Jump to content

Τα πάντα για τα Καρτοσυμβόλαια


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε Cosmote καρτοσυμβόλαιο (των 15 ευρώ) που είμαι, μπορώ να βάλω και κάποιο χρόνο δωρεάν πλοήγηση στο ίντερνετ με κάποια έξτρα ευρώ;

 

Ναι. Στείλε 60 στο 1333 και θα έχεις λόγω προσφοράς 120 mb internet και απεριόριστη πλοήγηση στο cosmotemyview για ένα μήνα με κόστος 3€.

Η προσφορά λήγει την 30/6/2011

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά είναι δυνατόν από καρτοσυμβόλαιο 20 (το παλιό) με ανανέωση που έγινε το δεκέμβρη που μας πέρασε (και πήρα και έκπτωση στο πάγιο) να πάω σε κάποιο πρόγραμμα με μηδενικό πάγιο?

Όταν κόπηκαν τα 1500' δωρεάν λεπτά από το πρόγραμμα έκανα επαγγελματικό πακέτο στη vodafone και έτσι τώρα προσπαθώ να βρω κάποιο τρόπο για να γλιτώσω ένα μέρος από τα πάγια. Εναλλακτικά αν δεν γίνεται η μετάβαση σε πρόγραμμα με μηδενικό πάγιο υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να έρχεται γύρω στα 10 ευρώ το μήνα μόνο με mobile internet (οι κλήσεις δε με ενδιαφέρουν)?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν και δεν κάνω τηλέφωνα καθημερινά (μου κάνουν κλήσεις, δεν κάνω - αλλά στέλνω SMS, με το γνωστό 120 κωδικό που παίρνω δωρεάν μηνύματα), εντούτοις σήμερα που πήγα να μιλήσω... ακούστηκε ηχογραφημένο μήνυμα που έλεγε ότι έχω ακόμα ΜΟΛΙΣ 2 λεπτά ομιλίας.

Τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αυτό το βήμα χρέωσης ανά 3' στο καρτοσυμβόλαιο με χει σκοτώσει. Βλέπω να μην μου φτάνουν αυτό το μήνα. Ηση μένουν 14 μέρες και έχω ξοδέψει τα 1000'...:O

Μπορώ να προσθέσω κι άλλα;

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάφερες να κάνεις πάνω από 333 κλήσεις σε 14 ημέρες .... Μπράβο σου .
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα!

απο σημερα εχω το καρτοσυμβολαιο 20 ΔΧΟ (=με δωρεαν χρονο ομιλιας). Το προβλημα ειναι οτι οταν εστειλα ΥΠ στο 1314 στο μηνυμα που μου ηρθε ελεγε μονο το υπολοιπο που εχω σε Ευρω. Ουτε τα λεπτα ομιλιας προς κοσμοτε, ουτε τα λεπτα ομιλιας προς τους υπολοιπους εμαθα :wacko: η υπαλληλος περα απο το 1314 δεν θυμοταν καποιο αλλο νουμερο στο οποιο μπορω να ενημερωθω για τα παραπανω. Μηπως γνωριζει καποιος κατι περισσοτερο;

Ευχαριστω εκ των προτερων :D

 

Καλησπέρα Μαρία,

 

Σε τι πρόγραμμα ήσουν πριν; Αν ήσουν στο παλιό καρτοσυμβόλαιο τότε προκειμένου να πιστωθούν στη γραμμή σου τα 1500Λ προς Cosmote, τα δωρεάν λεπτά προς τρίτους αλλά και τα 180Λ που έχεις δώρο προς εθνικές κλήσεις για 3 μήνες θα πρέπει να επέλθει η "επέτειος" σου - η ημερομηνία που έμπαιναν κάθε μήνα τα 1500Λ και τα χρήματα από το παλιό σου καρτοσυμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάφερες να κάνεις πάνω από 333 κλήσεις σε 14 ημέρες .... Μπράβο σου .

Είμαι 2 εβδομάδες εκτός Αθηνών και αναγκάζομαι να μιλάω πολύ περισσότερη ώρα στο τηλέφωνο...:O

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλοί μου φίλοι, αν όσοι από εσάς έχετε σκεφτεί να αλλάξετε το καρτοκινητό σας cosmote σε καρτοσυμβόλαιο, σκεφτείτε το παρά πολύ καλά. Πριν από ένα χρόνο και 3 μήνες το έκανα εγώ, έγινε αυτομάτως μέσα σε 5 λεπτά.., τώρα προσπαθώ εδώ και 3 μήνες να το διακόψω και δεν μπορώ, έχω δεινοπαθήσει..και δεν είμαι ο μόνος. Δεν θέλουν να φύγω από εκεί γιατί μια χαρά μου τα έπαιρναν ένα χρόνο και τώρα τους χαλάει. Έχω χαλάσει του κόσμου τα τηλέφωνα και δεν μπορώ να βγάλω άκρη, ούτε από τους υπάλληλους του 13838 ούτε και από το κατάστημα της cosmote. Μου λένε συνέχεια ότι το σύστημα έχει κολλήσει, τη μια φαίνετε ότι είναι καρτοκινητό την άλλη ότι είμαι στο πρόγραμμα 150..,την άλλη ότι βρίσκετε σε επεξεργασία..κοκ..! Κ αι εγώ χρεώνομαι ακάθεκτα. Αύριο κιόλας επισκέπτομαι το δικηγόρο μου και καταθέτω μήνυση. Δεν μπορώ να διακόψω το καρτοσυμβόλαιο και μου έρχονται λογαριασμοί στο σπίτι, αυτό που θέλω είναι να κρατήσω το νούμερο σαν απλό καρτοκινητό. Κύριε διευθυντά της cosmote βρομάτε στη ψυχή, αυτό έχω να σας πω.
Link to comment
Share on other sites

μία προσφυγή στην ΕΕΤΤ και στο ΙΝΚΑ, θα σε γλυτώσουν από έξοδα νομίζω...
Link to comment
Share on other sites

Μετεφερα το παλιο μου καρτοκινητο της Wind σε What's Up χτες και μου ειπαν θα ενεργοποιηθει την ιδια μερα. Οταν με παιρνουν λεει οτι εχω φραγη εισερχομενων κλησεων. Εγω παιρνω κανονικα. Τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις προσφυγές που μου έστειλες.

Δεν τα γνώριζα αυτά.

Δεν ξέρω ώμος αν επιλυθεί ένα πρόβλημα μέσο αυτών και κατά ποσό μακρηγορεί να γίνει αυτό.

Πάντως θα το επιχειρήσω και εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλοί μου φίλοι, αν όσοι από εσάς έχετε σκεφτεί να αλλάξετε το καρτοκινητό σας cosmote σε καρτοσυμβόλαιο, σκεφτείτε το παρά πολύ καλά. Πριν από ένα χρόνο και 3 μήνες το έκανα εγώ, έγινε αυτομάτως μέσα σε 5 λεπτά.., τώρα προσπαθώ εδώ και 3 μήνες να το διακόψω και δεν μπορώ, έχω δεινοπαθήσει..και δεν είμαι ο μόνος. Δεν θέλουν να φύγω από εκεί γιατί μια χαρά μου τα έπαιρναν ένα χρόνο και τώρα τους χαλάει. Έχω χαλάσει του κόσμου τα τηλέφωνα και δεν μπορώ να βγάλω άκρη, ούτε από τους υπάλληλους του 13838 ούτε και από το κατάστημα της cosmote. Μου λένε συνέχεια ότι το σύστημα έχει κολλήσει, τη μια φαίνετε ότι είναι καρτοκινητό την άλλη ότι είμαι στο πρόγραμμα 150..,την άλλη ότι βρίσκετε σε επεξεργασία..κοκ..! Κ αι εγώ χρεώνομαι ακάθεκτα. Αύριο κιόλας επισκέπτομαι το δικηγόρο μου και καταθέτω μήνυση. Δεν μπορώ να διακόψω το καρτοσυμβόλαιο και μου έρχονται λογαριασμοί στο σπίτι, αυτό που θέλω είναι να κρατήσω το νούμερο σαν απλό καρτοκινητό. Κύριε διευθυντά της cosmote βρομάτε στη ψυχή, αυτό έχω να σας πω.

 

Πηγαινε σε ενα καταστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ. Εκει με μερικά κλικ σου το αλλαζουν.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, θα θελα να κανω και γω μια ερώτηση. Θέλω να μεταβώ απο what's up σε καρτοσυμβόλαιο. Εκτός απο το χρόνο ομιλίας που έχω στο what's up θα μεταφερθούν και τα mb που έχω;
Link to comment
Share on other sites

μήπως γνωρίζει κάποιος πόσο διαρκεί αναγκαστικά το καρτοσυμβόλαιο..? εννοώ πόσο καιρό πρέπει να το κρατήσω..?

Και κάτι ακόμα...δν υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να μην χρεώνονται τα καρτοκινητά όταν μου στέλνουν μνματα ή με παίρνουν τηλέφωνο..?

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα...δν υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να μην χρεώνονται τα καρτοκινητά όταν μου στέλνουν μνματα ή με παίρνουν τηλέφωνο..?

όχι, απευθείας από το καρτοκινητό προς το καρτοσυμβόλαιο ή οπουδήποτε αλλού αναγκαστικά υπάρχει χρέωση. Μόνο από συμβόλαιο/καρτοσυμβόλαιο (το 2ο με προσοχή δεν ισχύει σε όλα τα πάγια) προς καρτοκινητό δεν υπάρχει χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

αυτή η πληροφορία δεν παρέχεται από το site της cosmote από όσο βλέπω...πιθανών να γνωρίζει κάποιος άλλος αναγνώστης.
Link to comment
Share on other sites

και μήπως γνωρίζεις ποιος είναι ο ελάχιστος δυνατός χρόνος λειτουργείς ενός καρτοσυμβόλαιου.?

 

1 μηνα, δν εχει περιορισμούς εκτός και αν πάρεις επιδοτηση συσκευής!

Link to comment
Share on other sites

1 μηνα, δν εχει περιορισμούς εκτός και αν πάρεις επιδοτηση συσκευής!

Μη λέμε ό,τι θέλουμε. Εχω παραμείνει σε συμβόλαιο / καρτοσυμβόλαιο και μόνο μία μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Μη λέμε ό,τι θέλουμε. Εχω παραμείνει σε συμβόλαιο / καρτοσυμβόλαιο και μόνο μία μέρα.

 

Στη Vodafone πάντως με κράτησαν 2 μήνες στο καρτοπρόγραμμα, λέγοντάς μου ότι είναι ο ελάχιστος υποχρεωτικός χρόνος παραμονής.

Link to comment
Share on other sites

Στη Vodafone πάντως με κράτησαν 2 μήνες στο καρτοπρόγραμμα, λέγοντάς μου ότι είναι ο ελάχιστος υποχρεωτικός χρόνος παραμονής.

Την ίδια μέρα έκανα συμβόλαιο, την ίδια μέρα φορητότητα. :rolleyes:

 

 

Edit: Ξέρει κανείς αν στο My Account μπορεί να ενταχθεί Καρτοσυμβόλαιο;

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια μέρα έκανα συμβόλαιο, την ίδια μέρα φορητότητα. :rolleyes:

 

Εγώ δε μιλάω για φορητότητα αλλά για μετατροπή καρτοπρογράμματος σε καρτοκινητό Vodafone. Δεν ήξερα ότι με τη φορητότητα θα γλίτωνα το δίμηνο (ωραίο κολπάκι)!

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω μεταφορά ενός ποσού από το υπόλοιπο του Καρτοσυμβολαίου μου σε WU και μετά να τα ξαναμεταφέρω πίσω?
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω μεταφορά ενός ποσού από το υπόλοιπο του Καρτοσυμβολαίου μου σε WU και μετά να τα ξαναμεταφέρω πίσω?

 

Ναι μπορείς και θα ανανεωθεί η ημερομηνία λήξης

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια μέρα έκανα συμβόλαιο, την ίδια μέρα φορητότητα. :rolleyes:

 

Εγώ δε μιλάω για φορητότητα αλλά για μετατροπή καρτοπρογράμματος σε καρτοκινητό Vodafone. Δεν ήξερα ότι με τη φορητότητα θα γλίτωνα το δίμηνο (ωραίο κολπάκι)!

Θα κάνεις φορητότητα σε άλλο δίκτυο και αμέσως μετά ξανά φορητότητα σε vodafone καρτοκινητό ;) σε πέντε ημέρες θα έχεις τελειώσει!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...