Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για μένα οι χάρτες Anavasis και Autodrive για την Garmin δεν παίζονται σε λεπτομέρεια. Αγροτικοί χωματόδρομοι, αδιάβατοι χωματόδρομοι στα βουνά και τα συναφή. Είναι αξεπέραστοι. Επίσης και ο χάρτης του Navitel Navigator έχει λεπτομέρεια, ειδικά σε ορεινές χωμάτινες διαδρομές.

Που τους βρίσκουμε;;; Υπάρχουν σε κάποιο πρόγραμμα για Android;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Που τους βρίσκουμε;;; Υπάρχουν σε κάποιο πρόγραμμα για Android;;;

 

Δε νομίζω. Από το site τους εδώ:

 

http://www.autodrivehellas.gr/html/index_el.html

 

δε διαφαίνεται σχέση με κάποια εταιρεία πλην της Garmin. Δε ξέρω μήπως έχει γίνει τίποτα για κανένα iGO.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Που τους βρίσκουμε;;; Υπάρχουν σε κάποιο πρόγραμμα για Android;;;

Μόνο στο Garmin streetpilot.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

H εκδοση 15 του sygic, ποτε θα κυκλοφορησει σε final?

 

Kαλημερα εχει βγει ηδη η 15.0.3 ...ολο update ειναι παλι...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα εχει βγει ηδη η 15.0.3 ...ολο update ειναι παλι...

 

Ναι αλλα αυτες οι εκδοσεις οι 15αρες, και η 15.0.3, ειναι final ή beta?

Ως επισημο χαρακτηρισμο εννοω, γιατι αν το καλοσκεφτεις, αν βγαζουν νεα εκδοση καθε λιγες μερες σημαινει οτι στην ουσια ειναι beta!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αυτες οι εκδοσεις οι 15αρες, και η 15.0.3, ειναι final ή beta?

Ως επισημο χαρακτηρισμο εννοω, γιατι αν το καλοσκεφτεις, αν βγαζουν νεα εκδοση καθε λιγες μερες σημαινει οτι στην ουσια ειναι beta!

 

Προφανώς δεν είναι final, αλλιώς θα ήταν στο Playstore....

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

ΒΕΤΑ είναι, αλλά πολύ σταθερές.

Σε στάνταρ χρήση, δεν έχω δει ποτέ χοντρά προβλήματα, του στυλ να σκάει το πρόγραμμα, να μην δουλεύει ο χάρτης κλπ.

Οπότε όποιος ψήνεται, ας τις περάσει ελεύθερα.

Αρκεί να γίνει beta tester στην Sygic community του Google+

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο προγραμματακι, μπορώ να βάλω ο ίδιος τη διαδρομή και να υπολογίσει τα χιλιόμετρα;
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

ΒΕΤΑ είναι, αλλά πολύ σταθερές.

Σε στάνταρ χρήση, δεν έχω δει ποτέ χοντρά προβλήματα, του στυλ να σκάει το πρόγραμμα, να μην δουλεύει ο χάρτης κλπ.

Οπότε όποιος ψήνεται, ας τις περάσει ελεύθερα.

Αρκεί να γίνει beta tester στην Sygic community του Google+

 

Έχω κάνει εδώ και 2 εβδομάδες περίπου request στο google+ page τους για να κάνω join στο BETA πρόγραμμα αλλά δεν έχουν απαντήσει καν. Υποθέτω κλείνει ο δοκιμαστικός κύκλος σιγά σιγά;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει εδώ και 2 εβδομάδες περίπου request στο google+ page τους για να κάνω join στο BETA πρόγραμμα αλλά δεν έχουν απαντήσει καν. Υποθέτω κλείνει ο δοκιμαστικός κύκλος σιγά σιγά;

Δεν γνωρίζω με τι συχνότητα δέχονται νέα άτομα,αλλά δεν θυμάμαι να με είχαν αργήσει πάνω από βδομάδα.

Βέβαια έχουν περάσει και πολλοί μήνες από τότε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μια πολυ γενικη ερωτηση. Για το waze τι αποψη εχετε;;; Το κατεβασα χθες και δεν ειχα ακομα την ευκαιρια να το δοκιμασω. Πιο πολυ σε συγκριση με το sygic με ενδιαφερει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μια πολυ γενικη ερωτηση. Για το waze τι αποψη εχετε;;; Το κατεβασα χθες και δεν ειχα ακομα την ευκαιρια να το δοκιμασω. Πιο πολυ σε συγκριση με το sygic με ενδιαφερει.

 

Καλησπερα το waze για εμενα δεν ειναι φτιαγμενο για να αντικαταστησει σε καποια περιπτωση το sygic και δεν ειναι φτιαγμενο για την Ελλαδα. Θελει data και comminity για να κανει αυτα που υποσχεται.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Update το Sygic σε 15.0.4

 

Στο changelog αναφέρει update σε χάρτη και κυρίως σε θέματα που αφορούν ταχύτητα αναζήτησης POI όπου είχε πρόβλημα πριν.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Update το Sygic σε 15.0.4

 

Στο changelog αναφέρει update σε χάρτη και κυρίως σε θέματα που αφορούν ταχύτητα αναζήτησης POI όπου είχε πρόβλημα πριν.

Πού το είδες το update σε χάρτη;

 

Changelog: 15.0.4 -r121766

just some little fixes [but not for contacts - who has crash while loading contacts, what device and android do you have? can you share contacts with me privately?]

 

Επίσης, δεν έχει νόημα να ποστάρονται οι αναβαθμίσεις που είναι beta. Κάθε 2 μέρες βγάζουν και κάτι ψιλά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πού το είδες το update σε χάρτη;

 

Changelog: 15.0.4 -r121766

just some little fixes [but not for contacts - who has crash while loading contacts, what device and android do you have? can you share contacts with me privately?]

 

Επίσης, δεν έχει νόημα να ποστάρονται οι αναβαθμίσεις που είναι beta. Κάθε 2 μέρες βγάζουν και κάτι ψιλά.

 

από 14.7.7 πήγε σε 15.0.4

 

Δεν είμαι στη beta, οπότε δε ξέρω τι κάνουν εκεί. Για Playstore μιλάω.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

από 14.7.7 πήγε σε 15.0.4

 

Δεν είμαι στη beta, οπότε δε ξέρω τι κάνουν εκεί. Για Playstore μιλάω.

Α, μιλάς για την επίσημη τότε.

Ναι προφανώς όσοι πήγαν από την παλιά στην καινούρια, δεχτηκανε και τους νέους χάρτες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

O καθένας κρίνει τις εφαρμογές gps μέσω της δικής του εμπειρίας χρήσης. Όπως έχω ξαναπεί αν και έχω αγορασμένο το Sygic σπάνια το χρησιμοποιώ γιατί δεν μου αρέσουν οι δρομολογήσεις του. Προτιμώ αυτή τη στιγμή το Here αλλά αν δω κάτι πολύ λάθος θα μπω εδώ μέσα και θα το επισημάνω. Μερικοί κάνουν λες και το έχουν παντρευτεί το πρόγραμμα πλοήγησης και δεν υπόκειται σε κριτική.

Αν αγόραζα αυτή τη στιγμή πρόγραμμα, θα ήταν το Route66 που ήταν άψογο όταν το είχα χρησιμοποιήσει τη δοκιμαστική περίοδο. Αλλά επέλεξα τα φρου φρου του Sygic αντί για τη στιβαρότητα του Route66.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

Ποιο πρόγραμμα υποστηρίζει καλύτερα και πληρεστερα χάρτες της Κύπρου?

Link to comment
Share on other sites

O καθένας κρίνει τις εφαρμογές gps μέσω της δικής του εμπειρίας χρήσης. Όπως έχω ξαναπεί αν και έχω αγορασμένο το Sygic σπάνια το χρησιμοποιώ γιατί δεν μου αρέσουν οι δρομολογήσεις του. Προτιμώ αυτή τη στιγμή το Here αλλά αν δω κάτι πολύ λάθος θα μπω εδώ μέσα και θα το επισημάνω. Μερικοί κάνουν λες και το έχουν παντρευτεί το πρόγραμμα πλοήγησης και δεν υπόκειται σε κριτική.

Αν αγόραζα αυτή τη στιγμή πρόγραμμα, θα ήταν το Route66 που ήταν άψογο όταν το είχα χρησιμοποιήσει τη δοκιμαστική περίοδο. Αλλά επέλεξα τα φρου φρου του Sygic αντί για τη στιβαρότητα του Route66.

 

Το route66 ενώ το είχα παλιότερα σε υπόληψη, σε 2 διαφορετικές συσκευές κάνει πολλά κουλά.

Τη μία αργεί να φορτώσει, την άλλη φορτώνει για λίγο και μετά σε πετάει έξω, ενώ άλλες φορές εκεί που όλα είναι καλά και σε καθοδηγεί, τσουπ πάλι κλείνει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Το route66 ενώ το είχα παλιότερα σε υπόληψη, σε 2 διαφορετικές συσκευές κάνει πολλά κουλά.

Τη μία αργεί να φορτώσει, την άλλη φορτώνει για λίγο και μετά σε πετάει έξω, ενώ άλλες φορές εκεί που όλα είναι καλά και σε καθοδηγεί, τσουπ πάλι κλείνει μόνο του.

 

Δυστυχώς το κακό με το Route66 είναι ότι αν θες να το δουλεύεις σε 2 συσκευές, πχ σε ένα tablet και στο κινητό, κάθε φορά που θες να αλλάξεις συσκευή χρήσης, πρέπει να περάσεις μια επιβεβαίωση μέσω αυτοματοποιημένου mail για τη μεταφορά της άδειας χρήσης. Κατά τ άλλα δεν είχα κάποιο θέμα μαζί του.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω το Navigon εδω και 3-4 χρονια και ποτε δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα . Εγκυρο στην αποσταση που απομενει και με πηγε μεχρι και σε κατι λαγκαδια στην εξοχη χωρις κανενα προβλημα . Εχει και Market το οποιο καποια στιγμη θα ηθελα να αξιοποιησω στο μελλον με επιλογες οπως Live traffic κτλ . Και που και που το maps της Νοκια το οποιο βρισκω καλο αλλα για μια οχι τοσο απαιτητικη χρηση .
Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA

Κάπου είχε αναφερθεί παλιότερα, αλλα τόσες σελίδες είναι λιγάκι δύσκολο να διαβαστούν...

Υπάρχει εφαρμογή με ναυτικούς χάρτες, όχι κάτι επαγγελματικό, αλλά για απλή χρήση;

Αν είναι και δωρεάν ακόμα καλύτερα.

Γενικά για θαλάσσιο περιβάλλον υπάρχουν εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...