Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εγω εχω το wisepilot με χαρτες navteq δωρεαν (χωρις φωνητικη καθοδηγηση) και ειμαι υπερευχαριστημενος!γιατι να το αγορασω αφου ουτως σε αλλως παντα κοιταω την οθονη οταν πλοηγουμαι!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Προχτές είπα να δοκιμάσω το sygic,για να το έχω σαν δεύτερο. Οι δρομολογήσεις του είναι ότι να'ναι,όπου και αν του έβαλα να με πάει,δεν πέτυχε το δρομολόγιο που ήθελα,ούτε στις εναλλακτικές!! Εχτές το βράδυ που είπα να το δοκιμάσω και στην πράξη,στο κέντρο της Αθήνας μου είπε να μπω ανάποδα στη Σωκράτους!!! Τραγικό γιατί δεν μιλάμε για κανα στενάκι σε κάποιο χωριουδάκι!!! Επίσης έχει μεγάλη απόκλιση/καθυστέρηση στο στίγμα του!! Κατά τα άλλα όντως φοβερά γραφικά αλλά τι να τα κάνω??

 

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Σκέτη παραπληροφόρηση........

Χρησιμοποιώ το Sygic κοντά στα 5 χρόνια με διάφορες συσκευές, ποτέ δεν είχα πρόβλημα.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω το wisepilot με χαρτες navteq δωρεαν (χωρις φωνητικη καθοδηγηση) και ειμαι υπερευχαριστημενος!γιατι να το αγορασω αφου ουτως σε αλλως παντα κοιταω την οθονη οταν πλοηγουμαι!

Αυτό που λες είναι ακριβώς το αντίθετο από την ορθή χρήση του προγράμματος πλοήγησης.

Ο σκοπός είναι να κοιτάς τον δρόμο, για να μην σκοτώσεις κανέναν όχι να κοιτάς το κινητό! :blink:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους και καλή σαρακοστή να έχουμε

 

Εχω το W200 της THL εδώ και κάνα μήνα και έχω το εξής πρόβλημα , οταν ανοίγω το GPS και βαζω μια τοποθεσία που θέλω να παω τότε μου εμφανίζει την διαδρομή πατάω έναρξη πλοιγησης αλλα δεν με καθοδηγεί (μου δείχνει την πρώτη οδηγία π.χ στρίψτε δεξια σε 100 μετρα και μένει εκεί) και το στίγμα στον χάρτη δεν μετακινείται ενώ οδηγάω . Θέλω να ρωτήσω υπάρχει κάποια εφαρμογή πλοιγησης που μπορώ να δοκιμάσω μπας και βγάλω άκρη?

 

Ευχαρηστώ

Link to comment
Share on other sites

Κατά τα άλλα όντως φοβερά γραφικά αλλά τι να τα κάνω??

 

Δεν είναι τυχαίο που ονομάζεται "κορυφαίο για πλοήγηση από τον καναπέ" :lol:

Γιατί μόνο τότε μπορούμε να θαυμάζουμε τα γραφικά με ασφάλεια. Σε πραγματική οδήγηση, κοιτάμε τον δρόμο και ακούμε οδηγίες, αν σεβόμαστε τη ζωή μας και την οικογένειά μας.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σε όλους και καλή σαρακοστή να έχουμε

 

Εχω το W200 της THL εδώ και κάνα μήνα και έχω το εξής πρόβλημα , οταν ανοίγω το GPS και βαζω μια τοποθεσία που θέλω να παω τότε μου εμφανίζει την διαδρομή πατάω έναρξη πλοιγησης αλλα δεν με καθοδηγεί (μου δείχνει την πρώτη οδηγία π.χ στρίψτε δεξια σε 100 μετρα και μένει εκεί) και το στίγμα στον χάρτη δεν μετακινείται ενώ οδηγάω . Θέλω να ρωτήσω υπάρχει κάποια εφαρμογή πλοιγησης που μπορώ να δοκιμάσω μπας και βγάλω άκρη?

 

Ευχαρηστώ

 

Αν διαβάσεις λίγες σελίδες προς τα πίσω θα βρεις αναφορές για πολλά προγράμματα πλοήγησης που κάνουν τη δουλειά που θες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Σκέτη παραπληροφόρηση........

Χρησιμοποιώ το Sygic κοντά στα 5 χρόνια με διάφορες συσκευές, ποτέ δεν είχα πρόβλημα.....

 

Καθόλου παραπληροφόρηση φίλε . Μερικές σελίδες πιο πίσω, αναφέρω και εγώ δείχνοντας και screen shots ότι μου ζητούσε να κάνω αναστροφή στην Εγνατία της Θεσσαλονίκης και με έβαζε κόντρα σε μονόδρομο. Ακόμα και μετά τις αναβαθμίσεις, συνεχίζει να μου προτείνει την ίδια διαδρομή.

Έβαλα το Navigon και ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου παραπληροφόρηση φίλε . Μερικές σελίδες πιο πίσω, αναφέρω και εγώ δείχνοντας και screen shots ότι μου ζητούσε να κάνω αναστροφή στην Εγνατία της Θεσσαλονίκης και με έβαζε κόντρα σε μονόδρομο. Ακόμα και μετά τις αναβαθμίσεις, συνεχίζει να μου προτείνει την ίδια διαδρομή.

Έβαλα το Navigon και ησύχασα.

 

 

Η εμπειρία μου κι εμένα είναι αναλογη με το sygic. Οι δρομολογησεις του είναι πολλές φορές εντελώς άκυρες .

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου παραπληροφόρηση φίλε . Μερικές σελίδες πιο πίσω, αναφέρω και εγώ δείχνοντας και screen shots ότι μου ζητούσε να κάνω αναστροφή στην Εγνατία της Θεσσαλονίκης και με έβαζε κόντρα σε μονόδρομο. Ακόμα και μετά τις αναβαθμίσεις, συνεχίζει να μου προτείνει την ίδια διαδρομή.

Έβαλα το Navigon και ησύχασα.

 

Το κόντρα σε μονόδρομο είναι θέμα χάρτη.

Το άλλο με την Εγνατία είναι όντως χοντρό.

Σε ποια έκδοση όλα αυτά;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το κόντρα σε μονόδρομο είναι θέμα χάρτη.

Το άλλο με την Εγνατία είναι όντως χοντρό.

Σε ποια έκδοση όλα αυτά;

 

Και με την προηγούμενη έκδοση αλλά και με την τωρινή.

 

Η διεύθυνση που ήθελα μα πάω ήταν Ιουστινιανού 30 στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και η αφετηρία μου ήταν από Δυτική πλευρά της πόλης.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει να υποψιάζομαι ότι κάτι δεν πάει καλά με τον χάρτη της Ελλάδας στο Sygic.

Δεν γίνεται να είναι το νούμερο ένα android πρόγραμμα GPS στον κόσμο και να κάνει και σε άλλες χώρες τέτοια κουλά.

Προσωπικά, όπου το έχω χρησιμοποιήσει εξωτερικό κανένα πρόβλημα.

Και στην ξένη χώρα που δεν γνωρίζεις καθόλου τους δρόμους, φαίνεται πιο έντονα το λάθος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δοκιμάσει σχεδον τα πάντα, το καλυτερο σε δρομολογησεις οσο και αν φαίνεται παράξενο για εμενα ειναι το route 66. Το Sygic απο γραφικα πρώτο, αλλα για να σε παει κάπου σε κάνει τεράστιο κύκλο! Το navigon ειναι και αυτο καλο στις δρομολογησεις , αλλά φτωχό στα υπολοιπα! Το copilot κατι παει να κανει, αν εξαιρέσεις το οτι μιλάει συνεχεια και το οτι ολα αρχιζουν με το αμεσως μετα. Τον καλύτερο χάρτη τον έχει το don't panic , αλλα καταντάει αηδία που αρνούνται πεισματικά να βάλουν διασταυρώσεις. Γενικα παντως ολα κάνουν λάθη τραγικά!
Link to comment
Share on other sites

Απορώ (που λέει και ο Καρρας:lol:) γιατι ασχολείστε με προγράμματα, απο την στιγμή που υπάρχει το iGO...!!! Μπορείς να διαλέξεις 5 διαφορετικους χάρτες απο ισάριθμες εταιρείες..! Άσε που τα γραφικά είναι κορυφαίο, με 3D χάρτες..!

 

 

Γιατί 1ον κούρασε το θέμα με την ανάλυση οθόνης σε android.. Κάθε φορά που άλλαζα συσκευή γινόμουν χάκερ και στο HTC one δεν τα κατάφερα καν.. Και 2ον πρέπει κάθε φορά που αναβάθμιζονται οι χάρτες να ψάχνεις στο ίντερνετ.. Όσο για τους χάρτες μόνο navteq οι άλλοι απλά δεν υπάρχουν.. αν τα έλυνε τα 2 αυτά θέματα δεν το συζητώ ότι δεν έφευγα από εκεί..

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

.....και βέβαια το igo δεν υπάρχει στο play store....άρα......μάντολες.....
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Απορώ (που λέει και ο Καρρας:lol:) γιατι ασχολείστε με προγράμματα, απο την στιγμή που υπάρχει το iGO...!!! Μπορείς να διαλέξεις 5 διαφορετικους χάρτες απο ισάριθμες εταιρείες..! Άσε που τα γραφικά είναι κορυφαίο, με 3D χάρτες..!

 

[/quote

 

Γιατί 1ον κούρασε το θέμα με την ανάλυση οθόνης σε android.. Κάθε φορά που άλλαζα συσκευή γινόμουν χάκερ και στο HTC one δεν τα κατάφερα καν.. Και 2ον πρέπει κάθε φορά που αναβάθμιζονται οι χάρτες να ψάχνεις στο ίντερνετ.. Όσο για τους χάρτες μόνο navteq οι άλλοι απλά δεν υπάρχουν.. αν τα έλυνε τα 2 αυτά θέματα δεν το συζητώ ότι δεν έφευγα από εκεί..

 

Όντως έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το igo στο LG g2, έκανα διάφορα κόλπα που βρήκα στο ίντερνετ, έφτασα να ξεκινάει το πρόγράμμα αλλά στο 1/4 της οθόνης, έχετε καμία λύση γρήγορη; θένξ

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα λογισμικό που αξίζει κανείς να ασχοληθεί μαζί του. Όλες οι δυσκολίες στις αναλύσεις υπάρχουν (όχι πάντα, μπορεί και να μην υπάρχει πρόβλημα) την πρώτη φορά συνήθως. Μετά είναι εύκολο να κάνει ο καθένας τις μετατροπές και να απολαμβάνει τα υπέρ του primo, έναντι των υπολοίπων.
Link to comment
Share on other sites

Off-topic Ρωτάω κι εδώ μήπως κανένας ξέρει εάν το thl w11 2/32 έχει καλό GPS να κλειδώνει γρήγορα και να κάνει πολλούς δορυφόρους με ψηλό SNR!
Link to comment
Share on other sites

Off-topic Ρωτάω κι εδώ μήπως κανένας ξέρει εάν το thl w11 2/32 έχει καλό GPS να κλειδώνει γρήγορα και να κάνει πολλούς δορυφόρους με ψηλό SNR!

 

Αυτο καλυτερα να το ρωτησεις στο θεμα του κινητου σου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται στο navigon να αποθηκευσηςστα αγαπημενα το σημείο στο οποίο εισαι διοτι δεν θυμαμαι πως γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί νέα έκδοση SYGIC v14.0.0 Build (R-118459) beta.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! να σας ρωτησω εχω μεινει εδω και 5 χρονια με το ndrive 10 και δεν εχω ασχολειθει με αλλο προγραμμα. ειναι καλο? ή να ψαξω για κατι αλλο?

κανεις????

Link to comment
Share on other sites

κανεις????

 

Να ψαξεις για κατι αλλο γιατι ειναι αρχαιο πλεον! Υπαρχουν πολυ καλυτερα απο αυτο και τα οποια συνεχιζουν να υπαρχουν... με αναβαθμίσεις και αλλα πολλα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με offline πλοήγηση σήμερα μετά τις 2 το μεσημέρι; Για κάποιο λόγο δεν λειτουργεί ούτε το Navfree, ούτε το google maps.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...