Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε μάγκες... Καλησπέρα.. Ξέρω οτι θα μου πείτε "πήγαινε πίσω και διάβασε", αλλά με το συμπάθειο, δε μπορώ να διαβάσω 1000+ σελίδες για να βρω την άκρη.. Διαφωτιστε με λίγο.. Απέκτησα ενα τάμπλετ Android Kit Kat και θα πάω τώρα ένα ταξιδάκι στο εξωτερικό και θέλω gps να του περάσω πάνω για να ξέρω τι μου γίνεται εκεί στα ξένα.. Χωρίς να σας κουράζω και πολλά πολλά κορδελάκια.... Ποιο ειναι το καλύτερο για τάμπλετ Android?? Αν γινεται, δωρέαν. Αν πάλι έχει επ αμοιβής, εντάξει, να το συζήτησουμε και θα βρουμε μια άκρη.

 

Ευχαριστώ

Προσωπικη μου γνωμη αγοραζεις sygic κατεβαζεις τον χαρτη που θες και καθαρισες.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε μάγκες... Καλησπέρα.. Ξέρω οτι θα μου πείτε "πήγαινε πίσω και διάβασε", αλλά με το συμπάθειο, δε μπορώ να διαβάσω 1000+ σελίδες για να βρω την άκρη.. Διαφωτιστε με λίγο.. Απέκτησα ενα τάμπλετ Android Kit Kat και θα πάω τώρα ένα ταξιδάκι στο εξωτερικό και θέλω gps να του περάσω πάνω για να ξέρω τι μου γίνεται εκεί στα ξένα.. Χωρίς να σας κουράζω και πολλά πολλά κορδελάκια.... Ποιο ειναι το καλύτερο για τάμπλετ Android?? Αν γινεται, δωρέαν. Αν πάλι έχει επ αμοιβής, εντάξει, να το συζήτησουμε και θα βρουμε μια άκρη.

 

Ευχαριστώ

Here για δωρεάν

Sygic/Navigon/Route 66 επί πληρωμή

 

Τώρα πήγαινε πίσω και διάβασε :-) :-)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτησω το εξής:

Σύνδεσα το κινητό με aux στο αυτοκίνητο και ανοιξα το sygic, αλλά ο ήχος ακουγόταν από το κινητό και όχι απο τα ηχεία του αυτοκινήτου - οπως γίνεται όταν ακούω mp3 -υπάρχει κάποια ρύθμιση οου μπορω να κάνω?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτησω το εξής:

Σύνδεσα το κινητό με aux στο αυτοκίνητο και ανοιξα το sygic, αλλά ο ήχος ακουγόταν από το κινητό και όχι απο τα ηχεία του αυτοκινήτου - οπως γίνεται όταν ακούω mp3 -υπάρχει κάποια ρύθμιση οου μπορω να κάνω?

Ευχαριστώ

 

Εγώ που το συνδέω με Bluetooth δε χρειάζεται να κάνω κάτι. Και από όσο ξέρω δεν εμπεριέχεται κάποια σχετική ρύθμιση στο Sygic.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτησω το εξής:

Σύνδεσα το κινητό με aux στο αυτοκίνητο και ανοιξα το sygic, αλλά ο ήχος ακουγόταν από το κινητό και όχι απο τα ηχεία του αυτοκινήτου - οπως γίνεται όταν ακούω mp3 -υπάρχει κάποια ρύθμιση οου μπορω να κάνω?

Ευχαριστώ

 

Κανονικά δεν θέλει ρύθμιση για να παίξει aux. Μήπως δεν κάνει καλή επαφή το καλώδιο; στα υπόλοιπα πχ βάζοντας μουσική ακούγεται από το αυτοκίνητο;

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτησω το εξής:

Σύνδεσα το κινητό με aux στο αυτοκίνητο και ανοιξα το sygic, αλλά ο ήχος ακουγόταν από το κινητό και όχι απο τα ηχεία του αυτοκινήτου - οπως γίνεται όταν ακούω mp3 -υπάρχει κάποια ρύθμιση οου μπορω να κάνω?

Ευχαριστώ

Εχει μεσα στις ρυθμισεις επιλογη για να ακουγεται απτο ηχειο η οχι.Τσεκαρετο αν θες.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

το ΗERE einai τζαμπα προς το παρον και κατεβαζεις οτι χαρτη θελεις δωρεαν.

Το ΣΥΤΖΙΚ και ROYT 66 ειναι επι πληρωμη αλλα σου δινουν καποιες δωρεαν μερες χρησης-γνωριμιας.

 

αν το ταξειδι σου ειναι ολογοημερο θα την βγαλεις τζαμπα και νομιμα.

 

Υπαρχουν και προγραμματα με χαρτες που κανουν ενημερωση οι χρηστες (my maps) αλλα για τα βασικα ειναι οκ και εντελως τζαμπα με το νομο. Τα βρισκεις ευκολα στο μαρκετ. Δεν χρειαζονται αλχημειες και περιεργες σελιδες και σπασμενα κολπα.

 

Αν καποιο δοκιμαστικο σε καλυψει μετα το αγοραζεις και εισαι κυριος.

 

εγω εχω το τζαμπα HERE 2-3 μηνες και το αγοραστο SYGIC.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν θέλει ρύθμιση για να παίξει aux. Μήπως δεν κάνει καλή επαφή το καλώδιο; στα υπόλοιπα πχ βάζοντας μουσική ακούγεται από το αυτοκίνητο;

 

Θα το ξανακοιταξω για το καλωδιο, αλλά ναι στα τραγούδια ακούγεται απο τα ηχεία

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες... Καλησπέρα.. Ξέρω οτι θα μου πείτε "πήγαινε πίσω και διάβασε", αλλά με το συμπάθειο, δε μπορώ να διαβάσω 1000+ σελίδες για να βρω την άκρη.. Διαφωτιστε με λίγο.. Απέκτησα ενα τάμπλετ Android Kit Kat και θα πάω τώρα ένα ταξιδάκι στο εξωτερικό και θέλω gps να του περάσω πάνω για να ξέρω τι μου γίνεται εκεί στα ξένα.. Χωρίς να σας κουράζω και πολλά πολλά κορδελάκια.... Ποιο ειναι το καλύτερο για τάμπλετ Android?? Αν γινεται, δωρέαν. Αν πάλι έχει επ αμοιβής, εντάξει, να το συζήτησουμε και θα βρουμε μια άκρη.

 

Ευχαριστώ

Αν ήμουν στη θέση σου, θα αγόραζα ένα μηχάνημα tom tom με χάρτη Ευρώπης και εφ'όρου ζωής δωρεάν αναβάθμιση για να είμαι σίγουρος στα ξένα ότι δεν θα έχω προβλήματα. Στο τηλέφωνο μου θα έβαζα here για διπλή ασφάλεια και για βοήθεια εκτός αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες... Καλησπέρα.. Ξέρω οτι θα μου πείτε "πήγαινε πίσω και διάβασε", αλλά με το συμπάθειο, δε μπορώ να διαβάσω 1000+ σελίδες για να βρω την άκρη.. Διαφωτιστε με λίγο.. Απέκτησα ενα τάμπλετ Android Kit Kat και θα πάω τώρα ένα ταξιδάκι στο εξωτερικό και θέλω gps να του περάσω πάνω για να ξέρω τι μου γίνεται εκεί στα ξένα.. Χωρίς να σας κουράζω και πολλά πολλά κορδελάκια.... Ποιο ειναι το καλύτερο για τάμπλετ Android?? Αν γινεται, δωρέαν. Αν πάλι έχει επ αμοιβής, εντάξει, να το συζήτησουμε και θα βρουμε μια άκρη.

 

Ευχαριστώ

να βαλεις το HERE MAPS ρε μάγκα...:)

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

To HERE χρειάζεται λογαριασμό microsoft για να λειτουργήσει; Είτε μιλάμε για λειτουργία online είτε offline;

 

Δε χρειάζεται. Απλά ΑΝ θες, μπορείς να κάνεις signup με ένα λογαριασμό(εγώ εχω κάνει με google account) ώστε να συγχρονίζεις διάφορα αγαπημένα και διαδρομές μεταξύ φορητών συσκευών ή ακόμη και από το pc σου. Αλλά είναι προαιρετικό.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

To HERE χρειάζεται λογαριασμό microsoft για να λειτουργήσει; Είτε μιλάμε για λειτουργία online είτε offline;

Δουλεύει και με Facebook account.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια τσάμπα είναι το HERE.

Τι ρωτάτε αν κάνει αυτό ή το άλλο.

Βάλτε το και δοκιμάστε το και δείτε αν κάνει αυτά που θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό και αξιόπιστο gps Χωρίς να θελει χρήση ίντερνετ υπαρχει? Αν έχει κ ελληνικά στις γλώσσες ακόμα καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν δες το Nokia Here maps.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

HERE MAPS TIP :

Πλέον με το τελευταιο update μπορείς να κανεις search με το όνομα που εχεις δώσει σε ενα αγαπημένο.

Παράδειγμα : έχω σωσει τη διεύθυνση του σπιτιού μου σαν "Σπίτι" αν πατήσω Σπ.. στο search θα μου το βγάλει. Το ίδιο ισχύει για όλα τα αγαπημένα των collections

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμο tip. Λίγο δύσκολο να βρω τη διαδικασία, αλλά μπήκε στα Collections.

Στην αναζήτηση βγάζει πρώτη τη διεύθυνση με το "σ" αλλά εάν προσθέσω τα επόμενα γράμματα τη χάνει και βγάζει ένα σωρό άλλες επιλογές με τη λέξη "Σπίτι".

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση επί του θέματος προφανώς δεν έκατσα να διαβάσω 1200 σελίδες του topic αλλά θέλω να ρωτήσω...

Το destinator μπορεί να δουλέψει σε android και αν ναι το έχει κάνει κάποιος και πόσο εύκολο είναι αυτό αν γίνετε...

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων...!!!!!:):):)

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να βάλω στα collections, δεν μπορώ να τα αλλάξω ονομασία. Βλέπω μόνο διευθύνσεις, και δεν είναι βολικό.

 

Αν θυμάμαι καλά, γιατί έγινε γρήγορα, εάν χτυπήσεις πάνω στη διεύθυνση που έβαλες στις Collections, ανοίγει πεδίο μετονομασίας της διεύθυνσης.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, γιατί έγινε γρήγορα, εάν χτυπήσεις πάνω στη διεύθυνση που έβαλες στις Collections, ανοίγει πεδίο μετονομασίας της διεύθυνσης.

Το κατάφερα, πατάς πάνω στη διεύθυνση στα collections, ξαναπατάς πάνω στη διεύθυνση κάτω από τον χάρτη, και τότε μόνο βγαίνει το κουμπί manage!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση επί του θέματος προφανώς δεν έκατσα να διαβάσω 1200 σελίδες του topic αλλά θέλω να ρωτήσω...

Το destinator μπορεί να δουλέψει σε android και αν ναι το έχει κάνει κάποιος και πόσο εύκολο είναι αυτό αν γίνετε...

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων...!!!!!:):):)

Δεν χρειάζεται να κάτσεις να διαβάσεις 1000 σελίδες.

Μόνο να κάνεις αναζήτηση με την λέξη destinator.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, οποίος δεν έχει access σε Google Play services η έχει Amazon συσκευή μπορεί να κατεβάσει το HERE και απο εδώ επίσημα :

http://www.amazon.com/gp/aw/d/B00TR5XM2M/ref=redir_mdp_mobile/184-4403445-7308845?ref_=cm_sw_su_dp

 

edit : δοκιμαστε και αυτο το λινκ

 

http://www.amazon.com/HERE-Offline-navigation-traffic-transit/dp/B00TR5XM2M/ref=pd_rhf_se_p_img_2

Edited by ceron
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...