Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δίπλα από τη συσκευή που έχεις κάνει ζεύξη έχει ένα εικονίδιο για επιλογές bt για τη συσκευή

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δίπλα από τη συσκευή που έχεις κάνει ζεύξη έχει ένα εικονίδιο για επιλογές bt για τη συσκευή

Δεν το έχω παρατηρήσει. Θα το τσεκάρω όμως το απόγευμα και θα σου πω

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Δίπλα από τη συσκευή που έχεις κάνει ζεύξη έχει ένα εικονίδιο για επιλογές bt για τη συσκευή

 

πες μου πιο bluetooth εχεις..

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

πες μου πιο bluetooth εχεις..

Τι εννοείς πιο ΒΤ? αυτό που έχει το αμάξι μου

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς πιο ΒΤ? αυτό που έχει το αμάξι μου

 

:lol:

δεν εχει μαρκα???τυπο??

κοιτα να δεις. π.χ αυτο: http://www.nortonline.gr/nortonline/el/product/120601-0087/bluetooth_headset_samsung_hm1500_black.html

 

αν δεις το προφιλ ειναι :headset. σημαινει οτι το κινητο μεταφερει ΜΟΝΟ τον ηχο απο κλησεις.Συνηιως τετοια προφιλ εχουν αυτα με ενα ακουστικο.

κανε ενα κοπο και κατεβασε απο το play to : mono bluetooth router και ενεργοποιησε το και δοκιμασε παλι.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

:lol:

δεν εχει μαρκα???τυπο??

κοιτα να δεις. π.χ αυτο: http://www.nortonline.gr/nortonline/el/product/120601-0087/bluetooth_headset_samsung_hm1500_black.html

 

αν δεις το προφιλ ειναι :headset. σημαινει οτι το κινητο μεταφερει ΜΟΝΟ τον ηχο απο κλησεις.Συνηιως τετοια προφιλ εχουν αυτα με ενα ακουστικο.

κανε ενα κοπο και κατεβασε απο το play to : mono bluetooth router και ενεργοποιησε το και δοκιμασε παλι.

Πάντως το navigon τοποθετημένο σε iPhone λειτουργεί το ΒΤ και ακούω τις οδηγίες από τα ηχεία του αυτοκινήτου. Το πρόβλημα είναι με το s4. Αυτο που λες για τα ακουστικά ΒΤ δεν με βολεύει γιατί εγώ θέλω να ακούω από τα ηχεία του αυτοκινήτου μου.

Edited by petros46
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε πλέον να μετράμε την απόσταση στο χάρτη(Google maps) πόσο απέχει ένα σημείο από ένα άλλο σε ευθεία?

Υπήρχε αυτή η δυνατότητα πιο παλιά αλλά κακώς την έχουν αφαιρέσει.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το Mireo via Gps (don't panic) στημένο σε κιντο με full hd ανάλυση;

Άλλαξα κινητό και τώρα στο LG G2 κρύβονται στοιχεία κατά την πλοήγηση, πχ η εκτιμώμενη ώρα άφιξης, και οι γραμματοσειρές είναι τεράστιες.

Στο LG 4X φαίνονταν όλα μια χαρά - τουλάχιστον σε portrait mode που έχω συνηθίσει κι ας έχει μικρότερη ανάλυση.

loading...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το sygic. Έχω απενεργοποιημένο το a-gps. Σε πλοήγηση χθες κάτω δεξιά στην οθόνη στην αρχή είχε 0kb και ανέβαιναν. Σε διάρκεια 45 λεπτών είχε κατεβάσει 20kb. Δεν είναι πολλά, αλλά γιατί να χρησιμοποιεί δεδομένα όταν δεν έχω ενεργοποιήσει το agps? όταν έκλεισα δεδομένα ήταν σταθερός ο μετρητής.

Στις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι. Η ένδειξη αυτή που λέω είναι δεξία από το πλήκτρο hud.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το sygic. Έχω απενεργοποιημένο το a-gps. Σε πλοήγηση χθες κάτω δεξιά στην οθόνη στην αρχή είχε 0kb και ανέβαιναν. Σε διάρκεια 45 λεπτών είχε κατεβάσει 20kb. Δεν είναι πολλά, αλλά γιατί να χρησιμοποιεί δεδομένα όταν δεν έχω ενεργοποιήσει το agps? όταν έκλεισα δεδομένα ήταν σταθερός ο μετρητής.

Στις ρυθμίσεις δεν βρήκα κάτι. Η ένδειξη αυτή που λέω είναι δεξία από το πλήκτρο hud.

 

Aυτο που βλέπεις είναι τα δεδομένα που κατεβάζει το Sygic για δικες του λειτουργίες! Του agps τα δεδομένα δεν φαίνονται εκει άλλα στο μενου της συσκευεις σου!;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως το navigon τοποθετημένο σε iPhone λειτουργεί το ΒΤ και ακούω τις οδηγίες από τα ηχεία του αυτοκινήτου. Το πρόβλημα είναι με το s4. Αυτο που λες για τα ακουστικά ΒΤ δεν με βολεύει γιατί εγώ θέλω να ακούω από τα ηχεία του αυτοκινήτου μου.

 

Μπορει να ειναι θεμα ασυμβατότητας του s4 με το Bluetooth του αυτοκίνητου! Διοτι αν δεν κανω λαθος το s4 εχει Bluetooth v4 ενω του αυτοκινητου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κανείς το Mireo via Gps (don't panic) στημένο σε κιντο με full hd ανάλυση;

Άλλαξα κινητό και τώρα στο LG G2 κρύβονται στοιχεία κατά την πλοήγηση, πχ η εκτιμώμενη ώρα άφιξης, και οι γραμματοσειρές είναι τεράστιες.

Στο LG 4X φαίνονταν όλα μια χαρά - τουλάχιστον σε portrait mode που έχω συνηθίσει κι ας έχει μικρότερη ανάλυση.

Ποία έκδοση του don't panic έχεις? Σε ρωταω διοτι μου ειπαν απο την εταιρεία οτι το θεμα εγκατάστασης του στην microsd καθως και το θεμα ανάλυσης θα λυνονταν με το επομενο update? Δοκιμασε να το ξαναεγκαταστήσεις απο την αρχη απο το play store η κατεβασε το απο το site τους!

Τα θεματα αυτα υπηρχαν στην εκδοση 4.7.3 που ειχα. Η τωρινη... ειναι η 4.7.5 αλλα δεν την δοκιμασα διοτι δεν το εχω... πλεον. Σχετικά με το λογισμικό GiniusDriver - Don't Panic Edition έκδοση 4.7.4:

- Συμβατότητα με νεότερες συσκευές και Android OS

- Υποστήριξη οθονών HD

- Βελτιώσεις στο UI και διορθώσεις διάφορων bugs

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Aυτο που βλέπεις είναι τα δεδομένα που κατεβάζει το Sygic για δικες του λειτουργίες! Του agps τα δεδομένα δεν φαίνονται εκει άλλα στο μενου της συσκευεις σου!;)

 

Δεν έχω κάποια υπηρεσία ενεργοποιημένη από το sygic ώστε να κατεβάσει. Θα το ξανακοιτάξω.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε πλέον να μετράμε την απόσταση στο χάρτη(Google maps) πόσο απέχει ένα σημείο από ένα άλλο σε ευθεία?

Υπήρχε αυτή η δυνατότητα πιο παλιά αλλά κακώς την έχουν αφαιρέσει.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lketech.android.maps.distance.calculator

Link to comment
Share on other sites

 

Αφού έβγαλαν απ'το Google maps αυτή τη δυνατότητα τι να πω!

Ενδιαφέρον φαίνετε πάντως, ευχαριστώ! :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που βλέπεις είναι τα δεδομένα που κατεβάζει το Sygic για δικες του λειτουργίες! Του agps τα δεδομένα δεν φαίνονται εκει άλλα στο μενου της συσκευεις σου!;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπορει να ειναι θεμα ασυμβατότητας του s4 με το Bluetooth του αυτοκίνητου! Διοτι αν δεν κανω λαθος το s4 εχει Bluetooth v4 ενω του αυτοκινητου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τα θεματα αυτα υπηρχαν στην εκδοση 4.7.3 που ειχα. Η τωρινη... ειναι η 4.7.5

 

Εγω εχω την 4.7.4 και μου λεει οτι δεν υπαρχει νεοτερη εκδοση. Εσυ που βλεπεις την 4.7.5 παρακαλω;

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την 4.7.4 και μου λεει οτι δεν υπαρχει νεοτερη εκδοση. Εσυ που βλεπεις την 4.7.5 παρακαλω;

 

Απο το play store! Διοτι καθε καινούργια version του don't panic πρωτα διατίθεται στο play store, και μετα σου την βγάζει ως αναβάθμιση μεσα απο το πρόγραμμα! Περιπου σε μιάμιση εβδομάδα μετα βγαίνει και φαίνεται απο το πρόγραμμα μέσα!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως σε ενημερώνουν και από την εταιρία με mail

 

Πολυ σωστα, ετσι εγινε την προηγουμενη φορα. Παντως και ο απο πανω εχει δικιο, στο πλεϊστορ ειναι ηδη ανεβασμενη η 4.7.5 ενω εμεις ειμαστε ακομα με την προηγουμενη.

Απο το νουμερο παντως της νεας εκδοσης μαλλον δεν εχουν γινει σοβαρες βελτιωσεις οπως η αναζητηση διασταυρωσεων ή κοντινων poi.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που βλέπεις είναι τα δεδομένα που κατεβάζει το Sygic για δικες του λειτουργίες! Του agps τα δεδομένα δεν φαίνονται εκει άλλα στο μενου της συσκευεις σου!;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπορει να ειναι θεμα ασυμβατότητας του s4 με το Bluetooth του αυτοκίνητου! Διοτι αν δεν κανω λαθος το s4 εχει Bluetooth v4 ενω του αυτοκινητου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποία έκδοση του don't panic έχεις? Σε ρωταω διοτι μου ειπαν απο την εταιρεία οτι το θεμα εγκατάστασης του στην microsd καθως και το θεμα ανάλυσης θα λυνονταν με το επομενο update? Δοκιμασε να το ξαναεγκαταστήσεις απο την αρχη απο το play store η κατεβασε το απο το site τους!

Τα θεματα αυτα υπηρχαν στην εκδοση 4.7.3 που ειχα. Η τωρινη... ειναι η 4.7.5 αλλα δεν την δοκιμασα διοτι δεν το εχω... πλεον. Σχετικά με το λογισμικό GiniusDriver - Don't Panic Edition έκδοση 4.7.4:

- Συμβατότητα με νεότερες συσκευές και Android OS

- Υποστήριξη οθονών HD

- Βελτιώσεις στο UI και διορθώσεις διάφορων bugs

 

Έχω κάνει ήδη δύο φορές αφαίρεση και επανεγκατάσταση σπό το play store (την 4.7.5) αλλά αυτό με την υποστήριξη HD (και όχι FullHD) με προβληματίζει. Αν το κατεβάσω από το site τους, θα μπορέσε να κάνω ανάκτηση του περιεχομένου (χάρτες κτλ);

loading...
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει ήδη δύο φορές αφαίρεση και επανεγκατάσταση σπό το play store (την 4.7.5) αλλά αυτό με την υποστήριξη HD (και όχι FullHD) με προβληματίζει. Αν το κατεβάσω από το site τους, θα μπορέσε να κάνω ανάκτηση του περιεχομένου (χάρτες κτλ);

 

Στη περίπτωσή σου , δεν νομίζω ότι μπορείς να το κατεβάσεις από την NGI , γιατί πρέπει να έχεις και τους κατάλληλους κωδικούς

που παίρνεις με την αρχική ηλεκτρονική αγορά γιά να το κατεβάζεις και να κάνεις εγκατάσταση (σε 10 συσκευές).

Ισως η καλύτερη λύση γιά την πληροφόρησή σου , θα ήταν να τους πάρεις τηλέφωνο . Είναι αρκετά εξυπηρετικοί .

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε απο καπου να προμηθευτουμε δοκιμαστικη εκδοση του mls για android?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστα, ετσι εγινε την προηγουμενη φορα. Παντως και ο απο πανω εχει δικιο, στο πλεϊστορ ειναι ηδη ανεβασμενη η 4.7.5 ενω εμεις ειμαστε ακομα με την προηγουμενη.

Απο το νουμερο παντως της νεας εκδοσης μαλλον δεν εχουν γινει σοβαρες βελτιωσεις οπως η αναζητηση διασταυρωσεων ή κοντινων poi.

 

Η mireo αρνείται πεισματικά να βάλει διασταυρώσεις λέγοντας οτι μόνο η ελληνες το ζητανε. Και ρωταω εγω τωρα: ολοι οι άλλοι είναι μακακες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω κάνει ήδη δύο φορές αφαίρεση και επανεγκατάσταση σπό το play store (την 4.7.5) αλλά αυτό με την υποστήριξη HD (και όχι FullHD) με προβληματίζει. Αν το κατεβάσω από το site τους, θα μπορέσε να κάνω ανάκτηση του περιεχομένου (χάρτες κτλ);

 

Οταν λέει HD εννοεί ολες απλες και full!

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο Navigon,όταν κάνω ανανέωση στους χάρτες μέσω τις συσκευής,ανανεώνονται και τα pois?

 

Ναι αν τα εχουν εμπλουτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πώς μπορώ να δώ μέσα απο την συσκευή μου ποιά version χάρτη φοράω για το Sygic ? Υπάρχει κάποιο μενού διότι δεν κατάφερα να το βρώ .

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πώς μπορώ να δώ μέσα απο την συσκευή μου ποιά version χάρτη φοράω για το Sygic ? Υπάρχει κάποιο μενού διότι δεν κατάφερα να το βρώ .

 

Ευχαριστώ

 

Πας και κοιτάς στους φακέλους του προγράμματος.

Sygic/maps

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πας και κοιτάς στους φακέλους του προγράμματος.

Sygic/maps

 

Ναι ναι αυτό το ξέρω , απλά έλεγα μήπως και μέσα απο τα μενού του προγράμματος γίνεται όπως στο Tomtom ?.

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...