Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα πριν απο 1,5 ωρες πηρα κ εγω το γαλαχια απο Multirama.Ερωτηση δεν επρεπε να εχει μεσα καρτα μνημης?η κοπελα εκει μου ειπε οτι εχει μια μεσα στα 2gb το ανοιξα κ δεν εχει τιποτα !ειναι πουθενα κριμενη στη συσκευασια?το πηρα στα 545.00 euro..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω, τί να σου πω, αλλά δεν εξαρτάται από την cosmote αλλά από τη Samsung. Πάντως αν το πας σ'ένα Γερμανό νομίζω θα μπορούν να σου βάλουν JM.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν θα πάω σε Γερμανό, γιατί αν δεν έχει βλάβη το κινητό σε χρεώνουν για την αναβάθμιση. Ασε που θα πρέπει να τους το δώσω για κάμποσες μέρες και δεν αξίζει. Μόνο αν χαλάσει (φτου φτου) θα υπάρχει λόγος να το πασπατέψουν άγαρμποι τεχνικοί.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαρηστω φιλε για την απαντηση αρα θα πρεπει να αγορασω μια, πια μου προτηνεισ ?οσο αναφορα την ταχυτητα της καρτας τι παιζει?ειχα το htc desire χαζομαρα μου που το εδωσα ελπιζω να μεινω το ιδιο ικανοποιημενος απο το γαλαξια..
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν όχι γιατί να παρεξηγηθώ προς θεού! Έχεις δίκιο σε αυτό που λες αλλά εγώ ξέρεις τι δεν καταλαβαίνω; εάν δεν έχεις αυτές τις βασικές γνώσεις για να εκμεταλλευτεις ένα τέτοιο τηλέφωνο γιατί πας και σκας την 500αρα; Και οκ συμφωνώ ότι δεν γεννιόμαστε με την θεία εφώτιση αλλά εάν δεν έχεις όρεξη να διαβάσεις και πέντε πράματα τότε νομίζω ένα τηλέφωνο τύπου γαλαξία είναι εντελώς λάθος επιλογή!

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

παιδια μερικα ατομα οπως και γω παιρνουν το κινητο και για αλλα προσοντα του και οχι μονο γιατι θελουν να του αλλαξουν τα φωτα και να πειραματιστουν με το λογισμικο του τηλ.εμενα μου αρεσει και απειραχτο γιαυτο το εχω αφησει φρονιμο.εξαλλου απο την δουλεια μου ξερω οτι 1 φτιαχνεις ενα χαλας χαχαχαχα.εγω για apps εχω τον μηλο και για ολα τα αλλα τον γαλαξια :lol: παντωσ αυτην την οθονη την εχω ερωτευτει παραφορα :D ο φρογιος θα ερθει καμια φορα να στρωσουμε χαλι??????παντως βρε παιδια απειραχτο και παει σφαιρα πειραγμενο το φρεναρετε με αγκυρα σε ταχυτητα???

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα από περιέργεια το κόλπο για να δω το sales code της συσκευής μου αλλά δεν μου το εμφανίζει με τίποτα. Έχετε καμιά ιδέα?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Τι sales code έχεις; Εχει σημασία... η Χρύσα έχει CYO... μπορείς να το δείς πατώντας *#272*ΩΩΛΛ#, όπου ΩΩΛΛ η ώρα σε φόρματ 24ωρο. (19:09). (Απλά δες, μη διαλέξεις τίποτα).

 

Hello,:)

Εγώ αρχικά είχα το jfb ( όχι το jf5) multi version που είχε και ελληνικά (cos και cyo) αλλά δεν το πήρα από το γερμανό. Το πήρα από ελληνικό e_shop και μάλιστα αρχικά είχε πορτογαλικά (TPH sales code) μέχρι να αλλάξω σε cyo. Μετά το συνδεσα με το kies και μου έβγαλε τη jm2 και την έβαλα χωρίς μάλιστα να χάσω τίποτα!

 

Επίσης, πριν βάλω το CYO, είχα βάλει το COS sales code και αυτό είχε τις ρυθμίσεις της cosmote για internet and mms ενώ η cyo είναι πιο γενική και έπρεπε να τις βάλω manually. Ελπίζω να βοήθησα..

Edited by chryssa33
Link to comment
Share on other sites

+10 Και απο εμενα για το APNdroid,το χρησιμοποιω ενα χρονο και ειναι ενα απο τα βασικοτερα apks στο κινητο μου.Βαλε το και θα ησυχασεις (η τελευταια εκδοση εχει και widget για την κυρια οθονη,με ενα αγγιγματακι ανοιγοκλεινεις το νετ)

ok se ευχαριστω

με τον explorer oμως μπαινει στο internet

ετσι δεν ειναι

Link to comment
Share on other sites

ok se ευχαριστω

με τον explorer oμως μπαινει στο internet

ετσι δεν ειναι

αν εχεις το APNdroid κλειστο δεν μπαινεις πουθενα,αν το ενεργοποιησεις μπαινεις παντου.
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου γραψει τις ρυθμισειςγια τα mms

η cosmote μου εστειλε τις παρακατω ρυθμισεις

Για να ενεργοποιηθούν οι Υπηρεσίες MMS που προσφέρει η Cosmote, θα πρέπει πρώτα να ρυθμίσετε τη συσκευή σας. Προκειμένου να γίνουν οι σωστές ρυθμίσεις, σας αποστέλλουμε τις παρακάτω παραμέτρους που θα πρέπει να αποθηκευθούν στη συσκευή σας.

 

Για να ορίσετε ένα νέο APN (Σημείο Πρόσβασης), πιέστε HOME  MENU και αγγίξτε και το Settings  Wireless Controls.

1. Μετακινήστε την οθόνη προς τα κάτω και αγγίξτε το Mobile Networks και στη συνέχεια, το Access Point Names.

2. Πιέστε MENU, αγγίξτε το NEW APN και ενεργοποιήστε το πληκτρολόγιο της συσκευής.

3. Στην οθόνη "Edit Access Point", αγγίξτε κάθε μία από τις παρακάτω παραμέτρους για να ορίσετε τις αντίστοιχες ρυθμίσεις και να αποθηκευτούν πιέστε κάθε φορά ΟΚ:

 

 Name: Cosmote MMS

 APN: mms

 Proxy: το αφήνετε κενό

 Port: το αφήνετε κενό

 Username: το αφήνετε κενό

 Password: το αφήνετε κενό

 Server:

 MMSC: http://mmsc.cosmote.gr:8002

 MMSC Proxy:010.010.010.020

 MMS Port:8080

 MCC:202(προκαθορισμένη τιμή)

 NMC:01(προκαθορισμένη τιμή)

 APN type: το αφήνετε στην προκαθορισμένη τιμή

 

 

4. Για να αποθηκευτούν τα παραπάνω πιέστε ΜΕΝU και αγγίξτε το SAVE.

5. Επιστρέψτε στο βασικό MENU και αγγίξτε τα MESSAGES. Στη λίστα των μηνυμάτων πιέστε MENU και αγγίξτε SETTINGS  MMS SETTINGS. Βεβαιωθείτε ότι από τις διαθέσιμες ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη ανάκτηση ( Auto – retrieve ).

 

 

Οι ρυθμίσεις έχουν ολοκληρωθεί και μπορεί να γίνει χρήση των υπηρεσιών MMS. Μετά την ολοκλήρωση των ρυθμίσεων, απαραίτητο είναι να απενεργοποιήσετε και να ενεργοποιήσετε πάλι το κινητό σας.

 

 

εκανα ολα τα παραπανω εκτος απο το τελος της σελιδας που λεει

Στη λίστα των μηνυμάτων πιέστε MENU και αγγίξτε SETTINGS  MMS SETTINGS. Βεβαιωθείτε ότι από τις διαθέσιμες ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη ανάκτηση ( Auto – retrieve ).

που αυτο δεν υπαρχει στα settings

με αποτελεσμα οταν παω στην επιλογη ΑΡΝ εκει το cosmote mms δεν εχει διπλατου εναν κυκλο στρογγυλο πως εχει το cosmote internet

μπορει καποιος αν ξερει και θελει να μου πει τι να κανω

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου γραψει τις ρυθμισειςγια τα mms

η cosmote μου εστειλε τις παρακατω ρυθμισεις

Για να ενεργοποιηθούν οι Υπηρεσίες MMS που προσφέρει η Cosmote, θα πρέπει πρώτα να ρυθμίσετε τη συσκευή σας. Προκειμένου να γίνουν οι σωστές ρυθμίσεις, σας αποστέλλουμε τις παρακάτω παραμέτρους που θα πρέπει να αποθηκευθούν στη συσκευή σας.

 

Για να ορίσετε ένα νέο APN (Σημείο Πρόσβασης), πιέστε HOME  MENU και αγγίξτε και το Settings  Wireless Controls.

1. Μετακινήστε την οθόνη προς τα κάτω και αγγίξτε το Mobile Networks και στη συνέχεια, το Access Point Names.

2. Πιέστε MENU, αγγίξτε το NEW APN και ενεργοποιήστε το πληκτρολόγιο της συσκευής.

3. Στην οθόνη "Edit Access Point", αγγίξτε κάθε μία από τις παρακάτω παραμέτρους για να ορίσετε τις αντίστοιχες ρυθμίσεις και να αποθηκευτούν πιέστε κάθε φορά ΟΚ:

 

 Name: Cosmote MMS

 APN: mms

 Proxy: το αφήνετε κενό

 Port: το αφήνετε κενό

 Username: το αφήνετε κενό

 Password: το αφήνετε κενό

 Server:

 MMSC: http://mmsc.cosmote.gr:8002

 MMSC Proxy:010.010.010.020

 MMS Port:8080

 MCC:202(προκαθορισμένη τιμή)

 NMC:01(προκαθορισμένη τιμή)

 APN type: το αφήνετε στην προκαθορισμένη τιμή

 

 

4. Για να αποθηκευτούν τα παραπάνω πιέστε ΜΕΝU και αγγίξτε το SAVE.

5. Επιστρέψτε στο βασικό MENU και αγγίξτε τα MESSAGES. Στη λίστα των μηνυμάτων πιέστε MENU και αγγίξτε SETTINGS  MMS SETTINGS. Βεβαιωθείτε ότι από τις διαθέσιμες ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη ανάκτηση ( Auto – retrieve ).

 

 

Οι ρυθμίσεις έχουν ολοκληρωθεί και μπορεί να γίνει χρήση των υπηρεσιών MMS. Μετά την ολοκλήρωση των ρυθμίσεων, απαραίτητο είναι να απενεργοποιήσετε και να ενεργοποιήσετε πάλι το κινητό σας.

 

 

εκανα ολα τα παραπανω εκτος απο το τελος της σελιδας που λεει

Στη λίστα των μηνυμάτων πιέστε MENU και αγγίξτε SETTINGS  MMS SETTINGS. Βεβαιωθείτε ότι από τις διαθέσιμες ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη ανάκτηση ( Auto – retrieve ).

που αυτο δεν υπαρχει στα settings

με αποτελεσμα οταν παω στην επιλογη ΑΡΝ εκει το cosmote mms δεν εχει διπλατου εναν κυκλο στρογγυλο πως εχει το cosmote internet

μπορει καποιος αν ξερει και θελει να μου πει τι να κανω

ευχαριστω

 

Από όσο ξέρω δεν χρειάζεται στα mms να έχει κύκλο μόνο στο

internet. Πρέπει να δουλεύει. Δοκίμασες να στείλεις και δεν στέλνει;

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω δεν χρειάζεται στα mms να έχει κύκλο μόνο στο

internet. Πρέπει να δουλεύει. Δοκίμασες να στείλεις και δεν στέλνει;

 

οχι den dokimasa θα δοκιμασω και θα σου πω ευχαριστω

 

αν εχεις το APNdroid κλειστο δεν μπαινεις πουθενα,αν το ενεργοποιησεις μπαινεις παντου.

 

οκ το ειδα σε ευχαριστω

Edited by mirrorofsorrow
Μην κάνεις συνεχόμενα ποστ. Χρησιμοποίησε το πλήκτρο "Τροποποίηση" αν θέλεις να προσθέσεις κάτι ή την "Πολλαπλή Παράθεση" για να απαντήσεις σε πολλά μηνύματα χρηστών.
Link to comment
Share on other sites

με 2 μερες χρηση και ειμαι στο 50% με χρηση γενικη,πλοηγηση και γενικα ψαχουλεματακι(οχι ολη την ωρα βεβαια)

 

με lagfix,για να μην νομιζουν γενικα οτι stressαρει την μπαταρια :p

 

Το τηλεφωνο το έχω Rooted με Lagfix. Με το ζόρι εφτανε τις 24 ωρες οποτε ξεκινάω την αλλη τακτικη:

 

1) Εβγαλα το Widget του καιρου που ετρεχε με 6ωρη αυτόματη ανανέωση.

2) Εβγαλα το Advanced Task Killer που ετρεχε με Aggressive

3) Εβγαλα το UltimateJuice

4) Εβγαλα το WatchDog

 

και άφησα:

 

1) To Gmail App

2) 3G WatchDog

3) Battery indicator

4) Timeriffic το οποίο θετει το κινητό αυτόματα σε Airplane Mode στις 00:00 μέχρι τις 07:30 το πρωί

5) Missed Call and SMS reminder

6) Στη Επιφανεια Εργασίας έχω πλέον φακέλους με τα προγράμματα σε κατηγορίες που ίσως να χρησιμοποιώ για γρήγορη πρόσβαση και...

 

...και περιμένω πλέον να δω τι θα απογίνει... Δεν είναι δυνατόν να δίνουν ΟΛΑ τα περιοδικά 2πλασια μπαταρια από τον ανταγωνισμό και εγώ/εμεις να πεδευομαστεμε το 24ωρο...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Το minfree το έχω στο aggressive. Θα δοκιμάσω και σε strict να δω τι θα γίνει.

Γενικά πάντως υπάρχει τρόπος το minfree να εξαιρεί εντελώς κάποια εφαρμογή;

 

Ένα άλλο στοιχείο που παρατήρησα είναι ότι όταν ανοίγω την οθόνη μετά από κάποια ώρα, το ρολόι στο taskbar έχει μένει πίσω και κάνει 1-2 δευτερόλεπτα για να ανανεωθεί...

 

Ψάχνοντας λίγο είδα ότι υπάρχει ένα θέμα με το android το οποίο ρίχνει τα τηλέφωνα σε μια κατάσταση deep sleep/suspend από την οποία δεν μπορούν να ξυπνήσουν με εφαρμογές, όπως πχ το alarm, παρά μόνο αν ανοίξει χειροκίνητα η οθόνη.

 

Τελικά έχει παρατηρήσει κανένας άλλος πρόβλημα με την ενεργοποίηση του alarm, και την ώρα του ρολογιού, μετά από κάποιες ώρες μη χρήσης του Galaxy? (εννοείται όχι απενεργοποιημένο και όχι σε φόρτιση)

 

Όπως είπα έχω απείρακτο firmware JF5 και Android 2.1 update 1 με OCLF 2.0 και minfree aggressive.

 

παιδιά help με το ξυπνητήρι και το ρολόι!!

Το minfree δεν αλλάζει τίποτα σε οποιασδήποτε ρύθμιση.

Η αλλαγή ρυθμίσεων ώρας από αυτόματα σε manual πάλι τίποτα.

Η δημιουργία νέων ξυπνητνριων πάλι τίποτα.

Το τηλ σκοτώνει το ρολόι και το ξυπνητήρι με το που μπαίνει σε suspend/deep sleep!! Το επιβεβαίωσα και στις εφαρμογές του auto run killer, όπου μετά από κάποια ώρα με την οθόνη off η εφαρμογή ρολόι εμφανίζεται να μην τρέχει!!

Μήπως μπορεί να το επιβεβαιώσει κανείς άλλος η έχετε δει καμιά λύση;;

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ, εμένα δείχνει KOR, και έχω την JG5...αν από εκείνο το σημείο διαλέξω για παράδειγμα το CYO της Χρύσας και πατήσω install θύμισε μου αν θες τι θα γίνει; Κάπου είχα διαβάσει ότι θα χαθούν όλα αν θυμάμαι καλά..αλλά κερδίζω κάτι;

Sent from my Galaxy S

 

Kαλά θυμάσαι και εκτός από το να μη βάλεις μόνος σου τα APN όχι, δεν κερδίζεις κάτι... λες να βγει η επόμενη έκδοση πρώτα στην Ελλάδα; :p

 

Παιδιά το κινητό έχει γυροσκόπιο και ψηφιακή πυξίδα?

 

Ναι

 

Δοκίμασα από περιέργεια το κόλπο για να δω το sales code της συσκευής μου αλλά δεν μου το εμφανίζει με τίποτα. Έχετε καμιά ιδέα?

 

Έχεις το τελευταίο froyo έτσι δεν είναι; Σου είχα γράψει πως να το κάνεις αυτό, κοίτα μερικές μέρες πίσω. Δεν πιάνει σε σένα το κόλπο.

 

Hello,:)

Εγώ αρχικά είχα το jfb ( όχι το jf5) multi version.....

 

Όλοι που λένε ότι έχουν JF5 στην πραγματικότητα εννοούν JFB, απλά διαβάζουν το About του τηλεφώνου που δείχνει το phone/modem κομμάτι του firmware, που στο ελληνικό JFB είναι το JF5... το PDA δείχνει το firmware. (κάντε *#1234# να δείτε τί PDA έχετε). Στην Ελλάδα μέχρι στιγμής έχουν βγεί JFB, JG1, JM2 και JM5 επίσημα, αλλά σε διαφορετικές φουρνιές, και μόνο το JFB έχει πάρει επίσημη αναβάθμιση σε JM2 μέχρι τώρα, και απ'ότι φαίνεται όχι στο COS sales code.

 

Ολοκαινουργιο με μλς. Να το παρω;

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

Eμας ρωτάς; Χτύπα το :)

 

παιδια πως μπορω να περασω την JM1 χωρις το kies γιατι δεν βλεπει με τιποτα το κινητο μου εχουν σπασει τα νευρα μου

Oύτε με το Kies μπορείς να την περάσεις, εκτός αν έχεις αγγλικό τηλέφωνο με την JF3 αρχικά μέσα. Αν θες να περάσεις ανεπίσημο eclair firmware βάλε το JM8 που είναι το τελευταίο, όχι το JM1...

Όσο για το Kies, το βλέπει το κινητό, απλά ή το pc σου ή το τηλέφωνο δεν έχει κάποια απαραίτητα πράγματα... Αν μας πεις τί προσπάθησες ίσως να μπορέσουμε να βοηθήσουμε..

 

4. Για να αποθηκευτούν τα παραπάνω πιέστε ΜΕΝU και αγγίξτε το SAVE.

 

Χεχε, μ'αρέσει πώς έχουν γραφτεί όλα από κάποιον που έχει το Desire ή κάτι τέτοιο... πιέστε το ένα, αλλά αγγίξτε το άλλο...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κινητό δεν μου βγάζει 12ωρο αν το δουλέψω όπως θέλω.

Δυστυχώς :(.

Και μιλάμε για gmail μόνο, λίγο wifi και σχεδόν πάντα ανοιχτό το 3g internet.

Τώρα πλέον το έχω κάτι σε τέρμα χαμηλή φωτεινότητα μήπως κάτι από το πρωί με φτάσει μέχρι το απόγευμα.

 

Sent from my Samsung Galaxy S I-9000

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Εχμμμ μόλις παρατήρησα ότι από το μενού μου λείπει το "force 2g connection" ! Ποιο επεισόδιο έχω χάσει ρε παιδιά? Μήπως το έχουν βγάλει από την JM8 ? :confused:

 

Edit. @TonyK: Κλείσε το "background app sync" σε μένα έκανε τεράστια διαφορά! νομίζω είναι πολύ λίγο το 12ωρο που λες με αυτήν την χρήση.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά help με το ξυπνητήρι και το ρολόι!!

Το minfree δεν αλλάζει τίποτα σε οποιασδήποτε ρύθμιση.

Η αλλαγή ρυθμίσεων ώρας από αυτόματα σε manual πάλι τίποτα.

Η δημιουργία νέων ξυπνητνριων πάλι τίποτα.

Το τηλ σκοτώνει το ρολόι και το ξυπνητήρι με το που μπαίνει σε suspend/deep sleep!! Το επιβεβαίωσα και στις εφαρμογές του auto run killer, όπου μετά από κάποια ώρα με την οθόνη off η εφαρμογή ρολόι εμφανίζεται να μην τρέχει!!

Μήπως μπορεί να το επιβεβαιώσει κανείς άλλος η έχετε δει καμιά λύση;;

 

Eίδα ότι έχουν κι άλλοι το πρόβλημά σου... δεν το έχω εγώ, και απ΄ότι φαίνεται ούτε η πλειονότητα εδώ μέσα, οπότε μπορεί να φταίει το firmware σου.

Mπορείς να χρησιμοποιήσεις τη λύση που δώσανε στο XDA, δηλαδή να βάλεις άλλο ξυπνητήρι...: http://www.appbrain.com/app/com.vp.alarmClockPlusDock

 

Εχμμμ μόλις παρατήρησα ότι από το μενού μου λείπει το "force 2g connection" ! Ποιο επεισόδιο έχω χάσει ρε παιδιά? Μήπως το έχουν βγάλει από την JM8 ? :confused:

 

Edit. @TonyK: Κλείσε το "background app sync" σε μένα έκανε τεράστια διαφορά! νομίζω είναι πολύ λίγο το 12ωρο που λες με αυτήν την χρήση.

 

Ναι το έχουν βγάλει, αντικαταστάθηκε από το drop menu που λέει GSM only.

 

@TonyK: Kάτι δεν πάει καλά με τη μπαταρία σου ή το κινητό... εγώ έχω το background ανοιχτό, wifi ανοιχτό τη μισή μέρα που είμαι στο σπίτι και δε χρειάζεται να το φορτίσω πριν το 2ο βράδυ πριν κοιμηθώ... και έχω ΜΟΝΟ 3g μονίμως ανοιχτό.

Χρησιμοποιείς πολύ GPS? Ίσως να φταίει αυτό, τη ρουφάει τη μπαταρία το GPS...

 

EDIT FAO mod: Μόλις πάτησα το κουμπι, είδα ότι ξέχασα να κάνω τροποποίηση το προηγούμενο, γιατί είδα το τελευταίο ποστ αφού έγραψα το άλλο. Για τέτοιες περιπτώσεις, θα ήταν καλό να είχαμε ένα delete button στην τροποποίηση, αν το μήνυμα είναι στο τέλος, ώστε να μπορούμε να το διορθώσουμε... Γίνεται αυτό, ή είναι hardcoded το forum έτσι;

 

Όχι έχω το τελευταίο eclair 2.1 JM8. Ίσως να μην πιάνει ούτε σε μένα το κόλπο.

 

Edit - παρόλα αυτά θυμάμαι τον τρόπο που μου είχες περί και θα το δοκιμάσω αύριο. Thanks

 

Μπράβο σόρρυ αυτό εννοούσα... δεν πιάνει σε σένα.

 

Hello,:)

 

Επίσης, πριν βάλω το CYO, είχα βάλει το COS sales code και αυτό είχε τις ρυθμίσεις της cosmote για internet and mms ενώ η cyo είναι πιο γενική και έπρεπε να τις βάλω manually. Ελπίζω να βοήθησα..

 

Aνακάλυψα ότι το CYO είναι Κυπριακό sales code, και περίεχει τα APN για ΜΤΝ και CYTAVODA. Το γενικό Ελληνικό είναι το EUR, που περιέχει Cosmote, Vodafone και Wind. Άρα η αναβάθμιση που έκανες, ήταν για την Κύπρο :) Η Ελλάδα είναι ακόμα στο JFB...

 

Τα παιδιά μάλιστα στο XDA βρήκανε τρόπο να περνας το sales code της χώρας σου από οποιοδήποτε firmware... http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=8220521&postcount=1

 

Μολις πηρα το γαλαξια και εγω. Τι πρεπει να κανω σαν πρωτα βηματα? κατι διαβαζω για kies αλλα δεν τα πολυπιανω.οποιος μπορει ας βοηθησει.ευχαριστω

 

Διάβασε το FAQ στην υπογραφή μου αν έχεις απορίες. Το Kies είναι ένα πρόγραμμα της Samsung μέσω του οποίου γίνεται αναβάθμιση λογισμικού στο Galaxy, όταν στείλει η Samsung. Περιμένουμε να στείλει τον άλλο μήνα. Μέχρι τότε, δοκίμασε να μάθεις το καινούριο σου υπερτηλέφωνο, κι αν έχεις απορίες εδώ είμαστε.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχουν βγάλει, αντικαταστάθηκε από το drop menu που λέει GSM only.

 

Ποπό σκάλωμα που έφαγα και δεν μπορούσα να καταλάβω ότι είναι το ίδιο..:lol: Καλά είναι και μια ώρα δύσκολη!

 

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα τον ηγετη σήμερα.εχω ομωσ μια απορία.πωσ αλλάζω γλώσσα όταν είμαι στο μενού των μηνυμάτων

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα τον ηγετη σήμερα.εχω ομωσ μια απορία.πωσ αλλάζω γλώσσα όταν είμαι στο μενού των μηνυμάτων

 

Eίναι στο FAQ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

με σκοτωμενα ή οχι τα παντα,εμενα το τηλεφωνο λαγκαρει απαραδεκτααααααααααα...αρχισε να το κανει στο ξεκουδουνο και ανευ λογου αιτιας!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι καρτα sd να βαλω?μιας κ μεσα δεν ειχε τιποτα η 4γιγα θα μου φτασει η να βαλω 8αρα?με την ταχυτητα της καρτας τι παιζει?δηλ τι κλασ να ειναι..κ κατι ακομη δεν εχει ερθει ακομη σε αυτο το τηλ η αναβαθμηση για το ανδροιντ σε 2.2 οπως ειχε ερθει στο desire απο την πρωτη μερα που το πηρα?

 

το τηλέφωνο έχει ενσωματωμένη μνήμη 8γβ. Από αυτά τα περίπου 5.8 είναι διαθέσιμα για να βάζεις ότι θέλεις. Το τηλέφωνο δέχεται μέχρι 32γβ κάρτες. Το θέμα είναι τι σου χρειάζεται και τι σκοπεύεις να χώσεις εκει μεσα. Εγώ με τα 8 εβαλα και μια 4αρα για να υπαρχει αλλα δεν θα ανοιξω και ταινιοθηκη μεσα. Εγω΄εβαλα class 4, δεν ειναι και τοσο σημαντικο το ζητημα της ταχυτητας στην εσωτερικη μνήμη κατ'εμε.

Ακομα δεν εχει βγει επίσημα απο τη samsung για το galaxy. Αναμενεται προς το τελος Οκτωβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Το παρόν θέμα έφτασε αισίως τις 490 σελίδες και τα 7.348 ποστ. Οι πληροφορίες και τα χρήσιμα ποστ είναι δύσκολο πλέον να εντοπιστούν από τους νέους χρήστες της συσκευής. Γι'αυτό, το θέμα κλειδώνεται και η συζήτηση θα συνεχιστεί στο θέμα Samsung Galaxy S Μέρος ΙΙ. Το Παρόν θέμα θα καθαριστεί από άχρηστα και εκτός θέματος μηνύματα έτσι ώστε να μπορεί κάποιος να εντοπίσει εύκολα και γρήγορα την απάντηση σε κάθε ερώτημά του, η οποία είναι πολύ πιθανόν να βρίσκεται θαμένη σε κάποια από τις 490 σελίδες του συγκεκριμένου θέματος.

 

Δημιουργήθηκαν και αναρτήθηκαν, επίσης, οι νέοι κανόνες χρήσης της ενότητας Samsung Android OS καθώς και ένα ευρετήριο θεμάτων που αφορά τόσο τα θέματα που ανήκουν στην συγκεκριμένη ενότητα όσο και αυτά που πρέπει να χρησιμοποιείτε και να αντλείτε πληροφορίες από την ενότητα Android.

 

Για την καλύτερη λειτουργία του φόρουμ αλλά και προς διευκόλυνση όλων όσων χρησιμοποιούν την ενότητα Android OS, διαβάστε και τηρείστε τους κανόνες χρήσης.

 

Καλή συνέχεια.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...