Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορω να καταλαβω ρε παιδια.

Ξεκινουσα εγραφα γραμμα-γραμμα, δεν την εδωσε ουτε οταν την εγραψα ολοκληρη. Και ουτε και με λατινικα.

Δεν καταλαβαινω το γιατι.

Οταν δεν μου την εδωσε, νομισα οτι ισως αλλαξε ονομασια κι οτι το sygic δεν ηταν ενημερωμενο.

Αλλα οταν γυρισα σπιτι κι ανοιξα τον κλασικο εντυπο χαρτη, ειδα οτι ο δρομος....ηταν εκει!

Δεν καταβαινω γιατι δεν μου την παρουσιαζε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μήπως έψαχνες σε λάθος περιοχή;

 

Αυτο ειναι ενα απο τα μεγαλα μειον του σιτζικ, οτι πρεπει να ξερεις το δημο που βρισκεται η οδος που ψαχνεις. Στο dont panic (το οποιο εχει αλλα μειον) απλα γραφεις την οδο προορισμου και σου βγαζει σε ποιους δημους υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι ενα απο τα μεγαλα μειον του σιτζικ, οτι πρεπει να ξερεις το δημο που βρισκεται η οδος που ψαχνεις. Στο dont panic (το οποιο εχει αλλα μειον) απλα γραφεις την οδο προορισμου και σου βγαζει σε ποιους δημους υπαρχει.

 

μαλλον δεν ξερεις να χρησιμοποιεις το sygic ,εκει που ειναι η αναζητηση ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ η POI ,πας ΕΠΙΛΟΓΗ ΟΔΟΥ,γραφεις το ονομα της οδου που θελεις ,πατας πανω σε αυτο και σου βγαζει σε ποσες πολεις υπαρχει η οδος αυτη που ψαχνεις,π.χΟΔΟΣ ΑΘΗΝΑΣ ΣΕ 139 ΠΟΛΕΙς,πατωντας παλι πανω σε αυτο σου βγαζει μετα ολες τις πολεις η δημους που ειναι η οδος που ψαχνεις αλφαβητικα ,επιλεγεις και σε πλοηγει εκει.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και απευθείας από την γρήγορη αναζήτηση, που υπάρχει κάτι αριστερά αν θυμάμαι καλά
Link to comment
Share on other sites

Εμενα οπως εγραψα και πιο πριν το καινουργιο sygic δεν μου αρεσει καθολου, η εκδοση πριν το aura ηταν το πιο χρηστικο gps που ειχα χρησιμοποιησεις, αλλα για καποιο λογο δεν παιζει σε νεες εκδοσεις αντροηντ... Η Αιλιανου ειναι δημος αθηναιων δεν χρειαζεται και ιδιαιτερη γνωση για τον δημο της οδου...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν ξερεις να χρησιμοποιεις το sygic ,εκει που ειναι η αναζητηση ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ η POI ,πας ΕΠΙΛΟΓΗ ΟΔΟΥ,γραφεις το ονομα της οδου που θελεις ,πατας πανω σε αυτο και σου βγαζει σε ποσες πολεις υπαρχει η οδος αυτη που ψαχνεις,π.χΟΔΟΣ ΑΘΗΝΑΣ ΣΕ 139 ΠΟΛΕΙς,πατωντας παλι πανω σε αυτο σου βγαζει μετα ολες τις πολεις η δημους που ειναι η οδος που ψαχνεις αλφαβητικα ,επιλεγεις και σε πλοηγει εκει.:lol:

συμφωνώ απόλυτα. θα πρέπει να μάθει να το χρησιμοποιεί πρώτα ο φίλος μας...!!!

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν ξερεις να χρησιμοποιεις το sygic ,εκει που ειναι η αναζητηση ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ η POI ,πας ΕΠΙΛΟΓΗ ΟΔΟΥ,γραφεις το ονομα της οδου που θελεις ,πατας πανω σε αυτο και σου βγαζει σε ποσες πολεις υπαρχει η οδος αυτη που ψαχνεις,π.χΟΔΟΣ ΑΘΗΝΑΣ ΣΕ 139 ΠΟΛΕΙς,πατωντας παλι πανω σε αυτο σου βγαζει μετα ολες τις πολεις η δημους που ειναι η οδος που ψαχνεις αλφαβητικα ,επιλεγεις και σε πλοηγει εκει.:lol:

 

Τελικα οσο ζει κανεις μαθαινει. Τοσο καιρο παντα εγραφα το δημο ΠΡΩΤΑ και μετα την οδο, ποτε δεν ειχα δοκιμασει το αναποδο. Πλεον το σιτζικ ειναι σχεδον τοσο καλο οσο το dont panic (το οποιο λογω απλοτητας γραφικων εχει πολυ καλυτερη καταναλωση μπαταριας).

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζετε καμία καλη εφαρμογή για το galaxy s4 mini που να εχει χαρτες και πλοηγηση αλλα χωρις να χρειαζομαι internet?

 

Αυτό ακριβώς συζητιέται εδώ, ρίξε μια μάτια στο νήμα κι ότι θέλεις ρώτα.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το igo για Android δεν υπάρχει?

Επίσης το Don't panic πόσο κοστίζει μετά την free εβδομάδα?

Edited by amanwithaplan
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία εβδομάδα χρήσης του sygic στην Αυστρία μόνο καλά λόγια έχω να πω.Βρήκαμε το δωμάτιο που είχαμε κλείσει σε ένα χωριό που μόνο με gps θα μπορούσε να βρεθεί.Επίσης με το συγκεκριμένο πρόγραμμα βρήκαμε ξενοδοχείο σε διαδρομή με τα πόδια (πληκτρολογώντας μόνο το όνομα του ξενοδοχείου και το χωριό) χωρίς δυσκολία.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, εδώ και μήνες χρησιμοποιώ στο Note 3 το Google Maps για πλοήγηση. Δεδομένου ότι στις χειμερινές εξορμήσεις στα βουνά τις περισσότερες φορές δεν έχεις σήμα (ή τουλάχιστον καλό σήμα) για τα data, ψάχνομαι ν'αγοράσω ένα GPS program. Έχω κατασταλάξει στο Sygic μ'αυτά που διαβάζω τ'οποίο προφανώς είναι αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sygic.aura

Απ'ότι βλέπω είναι δωρεάν το πρόγραμμα, το κατεβάζω και μετά πληρώνω τους χάρτες που μ'ενδιαφέρουν;

Επίσης, τις προσφορές που βγαίνουν ανά τακτά χρονικά διαστήματα που μπορούμε να τις δούμε; Βάζουμε το πρόγραμμα και τσεκάρουμε καθημερινά;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .οποιος ειναι προθυμος να βοηθησει....

 

ψαχνω για μια κεραια gps που να συνδεεται με το κινητο μου (android) δεν εχω βρει κατι αξιολογο ....εχει δοκιμασει κανενας κατι....θα προτιμουσα να ναι ειτε απο ebay ειτε απο καποιο καταστημα εδω αλλα να ναι λιγοτερο απο 20 ευρω...σας ευχαριστω προκαταβολικα

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .οποιος ειναι προθυμος να βοηθησει....

 

ψαχνω για μια κεραια gps που να συνδεεται με το κινητο μου (android) δεν εχω βρει κατι αξιολογο ....εχει δοκιμασει κανενας κατι....θα προτιμουσα να ναι ειτε απο ebay ειτε απο καποιο καταστημα εδω αλλα να ναι λιγοτερο απο 20 ευρω...σας ευχαριστω προκαταβολικα

 

Εννοείς bluetooth δέκτη? Αν ναι όλοι καλοί είναι. Διάλεξε ανάλογα με την τιμή. Τι κινητό έχεις?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .οποιος ειναι προθυμος να βοηθησει....

 

ψαχνω για μια κεραια gps που να συνδεεται με το κινητο μου (android) δεν εχω βρει κατι αξιολογο ....εχει δοκιμασει κανενας κατι....θα προτιμουσα να ναι ειτε απο ebay ειτε απο καποιο καταστημα εδω αλλα να ναι λιγοτερο απο 20 ευρω...σας ευχαριστω προκαταβολικα

 

αχχχχ δεν εψαξες....

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Bluetooth-GPS-Receiver-GPS-Data-Logger-65-Channel-SPC-2190-/400560770458?pt=UK_CE_GPS_Accessories_Software_ET&hash=item5d43484d9a

 

http://www.ebay.co.uk/itm/RoyalTek-RBT-2100-Bluetooth-GPS-Receiver-StarIII-Original-Battery-Charger-NEW-/251434268868?pt=UK_CE_GPS_Accessories_Software_ET&hash=item3a8aa678c4

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Holox-GPS-Bluetooth-receiver-/231149562687?pt=UK_CE_GPS_Accessories_Software_ET&hash=item35d1966b3f

 

http://www.ebay.co.uk/itm/RoyalTek-RBT-2001-Bluetooth-GPS-Receiver-SirfStarIII-2-Chargers-/331120714058?pt=UK_CE_GPS_Accessories_Software_ET&hash=item4d1855214a

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Holox-BT-321-Bluetooth-GPS-Receiver-Mains-charger-/121268075719?pt=UK_CE_GPS_Accessories_Software_ET&hash=item1c3c23fcc7

 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Bluetooth-GPS-Receiver-/301084823543?pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=item461a0dcff7

 

και μεταχειρισμενα να ειναι σιγα μια χαρα θα δουλευουν οπως το δικο μου!

Link to comment
Share on other sites

αχχχχ δεν εψαξες....

 

 

 

η απλα περιμενα να βρω κατι αλλο :p

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Σορυ αν εχει απαντηθει αλλα εψαξα και δεν ειδα κατι. Θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποιο προγραμμα να δουλευει με το ακουστικο bluetooth πραγμα απαραίτητο για μοτοσυκλετιστες. Να ακουμε δηλαδή τη φωνη στο ακουστικο μας μεσα στο κρανος.
Link to comment
Share on other sites

Σορυ αν εχει απαντηθει αλλα εψαξα και δεν ειδα κατι. Θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποιο προγραμμα να δουλευει με το ακουστικο bluetooth πραγμα απαραίτητο για μοτοσυκλετιστες. Να ακουμε δηλαδή τη φωνη στο ακουστικο μας μεσα στο κρανος.

 

για μοτοσυκλετα νοβιγκον ΜΟΝΟΝ. Οτιδήποτε άλλο ακυρον. οχι μόνο για to bluetooth αλλα και για το αψογο tts.

Link to comment
Share on other sites

για μοτοσυκλετα νοβιγκον ΜΟΝΟΝ. Οτιδήποτε άλλο ακυρον. οχι μόνο για to bluetooth αλλα και για το αψογο tts.

Σαν πρόγραμμα πλοήγησης άψογο, αλλά το ΒΤ σε εμένα τουλάχιστον στο αυτοκίνητο σε S4 δεν λειτουργεί. Όταν το βάζω στο ΒΤ νεκρώνει ο ήχος του navigon

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Σορυ αν εχει απαντηθει αλλα εψαξα και δεν ειδα κατι. Θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποιο προγραμμα να δουλευει με το ακουστικο bluetooth πραγμα απαραίτητο για μοτοσυκλετιστες. Να ακουμε δηλαδή τη φωνη στο ακουστικο μας μεσα στο κρανος.

Νομίζω τα περισσότερα δουλεύουν μέσω ΒΤ. Το Sygic σίγουρα πάντως.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σαν πρόγραμμα πλοήγησης άψογο, αλλά το ΒΤ σε εμένα τουλάχιστον στο αυτοκίνητο σε S4 δεν λειτουργεί. Όταν το βάζω στο ΒΤ νεκρώνει ο ήχος του navigon

 

Έχεις τσεκάρει το ΒΤ στην εφαρμογή? Δεν γίνεται αυτόματα.

Μήπως αντιλαμβάνεται ότι είσαι στο αυτοκίνητο και βλέπει ότι δεν χρειάζεται το ΒΤ? :D

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τσεκάρει το ΒΤ στην εφαρμογή? Δεν γίνεται αυτόματα.

Μήπως αντιλαμβάνεται ότι είσαι στο αυτοκίνητο και βλέπει ότι δεν χρειάζεται το ΒΤ? :D

Εννοείται ότι το έχω στο ΒΤ, το αναφέρω και παραπάνω. Απλά όταν το βάζω στο ΒΤ δεν έχω καθόλου ήχο ούτε μέσω ΒΤ ούτε μέσω τηλεφώνου. Το άλλο που έγραψες δεν καταλαβαίνω τι εννοείς

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...