Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες είστε σε topic για GPS , όχι για browsers.

 

Εχω μια απορια: εχω το turbo x G510s (μου το εκαναν δωρο).

Το κινητο αργουσε να βρει σημα gps (φοραει mtk6589), αλλα οταν εβρισκε ολα δουλευαν άψογα! Ειδα στο xda μια διαδικασια με ενα πρόγραμμα για τους mtk (mobileuncle) απο το play store και την εκανα...! Μετα το αποτελεσμα ηταν να βρισκει σημα σε λιγοτερο απο 10 δευτερόλεπτα, αλλα κατα την πλοηγηση συνεχως κανει λάθη οσο αναφορα την ακρίβεια και γενικα ωρες ωρες δειχνει αλλα ντι αλλον. Χρησιμοποιώ το Sygic 13.4.1. Μπορώ να το επαναφερω οπως ηταν καινούργιο? Και αν ναι πως?:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω το sony sola/android 4.0.4 και έχω ένα θέμα με το google maps/gps τρώει κωλύματα τι φταίει? μήπως πρέπει να χρησιμοποιώ κάποιο άλλο προγραμμα? με ενδιαφέρει κυρίως να ειναι τέλειο για πλοήγηση στην Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ρίξει πολύ διάβασμα στο συγκεκριμένο θέμα αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη...

 

έχω το G610S και θέλω ένα απλό και δωρεάν πρόγραμα για να κάνω τη δουλειά μου

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια: εχω το turbo x G510s (μου το εκαναν δωρο).

Το κινητο αργουσε να βρει σημα gps (φοραει mtk6589), αλλα οταν εβρισκε ολα δουλευαν άψογα! Ειδα στο xda μια διαδικασια με ενα πρόγραμμα για τους mtk (mobileuncle) απο το play store και την εκανα...! Μετα το αποτελεσμα ηταν να βρισκει σημα σε λιγοτερο απο 10 δευτερόλεπτα, αλλα κατα την πλοηγηση συνεχως κανει λάθη οσο αναφορα την ακρίβεια και γενικα ωρες ωρες δειχνει αλλα ντι αλλον. Χρησιμοποιώ το Sygic 13.4.1. Μπορώ να το επαναφερω οπως ηταν καινούργιο? Και αν ναι πως?:(

Δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Λαθος δικο μου για browser μπερδεψα το τοπικ με αυτο των εφαρμογων...

 

Ον τοπικ, το Navigon κανει για αυτο που το θελω? Εχει διαδρομη ως πεζος?

 

* Τελικως θα δοκιμασω tomtom φαινεται καλο για αρχη θα δω πως θα παει στην καθημερινη χρηση

Edited by TIM-RANGER
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια! Ομως τα εχω κανει ολα αυτα και τιποτα. Το μόνο που εκανα τωρα ειναι που άλλαξα το gps.conf με αυτο που εδινε ο φιλος στο ποστ που μου ειπες! Μηπως ομως ξερει κανείς πως πρεπει να ειναι το permission του? Σε εμενα ειναι rw-r--r-- ειναι σωστο?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια! Ομως τα εχω κανει ολα αυτα και τιποτα. Το μόνο που εκανα τωρα ειναι που άλλαξα το gps.conf με αυτο που εδινε ο φιλος στο ποστ που μου ειπες! Μηπως ομως ξερει κανείς πως πρεπει να ειναι το permission του? Σε εμενα ειναι rw-r--r-- ειναι σωστο?

Όπως οι φωτογραφίες

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

αγορασα πριν απο 5 ημερες ενα κινεζικο HTM M3.

δεν μπορω να περασω το dont panic,το navigon,το ndrive,το copilote και αλλα gps.εγκαθιστα μονο το igo και το sygic.τι μπορει να συμβαινει?

οταν κανω επαναφορα του κινητου δε μου σβηνει τις εφαρμογες που εχω εγκαταστησει.

μπορει καποιος φιλος να βοηθησει?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχω το sony sola/android 4.0.4 και έχω ένα θέμα με το google maps/gps τρώει κωλύματα τι φταίει? μήπως πρέπει να χρησιμοποιώ κάποιο άλλο προγραμμα? με ενδιαφέρει κυρίως να ειναι τέλειο για πλοήγηση στην Αθήνα.

 

Το ίδιο και σε εμένα.. Σε 2.3 που είχα κάνει downgrade πρόσφατα ήταν οκ πάντως! Άρα αν σου είναι απαραίτητο πας σε gb, ή σε άλλη εφαρμογή (το sygic σε εμένα παίζει κομπλέ) ή ίσως σε παλιότερο έκδοση του maps

Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν ξερω αν ειναι θεμα προγραμματος ή κινητου (droid 3), αλλα με το ΤΟΜΤΟΜ κλειδωνω σε δευτερολεπτα ΧΩΡΙΣ ιντερνετ!! τετοιο κλειδωμα δεν εχω ξαναδει σε κινητο...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. ..εχω ένα πρόβλημα με το πρόγραμμα sygic 13.1.4.

Μόλις έχω πάρει το Ν 3 και θέλησα να περάσω το πρόγραμμα πλοήγησης που δούλευα μέχρι σήμερα σε ενα LG που είχα.Ενω το κάνω εγκατάσταση όταν πάω να το ανοίξω μου βγάζει ένα μήνυμα ότι : sd card access denied και κολλάμε εκεί πέρα.Κοιταξα στις ρυθμίσεις της κάρτας αποθήκευσης αλλά και αλλού όμως δεν κατάφερα κάτι.Ξερει κάνεις τι πρέπει να κάνω?

 

απλα τελεια :angry:

εκανα φορματ την μκ σντι αλλα τιποτα δεν την αναγνωριζει πλεον...

την βαζω και αντι να γραψει προετοιμασια αναγνωσης της καρτας αυτο μου λεει οτι αφαιρεθηκε με ασφαλεια

τι γινετε ρε παιδες

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. ..εχω ένα πρόβλημα με το πρόγραμμα sygic 13.1.4.

Μόλις έχω πάρει το Ν 3 και θέλησα να περάσω το πρόγραμμα πλοήγησης που δούλευα μέχρι σήμερα σε ενα LG που είχα.Ενω το κάνω εγκατάσταση όταν πάω να το ανοίξω μου βγάζει ένα μήνυμα ότι : sd card access denied και κολλάμε εκεί πέρα.Κοιταξα στις ρυθμίσεις της κάρτας αποθήκευσης αλλά και αλλού όμως δεν κατάφερα κάτι.Ξερει κάνεις τι πρέπει να κάνω?

 

απλα τελεια :angry:

εκανα φορματ την μκ σντι αλλα τιποτα δεν την αναγνωριζει πλεον...

την βαζω και αντι να γραψει προετοιμασια αναγνωσης της καρτας αυτο μου λεει οτι αφαιρεθηκε με ασφαλεια

τι γινετε ρε παιδες

 

Αν η κάρτα διαβάζεται από άλλον ανταπτορα, τότε δεν είναι συμβατή με την συσκευή. Αν δεν διαβάζεται μάλλον πέθανε. Δεν πιάνουμε με τα χέρια τις κάρτες αν δεν έχουμε αποφορτιστεί.

Link to comment
Share on other sites

δηλ?

πριν περασω στην μκ σντι το sygic δεν ειχε καποιο προβλημα...την αναγνωριζε κανονικα...

ειμαι μαλλον για καινουργια?

θα ξαναδοκιμασω...παντως βαζω μια αλλη και την διαβαζει....βαζω την αλλη που κανει τα νουμερα στο πσ και την αναγνωριζει...

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δηλ?

πριν περασω στην μκ σντι το sygic δεν ειχε καποιο προβλημα...την αναγνωριζε κανονικα...

ειμαι μαλλον για καινουργια?

θα ξαναδοκιμασω...παντως βαζω μια αλλη και την διαβαζει....βαζω την αλλη που κανει τα νουμερα στο πσ και την αναγνωριζει...

ευχαριστω

Βαλε αυτή που αναγνωρίζει και κράτησε την άλλη για άλλο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αν η κάρτα διαβάζεται από άλλον ανταπτορα, τότε δεν είναι συμβατή με την συσκευή. Αν δεν διαβάζεται μάλλον πέθανε. Δεν πιάνουμε με τα χέρια τις κάρτες αν δεν έχουμε αποφορτιστεί.

 

Μην φοβιζεις τον κόσμο για πλάκα.

Δεν χαλάνε οι κάρτες έτσι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μην φοβιζεις τον κόσμο για πλάκα.

Δεν χαλάνε οι κάρτες έτσι.

 

Aν εννοείς για τον στατικό ηλεκτρισμό, κάνεις λάθος.

Μπορεί να καούν.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχω κάτσει κανα οκταωρο προσπαθώντας να περάσω το sygic...Απλά δεν μπορώ να το περάσω με τίποτα. ..ακολουθώ την συγκεκριμένη διαδικασία σε άλλο τηλ και απλά γίνεται. Ε....στο Νote 3 με τίποτα...έχει κανένας καμιά ιδέα πως θα το περάσω...δεν θα ήθελα να το αφήσω για κάποιο άλλο γιατί το έχω συνηθίσει και κατά την γνώμη μου είναι πολύ καλό....με έχει ξελασπώσει στην Γερμανία αλλά και σε άλλες χώρες που το χρησιμοποιησα...Η θα το αγοράσω η θα χρησιμοποιώ το Lg...Αν έχει κάποιος γνώση επί του θέματος και μπορεί να βοηθήσει τον ευχαριστώ πολύ. . (το θεματακι με την Micro sd λύθηκε).
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχω κάτσει κανα οκταωρο προσπαθώντας να περάσω το sygic...Απλά δεν μπορώ να το περάσω με τίποτα. ..ακολουθώ την συγκεκριμένη διαδικασία σε άλλο τηλ και απλά γίνεται. Ε....στο Νote 3 με τίποτα...έχει κανένας καμιά ιδέα πως θα το περάσω...δεν θα ήθελα να το αφήσω για κάποιο άλλο γιατί το έχω συνηθίσει και κατά την γνώμη μου είναι πολύ καλό....με έχει ξελασπώσει στην Γερμανία αλλά και σε άλλες χώρες που το χρησιμοποιησα...Η θα το αγοράσω η θα χρησιμοποιώ το Lg...Αν έχει κάποιος γνώση επί του θέματος και μπορεί να βοηθήσει τον ευχαριστώ πολύ. . (το θεματακι με την Micro sd λύθηκε).

 

αντιγραφεις τον φακελο στην εσωτερικη sdcard?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχω κάτσει κανα οκταωρο προσπαθώντας να περάσω το sygic...Απλά δεν μπορώ να το περάσω με τίποτα. ..ακολουθώ την συγκεκριμένη διαδικασία σε άλλο τηλ και απλά γίνεται. Ε....στο Νote 3 με τίποτα...έχει κανένας καμιά ιδέα πως θα το περάσω...δεν θα ήθελα να το αφήσω για κάποιο άλλο γιατί το έχω συνηθίσει και κατά την γνώμη μου είναι πολύ καλό....με έχει ξελασπώσει στην Γερμανία αλλά και σε άλλες χώρες που το χρησιμοποιησα...Η θα το αγοράσω η θα χρησιμοποιώ το Lg...Αν έχει κάποιος γνώση επί του θέματος και μπορεί να βοηθήσει τον ευχαριστώ πολύ. . (το θεματακι με την Micro sd λύθηκε).

 

Μιλαμε για αγορασμενη εκδοση?

Αυτη δεν εχει τετοια θεματα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον μιλάμε για αγορασμένη έκδοση - δεν επιτρέπεται να μιλάμε για σπασμένα προγράμματα - απλά το εγκαθιστάς από το play, κάνεις activate το license και μετά κατεβάζεις ότι χάρτη θες, από αυτούς που δικαιούσαι.

Δεν ξέρω τώρα τι τιμές παίζουν τώρα , σε περίπτωση που δεν έχεις αγοράσει κάποιο πρόγραμμα, πάντως η sygic (φαντάζομαι και τα άλλα) κάνουν κατά καιρούς εκπτώσεις, 30-50%, οπότε θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο καιρό πριν πάρεις κάποιο, εκτός αν σου επίγει

Link to comment
Share on other sites

Χρειαστηκα, ευρισκομενος στην πλατεια κολιατσου, να βρω την κοντινη οδο 'αιλιανου', και το sygic με πουλησε!

Δεν την ειχε!

Την εδωσα και λατινικα μηπως και την βρει (elianou) αλλα τιποτε. Κι ομως, η οδος υπαρχει.

Ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι δεν την εχει/δειχνει.

Ετσι, ταλαιπωρηθηκα αδικα.

Κριμα για το sygic.

Link to comment
Share on other sites

Χρειαστηκα, ευρισκομενος στην πλατεια κολιατσου, να βρω την κοντινη οδο 'αιλιανου', και το sygic με πουλησε!

Δεν την ειχε!

Την εδωσα και λατινικα μηπως και την βρει (elianou) αλλα τιποτε. Κι ομως, η οδος υπαρχει.

Ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι δεν την εχει/δειχνει.

Ετσι, ταλαιπωρηθηκα αδικα.

Κριμα για το sygic.

κατι δεν εκανες σωστα μαλλον,εμενα και την βρισκει και τη δινει για πλοηγηση,επειδη ειναι ο δρομος του σχολειου που πηγαινα και την ειχα βαλει σε αναζητηση για να παω να παρω κατι χαρτια!:D

[ATTACH]40854[/ATTACH]

 

[ATTACH]40855[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

κατι δεν εκανες σωστα μαλλον,εμενα και την βρισκει και τη δινει για πλοηγηση,επειδη ειναι ο δρομος του σχολειου που πηγαινα και την ειχα βαλει σε αναζητηση για να παω να παρω κατι χαρτια!
Και σε εμενα την εχει.
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Χρειαστηκα, ευρισκομενος στην πλατεια κολιατσου, να βρω την κοντινη οδο 'αιλιανου', και το sygic με πουλησε!

Δεν την ειχε!

Την εδωσα και λατινικα μηπως και την βρει (elianou) αλλα τιποτε. Κι ομως, η οδος υπαρχει.

Ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι δεν την εχει/δειχνει.

Ετσι, ταλαιπωρηθηκα αδικα.

Κριμα για το sygic.

 

Οταν πηγες εκει (στην αιλιανου) που σου ελεγε οτι εισαι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...