Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση για το here: online το χρησιμοποιώ κανονικά. Αλλά βλέπω, ότι αν θέλω να κατεβάσω χάρτες και να το έχω offline, πρέπει να φτιάξω λογαριασμό. Σωστά; Χάνω κάτι;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση για το here: online το χρησιμοποιώ κανονικά. Αλλά βλέπω, ότι αν θέλω να κατεβάσω χάρτες και να το έχω offline, πρέπει να φτιάξω λογαριασμό. Σωστά; Χάνω κάτι;

 

σωστά αν.θυμάμαι καλά . Ένα απλο λογαριασμό δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το here: online το χρησιμοποιώ κανονικά. Αλλά βλέπω, ότι αν θέλω να κατεβάσω χάρτες και να το έχω offline, πρέπει να φτιάξω λογαριασμό. Σωστά; Χάνω κάτι;

Ή απλά σύνδεση με Facebook account.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 15.0.9 του sygic δεν δουλεύει πολύ καλά η μη-πλήρης οθόνη. Το έχει κάποιος άλλος αυτό;Όχι πάντα αλλά κάποιες φορές η πάνω μπάρα των ειδοποιήσεων εμφανίζει στο παρασκήνιο κομμάτι της εφαρμογής. Με ένα κλείσιμο-άνοιγμα της εφαρμογής λύνεται βέβαια.
Link to comment
Share on other sites

θέλω να ρωτήσω αν χρησιμοποιεί κανείς το destinator σε android συσκευή καi κατά πόρο αξίζει σε σχέση με sygic και igo primo.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα lg g3 και τις επομενες μερες θα χρειαστω καποιο προγραμμα πλοηγησης. Θα εχω μαζι μου pna με destinator αλλα θα ηθελα να εχω και καποιο εφεδρικο στο κινητο. Επειδη η χρηση θα ειναι για 2-3 μερες δεν θα ηθελα να αγορασω καποιο(εχω ηδη 4 προγραμματα πλοηγησης στην οθονη του αυτοκινητου αλλα δεν θα παρω το δικο μου αυτοκινητο εκει που θα παω).

 

Υπαρχει καποια εκδοση free η καποια full trial? Στο προηγουμενο κινητο ειχα το sygic. Τωρα σκεφτομαι να δοκιμασω το here που ειναι free και το trial του route 66. Εχετε καμια αλλη προταση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα lg g3 και τις επομενες μερες θα χρειαστω καποιο προγραμμα πλοηγησης. Θα εχω μαζι μου pna με destinator αλλα θα ηθελα να εχω και καποιο εφεδρικο στο κινητο. Επειδη η χρηση θα ειναι για 2-3 μερες δεν θα ηθελα να αγορασω καποιο(εχω ηδη 4 προγραμματα πλοηγησης στην οθονη του αυτοκινητου αλλα δεν θα παρω το δικο μου αυτοκινητο εκει που θα παω).

 

Υπαρχει καποια εκδοση free η καποια full trial? Στο προηγουμενο κινητο ειχα το sygic. Τωρα σκεφτομαι να δοκιμασω το here που ειναι free και το trial του route 66. Εχετε καμια αλλη προταση?

 

Το route66 είναι αρκετά αξιόλογο και έχει ένα μήνα trial. Το HERE επίσης τίμιο. Με αυτά τα 2 πιστεύω είσαι καλυμμένος για παν ενδεχόμενο.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν είναι πλέον και το TomTom, αλλά μέχρι 75 χιλιόμετρα τον μήνα. Κατεβάζεις όποιον χάρτη θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν είναι πλέον και το TomTom, αλλά μέχρι 75 χιλιόμετρα τον μήνα. Κατεβάζεις όποιον χάρτη θέλεις.

 

Μόλις τώρα το είδα αυτό για το TomTom. Απέσυραν όλες τις προηγούμενες εφαρμογές τους και έβγαλαν καινούρια όπου σου δίνει δυνατότητα επιλογής χάρτη μιας χώρας και όχι όπως πριν που σου κατέβαζε υποχρεωτικά όλη την Ευρώπη. Δυνατότητα αναβάθμισης για κατόχους της προηγούμενης εφαρμογής με 0.5ευρώ.

 

Edit: Μεγάλη αλλαγή στην εφαρμογή. Σχεδιασμένη από την αρχή. Απείρως πιο εύχρηστη από το TomTom Europe. Το κακό είναι ότι πλέον έχουν την πλοήγηση με ετήσια συνδρομή. Εγώ σαν προηγούμενος πελάτης με 0.5 ευρώ πήρα 3 ετή συνδρομή. Οι τιμές που παίζουν είναι 20 ευρώ ο χρόνος και 50 ευρώ η τριετία. Μάλλον για απεριόριστους χάρτες. Από τα λίγα επίσης που έχουν από τη μάνα τους TTS ελληνική φωνή.

Edited by tsabasid

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ακομα περισσοτεροι δρομοι εχουν πληροφορια κινησης στο http://www.here.com αλλα και στις εφαρμογες.

δε ξερω ποτε προσθεθηκαν αλλα πλεον παρεχει κινηση και για μικρους δρομους στο κεντρο της Αθηνας οπως κολοκοτρωνη,ερμου,αθηνας και αλλα :D

 

ριξτε μια ματια

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα το είδα αυτό για το TomTom. Απέσυραν όλες τις προηγούμενες εφαρμογές τους και έβγαλαν καινούρια όπου σου δίνει δυνατότητα επιλογής χάρτη μιας χώρας και όχι όπως πριν που σου κατέβαζε υποχρεωτικά όλη την Ευρώπη. Δυνατότητα αναβάθμισης για κατόχους της προηγούμενης εφαρμογής με 0.5ευρώ.

 

Edit: Μεγάλη αλλαγή στην εφαρμογή. Σχεδιασμένη από την αρχή. Απείρως πιο εύχρηστη από το TomTom Europe. Το κακό είναι ότι πλέον έχουν την πλοήγηση με ετήσια συνδρομή. Εγώ σαν προηγούμενος πελάτης με 0.5 ευρώ πήρα 3 ετή συνδρομή. Οι τιμές που παίζουν είναι 20 ευρώ ο χρόνος και 50 ευρώ η τριετία. Μάλλον για απεριόριστους χάρτες. Από τα λίγα επίσης που έχουν από τη μάνα τους TTS ελληνική φωνή.

Επειδή κι εγώ είχα αγορασμένη την παλιά έκδοση, πως μπορώ να πάρω τα 3 χρόνια με 0,50€? Δεν είχα κάποιον κωδικό στο TomTom

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ είχα αγορασμένη την παλιά έκδοση, πως μπορώ να πάρω τα 3 χρόνια με 0,50€? Δεν είχα κάποιον κωδικό στο TomTom

 

Ούτε εγώ είχα κάνει account. Όταν μπήκα από το tablet, μου έβγαλε μήνυμα ότι υπάρχει διαθέσιμη νέα εφαρμογή και δυνατότητα αναβάθμισης με 50 cents. Μέσω της εφαρμογής έκανα το account. Ψάξτο λίγο και αν δε μπορέσεις να κατεβάσεις την προηγούμενη εφαρμογή στη χειρότερη στείλε κάποιο mail διότι είναι πολύ καλή προσφορά και η εφαρμογή πολύ αναβαθμισμένη. Αξίζει τη "φασαρία" κατά τη γνώμη μου.

 

Δες και εδώ:

http://us.support.tomtom.com/app/answers/detail/a_id/19421/?locale=en_US

 

 

This special offer is only available in the TomTom Navigation app. To enable our existing customers to redeem this special offer we have made it possible to reinstall the app on all devices.

Edited by tsabasid

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Στο HERE πώς σβήνεις Collections ή τοποθεσίες σε Collection;

Πηγαίνεις: Menu>Collections>επιλέγεις κάποιο>πατάς επάνω δεξιά το πενάκι>Delete

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

Πατάω το πενάκι αλλά δεν εμφανίζει τίποτα.

Δε σου βγάζει σκουπιδοτενεκέ δίπλα στην τοποθεσία που έχεις αποθηκεύσει;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Τίποτα.

Πρέπει να στο βγάλει έτσι.

Σίγουρα πας σωστά;

 

[ATTACH]59003[/ATTACH]

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να στο βγάλει έτσι.

Σίγουρα πας σωστά;

 

[ATTACH]59003[/ATTACH]

 

Δεν υπάρχει ούτε Save, ούτε Delete this Collection, ούτε κάδος... Τα υπόλοιπα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ούτε Save, ούτε Delete this Collection, ούτε κάδος... Τα υπόλοιπα κανονικά.

Τί κουλό είναι αυτό; Θες να ανεβάσεις ένα screenshot; Ποιά έκδοση του here έχεις;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1.1.423 wk11

8.30.57.115

Δε μπορεί! Την ίδια έχουμε. Βάλε ένα screenshot μπας και βγάλουμε άκρη.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...