Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ομως κολλαω αλλου.. Οταν βαζω το αρχειο PC49IMG στην καρτα μνημης δεν μου ζηταει καποιο update.. το s-off εγινε μια χαρα ομως! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια ομως κολλαω αλλου.. Οταν βαζω το αρχειο PC49IMG στην καρτα μνημης δεν μου ζηταει καποιο update.. το s-off εγινε μια χαρα ομως! :)

 

το αρχείο πρέπει να είναι σε .zip μορφή: PC49IMG.zip τοποθετημένο στο root folder της SD και όχι σε κάποιον υποκατάλογο

Η SD σου πρέπει να είναι FAT32

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

τι είναι το drocap και που το βρίσκω?

 

Στο market, είναι εφαρμογή για να κρατάς screenshots

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Στο market, είναι εφαρμογή για να κρατάς screenshots

 

drocap δεν βρίσκω στο μαρκετ ούτε με πληρωμή ούτε δωρεάν! μήπως δεν κάνει για το Wildfire?

Link to comment
Share on other sites

drocap δεν βρίσκω στο μαρκετ ούτε με πληρωμή ούτε δωρεάν! μήπως δεν κάνει για το Wildfire?

 

Συγνώμη ξέχασα το 2άρι

το λινκ είναι αυτό

 

Όσο για το bluetooth μην ασχολείσαι, κανε τις μεταφορές σου απο και προς φορητό με τον ES File manager μεσω wifi (ταπεινή μου γνώμη) ή με αυτό

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα!

Αντε να κάνω μια ερώτηση και εγώ προς τους κατόχους CM7...

 

Αρκετές φορές όταν μιλάω στο τηλέφωνο (μου συνέβει φορές 3 συνεχόμενα σε κλήσεις διαρκείας +-1 λεπτού)

ο συνομιλητής μου σταματάει να με ακούει και αρχίζει να ακούει μια μουσικούλα (χωρίς να κάνω εγώ κάτι)...

Υποθέτω ότι είναι σαν να τον βάζει η συσκευή αυτόματα σε call waiting....

Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να το αποφύγω αυτό; Είναι σπαστικό που δεν μπορώ να τον επαναφέρω (ή έστω δεν ξέρω πως) και πρέπει να κλείσω και να ξανακαλέσω...

 

Αν συνεχίσει αυτή η ιστορία θα πρέπει να ξαναγυρίσω σε froyo και δεν θα το ήθελα :)

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

To θέμα είναι όντως μ'εκείνο το κουμπάκι. Ωστόσο το πρόβλημα είναι στο ότι δε δουλεύει ο proximity sensor για να κλείσει η οθόνη. Όταν πλησιάζεις το κινητό στην οθόνη δεν κλείνει αυτή;

 

Παρακαλω ας βοηθησει καποιος....

εχω κανει αναφορα για το θεμα μου απαντησε ο φιλος villis αλλαδεν μπορω να βγαλω ακρη.......

(Μολις το αγαπησα τωρα ειμαι ετοιμος να το σπασω....... (htc wildfire)

δεν ξερω πως εγινε αλλα μου βγαζει τους αριθμους που εχω αποθηκευμενους 2-3 φορες το καθενα...

κατεβασα το htc sync αλλα δεν καταλαβενω τιποτα . παλια σε ολα τα κινητα που ειχα μπορουσα απο το pc να διαχειριστω της επαφες μου και απο το κινητο επελεγα απο που θελω της επαφες... sim η τηλεφωνο.

μπορω να αντιγραψω της επαφες μου στο pc ?)

ειχα της επαφες στην sim και οταν την εβαλα στο htc wildfire δεν ξερω πως δεν υπαρχουν στην sim πλεον..... μου της βγαζει στο τηλ μαλον δεν ξερω και μου βγαζει καποιες μονο ονομα χωρις τον αριθμο.......!!!

παρακαλω μια βοηθεια για να βρω παλι της επαφες......

απο το pc μπορω να της δω ?

 

ευχαριστω

Από το pc θα μπορείς να τις δεις μόνο αν τις έχεις συγχρονίσει με τη google...

Έκανες αυτό που σου είπα; Πήγες στις επαφές και πάτησες menu και προβολή ώστε να διαλέξεις ποιές επαφές θες να φαίνονται;

 

έχω δει πρόσφατα ότι η αναζήτηση κυψέλης μου είτε το έχω σε 3g είτε σε 2g είναι σταθερά πάνω απο 30% ακόμα και όταν οι μπάρες είναι φουλ.πωσ γίνεται αυτό και τι μπορώ να κάνω για να μην μου τρώει τόση μπαταρία?ευχαριστώ

Το 30 % δε λέει κάτι. Και 1% να έχει πέσει η μπαταρία μπορεί το 30% (του 1 %) να οφείλεται στο δίκτυο. Έχεις πρόβλημα με την αυτονομία;

 

Καλημερα!

Εχω ενα προβλημα! Εχω ubuntu και δεν μπορω να ανοιξω την εφαμογη των alpharevx... :( Πως μπορω να την ανοιξω?:wacko:

 

Edit: Το ελυσα.. Αμα καποιος εχει το ιδιο προβλημα ας μου στειλει πμ.

Καλό θα ήταν να αναφέρεις τη λύση στο forum ώστε να είναι εμφανής σε όλους! :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

εχω περασει την cm7 και οταν πας να κατεβασω απο το μαρκετ μου βγαζει οτι υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της διαδικασιας anfroid.process.media. ενω στην αρχη κατεβασα κανονικα το titanium backup.

ξερει κανεις μηπως τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι όντως μ'εκείνο το κουμπάκι. Ωστόσο το πρόβλημα είναι στο ότι δε δουλεύει ο proximity sensor για να κλείσει η οθόνη. Όταν πλησιάζεις το κινητό στην οθόνη δεν κλείνει αυτή;

 

Η πλάκα είναι Βασίλη, ότι η οθόνη κλείνει, άρα ο σένσορας δουλεύει...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οποιος εχει ubuntu:

Καντε αποσυμπιεση το αρχειο alpharevx στον home folder και μετα συνδεστε το κινητο στον υπολογιστη σε κατασταση μονο φορτισης.. Μετα ανοιξτε τερματικο και πληκτρολογιστε το sudo su.. Δωστε τον κωδικο σας και μετα εκτελεστε την εντολη ./alpharevx.. Πατηστε Enter και καντε copypaste τον serial number για να το βαλετε στο site των alpharevX ωστε να παρετε το beta key.! Το κινητο σας ειναι s-off!

 

Ομως παιδια εγω αντιμετωπιζω αλλο ενα προβλημα.. Ενω τα εκανα ολα καλα και ολα ωραια δεν μπορω να εγκαταστησω roms.. Λεει installation aborted! Τι φταιει? Εκανα update το αρχειο PC49IMG και το διαγραψα.. Μηπως πρεπει να το αφησω μεσα? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Go start ---> run ---> write cmd.exe ---> convert "drive letter": /fs:fat32 πχ. : (convert g: /fs:fat32)

το είχα δοκιμάσει αυτό, δεν λειτουργεί η μετατροπή

Link to comment
Share on other sites

Διαδικασία για s-off

 

 

Διαδικασία για root μετά το s-off

 

Ακολούθησα και τις 2 διαδικασίες κατά γράμμα και όλα πήγαν όπως πρέπει. Μετά έβαλα και την CM7. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα (πλέον μετά τις 12),

 

ρε παίδες Help..αποφάσισα να ξαναδοκιμάσω το cyanogenmod και ως εδώ καλά...δοκίμασα και το launcher pro το οποίο όντος είναι πολύ καλύτερο αφού έχει και ωραία widgets εφάμιλα του sense.

 

problem 1 : αν το έχει κανείς το launcher pro (Ολόκληρο) ξέρει πως μπροούμε να λύσουμε το πρόβλημα στο gmail widget; λέει όλο Loading Και δεν δείχνει τα mail που έχω.

 

problem 2 Και κυριότερο: μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα και ένα πρόγραμμα gps...ΑΛΛΑ δεν συγχρονίζουν οι δορυφόροι. Το άφησα 5 λεπτά, τίποτα, 10 τίποτα πάλι..διαβάζω στο φορουμ ότι πρέπει να βάλω μια golden card (τρέχω το 7.0.3 cyanogen) το βάζω όλα πηγαν ρολόι...αλλά πάλι δεν συγχρονίζει...reboot του έκανα αλλά δεν θέλει να παίξει... έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

thanks!

 

EDIT: παιδιά το βρήκα το πρόβλημα 2 ξέχασα να κάνω Update από το Hboot ;)

Edited by tavliban
LUMIA 820, ftw -> no more. Redmi note 3 pro ftw
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εγω τα εχω κανει ολα αλλα δεν μπορω να καταφερω το root.. Τα εχω ακολουθησει ολα κατα βημα και δεν γινεται τιποτα! :)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα .

εγραψα τελικα με το χερι της επαφες μια μια....(παλουκι) και της εβαλα αποθηκευση στο κινητο.....

γινετε να της αντιγραψω στιν sim ?

τωρα εχω επιλεξη και sim και τηλεφωνο αν ομως αλλαξω κινητο να μπορω να της εχω στην sim.....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια! Θελω λιγη βοηθεια! :) Τα κανω ολα! Και οταν παταω να εγκαταστησω την rom απο το choose zip from sdcard (την wildpuzzle)

Μου βγαζει αυτο.:

 

Installing update

Amend scripting (update-script) is no longer supported

Amend scripting was deprecated by Google in Android 1.5

It was necessary to remove it when upgrading to the ClockworkMod 3.0 GingerBread based recovery

Please switch to Edify scripting(updater-script and update-binary) to create working update zip packages.

Installation aborted!

 

Tα εχω ακολουθησει ολα τα βηματα! Τι μπορει να γινεται λαθος? :wacko:

Ευχαριστω!!

 

Ok!Τελικα τα καταφερα και εβαλα την wildpuzzle με τον ROm manager! :) Ομως τωρα δεν εχω το market και εχω ελαχιστο χωρο στη συσκευη! 24,4 MB! :P Αλλα επιτελους εχω live wallpapers! Μηπως ξερετε πως θα το βαλω?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα .

εγραψα τελικα με το χερι της επαφες μια μια....(παλουκι) και της εβαλα αποθηκευση στο κινητο.....

γινετε να της αντιγραψω στιν sim ?

τωρα εχω επιλεξη και sim και τηλεφωνο αν ομως αλλαξω κινητο να μπορω να της εχω στην sim.....!!!!

 

Η καλύτερη λύση για αυτές τις συσκευές είναι συγχρονισμός με τον gmail λογαριασμό σου ούτως ώστε να έχεις τη δυνατότητα για μεταφορά των επαφών/ημερολόγιο στη συσκευή σου όποτε χρειαστεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εγω τα εχω κανει ολα αλλα δεν μπορω να καταφερω το root.. Τα εχω ακολουθησει ολα κατα βημα και δεν γινεται τιποτα! :)

 

Έχεις μετατρέψει την SDcard σε fat32; Δεν γίνεται αλλιώς.

Μέσα από τον υπολογιστή εκεί που βλέπεις την sdcard δεξί κλικ και πατάς μορφοποίηση. Μετά επιλέγεις εκεί που λέει σκέτο FAT, το κάνεις FAT32 και προχωράς.

Προσοχή θα σβήσει όλα τα περιεχόμενα.

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Go launcher η pure messenger widget...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Έχεις μετατρέψει την SDcard σε fat32; Δεν γίνεται αλλιώς.

Μέσα από τον υπολογιστή εκεί που βλέπεις την sdcard δεξί κλικ και πατάς μορφοποίηση. Μετά επιλέγεις εκεί που λέει σκέτο FAT, το κάνεις FAT32 και προχωράς.

Προσοχή θα σβήσει όλα τα περιεχόμενα.

 

Ευχαριστω για την απαντηση.. Το ελυσα το προβλημα.. Την ειχα κανει FAT32 αλλα εφταιγε το clockworkmod 3.0 που ειχε γινει update και δεν υποστηριζε τις amend roms( κατι τετοιο τελος παντων :p ) και την εβαλα μεσω το Rom Manager! Ολα οκ τωρα μονο που μου δειχνει οτι εχω πολυ λιγο ελευθερο χωρο συσκευης και δεν ξερω γιατι! Ελπιζω να στρωσει μονο του! :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα (πλέον μετά τις 12),

 

ρε παίδες Help..αποφάσισα να ξαναδοκιμάσω το cyanogenmod και ως εδώ καλά...δοκίμασα και το launcher pro το οποίο όντος είναι πολύ καλύτερο αφού έχει και ωραία widgets εφάμιλα του sense.

 

problem 1 : αν το έχει κανείς το launcher pro (Ολόκληρο) ξέρει πως μπροούμε να λύσουμε το πρόβλημα στο gmail widget; λέει όλο Loading Και δεν δείχνει τα mail που έχω.

 

problem 2 Και κυριότερο: μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα και ένα πρόγραμμα gps...ΑΛΛΑ δεν συγχρονίζουν οι δορυφόροι. Το άφησα 5 λεπτά, τίποτα, 10 τίποτα πάλι..διαβάζω στο φορουμ ότι πρέπει να βάλω μια golden card (τρέχω το 7.0.3 cyanogen) το βάζω όλα πηγαν ρολόι...αλλά πάλι δεν συγχρονίζει...reboot του έκανα αλλά δεν θέλει να παίξει... έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

thanks!

 

EDIT: παιδιά το βρήκα το πρόβλημα 2 ξέχασα να κάνω Update από το Hboot ;)

Για το 1ο πρόβλημα που λες, ίσως έχει να κάνει με το αν η εφαρμογή είναι αγορασμένη ή σπ@σμένη ;)

Πέρασες κανονικά τα στοιχεία του gmail λογαριασμού σου, ε;

 

καλημερα .

εγραψα τελικα με το χερι της επαφες μια μια....(παλουκι) και της εβαλα αποθηκευση στο κινητο.....

γινετε να της αντιγραψω στιν sim ?

τωρα εχω επιλεξη και sim και τηλεφωνο αν ομως αλλαξω κινητο να μπορω να της εχω στην sim.....!!!!

Μπορείς να δοκιμάσεις κάποια applications όπως αυτά εδώ!

 

Παιδια! Θελω λιγη βοηθεια! :) Τα κανω ολα! Και οταν παταω να εγκαταστησω την rom απο το choose zip from sdcard (την wildpuzzle)

Μου βγαζει αυτο.:

 

Installing update

Amend scripting (update-script) is no longer supported

Amend scripting was deprecated by Google in Android 1.5

It was necessary to remove it when upgrading to the ClockworkMod 3.0 GingerBread based recovery

Please switch to Edify scripting(updater-script and update-binary) to create working update zip packages.

Installation aborted!

 

Tα εχω ακολουθησει ολα τα βηματα! Τι μπορει να γινεται λαθος? :wacko:

Ευχαριστω!!

 

Ok!Τελικα τα καταφερα και εβαλα την wildpuzzle με τον ROm manager! :) Ομως τωρα δεν εχω το market και εχω ελαχιστο χωρο στη συσκευη! 24,4 MB! :P Αλλα επιτελους εχω live wallpapers! Μηπως ξερετε πως θα το βαλω?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Aν και λύθηκε το πρόβλημά σου, έχε υπόψιν ότι δεν μπορείς να περάσεις sense rom με clockworkmod έκδοσης 3.x και πάνω. Μόνο AOSP. Όλες οι άλλες rom μέσω rom manager μιας και οι sense rom θέλουν παλιότερη recovery ;)

 

Ευχαριστω για την απαντηση.. Το ελυσα το προβλημα.. Την ειχα κανει FAT32 αλλα εφταιγε το clockworkmod 3.0 που ειχε γινει update και δεν υποστηριζε τις amend roms( κατι τετοιο τελος παντων :p ) και την εβαλα μεσω το Rom Manager! Ολα οκ τωρα μονο που μου δειχνει οτι εχω πολυ λιγο ελευθερο χωρο συσκευης και δεν ξερω γιατι! Ελπιζω να στρωσει μονο του! :)

Αν έχεις λίγο χώρο δε νομίζω να αλλάξει κάτι... Μήπως έχεις βάλει πολλές εφαρμογές;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις λίγο χώρο δε νομίζω να αλλάξει κάτι... Μήπως έχεις βάλει πολλές εφαρμογές;

 

Eχω 32 εφαρμογες αλλα καμια δεν περνα το μεγεθος του 3 mb! Οσες μπορεσα τις περασα στην καρτα μνημης! :) Μηπως μου τρωει κατι αλλο την μνημη? Θα υπολογισω μια μια την εφαρμογη να δω ποσο χωρο χανω..

Να ρωτησω ομως και κατι αλλο? Θελω να βαλω τα live wallpapers αυτα με τον γαλαξια και το nexus και γενικα αυτα που εχουν τα τηλεφωνα της htc(π.χ. desire).. Μηπως ξερετε πως θα μπορεσω να τα βαλω? Θα ημουν υπόχρεος! :)

 

p.S. Μπορω τωρα να διαγραψω την rom απο την καρτα μνημης ή θα εχω προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Με 5MB διαθεσιμο χωρο τι επιλογες εχω? μιας κ update Δεν μπορει να κανει...

εννοειτε εχω στην καρτα περασμενες εφαρμογες κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Με 5MB διαθεσιμο χωρο τι επιλογες εχω? μιας κ update Δεν μπορει να κανει...

εννοειτε εχω στην καρτα περασμενες εφαρμογες κλπ κλπ.

Σαν τι επιλογές; Εννοώ για ποιο πράγμα... Απλά σβήσε όποια εφαρμογή χρειάζεσαι λιγότερο. Αρχικά βέβαια καθάρισε cache και ιστορικά καθώς πιάνουν κι αυτά κάποιο χώρο...

 

Eχω 32 εφαρμογες αλλα καμια δεν περνα το μεγεθος του 3 mb! Οσες μπορεσα τις περασα στην καρτα μνημης! :) Μηπως μου τρωει κατι αλλο την μνημη? Θα υπολογισω μια μια την εφαρμογη να δω ποσο χωρο χανω..

Να ρωτησω ομως και κατι αλλο? Θελω να βαλω τα live wallpapers αυτα με τον γαλαξια και το nexus και γενικα αυτα που εχουν τα τηλεφωνα της htc(π.χ. desire).. Μηπως ξερετε πως θα μπορεσω να τα βαλω? Θα ημουν υπόχρεος! :)

 

p.S. Μπορω τωρα να διαγραψω την rom απο την καρτα μνημης ή θα εχω προβλημα?

 

Πέραν των εφαρμογών έχε υπόψιν ότι αυτές αποθηκεύουν και δεδομένα και μνήμη cache στο τηλέφωνο...

Τα περισσότερα live wallpapers δεν παίζουν στο κινητό μας λόγω έλλειψης τσιπ επεξεργασίας γραφικών όπως πχ αυτό με το νερό. Για του nexus μπορείς να το κατεβάσεις (ψάξε για nexus revamped). Ωστόσο αν δεν είναι ενσωματωμένα στη ρομ σου, μπορείς να πάρεις το .apk από το /system/app μιας άλλης rom και να το βάλεις με adb στον αντίστοιχο φάκελο στο κινητό σου αν και αυτό απαιτεί κάποια ενασχόληση με το κινητό. Τονίζω όμως και πάλι ότι τα περισσότερα δε θα παίζουν και όσα παίζουν θα είναι αργά...

 

υγ. ναι μπορείς να τα διαγράψεις αν και προσωπικά τα κρατάω μήπως καμιά φορά θελήσω να φλασάρω κάτι στα γρήγορα και να μην τρέχω στον υπολογιστή!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Σαν τι επιλογές; Εννοώ για ποιο πράγμα... Απλά σβήσε όποια εφαρμογή χρειάζεσαι λιγότερο. Αρχικά βέβαια καθάρισε cache και ιστορικά καθώς πιάνουν κι αυτά κάποιο χώρο...

 

Επειδη προσπαθησα σε πρωτη φαση να κανω συγχρονισμο με το MyPhoneExplorer και δεν μου βρισκει την συσκευη τι παιζει μιας κ σε Android δεν το εχω ξανα δουλεψει..

 

Εχω μια εφαρμογη την App2SD οπου γενικα μου δειχνει ποιες ειναι στην καρτα κ ποιες οχι και απο εκει κανο κ ενα clear cache

Προτεινεις να κανω καθαρισμο καποιες αλλες πιο συγκεκριμενες??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...