Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως να το βγάλω και να το ξαναεγκαταστήσω;

 

Noμίζω αυτό θα ήταν το καλύτερο. Κάνε πλήρη απεγκατάσταση, και κατέβασέ το πάλι απο το GooglePlay.

 

Μπορείς βέβαια πάντα, να κάνεις οποιδήποτε τροποποίηση θέλεις στα Collection και μέσω του here.com απο το PC σου.

Edited by ppppetros

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επειδή έγινα επαγγελματίας οδηγός πρόσφατα ποιο είναι το ποιο αξιόπιστο πρόγραμμα για λέωφορεια; αυτή τη στιγμή κάνω χρήση του Google maps, here της Nokia και το copilot GPS τα δύο τελευταία έχουνε και χρήση offline σαν δυνατό σημειο αλλά το Google maps έχει μου φαίνεται ποιο καλή χαρτογραφιση και ανανέωση.. Το copilot έχει και χρήση σαν τροχοσπιτο που κάπως βοηθάει καλύτερη τη χάραξη και σε πάει σε περισσότερους κεντρικούς... Υπάρχει κάποιο άλλο έστω και με αγορά που να τα κάνει όλα τα παραπάνω; η να είναι μόνο για μεγάλα οχήματα; τα σκέτο GPS μήπως θα κάνανε καλύτερη δουλειά;
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αν θες και το sygic με χαρτες για φορτηγα. Ειχα ακουσει καλα σχολια απο οσους το ειχαν δοκιμασει.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το here maps αλλα όταν πηγαίνω να κατεβασω χάρτες μου βγάζει συνέχεια το couldnt download ,το ίδιο και στο voice commands ,τι κάνω λάθος ; Edited by alexakos7
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το here mapsαλλα όταν πηγαίνω να κατεβασω χάρτες νου βγάζει συνέχεια το couldnt download ,το ίδιο και στο voice commands ,τι κάνω λάθος ;
πρέπει να κάνεις πρώτα sign up.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει, και επιβεβαίωση το email επίσης
τότε μάλλον δεν βρίσκει το location.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να τους κατεβασω ακόμα και με το location όταν το βρει

 

Έχεις χώρο στη συσκευή?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να τους κατεβασω ακόμα και με το location όταν το βρει
δοκιμάσα πριν να κατεβάσω τον ελληνικό χάρτη σε μια άλλη συσκευη που αγόρασα,και έχει κολλήσει στα μισά.μάλλον θα έχει πρόβλημα ο sercer τους,αύριο πιστέυω θα είναι ενταξει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εχει γινει update στο moovit

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tranzmate&hl=en

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Παρατήρησα ότι το Here δεν υποστηρίζει αυτόματη περιστοφή της οθόνης σε Landscape. Ισχύει ή είναι κάποιο setting που εγώ δεν έχω δει;
Take me out to the Ballgame
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Παρατήρησα ότι το Here δεν υποστηρίζει αυτόματη περιστοφή της οθόνης σε Landscape. Ισχύει ή είναι κάποιο setting που εγώ δεν έχω δει;

 

Όταν βλέπεις απλά το χάρτη δεν υποστηρίζει. Σε drive mode υποστηρίζει.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά,

κατέβασα εχθές το HERE και δεν έπαιζε καθόλου καλά σε μένα. Στην αρχή δεν με έβρισκε καθόλου - ούτε το app, ούτε από την web ιστοσελίδα τους. Μετά από πολλές προσπάθειες το app κάτι υποτίθεται ότι βρήκε, με έδειξε 12-20 χιλιόμετρα από την τοποθεσία μου. και τέλος στις 2 τελευταίες προσπάθειες μου, στην μια με βρήκε και στην δεύτερη με πέταξε πάλι 20-30 χιλιόμετρα μακρυά από μένα (όχι στην ίδια τοποθεσία με την πρώτη φορά που βρήκε κάτι). Το έβγαλα λοιπόν.

 

Κατέβασα μετά το google maps. Με βρήκε σε 2 δεύτερα. χωρίς να το έχω ψάξει πολύ μου φαίνεται ότι υπολείπεται στο θέμα offline χαρτών κάτι σαν αυτό που είχε το maps. ή μήπως δεν έχω βρει την επιλογή ακόμα?

 

edit υπάρχει κάποια άλλη αντιπρόταση που να μπορώ να έχω και offline χάρτες?

Edited by p_under
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά,

κατέβασα εχθές το HERE και δεν έπαιζε καθόλου καλά σε μένα. Στην αρχή δεν με έβρισκε καθόλου - ούτε το app, ούτε από την web ιστοσελίδα τους. Μετά από πολλές προσπάθειες το app κάτι υποτίθεται ότι βρήκε, με έδειξε 12-20 χιλιόμετρα από την τοποθεσία μου. και τέλος στις 2 τελευταίες προσπάθειες μου, στην μια με βρήκε και στην δεύτερη με πέταξε πάλι 20-30 χιλιόμετρα μακρυά από μένα (όχι στην ίδια τοποθεσία με την πρώτη φορά που βρήκε κάτι). Το έβγαλα λοιπόν.

 

Κατέβασα μετά το google maps. Με βρήκε σε 2 δεύτερα. χωρίς να το έχω ψάξει πολύ μου φαίνεται ότι υπολείπεται στο θέμα offline χαρτών κάτι σαν αυτό που είχε το maps. ή μήπως δεν έχω βρει την επιλογή ακόμα?

 

edit υπάρχει κάποια άλλη αντιπρόταση που να μπορώ να έχω και offline χάρτες?

 

 

Είχες ανοιχτό το δέκτη gps? Αν ναι, τότε βρισκόσουν σε εσωτερικό χώρο. Σε πραγματικές συνθήκες πλοήγησης δεν έχει θέμα, τώρα σε εσωτερικούς χώρους τα περισσότερα εχουν πρόβλημα. Το ζήτημα είναι αν θες χάρτες ή εφαρμογή πλοήγησης. Αν θες το 1ο, το google maps είναι από τις καλύτερες επιλογές, και αν θες πλοήγηση το HERE Maps είναι το καλύτερο δωρεάν. Αν θες να πας σε κάτι επι πληρωμή για πλοήγηση είναι άλλη ιστορία. Δες τις τελευταίες 20 σελίδες του thread για μερικές απόψεις επ'αυτού.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

ήμουν σε εσωτερικό χώρο ναι. οκ θα δώσω μια ακόμα ευκαιρία στο maps τότε. ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Δεν κάνω κάτι εξεζητημένο και νομίζω ότι ο συνδυασμός των 2 αυτών θα με καλύψει. άλλωστε είμαι σε μικρή επαρχιακή πόλη! (καλαμάτα)

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει και εγκαταστησει το here

δειχνει να ειναι αξιολογο, ακομα ομως το δοκιμαζω.

Γνωριζει καποιος παλιωτερος αν μπορουμε να βαλουμε καποια δικη μας διαδρομη με συγκεκριμενη αφετηρια και προορισμο, ισως και ενδιαμεσες στασεις, και να την αποθηκευσουμε για μελλοντικη χρηση ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει και εγκαταστησει το here

δειχνει να ειναι αξιολογο, ακομα ομως το δοκιμαζω.

Γνωριζει καποιος παλιωτερος αν μπορουμε να βαλουμε καποια δικη μας διαδρομη με συγκεκριμενη αφετηρια και προορισμο, ισως και ενδιαμεσες στασεις, και να την αποθηκευσουμε για μελλοντικη χρηση ?

 

Έχω την εντύπωση ότι κάτι τέτοιο μπορεί να γίνει από το site τους here.com αφού πρώτα κάνεις account δωρεάν.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Πήρε αναβάθμιση το sygic. Στην έκδοση 15.1.4 και η έκδοση του χάρτη 9.00

 

Στο play store πάντως, δεν υπαρχει αυτη η εκδοση που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Στο play store πάντως, δεν υπαρχει αυτη η εκδοση που αναφέρεις.

 

Πριν 30 λεπτά μου την έβγαλε.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Πριν 30 λεπτά μου την έβγαλε.

 

Παράξενο γιατί τώρα μόλις είδα και μπήκα και στην εφαρμογή μέσα να δω αν λέει ενημέρωση, αλλά τίποτα... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Πριν 30 λεπτά μου την έβγαλε.

Ποια συσκευή έχεις αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...