Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωριζετε αν η προσφορα της Cosmote με τα 99€ ισχυει μονο για νεα ενεργοποιηση;

 

99% μονο για νεα ενεργοποιηση!

αλλα ρωτα για καλο και για κακο!

 

παιζει να μου αλλαξουν την συσκευη(εγγυηση και καλα) αν υποστηριξω οτι εγινε γρατζουνια χωρις λογο?η αδυνατο?

Edited by mcde

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς ναι. Ήθελα να το πάρω και εγώ με αυτή την προσφορά ενώ τώρα είμαι σε εταιρικό πρόγραμμα της Cosmote και έχω συμπληρώσει ένα χρόνο. Μου είπαν ότι δεν μπορώ να κάνω νέα σύνδεση με την προσφορά αυτή και να διατηρήσω τον αριθμό μου. Μόνο νέα σύνδεση με νέο αριθμό.

 

Ο μοναδικός τρόπος μου είπαν είναι να κάνω τη σύνδεσή μου κοσμοκάρτα (κάτι που απαιτεί 1 μήνα) και μετά αφού παραμείνω με κάρτα 1 μήνα που είναι το ελάχιστο όριο παραμονής να κάνω νέα σύνδεση... Δηλαδή θα μπορώ να κάνω νέα σύνδεση μετά από 2 μήνες :wacko:

 

Μαλιστα. Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Lol και βέβαια να με λες όπως θες...αυτη η εφαρμογή που λες όμως φαίνεται στο συγκεκριμένο σημείο του daily briefing; Εκεί θέλω να φαίνεται...

Edit

Στο μάρκετ βλέπω δύο εορτολογια που τα έχω και τα δύο αλλά δεν κάνουν αυτό που λες...η εφαρμογή που αναφέρεις πως λέγεται;

Sent from my Galaxy S

αυτες τις δυο εφαρμογες λεω. η μια απο τις δυο ξερω οτι πανω στην taskbar σου πεταει τα ονοματα απο τις επαφες σου οταν γιορταζουν. δεν εχω δοκιμασει αν το βγαζει στο daily briefing. μηπως στην φωτο που ειδες του Κωστα, ειχε γενεθλια απο καποιον απο τις επαφες του και γι'αυτο το εμφανιζε εκει ?

μονο ο Κωστας μπορει να μας βοηθησει νομιζω :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Επειδή 350 σελίδες επί 15 αναρτήσεις μας κάνουν παραπάνω απο 5000 posts δεν έχω τη δυνατότητα να καθίσω μέρες και νύχτες να διαβάζω για να βρω απαντήσεις σε μερικές απορίες μου ως νέου χρήστη android συσκευής και πιο συγκεκριμένα του Galaxy S. Γι αυτό θα με βοηθούσατε πολύ αν μπορούσατε να μου λύσετε 3 συγκεκριμένες απορίες:

1. Για να μπορέσω να λειτουργήσω κάποιες τις εφαρμογές του τηλεφώνου -πχ Ημερολόγιο- είναι απαραίτητο να έχω λογαριασμό στο Gmail?

2. Πως μπορώ να εναλλάσω ελληνικά και αγγλικά στο πληκτρολόγιο χωρίς να χρειάζεται να πηγαίνω Ρυθμίσεις και απο εκεί να αλλάζω γλώσσα συνολικά για το μενού του τηλεφώνου;

3. Πως μπορώ να σβήσω εκατοντάδες φωτογραφίες που μου συγχρόνισε απο gmail φίλου που το βάλαμε για να δούμε πως δουλεύει το ημερολόγιο;

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και ζητώ συγνώμη αν οι απορίες είναι θέματα που έχουν αναπτυχθεί στα παλαιότερα posts.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς ωραία θηκούλα για το Galaxy?

Θα ήθελα κάτι σαν την ultra slim της Sena...Δερμάτινο pouch όσο το δυνατόν πιο λεπτό...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο συνονόματος!!! Τέτοια πραγματάκια μ΄αρέσουν!!! Thanks!!:)

Μία ερωτησούλα...Στο DAILY BRIEFING κάτω κάτω έχει μία γραμμή που λέει "χωρίς προγράμματα"..αν την πατήσεις σε πάει κατευθείαν στο εορτολόγιο και σου λέει πχ σήμερα γιορτάζει ο Σταύρος (χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν!!)..σε κάποιο παλαιότερο print screen του για άλλο λόγο που είχε ποστάρει ο Κώστας (Te_Salat) φαινόντανε πάνω σε αυτή την γραμμή και το όνομα του εορτάζοντος..αυτό πως γίνεται;

 

πολύ καλό το tip με το ημερολόγιο, αλλά την παραπάνω ερώτηση θα ήθελα πολύ να την απαντήσει κάποιος αν γνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

απο το one click lag fix που κατεβασα απο το μαρκετ ειχε επιλογη για unroot της συσκευης,εκανα unroot το galaxy μεσω αυτης για να το στειλω για service,ο νιτζα εξαφανιστηκε πρεπει να προσεξω κατι αλλο αν εμεινε καποιο αρχειο η φακελος μεσα στην συσκευη?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, το τεστ που σου δίνει αυτούς τους 2000+ πόντους μετρώντας τη ταχύτητα της συσκευής, πώς το λένε;
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς ωραία θηκούλα για το Galaxy?

Θα ήθελα κάτι σαν την ultra slim της Sena...Δερμάτινο pouch όσο το δυνατόν πιο λεπτό...

Ευχαριστώ!

 

Δες αυτή που πήρα εγώ στην προηγούμενη σελίδα...

 

Αλήθεια, το τεστ που σου δίνει αυτούς τους 2000+ πόντους μετρώντας τη ταχύτητα της συσκευής, πώς το λένε;

Quadrant

 

απο το one click lag fix που κατεβασα απο το μαρκετ ειχε επιλογη για unroot της συσκευης,εκανα unroot το galaxy μεσω αυτης για να το στειλω για service,ο νιτζα εξαφανιστηκε πρεπει να προσεξω κατι αλλο αν εμεινε καποιο αρχειο η φακελος μεσα στην συσκευη?

Όχι όσον αφορά το root, άλλο θέμα όμως αν έχεις βάλει custom roms, lagfixes ή αλλα firmwares.

 

Lol και βέβαια να με λες όπως θες...αυτη η εφαρμογή που λες όμως φαίνεται στο συγκεκριμένο σημείο του daily briefing; Εκεί θέλω να φαίνεται...

Edit

Στο μάρκετ βλέπω δύο εορτολογια που τα έχω και τα δύο αλλά δεν κάνουν αυτό που λες...η εφαρμογή που αναφέρεις πως λέγεται;

Sent from my Galaxy S

Δείτε κι αυτό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3275226#post3275226

 

Όσο για τα γενέθλια, εμένα μου τα δείχνει αλλά είναι από το facebook sync... τα παίρνει κατευθείαν στο ημερολόγιο. Έγω έχω διαλέξει το smooth calendar (free) για τη homescreen μου, κάτω από το beautiful home ... μ'αρέσει πως δείχνει.

 

Επειδή 350 σελίδες επί 15 αναρτήσεις μας κάνουν παραπάνω απο 5000 posts δεν έχω τη δυνατότητα να καθίσω μέρες και νύχτες να διαβάζω για να βρω απαντήσεις σε μερικές απορίες μου ως νέου χρήστη android συσκευής και πιο συγκεκριμένα του Galaxy S. Γι αυτό θα με βοηθούσατε πολύ αν μπορούσατε να μου λύσετε 3 συγκεκριμένες απορίες:

1. Για να μπορέσω να λειτουργήσω κάποιες τις εφαρμογές του τηλεφώνου -πχ Ημερολόγιο- είναι απαραίτητο να έχω λογαριασμό στο Gmail?

2. Πως μπορώ να εναλλάσω ελληνικά και αγγλικά στο πληκτρολόγιο χωρίς να χρειάζεται να πηγαίνω Ρυθμίσεις και απο εκεί να αλλάζω γλώσσα συνολικά για το μενού του τηλεφώνου;

3. Πως μπορώ να σβήσω εκατοντάδες φωτογραφίες που μου συγχρόνισε απο gmail φίλου που το βάλαμε για να δούμε πως δουλεύει το ημερολόγιο;

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και ζητώ συγνώμη αν οι απορίες είναι θέματα που έχουν αναπτυχθεί στα παλαιότερα posts.

 

1. Ναι, έχεις google phone, το gmail account είναι απαραίτητο.

2. Να εγκαταστήσεις το HTC_IME πληκτρολόγιο, ή στο Swype τραβάς το δάχτυλο από το swype key (i) στο Q

3. Φωτογραφίες από το ημερολόγιο; Δεν το'χω δει αυτό... αλλά λογικά αν σβήσεις αυτά που δε θες στο google account και ξανακάνεις sync, θα φύγουν

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτους που ρωτησαν πως γινεται οταν βαλεις τα γενεθλια σε μια επαφη, να φενεται αυτοματα στο ημερολογιο, το εψαξα λιγο και εφτιαξα μια νεα επαφη στο τηλεφωνο, εβαλα γενεθλια και αυτοματως μου εμφανισε στο ημερολογιο για τα γελεθλια και μαλιστα εφτιαξε να υπαρχει ειδοποιηση καθε χρονο.

Αναφερω οτι το κανει αυτο ΜΟΝΟ για τις επαφες που εχουμε στο τηλεφωνο, δηλαδη στην μνημη τηλεφωνου.

δεν το κανει για τις επαφες που εχουμε στο gmail. ειναι μαλλον θεμα του gmail και δεν το κανει. και εδω που τα λεμε ειναι λογικο να μην το κανει στις επαφες Gmail γιατι αυτες αποθηκευονται μεσω του server του gmail και οχι μεσα στην συσκευη.

θα το ψαξω μηπως υπαρχει λυση και για τις επαφες απο το gmail και θα σας πω.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτους που ρωτησαν πως γινεται οταν βαλεις τα γενεθλια σε μια επαφη, να φενεται αυτοματα στο ημερολογιο, το εψαξα λιγο και εφτιαξα μια νεα επαφη στο τηλεφωνο, εβαλα γενεθλια και αυτοματως μου εμφανισε στο ημερολογιο για τα γελεθλια και μαλιστα εφτιαξε να υπαρχει ειδοποιηση καθε χρονο.

Αναφερω οτι το κανει αυτο ΜΟΝΟ για τις επαφες που εχουμε στο τηλεφωνο, δηλαδη στην μνημη τηλεφωνου.

δεν το κανει για τις επαφες που εχουμε στο gmail. ειναι μαλλον θεμα του gmail και δεν το κανει. και εδω που τα λεμε ειναι λογικο να μην το κανει στις επαφες Gmail γιατι αυτες αποθηκευονται μεσω του server του gmail και οχι μεσα στην συσκευη.

θα το ψαξω μηπως υπαρχει λυση και για τις επαφες απο το gmail και θα σας πω.

 

Ναι και επίσης είχες δίκιο ένα από τα εορτολόγια βγάζει και τα γενέθλια αν τα καταχωρίσεις μέσα στις επαφές!

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς ωραία θηκούλα για το Galaxy?

Θα ήθελα κάτι σαν την ultra slim της Sena...Δερμάτινο pouch όσο το δυνατόν πιο λεπτό...

Ευχαριστώ!

 

εγω αγορασα αυτη

 

http://www.htcaccessorystore.com/gr/p_htc_item.aspx?i=188836&sbadd=188836

 

απο τα public και ειναι τελεια...! δερματινη με κιτρινες ραφες....πολυ καλη ποιοτητα και τεριαζει αψογα!

 

(δεν εχουν καλη φωτογραφια στο site)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω αγορασα αυτη

 

http://www.htcaccessorystore.com/gr/p_htc_item.aspx?i=188836&sbadd=188836

 

απο τα public και ειναι τελεια...! δερματινη με κιτρινες ραφες....πολυ καλη ποιοτητα και τεριαζει αψογα!

 

(δεν εχουν καλη φωτογραφια στο site)

 

Αυτή δεν είναι λίγο πιο μεγάλη, αν αναλογιστούμε ότι το HD2 έχει κατά 0,3 ίντσες μεγαλύτερη οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή δεν είναι λίγο πιο μεγάλη, αν αναλογιστούμε ότι το HD2 έχει κατά 0,3 ίντσες μεγαλύτερη οθόνη;

 

ταιριαζει απιστευτα καλα...........τις διαστασης της συσκευης να κοιτας και της θηκης....! οχι της οθονης!

 

και ειναι πανεμορφη!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ταιριαζει απιστευτα καλα...........τις διαστασης της συσκευης να κοιτας και της θηκης....! οχι της οθονης!

 

και ειναι πανεμορφη!!!

επειδη εχω το hd2 και προς το παρον μεχρι να παρω καποια θηκη, βαζω το galaxy μεσα στη θηκη του hd2, θα συμφωνησω με τον παραπανω φιλο.

η θηκη του hd2 ειναι πιο μεγαλη στο φαρδος, και αν σου γυρει λιγο η συσκευη θα φυγει απο την θηκη. εγω προσεχω πολυ γιατι φευγει πολυ ευκολα !!!!

η θηκη ειναι πολυ καλη και ποιοτικη αλλα κατ'εμε δεν κανει για το galaxy.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω το hd2 και προς το παρον μεχρι να παρω καποια θηκη, βαζω το galaxy μεσα στη θηκη του hd2, θα συμφωνησω με τον παραπανω φιλο.

η θηκη του hd2 ειναι πιο μεγαλη στο φαρδος, και αν σου γυρει λιγο η συσκευη θα φυγει απο την θηκη. εγω προσεχω πολυ γιατι φευγει πολυ ευκολα !!!!

η θηκη ειναι πολυ καλη και ποιοτικη αλλα κατ'εμε δεν κανει για το galaxy.

 

εμενα που η θηκη ειναι ακομα καινουργια δεν γλυστραει καθολου....!

αλλα φανταζομαι πως με τον καιρο θα χαλαρωσει αλλα αυτο θα σηνεβαινε σε οποιαδηποτε pouch θηκη ακομα και αν ηταν φτιαγμενη για το galaxy ---αν φυσικα δεν ειχε τα αντιαισθητικα λαστηχα που εχει ας πουμε η θηκη του τυχαιρακια...

 

εγω ηθελα (αμεσα~οποτε δεν θα παραγκελνα απο το χονγκ κονγκ) μια στυλατη λεπτη pouch που θα το προστατευει...πηγα στα public, αυτη εκανε και την πηρα...και εχει και παρα πολυ καλη ποιοτητα...!και προσωπικα την προτινω!!!εξαλου αποκλιστικα για το galaxy εχω και silicon case...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα που η θηκη ειναι ακομα καινουργια δεν γλυστραει καθολου....!

αλλα φανταζομαι πως με τον καιρο θα χαλαρωσει αλλα αυτο θα σηνεβαινε σε οποιαδηποτε pouch θηκη ακομα και αν ηταν φτιαγμενη για το galaxy ---αν φυσικα δεν ειχε τα αντιαισθητικα λαστηχα που εχει ας πουμε η θηκη του τυχαιρακια...

 

εγω ηθελα (αμεσα~οποτε δεν θα παραγκελνα απο το χονγκ κονγκ) μια στυλατη λεπτη pouch που θα το προστατευει...πηγα στα public, αυτη εκανε και την πηρα...και εχει και παρα πολυ καλη ποιοτητα...!και προσωπικα την προτινω!!!εξαλου αποκλιστικα για το galaxy εχω και silicon case...

 

Αυτά είναι γούστα, ας πούμε εμένα δε μ'αρέσει καθόλου η δικιά σου, και τα διακριτικά λάστιχα που έχει η δικιά μου δε φαίνονται καν, δίνουν αίσθηση ασφάλειας, και τη βρίσκω πολύ στυλάτη και φοβερό design, το ακριβώς αντίθετο από αυτή που έδειξες που δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο κατά τη γνώμη μου. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ουόου, ουόου, ουόου!

 

Έχω ήδη Rooted τη συσκευή μου, αλλά δεν είχα κάνει το Lag Fix.

 

Έκανα το test με το App Quadranta και έβγαλα σκορ 818.

Σκέφτηκα αυτά τα 2000λιαρα που βγάζετε όλοι σας από εδώ με το Lag Fix και δε πίστευα ότι μπορεί να υπάρξει τέτοια άνοδος της συσκευής μου. Να πιάσει τέτοιο σκορ δηλαδή. Και όμως, έκανα το Fix και ιδού! 2185 πόντοι! Λέω τελικά να κρατήσω το Fix, αλλά δεν είμαι και εντελώς σίγουρος. Λέω να περιμένω τη Froyo. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι γούστα, ας πούμε εμένα δε μ'αρέσει καθόλου η δικιά σου, και τα διακριτικά λάστιχα που έχει η δικιά μου δε φαίνονται καν, δίνουν αίσθηση ασφάλειας, και τη βρίσκω πολύ στυλάτη και φοβερό design, το ακριβώς αντίθετο από αυτή που έδειξες που δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο κατά τη γνώμη μου. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα :p

 

οντως! ειναι και γουστα...! ουτε εμενα μου αρεσει η δικια σου :p ~~~παιδιαριζω!!!!!!!!!!!

 

απλα ρωτησε ο φιλος νωριτερα ενα ultra slim δερμάτινο pouch και εδωσα ενα...! (την "της sena" δεν την ξερω!!!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Wow, KAMIA σχέση η συσκευασία σου με τη δικιά μου...

[ATTACH]17098[/ATTACH] [ATTACH]17097[/ATTACH]

Πολύ ποιοτική η θήκη που πήρες, το ξαναείπαμε βέβαια και νομίζω ότι η PDAir έχει τις πιο ποιοτικές γενικότερα για το Galaxy S. Δεν εχω δει από κοντά αυτές της Zenus...στο youtube φαίνονται καλές αλλά φαίνεται ότι φθείρονται κάπως εύκολα στις γωνίες. Πάντως είναι και αυτές όμορφες.

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ποιοτική η θήκη που πήρες, το ξαναείπαμε βέβαια και νομίζω ότι η PDAir έχει τις πιο ποιοτικές γενικότερα για το Galaxy S. Δεν εχω δει από κοντά αυτές της Zenus...στο youtube φαίνονται καλές αλλά φαίνεται ότι φθείρονται κάπως εύκολα στις γωνίες. Πάντως είναι και αυτές όμορφες.

 

Επειδή έχω αγοράσει θήκες σιλικόνης και από Pdair και από zenus τουλάχιστον ως προς τις θήκες σιλικόνης δεν υπάρχει σύγκριση...pdair μακράν!

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό το Protector...να έγραφε και τι μάρκα είναι καλά θα΄τανε...αναμένεται γράφει σε 2 μέρες...

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-S-GT-i9000-Screen-Protector-Eidiko-prostateytiko-film-othonis-Antifingerprint-X-2PCS.248353.html

Ίσως το δοκιμάσω...μιας και έχει 2 τεμάχια μέσα, μην την πατήσουμε πάλι χαχαχα...όσο περιμένω το νέο φιλμ από την PDAir...αν και ο σημαντικότερος λόγος είναι ότι γράφει πως εφαρμόζει με στατικό ηλεκτρισμό...τώρα κατά πόσο θα είναι σταθερό δεν ξέρω...

 

Τώρα είδα ότι έχει και δεύτερη περίπτωση...και πάλι δεν αναφέρει μάρκα...

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-S-GT-i9000-Screen-Protector-diafana-x2tem.257587.html

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό το Protector...να έγραφε και τι μάρκα είναι καλά θα΄τανε...αναμένεται γράφει σε 2 μέρες...

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-S-GT-i9000-Screen-Protector-Eidiko-prostateytiko-film-othonis-Antifingerprint-X-2PCS.248353.html

Ίσως το δοκιμάσω...μιας και έχει 2 τεμάχια μέσα, μην την πατήσουμε πάλι χαχαχα...όσο περιμένω το νέο φιλμ από την PDAir...αν και ο σημαντικότερος λόγος είναι ότι γράφει πως εφαρμόζει με στατικό ηλεκτρισμό...τώρα κατά πόσο θα είναι σταθερό δεν ξέρω...

 

Τώρα είδα ότι έχει και δεύτερη περίπτωση...και πάλι δεν αναφέρει μάρκα...

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-S-GT-i9000-Screen-Protector-diafana-x2tem.257587.html

 

Είμαι πολύ επιφυλακτικός για τη δεύτερη περίπτωση, ακούγεται σαν το ματ που έλεγα... το πρώτο φαίνεται καλό πάντως.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Επισκεφθείτε την σελίδα των Android εφαρμογών...zougla το λένε και στην κινητούμπα μας δουλεύει εκπληκτικά!

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...