Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eγώ χρησιμοποιώ το cachemate και αυτό. Στο δεύτερο πρόσεχε τι θα τικάρεις γιατί μπορεί να σου σβήσει και μηνύματα πχ ;)

Το myphone explorer έχει και client για το κινητό. Τον κατέβασες;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eγώ χρησιμοποιώ το cachemate και αυτό. Στο δεύτερο πρόσεχε τι θα τικάρεις γιατί μπορεί να σου σβήσει και μηνύματα πχ ;)

Το myphone explorer έχει και client για το κινητό. Τον κατέβασες;

 

Εδω το 3G watchdog πρεπει να κανει download και οταν παει να κανει εγκατασταση το φτυνει λογο οτι δεν φτανει ο αποθηκευτικος χωρος λεει και ειναι 520kb κ εχω 5ΜΒ.Δυσκολα κ αυτο να μπορεσει να το εγκαταστησει..

 

Εν τελη περασε εκανα το καθαρισμα ομως δυστηχως εδωσε 1ΜΒ επιπλεον τιποτα πιο σπουδαιο...

 

Τo myphoneExplorer ΔΕΝ μπορουσε να το κανει install..

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

για να κάνει install εφαρμογή πρέπει να έχεις τουλάχιστον 16-18mb ελεύθερο χώρο στην μνήμη, άσχετα από το αν η εφαρμογή είναι μικρότερη... τουλάχιστον έτσι έχω παρατηρήσει στο δικό μου...
Link to comment
Share on other sites

για να κάνει install εφαρμογή πρέπει να έχεις τουλάχιστον 16-18mb ελεύθερο χώρο στην μνήμη, άσχετα από το αν η εφαρμογή είναι μικρότερη... τουλάχιστον έτσι έχω παρατηρήσει στο δικό μου...

 

Και τωρα εχουμε 5ΜΒ...

 

Back Up πως θα κανουμε τωρα...

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

για να μην εμφανιζονται διαφημισεις καποιο προγραμα η ρυθμησει ?

καπου ειχα διαβασει κατι αλλα δεν θυμαμε που.....

 

εβαλα το Contact2Sim και μου βγαζει error.... (cannot access sim card. please make sure that a sim card is inserted an ready. if tha is the case you may try to turn the AIRPLANE MODE on and off and retry.

καμια ιδεα....?

Edited by skyros7
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για να μην εμφανιζονται διαφημισεις καποιο προγραμα η ρυθμησει ?

καπου ειχα διαβασει κατι αλλα δεν θυμαμε που.....

 

https://market.android.com/details?id=com.bigtincan.android.adfree&feature=search_result

 

(Απαιτεί root)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για να μην εμφανιζονται διαφημισεις καποιο προγραμα η ρυθμησει ?

καπου ειχα διαβασει κατι αλλα δεν θυμαμε που.....

 

εβαλα το Contact2Sim και μου βγαζει error.... (cannot access sim card. please make sure that a sim card is inserted an ready. if tha is the case you may try to turn the AIRPLANE MODE on and off and retry.

καμια ιδεα....?

βγάλε και ξαναβάλε την σιμ σου. Αν εξακολουθεί κάν' την restart. (on airplane mode Και μετά από λίγο off)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Έχω ένα μικρό πρόβλημα. Όταν βγαίνω για καφέ ζητάω από τους σερβιτόρους το password για να συνδεθώ στο Wifi δίκτυο του μαγαζιού τους.

Και ενώ ο κωδικός έιναι σωστός (αφού μπαίνουν ΟΛΟΙ με αυτόν) σε εμένα ΔΕΝ κάνει σύνδεση πάντα.

Πιο συγκεκριμένα, 1ον κάνει Σάρωση, 2ον Σύνδεση, 3ον γράφει, Λήψη σιεύθυνσης ΙP από "το όνομα του δικτύου¨κ ενώ για κλάσματα δευτερολέπτου δείχνει να λαμβάνει σήμα, τότε ξαφνικά με πετάει...Τέλος γράφει Αποσυνδέθηκε!

:O

Link to comment
Share on other sites

πιθανά σενάρια:

  • να έχει ορίσει η καφετέρια ορισμένο αριθμό συνδέσεων και από εσένα και μετά να μην μπορεί να μπει κάποιος άλλος μέχρι να αποσυνδεθεί κάποιος.
  • να είναι κούφιο το δύκτιο (χωρίς δεδομένα, πεσμένο κλπ).
  • να είναι μόνο για τα μηχανάκια/pda που παίρνουν παραγγελίες οι σερβιτόροι και κάποιοι που δεν το ξέρουν να σου λένε παρόλα αυτά κωδικό να μπεις με αποτέλεσμα να τρως πόρτα.
  • να βάζεις λάθος κωδικό αφού δεν σου λέει αν έβαλες λάθος κωδικό και σου δείχνει μόνο το αποσυνδέθηκε.
  • να είσαι γκαντέμης :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Έχω ένα μικρό πρόβλημα. Όταν βγαίνω για καφέ ζητάω από τους σερβιτόρους το password για να συνδεθώ στο Wifi δίκτυο του μαγαζιού τους.

Και ενώ ο κωδικός έιναι σωστός (αφού μπαίνουν ΟΛΟΙ με αυτόν) σε εμένα ΔΕΝ κάνει σύνδεση πάντα.

Πιο συγκεκριμένα, 1ον κάνει Σάρωση, 2ον Σύνδεση, 3ον γράφει, Λήψη σιεύθυνσης ΙP από "το όνομα του δικτύου¨κ ενώ για κλάσματα δευτερολέπτου δείχνει να λαμβάνει σήμα, τότε ξαφνικά με πετάει...Τέλος γράφει Αποσυνδέθηκε!

:O

 

Νομίζω ότι έχει να κάνει με την έλλειψη πλήρους υποστήριξης του IEEE 802.1 b/g/n πρωτόκολου από τη συσκευή μας . Όπως δεν μπορείς να συνδεθείς για παραδείγμα σε ad-hoc δίκτυα κάτι αντίστοιχο . Είχα ρωτήσει και παλιότερα αν ξέρει κανείς αν το συγκεκριμένο πρόβλημα λύνεται με αναβάθμιση της ROM

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα εχουμε 5ΜΒ...

 

Back Up πως θα κανουμε τωρα...

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. Σβήνεις τη μεγαλύτερη από τις εφαρμογές σου και κάνεις το backup και στη συνέχεια αποφασίζεις τι θες να κάνεις...

 

Καλημερα! Σκεφτομαι να βαλω την CM7 7.0.3 διοτι βαρεθηκα το sense.. Αξιζει? :wacko:

Μα μόλις χθες-προχθές δεν έλεγες ότι θέλεις sense και όχι aosp rom; :X

Όπως και να'χει η rom αξίζει αλλά τα πάντα είναι θέμα γούστου.

 

Η πλάκα είναι Βασίλη, ότι η οθόνη κλείνει, άρα ο σένσορας δουλεύει...

Eδώ σ'έχω! Κυκλοφόρησε η rc1 της cm7.1 και στις αλλαγές βλέπω:

Common: Option to hide hold button during call – Roberto Leinardi
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ξέρω τι φταίει, πάντως τον κωδικό τον βάζω σωστά!

Αυτό συμβαίνει σε συγκεκριμένα μαγαζιά, οπότε πιστεύω, ότι κάτι παίζει με το δίκτυο τους κ την συμβατότητα του με την συσκευή μας!

Link to comment
Share on other sites

Μα μόλις χθες-προχθές δεν έλεγες ότι θέλεις sense και όχι aosp rom; :X

Όπως και να'χει η rom αξίζει αλλά τα πάντα είναι θέμα γούστου.

:X Το ειπα! :P Αλλα εχω βαρεθει το froyo και ηθελα gingerbread! Μ'αρεσει το εφε οταν κλεινει! Ποτε περιπου θα βγει gingerbread με sense? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

βγάλε και ξαναβάλε την σιμ σου. Αν εξακολουθεί κάν' την restart. (on airplane mode Και μετά από λίγο off)

 

το εκανα αλλα τιποτα το ιδιο κανει..... τα αγγλικα μου δεν ειναι και τοσο καλα αν καταλαβα καλα παωλειτουργια πτησης και παταω στο κουτακι on ?

Link to comment
Share on other sites

:X Το ειπα! :P Αλλα εχω βαρεθει το froyo και ηθελα gingerbread! Μ'αρεσει το εφε οταν κλεινει! Ποτε περιπου θα βγει gingerbread με sense? :rolleyes:
Υπάρχει αλλά όχι για τη συσκευή μας. Βασικά και για τη συσκευή μας υπάρχει αλλά η ανάπτυξη της rom έχει σταματήσει σε πολύ πρώιμο στάδιο και δεν είναι ιδιαίτερα λειτουργική...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αλλά όχι για τη συσκευή μας. Βασικά και για τη συσκευή μας υπάρχει αλλά η ανάπτυξη της rom έχει σταματήσει σε πολύ πρώιμο στάδιο και δεν είναι ιδιαίτερα λειτουργική...

 

δεν είναι καθόλου λειτουργική!!!!

την δοκίμασα χθες έτσι για πλάκα και καλά καλά ούτε να ανοίξει σωστά δεν μπορούσε.

κολλούσε αφάνταστα. άλλα φαινόταν πολύ μεγάλα, άλλα πολύ μικρά και μετά απο 5 λεπτά ξαναπέρασα την cm!!!

πάντως η καινούργια ήταν sense πολύ όμορφη!!!

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα το igo ελευθερωθηκε ο χωρος και θα προχωρησω σε back up τυπικα.

 

Το γεγονος οτι το myphoneExplorer μου βγαζει error " Αδυναμια συνδεσης με το τηλεφωνο Καμια συνδεδεμενη συσκευη σε USB " που το αποδιδεται?

 

Στην επιλογη Μονο Φορτιση το εχω οταν το συνδεεω στο pc.

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι καθόλου λειτουργική!!!!

την δοκίμασα χθες έτσι για πλάκα και καλά καλά ούτε να ανοίξει σωστά δεν μπορούσε.

κολλούσε αφάνταστα. άλλα φαινόταν πολύ μεγάλα, άλλα πολύ μικρά και μετά απο 5 λεπτά ξαναπέρασα την cm!!!

πάντως η καινούργια ήταν sense πολύ όμορφη!!!

 

Εγω πιστευω οτι σε κανενα 2μηνο θα την εχουν φτιαξει και θα εχουμε gingerbread με sense! :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι σε κανενα 2μηνο θα την εχουν φτιαξει και θα εχουμε gingerbread με sense! :p

 

μακάρι αλλά από τον απρίλιο που πήρα το κινητό στην ίδια κατάσταση είναι!!! καμία βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα το igo ελευθερωθηκε ο χωρος και θα προχωρησω σε back up τυπικα.

 

Το γεγονος οτι το myphoneExplorer μου βγαζει error " Αδυναμια συνδεσης με το τηλεφωνο Καμια συνδεδεμενη συσκευη σε USB " που το αποδιδεται?

 

Στην επιλογη Μονο Φορτιση το εχω οταν το συνδεεω στο pc.

δοκίμασε να το βάλεις στην επιλογή μεταφοράς αρχείων...

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια εγώ βάζω το serial στο alpharevX και μου το βγάζει invalid. Έχω Hboot 1.01. Μπορεί κάποιος να γράψει εδώ το key γι'αυτόν τον τύπο μήπως και δεν βλέπω καλά?!:wacko:

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι σε κανενα 2μηνο θα την εχουν φτιαξει και θα εχουμε gingerbread με sense! :p

Προς το παρόν η ανάπτυξη της rom αυτής έχει σταματήσει μιας και ο developer πήρε άλλο κινητό και ασχολείται πλέον μ'έκείνο...

 

Παλικάρια εγώ βάζω το serial στο alpharevX και μου το βγάζει invalid. Έχω Hboot 1.01. Μπορεί κάποιος να γράψει εδώ το key γι'αυτόν τον τύπο μήπως και δεν βλέπω καλά?!:wacko:

Μπορεί να μπερδεύεις κάποιο 1 με l (L) ή κάποιο 0 (μηδέν) με Ο (όμικρον) όπως έκανα κι εγώ στην αρχή. Και δεν έχει νόημα να σου γράψει κάποιος serial, μιας και αυτό σχετίζεται με τη συσκευή του καθενός...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν η ανάπτυξη της rom αυτής έχει σταματήσει μιας και ο developer πήρε άλλο κινητό και ασχολείται πλέον μ'έκείνο...

 

 

Μπορεί να μπερδεύεις κάποιο 1 με l (L) ή κάποιο 0 (μηδέν) με Ο (όμικρον) όπως έκανα κι εγώ στην αρχή. Και δεν έχει νόημα να σου γράψει κάποιος serial, μιας και αυτό σχετίζεται με τη συσκευή του καθενός...

 

Μάλλον έχεις δίκιο. Ή καλύτερα σίγουρα έχεις δίκιο, απλά, τόσο γκαβός είμαι να πάρει?:wacko:

Θα ξαναπροσπαθήσω...

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...