Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν είναι κάτι παράνομο-σπασμένο software, δε βλέπω το λόγο γιατί να μην επιτρέπεται να μπει και το link ;)

Αφού πάντως έγινε η δουλειά σου, τέλος καλό, όλα καλά :)

Εδώ είναι που θα βρείτε την εφαρμογή ikariam easy αν δεν την έχει το μάρκετ.http://android.ikaeasy.ru/forum/viewtopic.php?f=8&t=34 Από το forum της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάλι δεν κατάλαβες......Ξαναδιάβασε προσεκτικά!!! Πηγαίνω ρυθμίσεις και μετά "Λογαριασμοί και Συγχρονισμός" στην προσθήκη λογαριασμού πατάω google και μετά πατάω σύνδεση (αφού διαθέτω gmail) βάζω το email μου τον κωδικό και μετά μου γράφει "Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν τον διακομιστή"

Μη ξεχνάς ότι από την πρώτη φορά που δημιούργησα λογαριασμό ακόμα υπάρχει και λειτουργεί-συγχρονίζεται κανονικά. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να δημιουργήσω άλλον, για να τον συγχρονίζω με το ημερολόγιο μου. Σε ευχαριστώ πολύ που προσπαθείς να με βοηθήσεις!!!

:O

Φαντάζομαι βάζεις τα στοιχεία του δεύτερου και όχι του πρώτου λογαριασμού... Ωστόσο, απάντησα πριν ουσιαστικά σε προηγούμενό σου μήνυμα, όπου έλεγες ότι παίρνει κανονικά email από τον άλλο λογαριασμό και κατάλαβα ότι τον έχεις περάσει. Δεν αποκλείεται το πρόβλημα να αφορά την google, αν όντως εσύ κάνεις τη διαδικασία σωστά!

Μπορείς να δοκιμάσεις κάποια άλλη στιγμή...

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πολύ περίεργο "πρόβλημα" με το κινητό . Όταν έχω συνδεδεμένα κάποια ακουστικά που έχουν και μικρόφωνο πάνω για να μιλάς στο τηλέφωνο από το μικρόφωνο των ακουστικών και τερματίσω μια κλήση ξεκινάει να παίζει η playlist με τα τραγούδια που έχω μέσα στο κινητό ( προφάνως χωρίς να ακούω μουσική νωρίτερα)

 

Στην περίπτωση που έχω βάλει κλασικά ακουστικά χωρίς μικρόφωνο δεν γίνεται αυτό .

 

Το έχει αντιμετωπίσει κανένας από σας ;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πολύ περίεργο "πρόβλημα" με το κινητό . Όταν έχω συνδεδεμένα κάποια ακουστικά που έχουν και μικρόφωνο πάνω για να μιλάς στο τηλέφωνο από το μικρόφωνο των ακουστικών και τερματίσω μια κλήση ξεκινάει να παίζει η playlist με τα τραγούδια που έχω μέσα στο κινητό ( προφάνως χωρίς να ακούω μουσική νωρίτερα)

 

Στην περίπτωση που έχω βάλει κλασικά ακουστικά χωρίς μικρόφωνο δεν γίνεται αυτό .

 

Το έχει αντιμετωπίσει κανένας από σας ;

 

Με τον winamp player το παθαινα αυτο. Εχει καπου στις ρυθμισεις επιλογη για start play back με handsfree.....ή καπως ετσι και το απενεργοποιεις. Αν δεν εχεις εγκαταστησει το winamp δες μηπως οφειλεται σε καποιον αλλον player

Greekapps - Ελληνικές εφαρμογές android
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τα hands free, δεν χαλάνε σχετικά εύκολα? ή εγώ φταίω? από τότε που πήρα το κινητό έχουνν χαλάσει 3... το πρώτο, που ήταν της συσκευασίας άρχισε να χαλάει ο ήχος από το ένα ακουστικό, τα δεύτερα τα αγόρασα και χάλασε το μικρόφωνο, τα ακουστικά λειτουργούν κανονικά και τα τρίτα είναι της συσκευασίας ενός φίλου μου και σήμερα κατάλαβα διαφορά στον ήχο, και φτιάχνει αν κουνάω το καλώδιο που είναι κοντά στην υποδοχή του κινητού... γενικά τα χρησιμοποιώ πολύ, κυρίως για μουσική, και συνήθως όταν δεν τα χρησιμοποιώ τα τυλίγω ή γύρω από το κινητό, ή "κύκλο" και τα βάζω στη τσέπη... λέτε να προκαλείται έτσι φθορά και να χαλάνε? αλλά και πάλι, δεν γίνεται τα hands free να μην "διπλώνουν" καθόλου... :/

 

όσο για τους alpharev, αν κρίνω από την οθόνη, μάλλον τους έσπασε τα νεύρα :p

Link to comment
Share on other sites

Με τον winamp player το παθαινα αυτο. Εχει καπου στις ρυθμισεις επιλογη για start play back με handsfree.....ή καπως ετσι και το απενεργοποιεις. Αν δεν εχεις εγκαταστησει το winamp δες μηπως οφειλεται σε καποιον αλλον player

 

είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα. μόλις πατάο το κουμπάκι στα αυθεντικά ακουστικά της HTC μου άνοιγε το winamp. τώρα που έβγαλα αυτήν την επιλογή μου ανοίγει την μουσική μου. Τι προβλέπεται γι αυτό; έχω android 2.2.1 αυθεντικά όλα τίποτα αλλαγμένο.

 

ρε παιδιά τα hands free, δεν χαλάνε σχετικά εύκολα? ή εγώ φταίω? από τότε που πήρα το κινητό έχουνν χαλάσει 3... το πρώτο, που ήταν της συσκευασίας άρχισε να χαλάει ο ήχος από το ένα ακουστικό, τα δεύτερα τα αγόρασα και χάλασε το μικρόφωνο, τα ακουστικά λειτουργούν κανονικά και τα τρίτα είναι της συσκευασίας ενός φίλου μου και σήμερα κατάλαβα διαφορά στον ήχο, και φτιάχνει αν κουνάω το καλώδιο που είναι κοντά στην υποδοχή του κινητού... γενικά τα χρησιμοποιώ πολύ, κυρίως για μουσική, και συνήθως όταν δεν τα χρησιμοποιώ τα τυλίγω ή γύρω από το κινητό, ή "κύκλο" και τα βάζω στη τσέπη... λέτε να προκαλείται έτσι φθορά και να χαλάνε? αλλά και πάλι, δεν γίνεται τα hands free να μην "διπλώνουν" καθόλου... :/

 

όσο για τους alpharev, αν κρίνω από την οθόνη, μάλλον τους έσπασε τα νεύρα :p

 

εγώ έχω αυτό το πρόβλημα γενικώς με τα ακουστικά και όχι συγκεκριμένα με τα ακουστικά της HTC. πιστεύω πως γενικά τα ακουστικά είναι ευαίσθητα και σίγουρα με την πολύ χρήση και το τύλιγμα και κόντρα ξανα τύλιγμα χαλάνε!! θέλουν προσοχή :)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω αυτό το πρόβλημα γενικώς με τα ακουστικά και όχι συγκεκριμένα με τα ακουστικά της HTC. πιστεύω πως γενικά τα ακουστικά είναι ευαίσθητα και σίγουρα με την πολύ χρήση και το τύλιγμα και κόντρα ξανα τύλιγμα χαλάνε!! θέλουν προσοχή :)

Aκριβώς! Είναι ευαίσθητα γενικότερα αλλά προς το παρόν δεν είχα πρόβλημα με του htc αν και τα προσέχω υπερβολικά...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ισχύει για τα ακουστικά γενικά, αλλά εγώ μέχρι τώρα πολλές φορές τα χρησιμοποιούσα και σαν κομπολόι και πίστευα ότι έφταιγε και αυτό :p(τα htc τα πρόσεχα)

επειδή δεν θέλω να δώσω πάλι 20€, αν πάρω hands free που να είναι 3.5mm η υποδοχή και έχουν μικρόφωνο, υπάρχει περίπτωση να μην τα αναγνωρίζει το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

από το site των alpharev

Requirements:

The only requirement right now is that the ROM you're running is rooted.

As techniques such as 'data2ext' have been popping up, these might disturb our finely-tuned flashing process.

Please revert to a rooted stock ROM if possible. Your /data partition is used for temporary storage of important files.

 

άρα αν καταλαβαίνω καλά, εμείς που κάναμε το λάθος και βάλαμε official 2.2 δεν θα μπορούμε να κάνουμε s-off?

Link to comment
Share on other sites

από το site των alpharev

 

 

άρα αν καταλαβαίνω καλά, εμείς που κάναμε το λάθος και βάλαμε official 2.2 δεν θα μπορούμε να κάνουμε s-off?

 

Αυτό ισχύει για την έκδοση 1.8 του alpharev tool. Ίσως αυτή που υποστηρίζει το wildfire, να μην έχει τέτοια προαπαιτούμενα, εκμεταλλευόμενη κάποιο exploit που επιτρέπει την απόκτηση δικαιωμάτων root.

Link to comment
Share on other sites

Από όσα λεγόταν στο xda τόσον καιρό, γινόταν σαφές ότι το explot που βρέθηκε αφορούσε συσκευές με 0.8x hboot! Και μάλιστα για το s-off μέσω alpharoot απαιτείται ήδηroot! ;)

Ωστόσο αυτό που είδα στο video είναι ένα κινητό με s-off και 1.x hboot... Και ο Jacob (ο πρώην maintainer της cm7 για το κινητό μας) στο twitter του απάντησε σε κάποιον ότι θα μπορεί να κάνει και root την 1.1. Δυστυχώς δεν ξέρω αν μπερδεύτηκε ή όχι, αλλά ίσως για να το λέει κάτι θα ξέρει...

Αναμένουμε όλοι!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

κανα δυο φορες έχει χασει σήμα και δεν το βρηκε παλι παρα μονο με reboot ενω αλλα wildifire στον ιδιο χωρο με τον ιδιο παροχο ειχε μια χαρα σημα λετε να παιζει καποιο προβλημα στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Πάλι δεν κατάλαβες......Ξαναδιάβασε προσεκτικά!!! Πηγαίνω ρυθμίσεις και μετά "Λογαριασμοί και Συγχρονισμός" στην προσθήκη λογαριασμού πατάω google και μετά πατάω σύνδεση (αφού διαθέτω gmail) βάζω το email μου τον κωδικό και μετά μου γράφει "Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν τον διακομιστή"

Μη ξεχνάς ότι από την πρώτη φορά που δημιούργησα λογαριασμό ακόμα υπάρχει και λειτουργεί-συγχρονίζεται κανονικά. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να δημιουργήσω άλλον, για να τον συγχρονίζω με το ημερολόγιο μου. Σε ευχαριστώ πολύ που προσπαθείς να με βοηθήσεις!!!

 

Μυριζομαι προβληματικος λογαριασμος google. Αυτο που θα σου προτεινα να κανεις ειναι λιγο επωδυνο μεν αλλα θα εντοπισεις διαφορες και ισως και το προβλημα σου.

Θα χρειαστεις 2 φυλλομετρητες/περιηγητες. Στον εναν θα ανοιξεις τις ρυθμισεις του google η gmail λογαριασμου και στον αλλον, τον 2ο λογ/σμο σου gmail στις ρυθμισεις παλι. Θα ελεγχεις καρτελα-καρτελα να δεις τις διαφορες μηπως εχεις πιο σφιχτα τα "ζωναρια" στον 2ο λογαριασμο που θες να παρακολουθεις το ημερολογιο δλδ.

Αλλα σαν default με το που δημιουργεις εναν καινουργιο λογαριασμο δεν τιθεται τετοιο θεμα υπερ-προστατευτικων ρυθμισεων ωστε να χρειαστει να κανεις κατι για να μπορεσεις να βαλεις λογ/σμο σε android αλλα ποτε δεν ξες.

Θα μου πεις ειναι τρεχα γυρευε και χρονοβορο αλλα αξιζει να το παλεψεις αν σου ειναι τοσο σημαντικος ο συγχρονισμος ημερολογιου. Αλλιως ερωτηση στην υποστηριξη της google.

 

Good luck

 

Sent from my HTC Wildfire

Link to comment
Share on other sites

Mερικες ακομα ερωτησεις τωρα που αρχισα να μαθαινω τη συσκευη:

 

1) προσπαθω να κανω install το air attack HD , και αφ ενος δεν μου το βγαζει καν σαν search result στο market, αφετερου οταν το κατεβαζω στον υπολογιστη μου (αρχειο 42mb), το περναω στην sd card και παω να το κανω install απο εκει με την εφαρμογη appInstall, ενω ξεκιναει κανονικα η installation, απο ενα σημειο το κινητο κανει restart και φυσικα δεν εγκαθισταται τιποτα. Γνωριζει κανεις αφενοσ πως μπορω να κανω το εν λογω παιχνιδι να εμφανιζεται στα search results του market, και αφετερου τι παει στραβα και δεν γινεται install?

 

2) Me το κινητο κλειδωμενο καποιες φορες (οχι παντα) οταν με παιρνει καποιος τηλεφωνο και εμφανιζεται στη οθονη το μυνημα drag down to answer, οσο dragging down και να κανω δεν αποκρινεται και τελικα χανω την κληση. Τι παιζει με αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Mερικες ακομα ερωτησεις τωρα που αρχισα να μαθαινω τη συσκευη:

 

1) προσπαθω να κανω install το air attack HD , και αφ ενος δεν μου το βγαζει καν σαν search result στο market, αφετερου οταν το κατεβαζω στον υπολογιστη μου (αρχειο 42mb), το περναω στην sd card και παω να το κανω install απο εκει με την εφαρμογη appInstall, ενω ξεκιναει κανονικα η installation, απο ενα σημειο το κινητο κανει restart και φυσικα δεν εγκαθισταται τιποτα. Γνωριζει κανεις αφενοσ πως μπορω να κανω το εν λογω παιχνιδι να εμφανιζεται στα search results του market, και αφετερου τι παει στραβα και δεν γινεται install?

Εφαρμογές που δεν εμφανίζονται από το μαρκετ σημαίνει ότι δεν είναι συμβατή με το wildfire είτε για λόγους διαφορετικής ανάλυσης, cpu κλπ άρα και δεν μπορείς να κάνεις κάποια μη συμβατή εφαρμογή να εμφανιστεί. Και του λόγου ότι η εφαρμογή δεν είναι για wildfire, τρως reboot.

2) Me το κινητο κλειδωμενο καποιες φορες (οχι παντα) οταν με παιρνει καποιος τηλεφωνο και εμφανιζεται στη οθονη το μυνημα drag down to answer, οσο dragging down και να κανω δεν αποκρινεται και τελικα χανω την κληση. Τι παιζει με αυτο?

τρελό κόλλημα του κιν. Τόσο πολύ (φταίνε καμιά φορά και οι πολλές εφαρμογές) που δεν αποκρίνεται όντως σε καμία εντολή touch (στην κλήση)

Link to comment
Share on other sites

ισχύει για τα ακουστικά γενικά, αλλά εγώ μέχρι τώρα πολλές φορές τα χρησιμοποιούσα και σαν κομπολόι και πίστευα ότι έφταιγε και αυτό :p(τα htc τα πρόσεχα)

επειδή δεν θέλω να δώσω πάλι 20€, αν πάρω hands free που να είναι 3.5mm η υποδοχή και έχουν μικρόφωνο, υπάρχει περίπτωση να μην τα αναγνωρίζει το κινητό?

 

 

και εγω που πηρα απο πακισταν-μποι μια χαρα δουλευουν, νο ναμε ειναι,βεβαια η ποιοτητα δεν ειναι σαν τα δικα του αλλα και παλι μουσική ακουω εγω με 3 ευρο και οχι 27 που θελει η htc.

υπαρχει και η ενδιαμεση λυση παντος με κοστοσ απο 7,8 -15 ευρο σε ακουστηκα αλλης μαρκας με 3.5καρφακι(philips,nokia,samsung klp klp)

Link to comment
Share on other sites

Αν παρ' ελπίδα (λέω ΑΝ μη βαρατε :D ) κάποιος από Ηράκλειο Κρήτης είναι κάτοχος xtc clip και μπορεί να με βοηθήσει ας μου κάνει ένα pm εδώ...

 

ευχαριστώ :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα, αγόρασα το κινητό από την αγγλία, και μου βγάζει μήνυμα ότι είναι κλειδωμένο στο δίκτυο της vodafone. πώς μπορώ να το ξεκλειδώσω? καμία βοήθεια? μόλις βάλω την κάρτα sim μέσα μου ζητάει sim network unloc pin. Edited by kitsis_6
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα, αγόρασα το κινητό από την αγγλία, και μου βγάζει μήνυμα ότι είναι κλειδωμένο στο δίκτυο της vodafone. πώς μπορώ να το ξεκλειδώσω? καμία βοήθεια? μόλις βάλω την κάρτα sim μέσα μου ζητάει sim network unloc pin.

 

Μπορείς να ζητήσεις, εάν έχεις σχέσεις με Αγγλία, το unlock pin από τη Vodafone UK. Διαφορετικά, μπορείς ν' αγοράσεις online κάποιον κωδικό ξεκλειδώματος ή να το ξεκλειδώσεις με xtc clip (σε αυτήν την περίπτωση θα γίνεις και S-OFF;)).

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να γίνει λίγο πιο αναλυτικός? :) που μπορώ να βρω το xtc clip και τι εννοείς όταν λές s-off? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να γίνει λίγο πιο αναλυτικός? :) που μπορώ να βρω το xtc clip και τι εννοείς όταν λές s-off? ευχαριστώ

 

Το xtc clip είναι μια συσκευή που έχω εγώ και κάποια άλλα μέλη του forum. Κάνε μια αναζήτηση στο thread και θα βρεις τους κατόχους clip. Το S-OFF ουσιαστικά σου δίνει τη δυνατότητα να εγκαταστήσεις custom ROMs στο κινητό σου. Για παράδειγμα, μπορείς να εγκαταστήσεις ROM με android 2.3.4, ενώ η επίσημη από την HTC είναι η 2.2.1. Καλό είναι να ρίξεις μια ματιά στο πρώτο post, όπου θα ενημερωθείς για κάποια βασικά θέματα του κινητού σου αλλά και του android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...