Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aν δηλαδή πας ρυθμίσεις->λογαριασμοί και συγχρονισμός και πατήσεις πάνω στο λογαριασμό σου και μετά κατάργηση λογαριασμού δε γίνεται κάτι;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aν δηλαδή πας ρυθμίσεις->λογαριασμοί και συγχρονισμός και πατήσεις πάνω στο λογαριασμό σου και μετά κατάργηση λογαριασμού δε γίνεται κάτι;

 

Μου λέει ότι ο λογαριασμός αυτός απαιτείται από ορισμένες εφαρμογές.

Για να τον καταργήσω θα πρέπει να κάνω factory reset!

Link to comment
Share on other sites

Bρήκα κι αυτό που επιβεβαιώνει αυτό που λες. Ωστόσο μήπως πρώτα να δοκίμαζες να εισάγεις τον άλλο λογαριασμό google και μετά να σβήσεις τον πρώτο;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Bρήκα κι αυτό που επιβεβαιώνει αυτό που λες. Ωστόσο μήπως πρώτα να δοκίμαζες να εισάγεις τον άλλο λογαριασμό google και μετά να σβήσεις τον πρώτο;

 

Το έκανα και αυτό αλλά δεν δουλεύει.

Νομίζω ότι ο λογαριασμός αυτός είναι συνδεδεμένος με το market και γι'αυτό δεν σβήνεται!!

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με ένα πρόβλημα που έχω με τη φόρτωση δεδομένων καιρού. Το πρόβλημα προέκυψε μετά από κάποια εκκαθάριση δεδομένων στις δύο εφαρμογές σχετικά με τον καιρό, που εμφανίζονται στη λίστα "όλα" στη διαχείριση εμφαρμογών.

 

Ενώ εντοπίζει την τρέχουσα τοποθεσία (Αμπελόκηποι, Καισαριανή κλπ), δεν φορτώνει δεδομένα καιρού, κάτι που όμως γίνεται στις default πόλεις που βρίσκεις στην αναζήτηση.

 

Ο αδερφός μου έχει το ίδιο κινητό, δεν έχει το πρόβλημα αυτό, είμαστε και οι δύο un-rooted, μπορώ να κάνω κάτι; Φαντάζομαι αν rootάρω, θα μπορώ να αντιγράψω κάποιον φάκελο, σωστά; Διαφορετικά δε γίνεται τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Κάνω εγγραφή εικόνας (Βίντεο) από την κάμερα του κινητού και μόλις τελειώσω την εγγραφή βλέπω τι έγραψα και ακούω και ήχο και όλα καλά.

Μόλις μεταφέρω την εγγραφή στο pc ενώ βλέπω κανονικά την εικόνα δεν ακούω καθόλου ήχο.. Τι δεν κάνω σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Κάνω εγγραφή εικόνας (Βίντεο) από την κάμερα του κινητού και μόλις τελειώσω την εγγραφή βλέπω τι έγραψα και ακούω και ήχο και όλα καλά.

Μόλις μεταφέρω την εγγραφή στο pc ενώ βλέπω κανονικά την εικόνα δεν ακούω καθόλου ήχο.. Τι δεν κάνω σωστά;

 

Υποθέτω ότι δεν έχεις τον κατάλληλο codec στο PC (ή είναι προβληματικός) για την αποκωδικοποίηση του ήχου. Δοκίμασε με άλλη εφαρμογή, όπως το vlc, κι αν εξακολουθείς να έχεις θέμα, το συζητάμε.

Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι δεν έχεις τον κατάλληλο codec στο PC (ή είναι προβληματικώς) για την αποκωδικοποίηση του ήχου. Δοκίμασε με άλλη εφαρμογή, όπως το vlc, κι αν εξακολουθείς να έχεις θέμα, το συζητάμε.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!! Όλα καλά τώρα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά έχω ένα πρόβλημα.

Άλλαξα λογαριασμό στο gmail και θέλω να σβήσω τον παλιό και να βάλω τον καινούριο.

Έλα όμως που τον παλιό δεν μου τον σβήνει με τίποτε και μου λέει ότι πρέπει να κάνω factory reset!

Υπάρχει κανένας τρόπος να αλλάξω λογαριασμούς χωρίς να μπω στην διαδικασία του factory reset

Εγώ στου ξαδέρφου μου δε βρήκα άλλη λύση εκτός του ρεσέτ............

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Πόσο αποθηκευτικό χώρο έχει το μοντέλο HTC Wildfire? Έχει ενσωματωμένη κάρτα microsd? Αν ναι πόσα mb/gb? Αν αρχίσεις να δουλεύεις το κινητό και να εγκαθιστάς διάφορα applications, και φτάσεις να μην έχεις χώρο τι μπορείς να κάνεις? Μπορείς να βάλεις μεγαλύτερη microsd? Θα χάσεις κάποια πράγματα και θα πρέπει να εγκαθιστάς πάλι τα applications από την αρχή? Μπορεί να γίνει μεταφορά?
Link to comment
Share on other sites

Πόσο αποθηκευτικό χώρο έχει το μοντέλο HTC Wildfire? Έχει ενσωματωμένη κάρτα microsd? Αν ναι πόσα mb/gb? Αν αρχίσεις να δουλεύεις το κινητό και να εγκαθιστάς διάφορα applications, και φτάσεις να μην έχεις χώρο τι μπορείς να κάνεις? Μπορείς να βάλεις μεγαλύτερη microsd? Θα χάσεις κάποια πράγματα και θα πρέπει να εγκαθιστάς πάλι τα applications από την αρχή? Μπορεί να γίνει μεταφορά?

Γύρω στα 100+ MB ελεύθερο χώρο έχεις από default αλλά αυτό σχετίζεται και με τη rom ;)

Κάρτα microsd περιλαμβάνεται κατά την αγορά χωρητικότητας 2 gb. Αν εγκαθιστάς πολλές εφαρμογές κάποια στιγμή θα γεμίσει ο χώρος και δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Οι εφαρμογές δεν εγκαθίστανται εξ'ολοκλήρου στην κάρτα μνήμης αλλά στη μνήμη του κινητού. Υπάρχει στη 2.2.1 έκδοση του κινητού η δυνατότητα μεταφοράς μέρους αυτών στην κάρτα μνήμης αλλά και πάλι η εσωτερική μνήμη είναι μικρή. Υπάρχει η δυνατότητα εγκατάστασης custom roms στο κινητό αλλά πρέπει να είσαι rooted πρίν. Γενικότερα αν δεν καταλαβαίνεις κάποιους όρους εδώ, διάβασε τα links στην υπογραφή μου ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Κάνω εγγραφή εικόνας (Βίντεο) από την κάμερα του κινητού και μόλις τελειώσω την εγγραφή βλέπω τι έγραψα και ακούω και ήχο και όλα καλά.

Μόλις μεταφέρω την εγγραφή στο pc ενώ βλέπω κανονικά την εικόνα δεν ακούω καθόλου ήχο.. Τι δεν κάνω σωστά;

μάλλον φταίει το πρόγραμμα που το παίζεις στο pc σου, ή δεν έχεις τους κατάλληλους coddecs... δοκίμασε να βάλεις gom player, ο οποίος ακόμα και αν λείπουν codecs μόλις πας να τρέξεις το video θα το καταλάβει και θα στους βρει για να τους βάλεις

 

edit: τώρα είδα ότι είχε ήδη απαντηθεί

Edited by charlie_pace4
Link to comment
Share on other sites

αν κάποια στιγμή καταφέρω και βάλω 2.3 θα μπορώ να βάλω και ολοκληρωμένο adobe flash player;

 

όχι δεν μπορείς!!δεν έχει το κιν το κατάλληλο hardware για να το τρέξει.δεν είναι θέμα software

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πήρε το κινητό μια φίλη και δεν έχει επιλογή για ελληνικό μενού.

 

Τι μπορούμε να κάνουμε? της είπα να κατεβάσει ένα barcode scanner και να κατεβάσει αυτό που βρήκα στο google http://www.freeware4android.net/htc-a3333-wildfire-htc-buzz-device-1571/greek-language-pack-for-anysoftkeyboard-get-25588.html

 

κάνει δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω. Αυτό το Link που έδωσες αφορά την προσθήκη ελληνικής γλώσσας σε κάποιο πληκτρολόγιο. Πες της να κατεβάσει την εφαρμογή morelocale από το market ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

γεια και παλι ....

 

πως απενεργοποιω το 3g ?

 

μενού-Ρυθμίσεις-Ασύρματο & δίκτυα-Δίκτυα κινητης τηλεφωνίας-ξετσεκάρισμα το "ενεργοποίηση δεδομένων"...

Link to comment
Share on other sites

γεια και παλι ....

 

πως απενεργοποιω το 3g ?

 

htc wilfire εχω....

λοιπον μενου /ρυθμισεις / ασυρματα δικτυα /δικτυα κινητης τηλεφωνιας / απεν συνεχους ροης δεδομενον ?

αυτο ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
htc wilfire εχω....

λοιπον μενου /ρυθμισεις / ασυρματα δικτυα /δικτυα κινητης τηλεφωνιας / απεν συνεχους ροης δεδομενον ?

αυτο ειναι ?

 

Αυτό που λες είναι η ενεργοποίηση του internet από τον provider του παρόχου σου. Αυτό ζητάς; (Είναι διαφορετικό από την απενεργοποίηση του 3G που ζήτησες πιο πάνω).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ετσι οπως τα λες δεν υπαρχει.... μενού-Ρυθμίσεις-Ασύρματο & δίκτυα-Δίκτυα κινητης τηλεφωνίας-ξετσεκάρισμα το "ενεργοποίηση δεδομένων

 

αυο υπαρχει σε εμενα

μενου /ρυθμισεις / ασυρματα δικτυα /δικτυα κινητης τηλεφωνιας

 

ενεργοποίηση δεδομένων σκετο δεν βλεπω πουθενα....

κανω λαθος ?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ετσι οπως τα λες δεν υπαρχει.... μενού-Ρυθμίσεις-Ασύρματο & δίκτυα-Δίκτυα κινητης τηλεφωνίας-ξετσεκάρισμα το "ενεργοποίηση δεδομένων

 

αυο υπαρχει σε εμενα

μενου /ρυθμισεις / ασυρματα δικτυα /δικτυα κινητης τηλεφωνιας

 

ενεργοποίηση δεδομένων σκετο δεν βλεπω πουθενα....

κανω λαθος ?

πιθανόν εγώ να μην το θυμάμαι καλά γιατί έχω καιρό που έχω αφήσει την sense rom. Πρέπει η πρώτη επιλογή που θα σου είναι τσεκαρισμένη στα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας να είναι αυτή που λέω. Αν το ξετσεκάρεις θα σου απενεργοποιήσει το ιντερνετ από τον πάροχό σου (wind, cosmote, vodafone κλπ) και θα σου φύγει και το σηματάκι "Η" ή "Ε" ή "3G" ή "G".

Για δες

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτό που θες να κάνεις είναι να απενεργοποιήσεις το internet μέσω του παρόχου κινητής τηλεφωνίας πήγαινε ρυθμίσεις->ασύρματα δίκτυα->δίκτυο κινητής τηλεφωνίας και απενεργοποίησέ το! Διάβασε το πρώτο post του θέματος αυτού και για παρόμοιες απορίες ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα απεκτησα το wildfire. Διαβασα στην αρχη οτι αν το αγορασεις με froyo εκδοση δεν μπορεις να κανεις root αρα δεν μπορεις να βαλεις custom rom (gingerbread), overclocking κτλ. Ισχυει ακομα αυτο? Δηλαδη θα ειναι μονιμα εργοστασιακο?Πριν απο αυτο ειχα ενα x10 mini και οταν το εκανα ροοτ ειδα τεραστια διαφορα με πριν και επειδη το βρισκω αργο θα ηθελα να βελτιωσω και αυτο!

 

Υστερα για ποιο λογο δεν μου τρεχει το benchmark? Παιζει τπτ με το 3D?

 

Εχω κατεβασει trial to sygic aura! Με ποιο μπορω να το ..."αγορασω"?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Αν Εχει 2.2.1 επανω δεν μπορεις να το κανεις root για την ωρα τουλαχιστον.το wildfire δεν εχει καρτα γραφικων οποτε στο θεμα 3d μην περιμενεις πολλα.για τον ιδιο λογο δε βλεπω να σου τρεχει το aura.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...