή που να τις "παίζει" σε android.

Αν θέλεις, εξήγησέ μου λίγο περισσότερο τι εννοείς με τις εφαρμογές, να μην τις τρέχω ταυτόχρονα; Εκτός από απεγκατάσταση, μπορώ να κάνω και κάτι άλλο, προκειμένου να κερδίσω αποθηκευτικό χώρο στη μνήμη του κινητού; (στην κάρτα έχω 8gb, δε με νοιάζει).

Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά είναι οι 3 μέρες μπαταρία! δεν είναι λίγο απίθανο μέσα σε 3 μέρες να μην βρεις φορτιστή ή έστω ένα usb καλώδιο για φόρτιση σε pc ?

εγώ το φορτίζω κάθε μέρα (μου φτάνει γύρω στο 50% το βράδυ, οπότε δεν θέλω να το ρισκάρω και να μείνω...)

 

για να μεταφέρεις φακέλους στην sd και να τους βλέπεις στο κινητό πρέπει να βάλεις έναν file manager, πχ astro ή ES eplorer. (νομίζω αυτό ζητάς)

για το office υπάρχουν διάφορες εφαρμογές, οι δωρεάν όμως είναι μόνο για ανάγνωση, για να μπορείς να επεξεργαστείς θα πρέπει να αγόρασεις κάποια.

 

τέλος νομίζω ότι δεν γίνεται να τρέξεις .jar σε android...

Link to comment
Share on other sites

@athanaso77:

Φυσικά και διάβασα την αρχική σελίδα και μετά την προτροπή σου την ξαναδιάβασα. Δεν αισθάνθηκα πιο κατατοπισμένος, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με το πόσο αναλυτική και σωστή ήταν η "εισαγωγή" αυτή, αλλά με τη δική μου κατάσταση και τις απορίες.

@nasos38:

Φίλε μου, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Βέβαια, 5-10 λεπτά σερφάρισμα την ημέρα δε μου φαίνεται αρκετό για να δικαιολογεί αυτή την απώλεια ενέργειας, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση έτσι θα είναι. Όπως και σε ένα Diamond που είχα, δε φαίνεται η HTC να τα πηγαίνει και πολύ καλά με τη διάρκεια μπαταρίας (για να μην πω για τη θερμοκρασία)!

Για τη συμβατότητα με το PC αναφέρω και πάλι το Office και το ότι δεν μπορείς να μεταφέρεις αυτούσιους φακέλους και να τους βλέπεις στο κινητό. Ένα άλλο θέμα που δεν έχω λύσει μέχρι στιγμής είναι με τα jar αρχεία. Έχω κάποιες εφαρμογές σε .jar που τις έχω φτιάξει εγώ και τις θέλω και σ' αυτό το κινητό, αλλά δεν έχω βρει εφαρμογή που να τις "παίζει" σε android.

Αν θέλεις, εξήγησέ μου λίγο περισσότερο τι εννοείς με τις εφαρμογές, να μην τις τρέχω ταυτόχρονα; Εκτός από απεγκατάσταση, μπορώ να κάνω και κάτι άλλο, προκειμένου να κερδίσω αποθηκευτικό χώρο στη μνήμη του κινητού; (στην κάρτα έχω 8gb, δε με νοιάζει).

Ευχαριστώ και πάλι!

 

Η μπαταρία στα smartphones λόγω μεγέθους οθόνης αλλά και της πληθώρας των υποσυστημάτων επικοινωνίας (3G, wifi, gps κλπ), δεν είναι δυνατό να κρατάει πολύ. Τουλάχιστον, με τη σημερινή τεχνολογία μπαταριών.

 

Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς θέλεις να κάνεις με το office. Θέλεις να κάνεις συγχρονισμό αρχείων; Υπάρχουν λύσεις. Γίνε λίγο πιο αναλυτικός.

 

Για το χώρο των εφαρμογών υπάρχει λύση. Θα πρέπει να κάνεις το κινητό σου root, ώστε να μπορείς να τις μεταφέρεις στο σύνολό τους στην SD.

 

Τέλος, για τις εφαρμογές .jar θα πρέπει να βρεις και να εγκαταστήσεις το jbed.

 

ΥΓ: Μην ξεχνάς ότι το συγκεκριμένο κινητό είναι low end και περιορισμένων δυνατοτήτων (κυρίως λόγω οθόνης και δευτερευόντως λόγω CPU).

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ερώτηση.. Ψάχνω για το wildfire ένα πρόγραμμα που να μπορώ να χρησιμοποιώ την κάμερα του κινητού στο msn μου (σαν το iwebcamera του iphone). Ξέρει κανείς κάτι??
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν ευχαριστώ πολύ όσους μπήκαν στον κόπο να απαντήσουν στα ερωτήματά μου. Η αλληλεγγύη μεταξύ χρηστών, και μάλιστα μεταξύ πιο πεπειραμένων προς λιγότερο πεπειραμένους, είναι από τους πιο σημαντικούς παράγοντες για μένα και η κινητήριος δύναμη αυτής εδώ της κοινότητας.

Για το office έχω το Documents on the GO και έχω λύσει πολλά θέματα, αλλά δεν μπορώ να διαβάσω ακόμη απλά .txt αρχεία.

Το jbed δεν υπάρχει (τουλάχιστον όσες φορές κοίταξα εγώ) στο market. Και δεν μπόρεσα να το βρω αλλού.

Για τη διάρκεια μπαταρίας δε θα συμφωνήσω. Επαναλαμβάνω ότι η HTC έχει ένα θέμα μ' αυτό και με τη θερμοκρασία. Αντιπαραβάλλω το Omnia και Omnia Lite της Samsung. Άρα για μένα είναι θέμα διαχείρισης ενέργειας.

Το ότι το τηλέφωνο είναι low-end δεν μου λέει κάτι. Στο κουτί, όταν το αγόρασα, δεν έλεγε "ΠΡΟΣΟΧΗ, είναι low-end, μην το πάρετε, γιατί δε θα μπορείτε να κάνετε διάφορα..." Το Wildfire S που είναι πιο ακριβό (και έχει μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης) έχει μικρότερη διάρκεια μπαταρίας. Δεν μπορώ να φανταστώ να αναζητώ μονίμως πρίζα για να φορτίζω το τηλέφωνό μου. Σιγά μην πρέπει να έχουμε μια πρίζα πάντα πάνω μας!

Για root νομίζω δεν γίνεται, αφού έχω την έκδοση 2.2.1!

Και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...

θελω να κανω μια ερωτηση..

υπαρχει κανενας τροπος για κλεινει με την μια ο explorer και να μην χρειαζετε να παταω πολλες φορες το back?αν ανοιξω 10 σελιδες στο ιντερνετ μετα πρεπει να πατησω 10 φορες το πισω για να βγω???????ειναι δυνατον?

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν ευχαριστώ πολύ όσους μπήκαν στον κόπο να απαντήσουν στα ερωτήματά μου. Η αλληλεγγύη μεταξύ χρηστών, και μάλιστα μεταξύ πιο πεπειραμένων προς λιγότερο πεπειραμένους, είναι από τους πιο σημαντικούς παράγοντες για μένα και η κινητήριος δύναμη αυτής εδώ της κοινότητας.

Για το office έχω το Documents on the GO και έχω λύσει πολλά θέματα, αλλά δεν μπορώ να διαβάσω ακόμη απλά .txt αρχεία.

Το jbed δεν υπάρχει (τουλάχιστον όσες φορές κοίταξα εγώ) στο market. Και δεν μπόρεσα να το βρω αλλού.

Για τη διάρκεια μπαταρίας δε θα συμφωνήσω. Επαναλαμβάνω ότι η HTC έχει ένα θέμα μ' αυτό και με τη θερμοκρασία. Αντιπαραβάλλω το Omnia και Omnia Lite της Samsung. Άρα για μένα είναι θέμα διαχείρισης ενέργειας.

Το ότι το τηλέφωνο είναι low-end δεν μου λέει κάτι. Στο κουτί, όταν το αγόρασα, δεν έλεγε "ΠΡΟΣΟΧΗ, είναι low-end, μην το πάρετε, γιατί δε θα μπορείτε να κάνετε διάφορα..." Το Wildfire S που είναι πιο ακριβό (και έχει μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης) έχει μικρότερη διάρκεια μπαταρίας. Δεν μπορώ να φανταστώ να αναζητώ μονίμως πρίζα για να φορτίζω το τηλέφωνό μου. Σιγά μην πρέπει να έχουμε μια πρίζα πάντα πάνω μας!

Για root νομίζω δεν γίνεται, αφού έχω την έκδοση 2.2.1!

Και πάλι ευχαριστώ!

 

Φίλε Geo, πολύ προκατειλημμένο σε βρίσκω...

Για να ανοίξεις text files στήσε το text edit... Τόσο απλά

Σχετικά με την μπαταρία... δεν γίνεται να μην σου κρατάει μια μέρα με όσο σκληρή χρήση και αν κάνεις... Στους περισσότερους εδώ κρατάει 2-3 μέρες και το ψιλοσκίζουμε... Απο την στιγμή που σου κρατάει μια μέρα λοιπόν, δεν χρειάζεται να ψάχνεις για πρίζα... Και αν θες να είσαι τόσο σίγουρος ότι δεν θα σε εγκαταλείψει, πάρε μια 2η μπαταρία απο ebay... Η αν τρως την μπαταρία επειδή δουλεύεις πολύ το GPS, κάρφωνε το σε φορτιστή αυτοκινήτου....

Δεν μπορούμε να έχουμε απαίτηση απο κανένα SMARTPHONE να έχει την μπαταρία ενός ...middle range SE. Άλλες απαιτήσεις το ένα άλλες το άλλο!

Σχετικά με τα java apps... Εκτός αν είσαι java developer, προσωπικά δεν βρίσκω τον λόγο γιατί κανείς να τρέξει εφαρμογούλες σε java απο την στιγμή που υπάρχει τόση πληθώρα σε android OS (οι οποίες υπερτερούν σε δυνατότητες, περιβάλλον, σταθερότητα κτλ κτλ)...

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σκαλώνεις τόσο πολύ με το μικρούλι και γλυκούλι wildfire... Στην εποχή του ήταν ένα απο τα πιο φτηνά android smartphones, στην κυριολεξία VFM το οποίο αν ανατρεξεις στις πρώτες σελίδες πολλοί το χαρακτήρισαν σαν "ΔΩΡΟ" απο την HTC...

Πιστεύω ότι ήξερες τι αγόρασες όταν το αγόρασες... Αν ήθελες κάτι φτηνό, με περισσότερη μνήμη, μεγαλύτερη ανάλυση και επεξεργαστική ισχύ υπάρχουν πολλά καλύτερα κινητά πλεον (βλέπε ideos x5)

 

Προσωπικά πιστεύω ότι αν χαλαρώσεις, μια χαρα θα κάνεις τις δουλίτσες σου με το WF... Λίγο ψάξιμο θέλει απλά, για να το διαμορφώσεις σύμφωνα με τις προσωπικές σου ανάγκες :)

 

Φιλικά, Δημήτρης

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν ευχαριστώ πολύ όσους μπήκαν στον κόπο να απαντήσουν στα ερωτήματά μου. Η αλληλεγγύη μεταξύ χρηστών, και μάλιστα μεταξύ πιο πεπειραμένων προς λιγότερο πεπειραμένους, είναι από τους πιο σημαντικούς παράγοντες για μένα και η κινητήριος δύναμη αυτής εδώ της κοινότητας.

Για το office έχω το Documents on the GO και έχω λύσει πολλά θέματα, αλλά δεν μπορώ να διαβάσω ακόμη απλά .txt αρχεία.

Το jbed δεν υπάρχει (τουλάχιστον όσες φορές κοίταξα εγώ) στο market. Και δεν μπόρεσα να το βρω αλλού.

Για τη διάρκεια μπαταρίας δε θα συμφωνήσω. Επαναλαμβάνω ότι η HTC έχει ένα θέμα μ' αυτό και με τη θερμοκρασία. Αντιπαραβάλλω το Omnia και Omnia Lite της Samsung. Άρα για μένα είναι θέμα διαχείρισης ενέργειας.

Το ότι το τηλέφωνο είναι low-end δεν μου λέει κάτι. Στο κουτί, όταν το αγόρασα, δεν έλεγε "ΠΡΟΣΟΧΗ, είναι low-end, μην το πάρετε, γιατί δε θα μπορείτε να κάνετε διάφορα..." Το Wildfire S που είναι πιο ακριβό (και έχει μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης) έχει μικρότερη διάρκεια μπαταρίας. Δεν μπορώ να φανταστώ να αναζητώ μονίμως πρίζα για να φορτίζω το τηλέφωνό μου. Σιγά μην πρέπει να έχουμε μια πρίζα πάντα πάνω μας!

Για root νομίζω δεν γίνεται, αφού έχω την έκδοση 2.2.1!

Και πάλι ευχαριστώ!

Καλησπέρα φίλε μου!

Δυστυχώς θα συμφωνήσω με το φίλο παραπάνω. Φυσικά το κουτί δεν έγραφε το κινητό είναι low end αλλά ανάλογα με τα λεφτά κρίνεις μόνος σου. Δηλαδή θα περίμενες να γράφει στο κουτί ότι δεν κάνει και καφέ; Προσωπικά το θεωρώ αυτονόητο όταν βλέπω μια συσκευή με 250 ευρώ ότι δε θα μπορεί να κάνει πράγματα που κάνει άλλο με 600 ευρώ ;) Το omnia δηλαδή που λές πόσο έκανε όταν κυκλοφόρησε;

Για τη διάρκεια μπαταρίας θα σε στεναχωρήσω επίσης, γιατί συγκαταλέγεται στα ατού του κινητού και όχι στα μείον. Βρες μου κάποιο σύγχρονο smarpthone που να κρατάει πάνω από 3 μέρες με έντονη χρήση. Μην τα θέλουμε όλα δικά μας. Το android συμφωνώ θα μπορούσε να έχει καλύτερη διαχείριση ενέργειας αλλά το wildfire αποτελεί καλό εκπρόσωπο για τη διάρκεια της μπαταρίας του.

To omnia δεν το είχα ποτέ, αλλά σίγουρα τα wm είναι στις μέρες μας κάτι ξεπερασμένο. Είχα (κι έχω ακόμα) ppc και η διαφορά στη χρήση είναι χαώδης (υπέρ του wildfire). Και η διαφορά στην τιμή απόκτησης τους ήταν επίσης χαώδης (υπέρ του wildfire). To jbed μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ (και το βρήκα με ένα google search)! Θα σου πρότεινα κι εγώ να χαλαρώσεις και να δεις τα καλά που σου προσφέρει το κινητό. Απ'την άλλη αν σου φαίνεται τόσο χάλια όπως λες θα σου πρότεινα να ψάξεις παραπάνω για την επόμενη αγορά σου, μιας και απ'ότι φαίνεται δεν έψαξες καλά για να πάρεις το wildfire ;)

 

Δεν προσπαθώ να σε πείσω ότι το wildfire είναι καλύτερο ή χειρότερο από κάποιο άλλο πχ το omnia. Σίγουρα αυτά προκύπτουν από καθαρά υποκειμενικά κριτήρια και δεν έχω να πω κάτι επ'αυτού ;)

Όλα τα παραπάνω στα λέω εντελώς φιλικά και μια καμία διάθεση ειρωνίας :)

 

καλησπερα σας...

θελω να κανω μια ερωτηση..

υπαρχει κανενας τροπος για κλεινει με την μια ο explorer και να μην χρειαζετε να παταω πολλες φορες το back?αν ανοιξω 10 σελιδες στο ιντερνετ μετα πρεπει να πατησω 10 φορες το πισω για να βγω???????ειναι δυνατον?

Mπορείς να πατήσεις απλά το home button ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να πατήσεις απλά το home button ;)

 

Απ ότι κατάλαβα, θέλει να κλείσει τον browser και όχι απλά να τον πετάξει στο background.

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Aκόμα και με το back σε ένα είδος standby mode μπαίνει μιας και θα τον δεις ανοιχτό σε task manager. Οπότε το ίδιο μου φαίνεται... Απ'την άλλη μπορεί να χρησιμοποιήσει έναν task manager και τέλος ή ακόμα κι έναν άλλο browser
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ποια ΡΟΜ χρησιμοποιείται; εγώ έχω την CM σε 2.3.3 νομίζω και το κινητό έχει γίνει αρκετά αργό!!
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τη cm7 έχω κι εγώ και περιμένω για την επόμενη stable έκδοση μιας και δεν μπλέκω άλλο με τις nightlies. Από AOSP είναι η καλύτερη και πιο σίγουρη επιλογή μιας και είναι η μόνη 2.3.3 (και 2.3.4 οι nightlies) που υπάρχει κι έχει ενεργή υποστήριξη. Απ'την άλλη για sense rom θα πρότεινα την DK ή την jokerdroid (2.2 both) αν και γενικότερα θεωρώ τη cm7 καλύτερη απ'όλες :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τη cm7 έχω κι εγώ και περιμένω για την επόμενη stable έκδοση μιας και δεν μπλέκω άλλο με τις nightlies. Από AOSP είναι η καλύτερη και πιο σίγουρη επιλογή μιας και είναι η μόνη 2.3.3 (και 2.3.4 οι nightlies) που υπάρχει κι έχει ενεργή υποστήριξη. Απ'την άλλη για sense rom θα πρότεινα την DK ή την jokerdroid (2.2 both) αν και γενικότερα θεωρώ τη cm7 καλύτερη απ'όλες :)

 

Δεν έχεις παρατηρήσει ότι το κινητό έχει γίνει πιο αργό με αυτή την ΡΟΜ;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τι; Γιατί προσωπικά μου φαίνεται πολύ πιο smooth σε ότι κάνει σε σχέση με τη sense 2.2 που είχα πριν. Ίσως μόνο στην κίνηση της notification bar...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Στα καλά του android (και όχι μόνο βέβαια) συγκαταλέγονται και η ποικιλία των roms. Μπορείς να δοκιμάσεις κάποια sense rom!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν κλεινει αμα παταω το home button.γιατι?

Ο default browser των HTC δεν έχει close. Απλά πατάς το home και σε βγάζει στην αρχική οθόνη με τον browser minimized. Όταν γεμίσει η μνήμη του κινητού σου θα τον κλείσει το OS μόνο του...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Είναι φυσιολογικό σε ένα HTC Wildfire όταν κοιτάζεις το την οθόνη κάπως πλάγια να εμφανίζει 5-6 κάθετες γραμμές (όχι τόσο λεπτές πάντως)?

Είναι θέμα μήπως της οθόνης που δεν είναι και η καλύτερη?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω προσέξει κάτι τέτοιο και τώρα που το κοιτάω δε βλέπω κάτι. Αν μπορείς βγάλε μια φωτογραφία (αν μπορεί να απεικονιστεί το φαινόμενο σωστά) και πόσταρέ την εδώ... Στο κάνει παντού; Με όλα τα χρώματα και σε όλες τις οθόνες;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...