Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα! να σας ρωτησω εχω μεινει εδω και 5 χρονια με το ndrive 10 και δεν εχω ασχολειθει με αλλο προγραμμα. ειναι καλο? ή να ψαξω για κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, με την αγορά του sygic μπορείς να το βάλεις σε πάνω από μια συσκευή;Για Ελλάδα πιο θεωρείται το πιο ολοκληρωμένο πρόγραμμα;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπαίνει σε όσες συσκευές έχεις αρκεί να έχεις βάλει το Gmail account σου. Πλέον μαζί με το Navigon και φυσικά το igo αποτελούν τα καλύτερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει σε όσες συσκευές έχεις αρκεί να έχεις βάλει το Gmail account σου. Πλέον μαζί με το Navigon και φυσικά το igo αποτελούν τα καλύτερα.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, για το navigon υπάρχει trial γιατί δεν κατάφερα να βρώ, επίσης με το igo τι παίζει δεν το βρίσκω. Το route66 αξίζει να το δοκιμάσω;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, τι διαφορα εχει το Navigon αυτο με αυτο;

Εγω που εχω Cosmote μπορω να το αγορασω σε χαμηλοτερη τιμη και να το εχω και σε αλλες συσκευες μου που δεν εχουν Cosmote;

Ευχαριστω.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Για χρηση ΒΤ που ρωταγατε πριν, επιβεβαιωνω οτι δουλευει στο Igo 2.4

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε πιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης για Ελλάδα? Για το Galaxy s4?
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε ποιές είναι οι διαφορές παιδιά μεταξύ Sygic version 13.4.2 kai 13.2.2. ?

 

Τα παρακάτω

 

•Head-up Display (HUD) available as in app purchase

•Three Alternative Routes to choose from

•Waypoints for places you want to visit

•Dynamic Lane Guidance for safe lane changes

•Junction View to highlights highway exists

° Drag n drop route

•Speed Camera Warnings about fixed speedcams & police trap warnings from other drivers

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε ποιές είναι οι διαφορές παιδιά μεταξύ Sygic version 13.4.2 kai 13.2.2. ?

 

Πως βλέπουμε ποια έκδοση έχουμε;

Μπήκα στον φάκελο Sygic αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό. Μόνο την έκδοση χαρτών.

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε ποια έκδοση έχουμε;

Μπήκα στον φάκελο Sygic αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό. Μόνο την έκδοση χαρτών.

 

Μεσα απο το πρόγραμμα! Ρυθμισεις/Σχετικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Φρέσκια ιδιοκτήτρια ενός Samsung SII και ακόμα πιο φρέσκια στα smartphones και εντελώς αποπροσανατόλιστη, βρέθηκα χθες στο κέντρο της Αθήνας και δεν έβρισκα το δρόμο που χρειαζόμουν. Άνοιξα περιχαρής το GPS και το Google maps, κι ενώ αμέσως με "κάρφωσε" στο χάρτη, δε μπορούσα να κάνω ζουμ να δω τα ονόματα των δρόμων και μου ζητούσε να συνδεθώ στο ίντερνετ.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που μπορεί να σου δείχνει πού βρίσκεσαι και τους γύρω δρόμους χωρίς ίντερνετ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το ναβιγκον η το τομτομ η το συγκικ.

 

Όχι ότι φταις, αλλά με πιάσανε κάτι γέλια όταν είδα ότι το TomTom κοστίζει 50-60 ευρώ. :lol: Ψάχνω μια offline εφαρμογή γιατί τσιγγουνεύομαι να πληρώνω ίντερνετ στο κινητό. :p

Πέρασα το Navigon. Θα το δοκιμάσω στην πράξη σήμερα που θα ξαναχαθώ στο κέντρο της Αθήνας. Ευχαριστώ πολύ.

 

Το Sygic δεν είναι trial mode; Το είχαμε περάσει στο κινητό του άντρα αλλά την πρώτη φορά που τελικά το χρειαστήκαμε, μας έβγαλε μήνυμα να το αγοράσουμε.

 

EDIT: Και το Navigon επί πληρωμή είναι ε; :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ολες οι καλές εφαρμογές επί πληρωμή είναι. Αν και αυτό σχετικό είναι.

Άλλο να πληρώνεις το ίντερνετ συνεχώς και άλλο να πληρώσεις μια φορά για πάντα.

Ελπίζω να κατέβασες και τον χάρτη στο ναβιγκον. :lol:

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ολες οι καλές εφαρμογές επί πληρωμή είναι. Αν και αυτό σχετικό είναι.

Άλλο να πληρώνεις το ίντερνετ συνεχώς και άλλο να πληρώσεις μια φορά για πάντα.

 

Σωστά! Εκτός αν το θες για 1-2 φορές όλες κι όλες. Τότε ή πληρώνεις το 1 ευρώ για μία μέρα σύνδεσης, ή παίρνεις χαρτάκι και κρατάς σημειώσεις από το σπίτι ώστε να μη βρεθείς στη δυσάρεστη θέση να ξέρεις ότι κάπου εδώ είναι ο δρόμος αλλά δεν τον βλέπεις. :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο γκουγκλ έχεις δυνατότητα να κατεβάσεις την περιοχή που θέλεις αλλά πάλι θα έλθει η στιγμή που θα το θέλεις και δεν θα μπορείς.

Ναβιγκον κορυφαίο. Έχει και λειτουργία πεζού επίσης όπου παραβλέπει μονόδρομους κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Tη λειτουργια πεζου, λιγες φορες τη χρησιμοποιησα, στο sygic, αλλα δεν ξερω, δεν την εχω συνηθισει, με πηγε, δεν μπορω να πω, αλλα παραξενη αισθηση, και δεν λεω οτι ειναι θεμα του sygic!

Απλα στο αυτοκινητο το gps τα δινει ολα νομιζω, ενω για πεζό, δεν ξερω ποσο χρηστικο ειναι. Ειναι μεν, αλλα...περιεργη αισθηση.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές σε ξένη χώρα με έχει βοηθήσει, όταν είμαι με τα πόδια.

Σίγουρα όμως θέλει βελτίωση στην αίσθηση, γιατί δεν βγάζει ακριβώς την βέλτιστη διαδρομή όπως για τα αμάξια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω και χρησιμοποιώ το navigon,με το οποίο είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! Προχτές είπα να δοκιμάσω το sygic,για να το έχω σαν δεύτερο. Οι δρομολογήσεις του είναι ότι να'ναι,όπου και αν του έβαλα να με πάει,δεν πέτυχε το δρομολόγιο που ήθελα,ούτε στις εναλλακτικές!! Εχτές το βράδυ που είπα να το δοκιμάσω και στην πράξη,στο κέντρο της Αθήνας μου είπε να μπω ανάποδα στη Σωκράτους!!! Τραγικό γιατί δεν μιλάμε για κανα στενάκι σε κάποιο χωριουδάκι!!! Επίσης έχει μεγάλη απόκλιση/καθυστέρηση στο στίγμα του!! Κατά τα άλλα όντως φοβερά γραφικά αλλά τι να τα κάνω??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Φρέσκια ιδιοκτήτρια ενός Samsung SII και ακόμα πιο φρέσκια στα smartphones και εντελώς αποπροσανατόλιστη, βρέθηκα χθες στο κέντρο της Αθήνας και δεν έβρισκα το δρόμο που χρειαζόμουν. Άνοιξα περιχαρής το GPS και το Google maps, κι ενώ αμέσως με "κάρφωσε" στο χάρτη, δε μπορούσα να κάνω ζουμ να δω τα ονόματα των δρόμων και μου ζητούσε να συνδεθώ στο ίντερνετ.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που μπορεί να σου δείχνει πού βρίσκεσαι και τους γύρω δρόμους χωρίς ίντερνετ;

 

Υπαρχουν διαφορες εφαρμογες: Sygic - copilot - navigon κ.α. Ψαξε στο play store και οτι αλλο θελησεις πες μας να βοηθησουμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Φρέσκια ιδιοκτήτρια ενός Samsung SII και ακόμα πιο φρέσκια στα smartphones και εντελώς αποπροσανατόλιστη, βρέθηκα χθες στο κέντρο της Αθήνας και δεν έβρισκα το δρόμο που χρειαζόμουν. Άνοιξα περιχαρής το GPS και το Google maps, κι ενώ αμέσως με "κάρφωσε" στο χάρτη, δε μπορούσα να κάνω ζουμ να δω τα ονόματα των δρόμων και μου ζητούσε να συνδεθώ στο ίντερνετ.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που μπορεί να σου δείχνει πού βρίσκεσαι και τους γύρω δρόμους χωρίς ίντερνετ;

 

Υπάρχει επίσης και το NavFree το οποίο είναι αρκετά καλό και δωρεάν !

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρε παιδιά, κατεβάζω στο νέο μου Xperia SP το Sygic το οποίο τρέχει κανονικά στο NEO V,

αλλά στο SP ανοίγει, παγώνει μου λέει πως η εφαρμογή δεν λειτουργεί και κλείνει...!

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα ;

Τι μπορεί να συμβαίνει ;

Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι καλα ομως δεν εχει βγει ακομα το απολυτο που θα εχει αναγλυφο τον κτηριων σε ολες τις πολεις τις Ελλαδας δυστυχως...το sygic κατι παει να κανει αλλα δεν...

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν το Mireo Dont Panic, η νεα εκδοση 4.7.5 ειναι διαθεσιμη. Στην προηγουμενη αναβαθμιση μου ειχαν στειλει μέιλ, τωρα τιποτε. Δοκιμασα λοιπον μεσω του προγραμματος και μου εβγαλε τη διαθεσιμη αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...