Jump to content

Τα πάντα για τα Καρτοσυμβόλαια


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι και μετά θα κερδίσει αυτός που έχει το καλύτερο δίκτυο... Δηλαδή μάλλον η Βόντα....

Τι να μιλήσεις με 5 ευρώ και 10 όταν η ώρα με όλους τους φόρους πάει 25 ευρώ;;;:happy: Βάλε και τα μηνύματα, ζήτω που καήκαμε!

Οπότε noway σενάριο αυτό! Ειδικά με αυτές τις τιμές!

 

με αυτές τις τιμές δε συμφέρει καθόλου.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια εχω το Καρτοσυμβολαιο 15 της cosmote και μου τελειωσαν τα 1500λεπτα δωρεαν προς ολους τους cosmote , πρεπει να περιμενω τον αλλο μηνα που θα μπουν τα 15 ευρω ? ή μπορω να τα ενεργοποιησω στελνοντας μηνυμα ? Οπως γινοταν στο whats up.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξερετε που στελνω μηνυμα για να μαθω ποσα λεπτα μου απομενουν?
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει αλλαγή από what's up σε καρτοσυμβόλαιο, και να μείνει το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας και τα υπάρχοντα δωρεάν mb?

Σε μια τέτοια περίπτωση το μηνιαίο πάγιο του καρτοσυμβολαίου τραβιέται ουσιαστικά από το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει αλλαγή από what's up σε καρτοσυμβόλαιο, και να μείνει το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας και τα υπάρχοντα δωρεάν mb?

Σε μια τέτοια περίπτωση το μηνιαίο πάγιο του καρτοσυμβολαίου τραβιέται ουσιαστικά από το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας;

 

Εμένα που έγινε η αλλαγή από What's up σε καρτοσυμβόλαιο, τα υπόλοιπα Ευρώ και δωρεάν MB που είχα παρέμειναν κανονικά!!

Αν και είχα ρωτήσει σε υπάλληλο που με κάλεσε για την αλλαγή πακέτου και μου είπε ότι θα χαθούν.

Εν τέλει δε χάθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει αλλαγή από what's up σε καρτοσυμβόλαιο, και να μείνει το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας και τα υπάρχοντα δωρεάν mb?

Σε μια τέτοια περίπτωση το μηνιαίο πάγιο του καρτοσυμβολαίου τραβιέται ουσιαστικά από το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας;

 

To Υπόλοιπο δεν χάνεται όταν από κάρτα το κάνεις καρτοσυμβόλαιο

Τα άλλα πο γράφεις δυστυχώς δεν ισχύουν .

Θα πληρώνεις το μηνιαίο πάγιο κανονικά και όχι από το υπόλοιπο σου

Link to comment
Share on other sites

To Υπόλοιπο δεν χάνεται όταν από κάρτα το κάνεις καρτοσυμβόλαιο

Τα άλλα πο γράφεις δυστυχώς δεν ισχύουν .

Θα πληρώνεις το μηνιαίο πάγιο κανονικά και όχι από το υπόλοιπο σου

 

Εγω ρώτησα στο κατάστημα της Στουρνάρη και μου είπαν ότι το υπόλοιπο της κάρτας χάνεται, κατά τη μετατροπή από whats up σε καρτόσυμβόλαιο!(Αντίθετα στη Vodafone δε χάνεται)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Από σήμερα (για την ακρίβεια χθες το βράδυ) καταργήθηκε και το Καρτοσυμβόλαιο 15. Ωραία πράγματα, το ελάχιστο συμβόλαιο να είναι στα 20€...

 

Ερώτηση: Εγώ που έχω το Καρτοσυμβόλαιο 15, το παλιό, αυτό που σου μένανε και τα 15€ και έπαιρνες και τα 1500΄, το Φλεβάρη που λήγει η προσφορά με τα 1500΄ τι θα γίνω; Θα μπορώ να αγοράσω τα 1500΄ ή θα πρέπει να μεταβώ στο Καρτοσυμβόλαιο 20 με τα 1500΄;

 

Κάθε φορά μπελάδες...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρώτησα στο κατάστημα της Στουρνάρη και μου είπαν ότι το υπόλοιπο της κάρτας χάνεται, κατά τη μετατροπή από whats up σε καρτόσυμβόλαιο!(Αντίθετα στη Vodafone δε χάνεται)

Λάθος σου είπανε δεν χάνεται.Εγώ που είχα καρτοκινητό στην cosmote και το έκανα καρτοσυμβόλαιο δεν έχασα ουτε ενα cents.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αλλαγή από What's up σε καρτοσυμβόλαιο 20 στις 8/9, ήρθε ο πρώτος λογαριασμός 8/9 - 21/9 και είναι να πληρώσω όλο το μήνα!! Πάνε καλά? 14 μέρες χρήσης και μου χρεώνουν όλο το μήνα? Και σε τηλεφωνική επικοινωνία, μου είπαν ότι δνε υπάρχει αναλογία στον πρώτο λογαριασμό!! Έλεος!! Τι άλλο μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά πλήρωσετον με 15 ημέρες καθυστέρηση

 

Δε θα κερδίσω κάτι έτσι.. Η απατεωνιά τους είναι ότι για 14 μέρες χρήσης, σε χρεώνουν όλο το μήνα! Και κάπου έλεγε στο site της Cosmote, ότι σε αλλαγή πακέτου, η χρέωση γίνεται ανάλογα τον τιμακατάλογο του εκάστοτε πακέτου για τις ξεχωριστές περιόδους. Αλλά δε μπορώ να θυμηθώ που το λέει αν τους το τρίψω στη μούρη!

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι σου δώσαν τα 1500 λεπτά ομιλίας . Επίσης φαντάζομαι ότι σου πίστωσαν 3 ευρώ, και 10 λεπτά ομιλίας προς άλλα δίκτυα .

Δεν στα δώσαν αναλογικά . Κακώς βέβεα , αλλά καλά κάνεις που φωνάζεις . Εϊναι δύσκολες μέρες οικονομικά και είναι κρίμα να πληρώνουμε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

ναι το ειχα προβλεψει πριν κανενα μηνα και προλαβα και εκανα συνδεση.... στο απεριοριστα 15

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι σου δώσαν τα 1500 λεπτά ομιλίας . Επίσης φαντάζομαι ότι σου πίστωσαν 3 ευρώ, και 10 λεπτά ομιλίας προς άλλα δίκτυα .

Δεν στα δώσαν αναλογικά . Κακώς βέβεα , αλλά καλά κάνεις που φωνάζεις . Εϊναι δύσκολες μέρες οικονομικά και είναι κρίμα να πληρώνουμε παραπάνω.

Παιδια , αναλογικα θα επρεπε να χρεωθει μοναχα αν ηταν κανονικο προγραμμα συμβολαιο και υπηρχε και αναλογικη αποδοση στον χρονο ομιλιας , απο την στιγμη που ειναι καρτοσυμβολαιο και τα αποδωσαν ολα στην πρωτη μερα που εγινε η μετατροπη ειναι φυσιολογικο να ειναι ολο το ποσο , οσο για τις ημερομηνιες ειναι η περιοδος χρησης και οχι αναλογικες μερες της περιοδου χρησης , ελπιζω να βοηθησα . Καλο ειναι να κραζουμε και να βγαζουμε στην φορα οταν κατι μας το κρυβουνε αλλα σε αυτην την περιπτωση δεν ειναι ζημιωμενος πουθενα ο συνδρομητης , δεν πληρωσε κατι παραπανω απο αυτο που του δωθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , αναλογικα θα επρεπε να χρεωθει μοναχα αν ηταν κανονικο προγραμμα συμβολαιο και υπηρχε και αναλογικη αποδοση στον χρονο ομιλιας , απο την στιγμη που ειναι καρτοσυμβολαιο και τα αποδωσαν ολα στην πρωτη μερα που εγινε η μετατροπη ειναι φυσιολογικο να ειναι ολο το ποσο , οσο για τις ημερομηνιες ειναι η περιοδος χρησης και οχι αναλογικες μερες της περιοδου χρησης , ελπιζω να βοηθησα . Καλο ειναι να κραζουμε και να βγαζουμε στην φορα οταν κατι μας το κρυβουνε αλλα σε αυτην την περιπτωση δεν ειναι ζημιωμενος πουθενα ο συνδρομητης , δεν πληρωσε κατι παραπανω απο αυτο που του δωθηκε.

 

Δεν είναι το θέμα ότι έκραξα χωρίς λόγο, απλά δεν υπάρχει επαρκής πληροφόρηση πριν αγοράσεις το καρτοσυμβόλαιο αλλά και μετά όταν τους ρωτάς. Θα μου πείτε φταίω και εγώ αλλά περίμενα ότι δε θα είχα απορίες..

Η απορία μου λοιπόν είναι πως δουλεύει ο λογαριασμός στο καρτοσυμβόλαιο? Σε χρεώνουν στην έναρξη της περιόδου που σου δίνουν τα δωρεάν λεπτά (όπως στην καρτοκινητή που πληρώνεις και από κείνη τη στιγμή και μετά χρησιμοποιείς τα λεπτά) ή σε χρεώνουν στο τέλος της περιόδου όπως στο συμβόλαιο?

Αν ισχύει το πρώτο, ναι καλά έκαναν και με χρέωσαν όλο το μήνα αφού αφορά τον υπόλοιπο μήνα που θα έχω τα λεπτά που μου έβαλαν από την αρχή.

Αν όμως ισχύει το δεύτερο, πίστευα θα με χρέωναν αναλογικά.

Στην εξυπηρέτηση πελατών δε μπόρεσα να βγάλω άκρη, το μόνο που μου είπαν ήταν "έτσι γίνεται στον πρώτο λογαριασμό"..

[spoiler ] πάντα το πιστεύω ότι πωλητές και τεχνική υπηρεσία είναι ημιμαθείς, μη πω τίποτα τίποτα χειρότερο. Και όταν έκανα τη μετατροπή από what's up σε καρτοσυμβόλαιο, σε ερώτησή μου τι θα γίνουν τα χρήματα που είχε μέσα η κάρτα, πήρα την απάντηση "Θα τα χάσετε, αλλά μέχρι αύριο που θα γίνει η μετατροπή μπορείτε να τα χρησιμοποιήσετε!!" και τελικά δε χάθηκαν..[ /SPOILER]

 

Αν κάποιος με καρτοσυμβόλαιο το έχει καταλάβει ας πει..

 

Υ.Γ. Πώς βάζουν spoiler? Το έχω βάλει λάθος μάλλον..

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

Λιγότερα από εμάς στο φόρουμ ξέρουν, δυστυχώς...

Προσωπικά, κάθε 28 του μήνα, μου βάζουν 15€.

 

Κοιτάζω τώρα τους λογαριασμούς μου ως καρτοσυμβόλαιο, πιο πριν ήταν καρτοκινητό.

1ος λογαριασμος: ημ/νια εκδοσης 10/2 - περιοδος χρήσης 28/1 - 9/2: χρέωση 15€+τέλη κινητής = 16.80€

 

Από τότε κάθε 28 του μήνα μπαίνουν 15€.

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα (για την ακρίβεια χθες το βράδυ) καταργήθηκε και το Καρτοσυμβόλαιο 15. Ωραία πράγματα, το ελάχιστο συμβόλαιο να είναι στα 20€...

 

Ερώτηση: Εγώ που έχω το Καρτοσυμβόλαιο 15, το παλιό, αυτό που σου μένανε και τα 15€ και έπαιρνες και τα 1500΄, το Φλεβάρη που λήγει η προσφορά με τα 1500΄ τι θα γίνω; Θα μπορώ να αγοράσω τα 1500΄ ή θα πρέπει να μεταβώ στο Καρτοσυμβόλαιο 20 με τα 1500΄;

 

Κάθε φορά μπελάδες...

 

που να δεις εγώ που είχα προλάβει την προσφορά μέσω internet και έχω 1500 + 25 ευρώ με 15,80 ευρώ/μήνα :worry:

 

Τώρα που θα λήξει τον Ιανουάριο τι μπορώ να πάρω αντίστοιχο; Μόνο το Καρτοσυμβόλαιο 20 με τα 1500;

Link to comment
Share on other sites

Λιγότερα από εμάς στο φόρουμ ξέρουν, δυστυχώς...

Προσωπικά, κάθε 28 του μήνα, μου βάζουν 15€.

 

Κοιτάζω τώρα τους λογαριασμούς μου ως καρτοσυμβόλαιο, πιο πριν ήταν καρτοκινητό.

1ος λογαριασμος: ημ/νια εκδοσης 10/2 - περιοδος χρήσης 28/1 - 9/2: χρέωση 15€+τέλη κινητής = 16.80€

 

Από τότε κάθε 28 του μήνα μπαίνουν 15€.

 

Ναι καλά κάνουν και κάθε 28 σου βάζουν τα 15€ απλά ο λαγαριασμός σου έχει μια διαφορά φάσης μισού μήνα περίπου. Έτσι και μένα. Απλά αυτή η διαφορά είναι θετική ή αρνητική? Έιναι επειδή σου έδωσαν τα 15 και τα πληρώνεις εκείνη τη στιγμή ή τα χρησιμοποιείς και τα πληρώνεις μετά? Anyway, ίσως και ψιλά γράμματα, απλά αυτές οι αλλαγές προγράμματος (είτε σε κινητό, είτε σε σταθερό είτε internet) που δε ξέρεις πως σε χρεώνουν με τσατίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι εννοείς, αλλά και να καταλάβω δεν ξέρω αν θα μπορέσω να σου απαντήσω. Τους ρωτούσα προχθές για μια έκπτωση πόσο θα πληρώνω για να δω αν το υπολόγιζα σωστά, και μου λέγανε δεν ξέρουμε...
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι εννοείς, αλλά και να καταλάβω δεν ξέρω αν θα μπορέσω να σου απαντήσω. Τους ρωτούσα προχθές για μια έκπτωση πόσο θα πληρώνω για να δω αν το υπολόγιζα σωστά, και μου λέγανε δεν ξέρουμε...

 

Τελικά θα σου συνεχίσουν έκπτωση ή θα πέσεις στο 20 άρι φέτος; Από ό,τι κατάλαβες τέλος πάντων!:O

Link to comment
Share on other sites

Εχω έκπτωση λόγω ανεργίας 15%, οπότε από 16,80€ δίνω 14,30€. Από Φλεβάρη δεν ξέρω τι θα γίνει...λογικά θα παραμείνω...

Με τη Vodafone δεν ξέρω τι θα κάνω, που λήγει το 50% έκπτωση που μου δίνουν και δεν μπορώ να μεταφέρω και το χρόνο σε άλλο καρτοκινητό...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...