Jump to content

Τα πάντα για τα Καρτοσυμβόλαια


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εαν δε θελει να χασει τους καρτοκινητους της η κοσμοτε, θα πρεπει να δωσει τα δωρεαν λεπτα του what's up προς ολους τους αριθμους κοσμοτε (οπως κανει εδω και πολυ καιρο η wind και vodafone)

 

Δινει η Βόνταφον 600 λεπτά δωρεάν και δεν το ξέρω; Μόνο 120 λεπτά δίνει με γέμισμα 10 ευρώ προς Βόνταφον...

Link to comment
Share on other sites

Δινει η Βόνταφον 600 λεπτά δωρεάν και δεν το ξέρω; Μόνο 120 λεπτά δίνει με γέμισμα 10 ευρώ προς Βόνταφον...

 

ok ok, εννοω το πακετο 600'+600sms :p οι αλλες 2 εταιριες τα δινουν προς ολα τα καρτοκινητα κ συμβολαια τους

Link to comment
Share on other sites

εαν δε θελει να χασει τους καρτοκινητους της η κοσμοτε, θα πρεπει να δωσει τα δωρεαν λεπτα του what's up προς ολους τους αριθμους κοσμοτε (οπως κανει εδω και πολυ καιρο η wind και vodafone)

Μα αυτός είναι ο σκοπός της cosmote. Μου το είπε και ο πωλητής ότι η cosmote προσπαθεί να πάρει τον κόσμο από την καρτοκινητή και να τον αναγκάσει να κάνει συμβόλαιο. Και τα καταφέρνει πάρα πολύ καλά από όσο κατάλαβα γιατί ο πωλητής μου είπε ότι το καρτοσυμβόλαιο με την προσφορά what's up έχει γίνει ανάρπαστο. Πλάκα πλάκα για κάποιον που θέλει να παίρνει και κανά τηλέφωνο εκτός what's up το καρτοσυμβόλαιο τον συμφέρει. Το what's up έχει γίνει πλέον μόνο για τους πιτσιρικάδες που δεν υπάρχει ούτε ένας φίλος τους χωρίς what's up.

 

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά? Τώρα που το έκανα καρτοσυμβόλαιο μου έστειλε η κοσμοτέ τρία μηνύματα με ρυθμίσεις για ιντερνετ,wap και mms. Ενεργοποιώ και το 1500 sms+MB και μου ξαναστέλνει άλλες τόσες ρυθμίσεις! Συν του ότι είχα και τις ρυθμίσεις τις δικές μου όταν ήμουν whats up. Τώρα στο κινητό μου έχω

Cosmote Internet (πρεπεί να είναι το παλιό που είχα από whats up)

Cosmote Intern1 (αυτόματη μετονομασία γιατί το Cosmote Internet υπήρχε ήδη?)

Cosmote MMS

Cosmote WAP

Υπάρχει κάποιος που να ξέρει με ποια σύνδεση μπαίνω στο internet? Υποπτεύομαι είναι η Cosmote Intern1 αλλά δε θέλω να βρεθώ προ εκπλήξεως. Αν μπορεί κάποιος να μου γράψει τις ρυθμίσεις που έχει η σύνδεση του για να τις συγκρίνω με τις δικές μου και να βρω άκρη θα ήμουν υπόχρεος.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

εγω τουλαχιστον οσους ξερω που ειχαν whats up και εφυγαν, δεν πηγαν σε καρτοσυμβολαιο, αλλά σε καρτοκινητο άλλης εταιριας, που οι άλλες 2 δινουν τα 600+600 προς ολα τα καρτοκινητα και συμβολαια
Link to comment
Share on other sites

@Rey_619

Δεν το κατάλαβα αυτό που έγραψες.

 

 

Update: Δηλαδή αν με ρωτάει κάποιος/α αν έχω What's Up, να λέω What's Up ή Καρτοσυμβόλαιο;

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

@Rey_619

Δεν το κατάλαβα αυτό που έγραψες.

 

 

Update: Δηλαδή αν με ρωτάει κάποιος/α αν έχω What's Up, να λέω What's Up ή Καρτοσυμβόλαιο;

Δε γνωρίζω τι πρόγραμμα έκανες στο κινητό σου αλλά αυτές τις μέρες βγάλανε ειδική προσφορά για what's up αριθμούς. Αν είσαι what's up και το μετατρέψεις σε καρτοσυμβόλαιο διατηρείς την ιδιότητα σου σαν what's up αριθμός για ένα χρόνο ακόμα. Δηλαδή οι φίλοι σου που έχουν what's up αν έχουν βάλει πχ CallThemAll σε παίρνουν δωρεάν. Δεν θα χρεωθούν με τιμές συμβολαίου αλλά με τιμές what's up. That's all. Για αυτό πούλησε πολύ αυτή η προσφορά. Έχεις μεν τα προνόμια του καρτοσυμβόλαιου αλλά οι what's up φίλοι σου συνεχίζουν και σε καλούν/στέλνουν sms με τις ίδιες χρεώσεις. Εσύ καρτοσυμβόλαιο θα λες ότι έχεις απλά για ένα χρόνο θα λες και στους what's up φίλους σου να σε παίρνουν άφοβα. Δεν χρεώνονται.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Το Καρτοσυμβόλαιο 15 έχω, που για 1 χρόνο είναι δωρεάν τα 1500'. Πληρώνω 15€ + φόρους και μπαίνουν 15€ στο λογαριασμό μου.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τωρα τι προσφορα υπαρχει για το καρτοσυμβολαιο? γιατι περασε η προσφορα της πρωτοχρονιας και ενδιαφερομαι τωρα να αλλαξω το what's up μου σε καρτοπρογραμμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε ενα e-mail απο τη κοσμοτε που λεει οτι με καρτοσυμβολαιο 25 και ανω μου δινει δωρεαν galaxy y ή xperia mini και με 6 μηνες sms και 100mb. Το πηρε κανενας αλλος; Ξερει κανεις εαν ειναι για 24μηνο; Και εαν φαω (σιγουρο) τα 100μβ μεσα στο μηνα, μπορω να βαλω πακετο μβ απο τα χρημματα που μενουν, ή θα πρεπει να βαλω καρτα; Επισης εγραφε οτι η προσφορα ισχυει απο 1 δεκ - 14/1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Πρίν κανα 15ήμερο άλλαξα το Whats Up που είχα σε καρτοσυμβόλαιο 25 και σήμερα έλαβα ένα SMS οπου μου πιστώθηκαν 5€ στο λογαριασμό απο ανανέωση που είχα κάνει τον προηγούμενο μήνα.Καινούργιο κόλπο?15€ κάρτα έβαλα αρχές Δεκέμβρη, αλλα και τον Οκτώβρη που είχα βάλει πάλι τόσα δεν έλαβα κάποιο "bonus".Τί παίζει με αυτό ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Παίζει και να μπήκαν κατά λάθος!

 

Εγώ έχω μια απορία ... έως πότε ισχύει το ότι εαν κάνεις το What's Up σου Καρτοσυμβόλαιο, σε καλούν δωρέαν τα What's Up, σα να έχεις κι εσύ το ίδιο πακέτο? Ισχύει για όλα τα What's Up που τυχόν αλλάξουν ή πρέπει να σου έχει έρθει μήνυμα πρώτα?

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ισχυει αυτο με τα watch up που ανεφερε ο φιλος παραπανω? Γιατι 2-3 φιλοι μου που με πηραν τηλ με watch up νουμερο η καρτα τους τελειωσε σαν νερακι. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ισχυει αυτο με τα watch up που ανεφερε ο φιλος παραπανω? Γιατι 2-3 φιλοι μου που με πηραν τηλ με watch up νουμερο η καρτα τους τελειωσε σαν νερακι. :blink:

 

Είναι για νέα συμβόλαια που μεταπηδούν από wu σε κοσμοτέ, όπως έγραψε κάποιος. Ισχύει/ ίσχυε για κάποιο χρονικό διάστημα. Ψάξε προς τα πίσω τα ποστ να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα στις 11/1 που λέει "πιστωθήκατε τα τελευταία 1500' " και για να συνεχίσετε θα πρέπει να επισκεφτείτε κάποιο κατάστημα κλπ :mad:

 

Αυτό σημαίνει ότι μέχρι 11/2 είμαι στο "παλιό" καθεστώς που είχα 25 ευρώ + 1500 με 15 ευρώ που πλήρωνα;

 

Αν δεν κάνω κάτι τι θα με χρεώσουν μετά;

Μέχρι πότε θα πρέπει να πάω για ανανέωση ώστε να μην φάω τίποτα περίεργες χρεώσεις;

 

Υπάρχει κάποια λύση της προκοπής ή τώρα θα πληρώνω πάνω απο 20 για να έχω 7 ευρώ + 1500; Ολη η οικογένεια έχει What's up...

 

* Moυ φαίνεται ή η αύξηση είναι πάνω από 500 % ; Με 15 ευρώ είχα 25 ευρώ ομιλίας και τώρα με 22+ ευρώ θα έχω 7 ευρώ ομιλία... :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

ο πατέρας μου είχε αρχικά το καρτοσυμβόλαιο 20,στο οποίο πλήρωνε 20€ (τώρα με τους φόρους ~23€) κι έπαιρνε κανονικά 20€ για χρήση, το οποίο μετά του το αλλάξανε (χωρίς καποια ενημερωση απ ότι λέει) κι έπαιρνε 20 λεπτά προς όλους+1500 λεπτά προς κοσμοτέ+5€ για χρήση. προβλέπεται κάποια αλλαγή σ αυτό? δεν εχω βγάλει άκρη,κ βλέπω κάποιοι λέτε ότι θα καταργηθεί αυτό
Link to comment
Share on other sites

μόλις λήξει ο χρόνος σου κόβουν τα 1500 και σου βάζουν μόνο τα 20 ευρώ ή τα 15 (fonzi) .

Πρέπει να πάς στο κατάστημα πρίν τις 10/02 να σου βάλουν το νέο πρόγραμμα στο οποίο σου κρατάνε κάπια ευρώ για τα 1500 . Αν δεν το κάνεις μέχρι 10/02 δεν θα μπορείς να πάρεις το νέο πρόγραμμα πριν τις 10/03 . Πρέπει να πάς σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

ο πατέρας μου είχε αρχικά το καρτοσυμβόλαιο 20,στο οποίο πλήρωνε 20€ (τώρα με τους φόρους ~23€) κι έπαιρνε κανονικά 20€ για χρήση, το οποίο μετά του το αλλάξανε (χωρίς καποια ενημερωση απ ότι λέει) κι έπαιρνε 20 λεπτά προς όλους+1500 λεπτά προς κοσμοτέ+5€ για χρήση. προβλέπεται κάποια αλλαγή σ αυτό? δεν εχω βγάλει άκρη,κ βλέπω κάποιοι λέτε ότι θα καταργηθεί αυτό

Δε μπορούν να σου αλλάξουν πρόγραμμα χωρίς να το ζητήσεις εσύ. Μήπως τον πήρανε τηλέφωνο και τον ρωτήσανε; Εμένα, από όταν έληξε η προσφορά με τα 1500, απλά μου μπαίνουν τα 15 ευρώ και δεν έχω καθόλου δωρεάν χρόνο. Όταν τελείωσε η προσφορά μου ήρθε ένα sms που έλεγε να τους πάρω τηλ για να έχω 1500' + €3 (νομίζω) για χρήση αλλού συνεχίζοντας να πληρώνω €15

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορούν να σου αλλάξουν πρόγραμμα χωρίς να το ζητήσεις εσύ. Μήπως τον πήρανε τηλέφωνο και τον ρωτήσανε; Εμένα, από όταν έληξε η προσφορά με τα 1500, απλά μου μπαίνουν τα 15 ευρώ και δεν έχω καθόλου δωρεάν χρόνο. Όταν τελείωσε η προσφορά μου ήρθε ένα sms που έλεγε να τους πάρω τηλ για να έχω 1500' + €3 (νομίζω) για χρήση αλλού συνεχίζοντας να πληρώνω €15

 

ο πατέρας μου δεν είχε ιδέα,δεν ξέρω.το θέμα μου τώρα είναι αν αυτό που χει τώρα,με τα 20 λεπτά προς όλους+1500 λεπτά προς κοσμοτέ+5€ με 23€ πάγιο αλλάξει ξαφνικά ή καταργηθεί

Link to comment
Share on other sites

ο πατέρας μου δεν είχε ιδέα,δεν ξέρω.το θέμα μου τώρα είναι αν αυτό που χει τώρα,με τα 20 λεπτά προς όλους+1500 λεπτά προς κοσμοτέ+5€ με 23€ πάγιο αλλάξει ξαφνικά ή καταργηθεί

 

Αν αλλάξει ή καταργηθεί, θα είναι για νέους συνδρομητές στο πρόγραμμα. Είναι υποχρεωμένοι να σε κρατήσουν στο εκάστοτε πρόγραμμα που υπογράφεις μέχρι ΕΣΥ να αποφασίσεις να αλλάξεις.

 

Μπες στο σάιτ της Κοσμοτέ και θα δεις πως έχει πληροφορίες και για τα Παλιά προγράμματα που τώρα είναι "Μη εμπορικά διαθέσιμα". Υπάρχει κόσμος που έχει το ίδιο πρόγραμμα που είχε πριν 10 χρόνια ακόμη και αν δε το προσφέρει πια η Κοσμοτέ.

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

μόλις λήξει ο χρόνος σου κόβουν τα 1500 και σου βάζουν μόνο τα 20 ευρώ ή τα 15 (fonzi) .

Πρέπει να πάς στο κατάστημα πρίν τις 10/02 να σου βάλουν το νέο πρόγραμμα στο οποίο σου κρατάνε κάπια ευρώ για τα 1500 . Αν δεν το κάνεις μέχρι 10/02 δεν θα μπορείς να πάρεις το νέο πρόγραμμα πριν τις 10/03 . Πρέπει να πάς σύντομα.

 

ναι αλλά θα εξακολουθήσω να πληρώνω τα 15 ευρώ που πληρώνω τώρα ή θα με χρεώνουν με τον νέο τιμοκατάλογο;

 

Αν αλλάξει ή καταργηθεί, θα είναι για νέους συνδρομητές στο πρόγραμμα. Είναι υποχρεωμένοι να σε κρατήσουν στο εκάστοτε πρόγραμμα που υπογράφεις μέχρι ΕΣΥ να αποφασίσεις να αλλάξεις.

 

που σημαίνει; Οτι θα πληρώνω πάλι 15 και θα μου βάζουν 25 στο λογαριασμό; Μπερδεύτηκα...

Τώρα έχω 25 ευρώ+1500' με 15+ ευρώ το μήνα. Πόσα θα δίνω από δω και πέρα;

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με τον fonzi, με τη μόνη διαφορά ότι βρίσκομαι στο Καρτοσυμβόλαιο 15 με έκπτωση 15% λόγω ανεργίας.

Η μητέρα μου έχει το Καρτοσυμβόλαιο 20.σ

Σκεφτόμουν λοιπόν να κάνω φορητότητα για 1 ημέρα στη Vodafone και να το ξαναγυρίσω στο Καρτοσυμβόλαιο 20, και να κάνω στην μητέρα μου το Απεριόριστα 20 και οικογενειακό πακέτο. Ελεγα να βγαζα και την πιστωτική της Cosmote, όμως δεν νομίζω να μου την εγκρίνουν στο όνομά μου, και η μητέρα μου έχει ήδη μία πιστωτική.

 

Vasileie, τα φώτα σου (αν και το χουμε συζητήσει και τηλεφωνικά...)

 

Αν μπορούμε να βγάλουμε το ποσό που θα πληρώνω σε κάθε περίπτωση θα είναι SUPER. :!:

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά θα εξακολουθήσω να πληρώνω τα 15 ευρώ που πληρώνω τώρα ή θα με χρεώνουν με τον νέο τιμοκατάλογο;

 

 

 

που σημαίνει; Οτι θα πληρώνω πάλι 15 και θα μου βάζουν 25 στο λογαριασμό; Μπερδεύτηκα...

Τώρα έχω 25 ευρώ+1500' με 15+ ευρώ το μήνα. Πόσα θα δίνω από δω και πέρα;

Θα εξακολουθήσεις να πληρώνεις 15 ευρώ.

Αν δεν κάνεις την αλλαγή , θα πληρώνεις 15 ευρώ και θα πέρνεις 15 ευρώ στον λογαριασμό σου .

Αν κάνεις την αλλαγή , θα πληρώνεις 15 ευρώ και θα πέρνεις 1500 λεπτά προς cosmote , 10 λεπτά προς τους άλλους ( αξίας 3 ευρώ ) και 3 ευρώ στο υπόλοιπο του κινητού σου ( άρα πληρώνεις 9 ευρώ για τα 1500 )

 

Εχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με τον fonzi, με τη μόνη διαφορά ότι βρίσκομαι στο Καρτοσυμβόλαιο 15 με έκπτωση 15% λόγω ανεργίας.

Η μητέρα μου έχει το Καρτοσυμβόλαιο 20.σ

Σκεφτόμουν λοιπόν να κάνω φορητότητα για 1 ημέρα στη Vodafone και να το ξαναγυρίσω στο Καρτοσυμβόλαιο 20, και να κάνω στην μητέρα μου το Απεριόριστα 20 και οικογενειακό πακέτο. Ελεγα να βγαζα και την πιστωτική της Cosmote, όμως δεν νομίζω να μου την εγκρίνουν στο όνομά μου, και η μητέρα μου έχει ήδη μία πιστωτική.

 

Vasileie, τα φώτα σου (αν και το χουμε συζητήσει και τηλεφωνικά...)

 

Αν μπορούμε να βγάλουμε το ποσό που θα πληρώνω σε κάθε περίπτωση θα είναι SUPER. :!:

 

Να πάς στο Καρτοσυμβόλαιο 25 μέσω φορητότητας και Internet . Στο καρτοσυμβόλαιο 25 πληρώνεις 18,60 αν κάνεις την αίτηση από internet με έκπτωση αντί για επιδότηση ( αυτό που λέει 2,5 μήνες δωρεάν) και χρήση πιστωτικής κάρτας. Ενώ στο καρτοσυμβόλαιο 20 δεν υπάρχει έκπτωση ( μπορείς όμως να πάρεις επιδότηση στο καρτοσυμβόλαιο 20 ) και για αυτόν τον λόγο είναι πιό φτηνό το 25 ... από το 20 .!!! Μπορείς να κάνεις αίτηση για την Cosmote Visa σε ένα κατάστημα Cosmote , Πιθανώς να σου την δώσουν με χαμηλό όριο , βάλε και μια φοιτητική κάρτα, βοηθάει συνήθως.

18,60 + 12% φόρος κινητής =20,83

Link to comment
Share on other sites

Vasileie, αυτό πρόσπαθώ να υπολοισω, έκπτωση οικογενειακού, έκπτωση 15% ανεργίας, έκπτωση για το 25 μέσω internet, έκπτωση πιστωτικής...

Αυτή τη στιγμή έχω το Καρτοσυμβόλαιο 15 και πληρώνω 14,30€.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...