Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη αναβαθμιση του here ο χαρτης εξακολουθει να ειναι ο τεραστιος 330mb? Στο ναβιγκον που χρησιμοποιει χαρτες here ειναι παρα πολυ μικροτερος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, βγήκε κι άλλο update στο HERE.

Έχει fix για tables.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στη αναβαθμιση του here ο χαρτης εξακολουθει να ειναι ο τεραστιος 330mb? Στο ναβιγκον που χρησιμοποιει χαρτες here ειναι παρα πολυ μικροτερος.

 

Γενικά στο HERE Android είναι μεγαλύτεροι απο HERE windows phone. Δε ξέρω γιατί

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,

Εχω εγκαταστησει εδω και δυο μερες σε android το genius maps αλλα ειδα οτι για να κανω καποιες ενεργειες μου ζηταει να πληρωσω.

Μηπως γνωριζει καποιος να μου πει να κατεβασω καποιο gps το οποιο να ειναι free και οσο το δυνατον αξιοπιστο

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,

Εχω εγκαταστησει εδω και δυο μερες σε android το genius maps αλλα ειδα οτι για να κανω καποιες ενεργειες μου ζηταει να πληρωσω.

Μηπως γνωριζει καποιος να μου πει να κατεβασω καποιο gps το οποιο να ειναι free και οσο το δυνατον αξιοπιστο

Ευχαριστω!!

 

HERE

 

Η πιο αξιοπιστη και δωρεαν επιλογη,τοσο στο κατεβασμα οσο και στην πλοηγηση :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

HERE

 

Η πιο αξιοπιστη και δωρεαν επιλογη,τοσο στο κατεβασμα οσο και στην πλοηγηση :)

 

Δεν εχω λογια,σε ευχαριστω πραγματικα !!! :D

Link to comment
Share on other sites

Στο HERE σε ένα συγκεκριμένο σημείο στο χάρτη , πως θα βρω τα pois που υπάρχουν στην περιοχή ? Δεν βλέπω μεγενθυτικό φακό .
Link to comment
Share on other sites

το HERE χωρις ιντερνετ δεν λειτουργει η εγω εκανα κατι λαθος??

 

λειτουργεί.Πρέπει να κατεβάσεις τον χάρτη Ελλάδας και μετά στις ρυθμίσεις βάζεις να λειτουργεί off line

Link to comment
Share on other sites

Στο HERE σε ένα συγκεκριμένο σημείο στο χάρτη , πως θα βρω τα pois που υπάρχουν στην περιοχή ? Δεν βλέπω μεγενθυτικό φακό .

 

Πατας το search,τις τρεις τελιτσες πανω δεξια και επιλεγεις τον τυπο poi που θες

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα update του HERE είναι τραγικά.

Πρώτη φορά ακούω ότι πρέπει να απεγκαταστησεις την εφαρμογή για να βάλεις την τελευταία έκδοση.

Το ίδιο έγινε και με την αναβάθμιση με την Ελληνική Γλώσσα.

Αν δεν το έβγαζα, δεν θα μπορούσα να την περάσω.

Φανταστείτε κάποιον που δεν μπαίνει σε φόρουμ.

Θα έμενε μόνιμα με την Beta.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα update του HERE είναι τραγικά.

Πρώτη φορά ακούω ότι πρέπει να απεγκαταστησεις την εφαρμογή για να βάλεις την τελευταία έκδοση.

Το ίδιο έγινε και με την αναβάθμιση με την Ελληνική Γλώσσα.

Αν δεν το έβγαζα, δεν θα μπορούσα να την περάσω.

Φανταστείτε κάποιον που δεν μπαίνει σε φόρουμ.

Θα έμενε μόνιμα με την Beta.

Μια χαρά την έκανα την αναβάθμιση από το play store, χωρίς απεγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται απεγκατάσταση.

Σε εμένα μετά πάντως την αναβάθμιση το εικονίδιο συνέχισε να γράφει beta, ενώ έγινε η αναβάθμιση κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά την έκανα την αναβάθμιση από το play store, χωρίς απεγκατάσταση

Ε αυτό είναι κουλό επίσης.

Και σε άλλους ήθελε απεγκατασταση, δεν έτυχε μόνο σε μένα.

Άρα βλέπουμε 2 διαφορετικές περιπτώσεις update.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτό είναι κουλό επίσης.

Και σε άλλους ήθελε απεγκατασταση, δεν έτυχε μόνο σε μένα.

Άρα βλέπουμε 2 διαφορετικές περιπτώσεις update.

Πρόβλημα της ρομ μπορεί να ήταν.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Ποιός ξέρει τι μπορεί να φταίει. Με τόσα κινητά και τόσες rom υπάρχουν ενα κάρο πράγματα που μπορεί να πάνε στραβά.

Στο δικό μου τόσο τα Ελληνικά όσο και το update έγιναν χωρίς uninstall. Το χάρτη δε μου είχε βρεί και τον ξανακατέβασα, αλλά ίσως δεν περίμενα αρκετά online για να βγάλει την ειδοποίηση.

Το ωραίο που είδα είναι οτι στις χώρες που είναι πολύ μεγάλες οι χάρτες χωρίζονται σε τμήματα και μπορείς να κατεβάσεις αυτό που σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα η αναβάθμιση μια χαρά πήγε. Αν και θα πρότεινα clean install,delete τους χάρτες μόνο και μόνο επειδή ήταν "beta". Ψαξατε καθόλου τα νέα features? Πλεον όλα τα εμπορικά και αεροδρόμια έχουν indoor mapping, ριξτε μια ματιά
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις

Μια παρατηρηση για το HERE ηθελα να κανω,εχω την εκδοση 1.1.410 wk07

1) μολις του βαζω να αποθηκευει στην sd card γινετε λευκη η οθονη και χανει το σημα,μολις το επαναφερω στο τηλεφωνο το βρισκει και παλι κανονικα,η sd ειναι 16gb και ειναι σχεδον αδεια τελειως

2)Στην πλοηγηση δεν ακουγετε η φωνη ενω την εχω κατεβασει στα ελληνικα,μου λεει οτι πρεπει να ειμαι online.δεν ξερω αν ειναι καποια ρυθμιση την οποια δεν εχω βρει

3)αφου φτασω σε καποιον προορισμο μπορω να τον ορισω ως αγαπημενο με καποιον τιτλο ωστε οταν θελω να ξαναπαω εκει να μην ψαχνω οδους,περιοχες κτλ κτλ??

Edited by xdimension
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβαθμιση απο το gp κανονικά. Για το εικονίδιο που αναφέρθηκε πιο πάνω δεν άλλαξε αυτό που είχα στην επιφάνεια αλλά στο συρτάρι εφαρμογών είχε ανανεωθεί και δεν γράφει πια beta.

Έκανα και τους χάρτες αναβάθμιση χωρίς να κάνε απεγκατάσταση.

Αύριο θα το δοκιμάσω για να δω διαφορές στην πλοήγηση.

Link to comment
Share on other sites

στο here σας εμφανιζει στην ελληνικ γλωσσα την εφαρμογη?
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Οι ενημερώσεις εφαρμογών γίνονται μέσω του google play, έτσι τα οποιαδήποτε προβλήματα ενημέρωσης μάλλον προέρχονται από τη συσκευή ή τη ρομ που είναι εγκατεστημένη. Επίσης, το clean install δεν είναι απαραίτητο. Όταν γίνεται ενημέρωση μιας εφαρμογής γίνεται αυτόματα απεγκατάσταση της και εγκατάσταση της ενημερωμένης έκδοσης. Η χειροκίνητη απεγκατάσταση και εγκατάσταση της νεότερης δεν αλλάζει τίποτα, μιας και τα δεδομένα και οι ρυθμίσεις της εφαρμογής δεν διαγράφονται με την απεγκατάστασή της. Αν λοιπόν κάποιος έχει προβλήματα μετά την εγκατάσταση της νέας έκδοσης αυτό που μπορεί να βοηθήσει είναι να κάνει "εκκαθάριση δεδομένων" της εφαρμογής.
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο τεστ έγινε σήμερα όταν θέλησα να πάω από τους Αμπελοκήπους στα Βριλήσια, σε διεύθυνση που δεν τη γνώριζα.

Μετά την αναγραφή της διεύθυνσης έδωσε 2 επιλογές και χωρίς να πολυσκεφτώ, μιας και βιαζόμουν, επέλεξα τη συντομότερη.

Με οδήγησε στην Κηφισίας (με πιο συχνές οδηγίες από ότι παλαιότερα) και όταν πλησίαζα στον κόμβο της Αττικής Οδού μου έδειξε να μπω.

Επειδή δεν ήθελα να μπλέξω, ακολούθησα τις οδηγίες και σε λίγο μου είπε να βγω στην επόμενη έξοδο (!!!) στη Λ. Πεντέλης.

Πράγματι, έφτασα γρηγορότερα στο σημείο από ότι να πήγαινα από το Χαλάνδρι, ανεξάρτητα ότι η Πεντέλης ήταν πηγμένη μέχρι την Αναπαύσεως.

 

Έφτασα πολύ εύκολα στο σημείο που ήθελα και έμεινα ικανοποιημένος από τη δρομολόγηση αλλά και από τις οδηγίες, ανεξάρτητα αν πλήρωσα και την Αττική για μια διαστεύρωση.

Link to comment
Share on other sites

με την τελευταία αναβάθμιση ο χάρτης πάει σπαστά? στην beta πήγαινε βούτυρο τώρα πάει χάλια. έκανα καθαρή εγκατάσταση
Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα αυτό που λες στη σημερινή μου διαδρομή.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...