Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ δοκίμασα το Sygic το οποίο βρήκα υπερβολικά κουραστικό σε interface. Τελικά την έβγαλα τη δοκιμαστική έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το Mireoviagps και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πολύ ενημερομένους χάρτες. Πρέπει να είναι από τα λίγα που έχουν περάσει το νέο δρόμο Τρίπολη Καλαμάτα. Και με δωρεάν αναβαθμίσεις για πάντα. Στα συν είναι ότι έχει και δωρέαν δοκιμαστική λειτουργία
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς το HUD στο sygic?

δουλεύει στη πράξη? πανάκριβο πάντως στα 6 ευρώ που έχει τώρα.

 

Πολλά άτομα το έχουμε δοκιμάσει.

Μια χαρά δουλεύει το βράδυ, αλλά όντως δεν αξίζει τα 7€.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι προτεινετε για το note 3???Ειχα το don't panic στο iphone και ημουν ευχαριστημενος,αλλα ειδα οτι για το android δεν εχει αναβαθμισεις δωρεαν.Οποτε σκεφτομαι για καποιο αλλο.Τι προτεινετε??

 

Ποιός είπε τέτοιο παραμύθι .

Την περασμένη εβδομάδα ειδοποιθήκαμε με e-mail , και έκανα την τελευταία αναβάθμιση 4.7.5 και χάρτη 2013.09 σε 2 συσκευές android .

Δωρεάν βέβαια γιά όλη σου τη ζωή .

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω αυτές τις μέρες το Genius Maps της Mireo.

 

Από ότι βλέπω είναι καινούριο λογισμικό της Mireo με δωρεάν αναβαθμίσεις. Για να δούμε τι λέει και αυτό....

Link to comment
Share on other sites

και έκανα την τελευταία αναβάθμιση 4.7.5 και χάρτη

 

Να μας ενημερωσετε για το αν ειναι βελτιωμενη σε σχεση με την παλαια, η νεα εκδοση.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Να μας ενημερωσετε για το αν ειναι βελτιωμενη σε σχεση με την παλαια, η νεα εκδοση.

 

Δεν υπάρχει κάτι ορατό που να δείχνει μιά κάποια αλλαγή .

Η ίδια λιτή , γρήγορη και πρακτική λειτουργία γιά να σε πάει από το Α στο Β με σωστό σχεδιασμό διαδρομής , χωρίς φρου-φρου .

Παρ' όλο που είμαι fan και είναι το μόνο που σπάνια χρησιμοποιώ όταν και εφ' όσον χρειάζομαι πλοηγό (έχω εγκατεστημένο και το

IgoPrimo και το Sygic) , νομίζω ότι αυτές οι "αναβαθμίσεις" του λογισμικού κάθε τρείς μήνες είναι τουλάχιστον ατυχείς γιά το απλό

λόγο ότι , εδώ και 2 χρόνια δεν έχω δει να υπάρχει κάποια διαφοροποίηση ούτε στο interface , ούτε στη λειτουργία .

Οι χάρτες βέβαια είναι άλλη υπόθεση . Ενημερωμένοι κάθε φορά , ακόμα και σε προσωπικές μου υποδείξεις .

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες βέβαια είναι άλλη υπόθεση . Ενημερωμένοι κάθε φορά , ακόμα και σε προσωπικές μου υποδείξεις .

 

Αυτο νομιζω ειναι και το σημαντικοτερο!

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Ποιός είπε τέτοιο παραμύθι .

Την περασμένη εβδομάδα ειδοποιθήκαμε με e-mail , και έκανα την τελευταία αναβάθμιση 4.7.5 και χάρτη 2013.09 σε 2 συσκευές android .

Δωρεάν βέβαια γιά όλη σου τη ζωή .

Μπορεί να εννοεί την έκδοση που έδινε δώρο το πλαίσιο με κάποια κινητά, για την οποία θυμάμαι ότι πράγματι δεν παίζει update.

Link to comment
Share on other sites

Μια σύντομη ερώτηση, αγόρασα το sygic με τους χάρτες της Ευρώπης και λόγω δουλειάς μου χρειάζονται σχεδόν οι περισσότεροι χάρτες των χωρών. Τους κατέβασα αλλά είναι αποθηκευμένοι στην εσωτερική μνήμη του galaxy note 3, πως μπορώ να τους μεταφέρω στην microSD 64gb που έχω στο κινητό;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το navigon μετά από format στην εσωτερική μνήμη που έκανα. Αφού ξανακατέβασα τους χάρτες εκεί που πατάω εισαγωγή διεύθυνσης στην πόλη μου λέει "δεν βρέθηκαν αποτελέσματα" και δεν μπορώ να εισάγω τίποτα. Έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί?

Έκανα και απεγκατάσταση της εφαρμογής και πάλι εγκατάσταση αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατασταση, διαγραφή του φακέλου navigon και επανεγκατασταση, αφού κάνεις επανεκκίνηση του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση εχω το lg g2 και εχω βάλει το igo navigation και με εχει τρελάνει δεν μπορω να βρω τρόπο να κρατάει τις ρυθμίσεις του αποθηκευμενες δλδ οταν το ανοίγω θελω στο οριο ταχυτητας να εχει μονο προειδοποίηση εικονικά επισης τα κουμπιά που θα πατάω να μην έχουν ηχο κτλ. κάθε φορα που μπαίνω στο προγραμμα πρεπει να κανω αυτες τις επιλογέςκαι μετα να ξεκιναω διοτι δεν τις αποθηκεύει με τίποτα γιατί?κανω μηπως κατι λαθος?

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση εχω το lg g2 και εχω βάλει το igo navigation και με εχει τρελάνει δεν μπορω να βρω τρόπο να κρατάει τις ρυθμίσεις του αποθηκευμενες δλδ οταν το ανοίγω θελω στο οριο ταχυτητας να εχει μονο προειδοποίηση εικονικά επισης τα κουμπιά που θα πατάω να μην έχουν ηχο κτλ. κάθε φορα που μπαίνω στο προγραμμα πρεπει να κανω αυτες τις επιλογέςκαι μετα να ξεκιναω διοτι δεν τις αποθηκεύει με τίποτα γιατί?κανω μηπως κατι λαθος?

 

υπαρχει thread για το igo.Κανε μεσα στον φακελο igo ενα φακελο save.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει thread για το igo.Κανε μεσα στον φακελο igo ενα φακελο save.

 

λύθηκε είχα φάκελο save απλά τον έσβησα και τώρα εστρωσε.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

λύθηκε είχα φάκελο save απλά τον έσβησα και τώρα εστρωσε.

 

Igo primo αναφερεις; πως κατάφερες και το πέρασες; μπορείς να στείλει κατι με pm?θενξ

Link to comment
Share on other sites

Igo primo αναφερεις; πως κατάφερες και το πέρασες; μπορείς να στείλει κατι με pm?θενξ

 

Και εγω το Igo, σταθηκε αδυνατον να το κανω να δουλεψει, με το που το ξεκινουσε κρασαρε πριν προλαβει καν να ξεκινησει...

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

λύθηκε είχα φάκελο save απλά τον έσβησα και τώρα εστρωσε.

+1

Igo primo αναφερεις; πως κατάφερες και το πέρασες; μπορείς να στείλει κατι με pm?θενξ

καλα ξεμπερδεματα

Και εγω το Igo, σταθηκε αδυνατον να το κανω να δουλεψει, με το που το ξεκινουσε κρασαρε πριν προλαβει καν να ξεκινησει...

λαθος .apk'αγορασες' :lol: η δοκιμασε με αλλη αναλυση οθονης.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

λαθος .apk'αγορασες' :lol: η δοκιμασε με αλλη αναλυση οθονης.

Το "έστειλα" και ησύχασα. Αν θα πρέπει να έχω γνώσεις hacking για να τρέξω μια εφαρμογή, δυστυχώς δεν έχω την διάθεση αλλά ούτε και τον χρόνο για αυτό...

Εγκατέστησα sygic & navigon και θα μείνω με αυτές.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να θυμίσω ότι για το igo υπάρχει ξεχωριστό θέμα όπου γίνεται συζήτηση για τα θέματα που σας απασχολούν..http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314557.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια σύντομη ερώτηση, αγόρασα το sygic με τους χάρτες της Ευρώπης και λόγω δουλειάς μου χρειάζονται σχεδόν οι περισσότεροι χάρτες των χωρών. Τους κατέβασα αλλά είναι αποθηκευμένοι στην εσωτερική μνήμη του galaxy note 3, πως μπορώ να τους μεταφέρω στην microSD 64gb που έχω στο κινητό;

 

Έχει κάποιος μια απάντηση για το παραπάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια σύντομη ερώτηση, αγόρασα το sygic με τους χάρτες της Ευρώπης και λόγω δουλειάς μου χρειάζονται σχεδόν οι περισσότεροι χάρτες των χωρών. Τους κατέβασα αλλά είναι αποθηκευμένοι στην εσωτερική μνήμη του galaxy note 3, πως μπορώ να τους μεταφέρω στην microSD 64gb που έχω στο κινητό;

 

 

 

Έχει κάποιος μια απάντηση στο παραπάνω ερώτημα.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...