Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά 23 Σεπτεμβρίου θα Είναι διαθέσιμο σε όλα τα τηλέφωνα η αναβάθμιση σε 2.2;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Να ρωτήσεις γράφοντας το μύνημα από το galaxy και τότε μόνο θα σου απαντήσουμε....:lol::lol:

Και εγώ πάντως διαβάζω γύρω γύρω για αυτήν την ημερομηνία...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσεις γράφοντας το μύνημα από το galaxy και τότε μόνο θα σου απαντήσουμε....:lol::lol:

Και εγώ πάντως διαβάζω γύρω γύρω για αυτήν την ημερομηνία...

 

 

 

Χαχαχαχαχα. Συγνώμη Όταν πάω Σπιτι θα ποσταρω απο το galaxy. Θα τεσταρω και την μπαταρία. Ελπίζω να μην τελειώσει σε δυο ώρες Ετσι όπως παει.

 

Η τελευταία έκδοση 2.1 Είναι καλή; Ελληνικο swype κτλ εχει ε;

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα. Συγνώμη Όταν πάω Σπιτι θα ποσταρω απο το galaxy. Θα τεσταρω και την μπαταρία. Ελπίζω να μην τελειώσει σε δυο ώρες Ετσι όπως παει.

 

Η τελευταία έκδοση 2.1 Είναι καλή; Ελληνικο swype κτλ εχει ε;

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν εννοείς την JM8, στο xda λένε ότι δεν έχει καμία διαφορά από την JM7, την οποία προσωπικά βρίσκω πολύ πιο σταθερή από την JM5 που είχα πριν.

Και αυτή όμως θέλει lagfix για να τρέχει ομαλά.

Πάντως και οι δύο υποστηρίζουν Ελληνικά και στο UI και στο swype.

Μάνος
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την JM8, στο xda λένε ότι δεν έχει καμία διαφορά από την JM7, την οποία προσωπικά βρίσκω πολύ πιο σταθερή από την JM5 που είχα πριν.

Και αυτή όμως θέλει lagfix για να τρέχει ομαλά.

Πάντως και οι δύο υποστηρίζουν Ελληνικά και στο UI και στο swype.

 

Ωραία Γιατί Εγώ έχω την jm1. Διαφορές απο την jm1 περίπου ξέρουμε;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε αλλη μια ομορφη παρεα αυτου του forum απο αλλον εναν νεο Γαλαξιακο τυπο:)

Τελευταια μερα ηταν σημερα της προσφορας και ενω εκοψα ενα εταιρικο νουμερο που ειχα και υπηρχε διαθεσιμο σημερα το πρωι το πηρα το τερατακι!

Σας διαβαζα βεβαια που και που γιατι και στο HD2 τρεχω Android.............

Tωρα δεν θα ρωτησω πολλα γιατι εχω μαθει να διαβαζω πρωτα αρκετα και αν εχω απορια μονο τοτε ρωταω και οχι σαν τον φιλο μου τον TonyK XAXAXXA:X

Πλακα κανω φιλε και θα τα λεμε και εδω αφου αρπαξα το μικροβιο!:lol:

1) Οποια προγραμματα εχω σε μορφη .apk αν κανω εναν φακελο στην καρτα ειναι οκ και μπορω να τις βαλω αφοβα?

2) Η εκδοση του τηλεφωνου μου ειναι Ι900XXJF5 (σωστα? ετσι λεει) ειναι φρονιμο να κανω root-lagfix η αφου διαβασα ποιο πανω οτι συντομα θα εχουμε froyo2.2 να το περιμενω?

3) Αν περιμενω το froyo2.2 το μονο που χρειαζομαι προς το παρων ειναι το kies?

 

Aυτα τα λιγα και καλως σας βρισκω!!!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε αλλη μια ομορφη παρεα αυτου του forum απο αλλον εναν νεο Γαλαξιακο τυπο:)

Τελευταια μερα ηταν σημερα της προσφορας και ενω εκοψα ενα εταιρικο νουμερο που ειχα και υπηρχε διαθεσιμο σημερα το πρωι το πηρα το τερατακι!

Σας διαβαζα βεβαια που και που γιατι και στο HD2 τρεχω Android.............

Tωρα δεν θα ρωτησω πολλα γιατι εχω μαθει να διαβαζω πρωτα αρκετα και αν εχω απορια μονο τοτε ρωταω και οχι σαν τον φιλο μου τον TonyK XAXAXXA:X

Πλακα κανω φιλε και θα τα λεμε και εδω αφου αρπαξα το μικροβιο!:lol:

1) Οποια προγραμματα εχω σε μορφη .apk αν κανω εναν φακελο στην καρτα ειναι οκ και μπορω να τις βαλω αφοβα?

2) Η εκδοση του τηλεφωνου μου ειναι Ι900XXJF5 (σωστα? ετσι λεει) ειναι φρονιμο να κανω root-lagfix η αφου διαβασα ποιο πανω οτι συντομα θα εχουμε froyo2.2 να το περιμενω?

3) Αν περιμενω το froyo2.2 το μονο που χρειαζομαι προς το παρων ειναι το kies?

 

Aυτα τα λιγα και καλως σας βρισκω!!!

 

Βασίλη καλώς ηλθες.

Ναι μπορείς να περάσεις όπως είπες τα .apk αλλά αν είναι free κατέβασε τα καλύτερα από το μάρκετ για να είσαι σίγουρος ότι έχεις τις τελευταίες εκοσεις. Αν είναι από εδώ κι από κει ;) πέρασε τα όπως είναι.

 

Μην κανείς τιποτα άλλο όσον αφορά το λειτουργικό. Περίμενε γιατί αν οντως βγει την επόμενη εβδομάδα το froyo ίσα που θα έχεις μάθει την συσκευή.

Δούλεψε την όπως είναι τώρα να την τσεκαρεις και να μάθεις καποια πράγματα για root Kai lag fix.

Αργότερα θα βάλεις ότι κι εμείς.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε αλλη μια ομορφη παρεα αυτου του forum απο αλλον εναν νεο Γαλαξιακο τυπο:)

Τελευταια μερα ηταν σημερα της προσφορας και ενω εκοψα ενα εταιρικο νουμερο που ειχα και υπηρχε διαθεσιμο σημερα το πρωι το πηρα το τερατακι!

Σας διαβαζα βεβαια που και που γιατι και στο HD2 τρεχω Android.............

Tωρα δεν θα ρωτησω πολλα γιατι εχω μαθει να διαβαζω πρωτα αρκετα και αν εχω απορια μονο τοτε ρωταω και οχι σαν τον φιλο μου τον TonyK XAXAXXA:X

Πλακα κανω φιλε και θα τα λεμε και εδω αφου αρπαξα το μικροβιο!:lol:

1) Οποια προγραμματα εχω σε μορφη .apk αν κανω εναν φακελο στην καρτα ειναι οκ και μπορω να τις βαλω αφοβα?

2) Η εκδοση του τηλεφωνου μου ειναι Ι900XXJF5 (σωστα? ετσι λεει) ειναι φρονιμο να κανω root-lagfix η αφου διαβασα ποιο πανω οτι συντομα θα εχουμε froyo2.2 να το περιμενω?

3) Αν περιμενω το froyo2.2 το μονο που χρειαζομαι προς το παρων ειναι το kies?

 

Aυτα τα λιγα και καλως σας βρισκω!!!

βρε βρε βρεεεεεε καλως το παιδιιιιιι !!!!

αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα απο τα windows mobile στο android !!!!

πιστευω οι πρωτες εντυπωσεις σου απο το galaxy και το android να ειναι πολυ καλες, σωστα ?

για πες μας τις πρωτες εντυπωσεις σου.

 

Τωρα γι'αυτα που ρωτησες εχουμε και λεμε :

 

1) τα αρχεια .apk ειναι τα αντιστοιχα .cab στα windows mobile, και ειναι εκτελεσιμα αρχεια που κανουν εγκατασταση μια εφαρμογη. βαλτα οπου θελεις, ακομα και στην εξωτερικη καρτα, και απο εκει μπορεις με εναν file manager να τα τρεξεις και να κανεις εγκατασταση.

 

2) εγω σου προτεινω να δουλεψεις τη συσκευη σου 2-3 μερουλες να δεις πως δουλευει και να καταλαβεις λιγο γιατι χρειαζεται το lagfix. μετα εγω προσωπικα σου το προτεινω. ουτως η αλλως οταν ερθει η froyo μπορεις να το βγαλεις οποτε θα βαλεις την αναβαθμιση και θα εισαι οκ.

 

3) στην πραγματικοτητα ουτε το kies χρειαζεσαι αν δεν κανεις καποιο συγχρονισμο του τηλεφωνου με το kies. θα χρειαστεις το Kies οταν θα μας δοθει με το καλο το froyo, για να μπορεσεις να κανεις την αναβαθμιση. μπορεις να βαλεις το Kies απο τωρα αν θελεις να του ριξεις μια ματια πως δουλευει. μπορεις ομως να περιμενεις οταν ερθει η αναβαθμιση γιατι μπορει τοτε να εχει βγει καμια ενημερωμενη εκδοση του Kies.

 

Λοιπον Κυριε Βασιλακη, σημερα λογω πρωτης μερας σου απαντησα. απο δω και περα, αν δεν ομυ ταξεις βολτα με το fast and furius sti, δεν σου απαντω ξανα !!!!

θα μουλαρωσω !!!!

χα χα χα χα

 

καλοριζικο φιλαρακι το galaxy και θα τα λεμε πλεον και απο εδω !!!!

by the way, το hd2 το εδωσες ? θα το δωσεις ?

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο και Αντωνακι ευχαριστω για το καλως ορισμα και κατα πρωτον η αισθηση του touch και η οθονη ειναι αλλο πραγμα.:cool: Τα ηξερα βεβαια ολα αυτα αφου σας ειπα σας διαβαζω οπως και για την γρηγοραδα του Galaxy!

Τις εφαρμογες τις ποιο πολλες τις εχω απο το ¨γνωστο μαγαζακι¨ και ειναι σχεδον ολες οι τελευταιες.Δεν θα κανω τιποτα και θα περιμενω! ΦΡΟΥΟ ΣΤΟΝ ΓΑΛΑΞΙΑ!!!

ADW η Launcher pro μπορω να του βαλω απο πανω και να ενναλασομαι μεταξυ τους?

 

Υ.Γ Μπα δεν τον δινω τον Λεοντα και ας μπερδευομαι αναμεσα σς wm & android XAXAXAXXX

Θελω που και που να φλασσαρω και εκει και επειτα ειναι πληρες τωρα ετσι οπως το καταντησαμε με τις ROM-PROGRAMMS :lol:

 

Τελος εσυ γρηγοροΑντωνη ελα μια Λαμια η να βρεθουμε αναμεσα να σου δωσω αερα 100μετρα στα 400 και μετα το κανεις και βολτα!!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μόλις μπήκα σπίτι και...επιτέλους το έχω στα χέρια μου(μου έβγαλαν την πίστη βέβαια στην wind , μια να βρουν τον κωδικο γιατι δεν ηταν η κοπελα που ειχα μιλησει μαζι της και μου εδωσε την προσφορά-80 ευρώ το πήρα χωρίς χάρτες- την άλλη δεν ειχαν άλλο στο μαγαζι ,να δουν σε αλλο καταστημα... τελικα μετα απο 4 ωρες το πήρα και πάει αυτο).

 

Τώρα τι θα γίνει παρακάτω δεν ξέρω αλλα προσδοκώ τη βοήθειά σας.

Ο υπευθυνος του καταστηματος της wind μου ειπε πως κατι πρεπει να κανω ή να πάω ααααααααλλη μερα να το κάνουν αυτοι, γιατι λεει τα ανδροιντ και μαλλον αυτη η συσκευη εχει προβλημα και συνδεεται στο ιντερνετ και θα χρεωνομαι χωρις να το χρησιμοποιω. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;

Σε εσας γινόταν κάτι τέτοιο;

 

Για την ώρα έχω βάλει μια καρτοκάρτα ,το έχω κλειστό και το φορτίζω μεσω υπολογιστη. Στην αρχη μου εβγαλε ενδειξη πως φορτίζει, τώρα δεν φαίνεται τίποτα ρε γμτ...

Μαρία
Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεω το τηλεφωνο με το λαπτοπ για να συνδεθω στο κιες μου αναβοσβηνει η οθονη του τηλεφωνου και το κιες δν το αναγνωριζει.Εχω windows7 και μου βγαζει καποιο μηνυμα οτι υπαρχει προβλημα με το mtp application...τι μπορω να κανω για να αναγνωριση το λαπτοπ το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω πως μπορώ να ενεργοποιήσω το λογαριασμό google που δημιουργησα ωστε να εχω τη δυνατότητα λειτουργίας των εφαρμογων που το χρειαζονται???

Απο τον Η/Υ ονοιγει κανονικα το google mail που δημιουργησα αλλα απο το τηλεφωνο δεν κανει sign in με καμία κυβέρνηση.

 

Παρακαλώ βοήθηστε με.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω πως μπορώ να ενεργοποιήσω το λογαριασμό google που δημιουργησα ωστε να εχω τη δυνατότητα λειτουργίας των εφαρμογων που το χρειαζονται???

Απο τον Η/Υ ονοιγει κανονικα το google mail που δημιουργησα αλλα απο το τηλεφωνο δεν κανει sign in με καμία κυβέρνηση.

 

Παρακαλώ βοήθηστε με.....

 

Προσπάθησε καταρχήν να ανοίξεις το market.

Εκεί θα σου ζητήσεις να συνδεθείς με το gmail και θα βάλεις το username και το password που έχεις στο λογαριασμό σου.

 

Αλλιώς, από Ρυθμίσεις --> Λογαριασμοί και συγχρονισμός --> Προσθήκη λογαριασμού.

Edited by verman
Μάνος
Link to comment
Share on other sites

Κατα τη διάρκεια αυτης της διαδικασίας συνδεσης στο market μου βγαζει το εξης μυνημα:

 

cant establish a reliable data connection to the server Thiw could be a temporary problem or your phone may not be provisioned for data services. Call customer care

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατα τη διάρκεια αυτης της διαδικασίας συνδεσης στο market μου βγαζει το εξης μυνημα:

 

cant establish a reliable data connection to the server Thiw could be a temporary problem or your phone may not be provisioned for data services. Call customer care

 

Έχεις σύνδεση με Internet; Είτε wifi είτε 3g;

Μάνος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μόλις μπήκα σπίτι και...επιτέλους το έχω στα χέρια μου(μου έβγαλαν την πίστη βέβαια στην wind , μια να βρουν τον κωδικο γιατι δεν ηταν η κοπελα που ειχα μιλησει μαζι της και μου εδωσε την προσφορά-80 ευρώ το πήρα χωρίς χάρτες- την άλλη δεν ειχαν άλλο στο μαγαζι ,να δουν σε αλλο καταστημα... τελικα μετα απο 4 ωρες το πήρα και πάει αυτο).

 

Τώρα τι θα γίνει παρακάτω δεν ξέρω αλλα προσδοκώ τη βοήθειά σας.

Ο υπευθυνος του καταστηματος της wind μου ειπε πως κατι πρεπει να κανω ή να πάω ααααααααλλη μερα να το κάνουν αυτοι, γιατι λεει τα ανδροιντ και μαλλον αυτη η συσκευη εχει προβλημα και συνδεεται στο ιντερνετ και θα χρεωνομαι χωρις να το χρησιμοποιω. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;

Σε εσας γινόταν κάτι τέτοιο;

 

Για την ώρα έχω βάλει μια καρτοκάρτα ,το έχω κλειστό και το φορτίζω μεσω υπολογιστη. Στην αρχη μου εβγαλε ενδειξη πως φορτίζει, τώρα δεν φαίνεται τίποτα ρε γμτ...

Μαρια καταρχην καλοριζικη η συσκευη σου !!!!

Μολις ανοιξει το κινητο και βαλεις τα στοιχεια του gmail σου, ανοιξε το market και κανε αναζητηση τα εξης :

 

1) apn on/off widget

2) 3G Watchdog

 

βρες τα και κανε τα εγκατασταση. το (1) ειναι για να κλεινεις και να ανοιγεις οποτε θελεις εσυ την προσβαση σου στο ιντερνετ μεσω του παροχου σου, δηλαδη της wind που εχεις.

 

το (2) ειναι για να σου μετραει ποσα δεδομενα εχεις κατεβασει οταν χρησιμοποιεις το ιντερνετ απο την wind. δηλαδη σου μετραει ποσα mb εχεις ξοδεψει. εχει μεσα επιλογες ωστε να του πεις ποσα δωρεαν mb εχεις καθε μηνα και μπορει να σε ειδοποιει οταν πας να τα ξεπερασεις. γενικα εχει πολλες ρυθμισεις.

 

και τα δυο παραπανω εχουν widget οποτε μπορεις να τα βαλεις στην αρχικη οθονη για να εχεις αμεση προσβαση οπως κανουμε οι πιο πολλοι.

 

αυτα προς το παρον μιας και το σημαντικοτερο για σενα ειναι να μην χρεωνεσαι. τα υπολοιπα σιγα σιγα.

 

*Αν θελεις, σου προτεινω να βαλεις και το ονομα σου στην υπογραφη σου γιατι θα σε φωναζουν ολοι εδω μεσα με το nickname σου αλλιως.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Τώρα τι θα γίνει παρακάτω δεν ξέρω αλλα προσδοκώ τη βοήθειά σας.

Ο υπευθυνος του καταστηματος της wind μου ειπε πως κατι πρεπει να κανω ή να πάω ααααααααλλη μερα να το κάνουν αυτοι, γιατι λεει τα ανδροιντ και μαλλον αυτη η συσκευη εχει προβλημα και συνδεεται στο ιντερνετ και θα χρεωνομαι χωρις να το χρησιμοποιω. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;

Σε εσας γινόταν κάτι τέτοιο;

 

Για την ώρα έχω βάλει μια καρτοκάρτα ,το έχω κλειστό και το φορτίζω μεσω υπολογιστη. Στην αρχη μου εβγαλε ενδειξη πως φορτίζει, τώρα δεν φαίνεται τίποτα ρε γμτ...

 

Υπάρχει αυτή η περίπτωση ναι, γιατί είναι περασμένα τα APN του κινητού αυτόματα από τη SIM σου... βασικά όταν σου κάνουν αυτό που κάνουν, ρώτα τί είναι που κάνουν, έχω μεγάλη περιέργεια. O πιο απλός τρόπος είναι να φτιάξεις ένα άκυρο APN..

Όσο για τη φόρτιση, από το USB του PC παίρνει ΠΟΛΥ περισσότερη ώρα, η ισχύς που δίνει είναι πολύ μικρότερη από της πρίζας... φόρτισε το κανονικά αν θες να το χαρείς πιο γρήγορα..

 

Οταν συνδεω το τηλεφωνο με το λαπτοπ για να συνδεθω στο κιες μου αναβοσβηνει η οθονη του τηλεφωνου και το κιες δν το αναγνωριζει.Εχω windows7 και μου βγαζει καποιο μηνυμα οτι υπαρχει προβλημα με το mtp application...τι μπορω να κανω για να αναγνωρισει το λαπτοπ το κινητο?

Ξαναπέρνα τους drivers και κάνε ένα reboot.

 

Να ρωτήσω πως μπορώ να ενεργοποιήσω το λογαριασμό google που δημιουργησα ωστε να εχω τη δυνατότητα λειτουργίας των εφαρμογων που το χρειαζονται???

Απο τον Η/Υ ονοιγει κανονικα το google mail που δημιουργησα αλλα απο το τηλεφωνο δεν κανει sign in με καμία κυβέρνηση.

 

Παρακαλώ βοήθηστε με.....

 

Δοκίμασε μέσω 3G και μέσω Wifi (αν δοκίμασες δηλαδή μόνο με το ένα δοκίμασε με το άλλο). Βάλτο σε flight mode ενδιάμεσα. Επίσης δοκίμασε να συνδεθείς στο GTalk. Αν δε δουλέψει μετά απ'αυτα, μιας και είναι καινούριο και δε θα χάσεις πολλά, κάνε ένα factory reset (από τις ρυθμίσεις).

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό το tip με το ημερολόγιο, αλλά την παραπάνω ερώτηση θα ήθελα πολύ να την απαντήσει κάποιος αν γνωρίζει.

 

Το έβαλα κι εγώ το ημερολόγιο στο λογαριασμό μου (gmail), συγχρόνισα το GSG και μετά στο "daily briefing" μου βγάζει την εορτή κανονικά, χωρίς άλλες ρυθμίσεις και προγράμματα.

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα κι εγώ το ημερολόγιο στο λογαριασμό μου (gmail), συγχρόνισα το GSG και μετά στο "daily briefing" μου βγάζει την εορτή κανονικά, χωρίς άλλες ρυθμίσεις και προγράμματα.

Εχεις δικιο φιλε μου, δουλευει κανονικα αυτο σε ολους :).

η ερωτηση που εθεσε ο φιλος ηταν πως γινεται οταν βαλει σε μια επαφη τα γενεθλια του, να εμφανιζεται ειδοποιηση στο ημερολογιο και στο daily briefing οτι εχει η συγκεκριμενη επαφη γενεθλια.

και εξηγησα εγω πριν μερικες σελιδες οτι αυτο γινεται μονο για επαφες που βρισκονται στο τηλεφωνο και οχι για τις επαφες που εχουμε στο gmail.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα. Συγνώμη Όταν πάω Σπιτι θα ποσταρω απο το galaxy. Θα τεσταρω και την μπαταρία. Ελπίζω να μην τελειώσει σε δυο ώρες Ετσι όπως παει.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Από τον dialer, πάτα *#*#4636#*#* , πήγαινε στο battery history, και δες τί σου τρώει τη μπαταρία. Κοίτα στο Partial Wake usage πιο συγκεκριμένα εκεί υποψιάζομαι ότι θα βρεις τον ένοχο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση

πριν μου πειτε οτιδηποτε εψαξα στο φορουμ και δεν το βρήκα

 

λοιπον έβαλα εξωτερική sd κάρτα high speed

 

θελω να κατεβάσω κάτι

 

πως το εγκαθιστώ στην εξωτερική SD και ΟΧΙ στην εσωτερική μνημη του τηλεφώνου?

 

ευχαριστώ

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Από τον dialer, πάτα *#*#4636#*#* , πήγαινε στο battery history, και δες τί σου τρώει τη μπαταρία. Κοίτα στο Partial Wake usage πιο συγκεκριμένα εκεί υποψιάζομαι ότι θα βρεις τον ένοχο.

 

 

Το φορτισα απο το πρωι και τωρα ειναι μια ωρα Ανοικτο το κινητο και ειναι στο 100%.

 

Εαν παει ετσι καλα ειναι. Εαν οχι θα κανω αυτο που μου πες. :rolleyes:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, λυθηκε και το θεμα με τα γενεθλια.

Κοιταξα τις επαφες που εχω στο gmail, και σε οσες εχω γενεθλια δεν μου εμφανιζε τα γενεθλια τους στο ημερολογιο του galaxy.

αυτο μαλλον συμβαινει επειδη ο συγχρονισμος με το hd2 που εκανα δεν εχει συμβατοτητα με το gmail στο android. η μπορει να ειναι και κατι αλλο, δεν ξερω.

δοκιμασα στο galaxy και σε μια επαφη απο αυτες που εχω απο gmail, εβαλα γενεθλια 15/09/1960 για να δω αν σημερα μου την βγαζει. μολις εβαλα τα γενεθλια, εκανα συγχρονισμο, και ειδα οτι στο gmail μου στο web, ειχαν περαστει κανονικα τα γενεθλια στην συγκεκριμενη επαφη. κοιταξα στο ημερολογιο αλλα τιποτα. δεν μου εμφανιζε τα γενεθλια.

 

σημερα πηγα και εκανα ακριβως το αντιστροφο. δηλαδη, ανοιξα το gmail μου στον υπολογιστη με τον google chrome (αυτον χρησιμοποιω γιατι ειναι ο καλυτερος by the way), και πηγα σε μια επαφη και προσθεσα τα γενεθλια. πατησα αποθηκευση και μετα εκανα στο galaxy συγχρονισμο.

μετα τον συγχρονισμο, ειδα οτι :

- στην επαφη ειχαν περαστει κανονικα τα γενεθλια

- υπηρχε κανονικα ειδοποιηση στο ημερολογιο που λεει "ΕΠΩΝΥΜΟ.Γενέθλια"

- υπηρχε κανονικα η ιδια ειδοποιηση και στο daily briefing.

 

αρα καταληγουμε οτι, πηγαιντε στο gmail σας μεσω web, και φτιαξτε απο εκει τα γενεθλια των επαφων που θελετε, και μετα τον συγχρονισμο θα εχετε κανονικοτατα στο ημερολογιο και στο dail briefing ειδιποιηση για καθε επαφη οποτε εχει γενεθλια.

μαλιστα εχει φτιαξει και κανονικα ειδοποιηση για καθε χρονο αυτοματα. θα το δειτε αν ανοιξετε το ημερολογιο, εκει εχει ενα διπλο βελος που υποδηλωνει το recursion (επαναληπτικοτητα).

 

αντε, λυθηκε και αυτο παλικαρια.

ουφφφφ αρχιζω και δινω κι'εγω κατι στο android. :lol::lol::lol::lol:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση

πριν μου πειτε οτιδηποτε εψαξα στο φορουμ και δεν το βρήκα

 

λοιπον έβαλα εξωτερική sd κάρτα high speed

 

θελω να κατεβάσω κάτι

 

πως το εγκαθιστώ στην εξωτερική SD και ΟΧΙ στην εσωτερική μνημη του τηλεφώνου?

 

ευχαριστώ

 

Περιμένεις το Φρόγιο.

 

Λοιπον, λυθηκε και το θεμα με τα γενεθλια.

....

 

σημερα πηγα και εκανα ακριβως το αντιστροφο. δηλαδη, ανοιξα το gmail μου στον υπολογιστη με τον google chrome (αυτον χρησιμοποιω γιατι ειναι ο καλυτερος by the way), και πηγα σε μια επαφη και προσθεσα τα γενεθλια. πατησα αποθηκευση και μετα εκανα στο galaxy συγχρονισμο.

 

.....

 

Θεωρητικά όλα αυτά τα προβλήματα, δηλαδή το ότι δουλεύει ο συγχρονισμός από το pc στο κινητό για κάποια πραγματα και όχι ανάποδα, το ότι δε μπορείς να συγχρονίσεις ομάδες επαφών, κτλ κτλ., θα διορθωθούν στο Φρόγιο.

Edited by mcde
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...