Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυο φιλοι μου που εχουν δοκιμασει στην πραξη το sygic στην εκδοση 13.1.4 μου εχουν πει οτι αντιμετωπιζουν και οι δυο το ιδιο προβλημα. Χανει συχνα το σημα απο τον δορυφορο. Αυτο το προβλημα δεν το ειχαν με την 11.2.6.

Εχει κανεις το ιδιο προβλημα με την 13.1.4? Ποια αλλη εκδοση να δοκιμασω και ειναι καλη?

 

Φταίει το κινητό. Ολα τα κινέζικα, έχουν θέμα με το Gps. Πες στους φίλους να γυρίσουν στη παλιά έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δυο φιλοι μου που εχουν δοκιμασει στην πραξη το sygic στην εκδοση 13.1.4 μου εχουν πει οτι αντιμετωπιζουν και οι δυο το ιδιο προβλημα. Χανει συχνα το σημα απο τον δορυφορο. Αυτο το προβλημα δεν το ειχαν με την 11.2.6.

Εχει κανεις το ιδιο προβλημα με την 13.1.4? Ποια αλλη εκδοση να δοκιμασω και ειναι καλη?

 

Η 13.1.4 είναι η πιο σταθερή έκδοση γενικά στο Sygic.

Πάντως και η τελευταία 13.4.1 πάει καλά μέχρι στιγμής.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φταίει το κινητό. Ολα τα κινέζικα, έχουν θέμα με το Gps. Πες στους φίλους να γυρίσουν στη παλιά έκδοση.

To ενα ειναι οντως κινεζικο το αλλο ομως ειναι σονυ. Σε ποια κινητα δηλαδη τρεχει οκ?

Link to comment
Share on other sites

To ενα ειναι οντως κινεζικο το αλλο ομως ειναι σονυ. Σε ποια κινητα δηλαδη τρεχει οκ?

 

Βασικά είναι θέμα των κινεζικών επεξεργαστών MTK που έχει και το Sony...

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος το HUD(Head up display) της sygic?Στη νυχτερινή οδήγηση δείχνει ιδανικό

 

Εχουμε αναφερθει σε αυτο αρκετα σε προηγουμενες σελιδες.

Κοιτα λιγο πριν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδεια μπορειτε να προτεινετε ενα καλο πλοηγο που να βγαζη online κινηση για αττικη
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι θέμα των κινεζικών επεξεργαστών MTK που έχει και το Sony...

 

Σε αυτο το συμπερασμα κατεληξα κι εγω.

 

Δοκίμασε απεγκαταστηση σβήσιμο το φάκελο Sygic χειροκίνητα και ξαναβαλτο από την αρχή. Ίσως κάτι δεν πέρασε σωστά στην αναβάθμιση.

 

Το εχω κάνει ήδη... αλλά τίποτα. Σημερα το πρωι που το δουλεψα τα εδειχξε αψογα ολα..., αλλά μετα που το εκλεισα και το ξανάνοιξα ΠΑλί τα ίδια.:(

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι θέμα των κινεζικών επεξεργαστών MTK που έχει και το Sony...

Για ποιο sony με mtk λετε ?

Μονο το xperia C ξερω με mtk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στο Xperia Z και Ζ1 που έχω δοκιμάσει, κανένα πρόβλημα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

To ενα ειναι οντως κινεζικο το αλλο ομως ειναι σονυ. Σε ποια κινητα δηλαδη τρεχει οκ?

Οκ δικό μου λάθος, ο φίλος γράφει "ένα κινέζικο και ένα Sony"

 

Oι mtk 6589 & 6582 που έχω δοκιμάσει δεν έχουν κανένα πρόβλημα στον εντοπισμό στιγματος, το πρόβλημα με τα κινέζικα και τον mtk είναι καθαρά θέμα κακής τοποθέτησης της κεραίας από τους κατασκευαστές τηλεφώνων. Έχω τηλέφωνο με Mtk6589 και κλειδώνει στίγμα μέσα στο σπίτι μου

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους μπορει να μου πει καποιος για τ NAVIGON αν και που μπορω να βρω χαρτη για Ταιλανδη θα ταξιδεψω εκει και τον χρειαζομαι ευχαριστω εκ των προταιρων

η εκδοση μου ειναι η 4.7.1!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους μπορει να μου πει καποιος για τ NAVIGON αν και που μπορω να βρω χαρτη για Ταιλανδη θα ταξιδεψω εκει και τον χρειαζομαι ευχαριστω εκ των προταιρων

η εκδοση μου ειναι η 4.7.1!!!!!

 

Εγκαθιστάς την έκδοση για Ασία η νότιο ανατολική Ασία και κατεβάσεις τον χάρτη κανονικά. Δεν χρειάζεται να επεγκαταστησεις αυτόν που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγκαθιστάς την έκδοση για Ασία η νότιο ανατολική Ασία και κατεβάσεις τον χάρτη κανονικά. Δεν χρειάζεται να επεγκαταστησεις αυτόν που έχεις.

 

και που θα την βρω αυτη την εκδοση ρε αδερφε εχω την εφαρμγογη στον υπολογιστη της εταιριας αλλα δεν εχει τετοια επιλογη πουθενα................. εχεις κανενα λινκ?????

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα Sony κινητά έχουν τους MTK επεξεργαστές... Πολύ λίγα δεν έχουν κινέζικους επεξεργαστές...

Εκτος απο το απο κατω μπορεις να μας πεις ποια αλλα sony εχουν mtk ?

Μονο το xperia C ξερω με mtk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

και που θα την βρω αυτη την εκδοση ρε αδερφε εχω την εφαρμγογη στον υπολογιστη της εταιριας αλλα δεν εχει τετοια επιλογη πουθενα................. εχεις κανενα λινκ?????

Νομίζω οτι η navigon δεν έχει χάρτες Ασίας για android.Σε ερώτηση κάποιου χρήστη στο fb η απάντησή τους ήταν "Ίσως στο μέλλον"

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το απο κατω μπορεις να μας πεις ποια αλλα sony εχουν mtk ?

 

Σίγουρα είναι το Xperia P, Xperia J... Αν ψάξεις στο gsmarena θα τα βρεις... Πάντως είναι αρκετά...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι το Xperia P, Xperia J... Αν ψάξεις στο gsmarena θα τα βρεις... Πάντως είναι αρκετά...

Κανενα απο τα δυο δεν εχει mtk, το ενα εχει NovaThor και το αλλο Snapdragon

Αυτη τι στιγμη το μοναδικο sony που εχει mtk ειναι το xpera c

Περιμενω να μου πεις εστω ενα sony (εκτος του xperia c) με mtk που να εχει βγει στην αγορα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα προτασεις για:

 

GPS : Που ομως να βολευει και να σχεδιαζει διαδρομες για πεζους. Ειχα το Sygic 8 (Maps 10) που ειναι ισως το καλυτερο σε αυτο αλλα στην εκδοση 2.3 που εχω δεν υποστιριζεται! Σε στελνει στις εκδοσεις aura που δεν μου αρεσει καθολου. Εχω δοκιμασει και το dont panic και δεν μου αρεσει ουτε αυτο.

 

Browser: Χρονια με το οπερα μινι το αγαπαμε το εκτιμαμε, αλλα πλεον εχουμε γκιγκαμπαητ ντατα και θελουμε ισως κατι παραπανω. Η ρομ που εχω μεσα εχει ενα αξιοπιστο και καλο, αλλα δεν εχει ταμπς. Θελω να εχει φλας, καρτελες, και να μην σε στελνει στα m. αλλα στις www. σελιδες.

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα προτασεις για:

 

GPS : Που ομως να βολευει και να σχεδιαζει διαδρομες για πεζους. Ειχα το Sygic 8 (Maps 10) που ειναι ισως το καλυτερο σε αυτο αλλα στην εκδοση 2.3 που εχω δεν υποστιριζεται! Σε στελνει στις εκδοσεις aura που δεν μου αρεσει καθολου. Εχω δοκιμασει και το dont panic και δεν μου αρεσει ουτε αυτο.

 

Browser: Χρονια με το οπερα μινι το αγαπαμε το εκτιμαμε, αλλα πλεον εχουμε γκιγκαμπαητ ντατα και θελουμε ισως κατι παραπανω. Η ρομ που εχω μεσα εχει ενα αξιοπιστο και καλο, αλλα δεν εχει ταμπς. Θελω να εχει φλας, καρτελες, και να μην σε στελνει στα m. αλλα στις www. σελιδες.

 

dolfin browser

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είστε σε topic για GPS , όχι για browsers.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...