Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποιος μπορεί και θέλει να βοηθήσει να βελτιωθεί το here μπορει μεσα απο την εφαρμογή να δώσει Feedback.

Εγώ το έκανα ήδη. Περιεγραψα το πρόβλημα με την αναζήτηση οδού σε δήμους πχ της Αττικής που εμφανίζει όλες τις οδούς να ανήκουν στην Αθήνα αντί π.χ. στην Αγία Παρασκευή Αττικής.

Επειδή τα αγγλικά μου δεν είναι τέλεια ελπίζω να καταλαβουν εκεί στην εταιρια τι ακριβώς εννοώ.

Φυσικά όσο περισσότεροι δωσουν το συγκεκριμένο θέμα ως πρόβλημα τόσο πιο πιθανό το βρισκω να ασχοληθούν και να το λύσουν .

Το έχω κάνει και εγώ εδώ και ένα μήνα για σημαντική παράλειψη (μη προβολή ΜΜΜ στο μέρος που είμαι, ενώ στο Gmaps δουλεύει) και απλά έστειλαν ένα email ότι θα το δούνε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το έχω κάνει και εγώ εδώ και ένα μήνα για σημαντική παράλειψη (μη προβολή ΜΜΜ στο μέρος που είμαι, ενώ στο Gmaps δουλεύει) και απλά έστειλαν ένα email ότι θα το δούνε.

 

Δοκιμασε το moovit,το εχω ξαναπροτεινει.

Ειναι crowdsource τυπου waze αλλα για ΜΜΜ οποτε αναλογα τη κοινοτητα στη χωρα που εισαι θα εχει αναλογα αποτελεσματα

 

http://www.moovitapp.com/

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tranzmate&hl=el

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το moovit,το εχω ξαναπροτεινει.

Ειναι crowdsource τυπου waze αλλα για ΜΜΜ οποτε αναλογα τη κοινοτητα στη χωρα που εισαι θα εχει αναλογα αποτελεσματα

 

http://www.moovitapp.com/

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tranzmate&hl=el

Ευχαριστώ.

Δεν υποστηρίζει Μάλτα, οπότε μπήκε και βγήκε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έγινε update στο HERE. Πλέον εκτός beta.
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έγινε update στο HERE. Πλέον εκτός beta.

Ακόμα τίποτα εδώ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορεί και θέλει να βοηθήσει να βελτιωθεί το here μπορει μεσα απο την εφαρμογή να δώσει Feedback.

Εγώ το έκανα ήδη. Περιεγραψα το πρόβλημα με την αναζήτηση οδού σε δήμους πχ της Αττικής που εμφανίζει όλες τις οδούς να ανήκουν στην Αθήνα αντί π.χ. στην Αγία Παρασκευή Αττικής.

Επειδή τα αγγλικά μου δεν είναι τέλεια ελπίζω να καταλαβουν εκεί στην εταιρια τι ακριβώς εννοώ.

Φυσικά όσο περισσότεροι δωσουν το συγκεκριμένο θέμα ως πρόβλημα τόσο πιο πιθανό το βρισκω να ασχοληθούν και να το λύσουν .

 

ανέβασε αν θες εδώ το τη εγγραφές και που το έστειλες έτσι ώστε να το στείλουν περισσότεροι. από το λίγο που το κοίταξα θετικές μου φαίνονται οι αλλαγές

Link to comment
Share on other sites

CHANGELOG :

What's changed since the HERE beta?

 

- New, interactive 3D maps of shopping centers and airports in 70 countries

- The route planner shows driving, public transit and walking routes on one screen so you can compare options at a glance

- You can now tap on any place icon on the map to find out more about it and how to get there

- Traffic incidents show you what's causing jams before you have to find out first-hand

- You can now download maps in the background — no need to wait around for them to finish

- You can also download voices to your SD card

- Turn-by-turn voice-guidance volume has been adjusted, so you can hear directions more clearly

- You can now use HERE on devices with 64-bit processors

 

Infographic.jpg

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Μια πρωτη δοκιμη μετα την -πανω απο την παλια beta- αναβαθμιση παρατηρω χειροτερο refresh rate παντως .ο χαρτης πλεον παει σπαστα.κανω καθαρη εγκατασταση και το ξανα βλεπω αυριο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Βγηκε νεο update χαρτων HERE. Ανοιξτε την εφαρμογη και θα σας ερθει notification.

Πλεον ολη η Κυπρος ειναι navigable και πολλα αλλα!

 

Δεν είδα κάποιο Notification μέσα στην εφαρμογή. Μήπως δεν άλλαξε ο χάρτης της Ελλάδας;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα κάποιο Notification μέσα στην εφαρμογή. Μήπως δεν άλλαξε ο χάρτης της Ελλάδας;

 

Εμένα μου έβγαλε. Έκανα τις αναβαθμίσεις κανονικά, αλλά κάποια σημαντικά λάθη στη χαρτογράφηση της Κατερίνης για παράδειγμα δεν είδα να τα διορθώνουν.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα δε μπορει να κατεβασει voices. λεει οτι δεν εχω χωρο.
Link to comment
Share on other sites

σε εμενα δε μπορει να κατεβασει voices. λεει οτι δεν εχω χωρο.

Ρύθμισέ το να αποθηκεύει στην κάρτα μνήμης και μετά ξαναδοκίμασε να κατεβάσεις φωνές:

Settings > Storage memory > sdcard1

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έβγαλε. Έκανα τις αναβαθμίσεις κανονικά, αλλά κάποια σημαντικά λάθη στη χαρτογράφηση της Κατερίνης για παράδειγμα δεν είδα να τα διορθώνουν.

 

Πας σε κάποιο menu και ελέγχει για αναβάθμιση ή εκεί που το χρησιμοποιείς σου πετάει ενα μήνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Πας σε κάποιο menu και ελέγχει για αναβάθμιση ή εκεί που το χρησιμοποιείς σου πετάει ενα μήνυμα;

 

Άφησα για λίγο ανοικτή την εφαρμογή και έβγαλε μήνυμα για update στους χάρτες (έχω μόνο την Ελλάδα) και κατέβασε.

Δεν έλεγξα, όμως, την περιοχή μου ή άλλες για να δω διαφορές. Δεν άλλαξε το beta.

Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα ηρθε χθες το update για το here
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

εμένα δε γραφει πουθενα BetAa πλέον και μου έβγαλε ειδοποιήση για update του χαρτη. τα μνημεία σε 3d πως τα βλέπω? πχ πάω στο μνημείο tap και μπορώ να δώ λεπτομέριες? σημαντική παράληψη το οτι δεν έχει ελληνικά (οχι να τα περάσω εγώ)
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για update σε κανονικό και όχι beta, ποια έκδοση γράφει στο about σε αυτούς που δεν είναι beta πλέον;

Στο δικό μου, γράφει 1.0.280 beta και από κάτω 8.30.57.115 που αντιστοιχεί μάλλον στο χάρτη της Ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για update σε κανονικό και όχι beta, ποια έκδοση γράφει στο about σε αυτούς που δεν είναι beta πλέον;

Στο δικό μου, γράφει 1.0.280 beta και από κάτω 8.30.57.115 που αντιστοιχεί μάλλον στο χάρτη της Ελλάδας.

 

Εμένα μου ήρθε η ειδοποίηση για Update το έκανα, η ένδειξη beta δεν υπάρχει πια στο λογότυπο αλλά στο about μου δίνει την έκδοση που αναφέρεις και με την ένδειξη beta άρα μάλλον πρέπει να κάνω κι εγώ απεγκατάσταση και καινούργια εγκατάσταση ....

Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι στην απεγκατάσταση δεν διαγράφηκε ο χάρτης αλλά μόνο τα Ελληνικά, τα οποία επανεγκατέστησα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι ο φάκελλος με τον χάρτη διαγράφεται με την απεγκατάσταση , αλλά εγώ τον ξανακατέβασα με το σκεπτικό ότι ο καινούργιος

μπορεί να είχε κάποιες διορθώσεις .

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, δεν απεγκαθίσταται ο χάρτης αλλά, την περίπτωσή μου, τον είχα επικαιροποιήσει χθες, όπως έγραψα παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Γράφει στο about

1.1.407 wk07

8.30.57.115

 

και εμένα το ίδιο γράφει. δεν την έκανα απεγκατασταση μόνο Update

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...