Jump to content

Τα πάντα για τα Καρτοσυμβόλαια


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
παιδια η cosmote υποστηριζει ussd codes? θελω να τους βαλω εδω

όχι,κανένα ελληνικό δίκτυο δεν έχει τέτοιες λειτουργίες.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε παιδιά

 

εκανα και γω μετατροπή απο whats up σε καρτοσυμβολαιο cosmoote

πηρα το προγραμμα με τα 25 ευρω

 

βεβαια δεν ηξερα οτι χωρισ την επιδοτηση ειναι 22,5 ευρω. ξερετε αν μπορω να το κανω τωρα αυτο?

 

επισης αν θελω να το ξαναμετατρεψω παλι σε whats up πρεπει να πληρωσω αλλα ποσο? ρωτησα το παλικαρι αλλα δεν τον εμπιστευομαι σε αυτο που μου ειπε

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους :D

 

η αδελφη μου εχει καρτοσυμβολαιο 25 ΔΧΟ ,κ θελω να το κατεβασω το προγραμμα της στο 20.αλλα το ΔΧΟ τι ειναι? θα χασει κατι? γιατι δεν βλεπω πλεον να λεει πουθενα για το ¨ΔΧΟ¨(ειδα οτι ει ναι δωρεαν χρονο ομιλιας,αλλα δεν ξερω τι κερδιζει ακριβως με αυτο)

 

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο καρτοσυμβόλαια

Ένα που πέρνεις τα 1500 λεπτά και 7 ευρώ στον λογαριασμό σου . Αυτό το λένε ΔΧΟ

Το άλλο σου δίνει 25 ευρώ , και δεν σου δίνει τα 1500

Αλλά πρόσεξε , το 20 δεν έχει ούτε επιδότηση ούτε έκπτωση ,

Καλύτερα λοιπόν στο 25 με έκπτωση

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο καρτοσυμβόλαια

Ένα που πέρνεις τα 1500 λεπτά και 7 ευρώ στον λογαριασμό σου . Αυτό το λένε ΔΧΟ

Το άλλο σου δίνει 25 ευρώ , και δεν σου δίνει τα 1500

Αλλά πρόσεξε , το 20 δεν έχει ούτε επιδότηση ούτε έκπτωση ,

Καλύτερα λοιπόν στο 25 με έκπτωση

 

 

μα και στο 20 αμα πας παλι περνεις 1500 + 5 ευρω αντι για 7. κ χάνεις και 10῾῾ λεπτα ομιλιας σωστα??

κ τελικη τιμη βγαινει 28 με το πάγιο.

Link to comment
Share on other sites

Αν η τελική σου είναι 28 πάει να πεί ότι έχει λήξει η επιδότηση σου .

Πάρε την εξυπηρέτηση και ζήτα έκπτωση για έναν χρόνο , κάτι θα σου δώσουνε .

Link to comment
Share on other sites

Αποψε αλλαζει ο μηνας στο καρτοσυμβολαιο μου κ ενω εχω 180λεπτα προς ολους δε μπορω να παρω τηλεφωνο. Νεκρο τελειως

 

ΥΓ: Δε μπορω να παρω τους cosmote, τα αλλα δικτυα τα περνω κανονικα. Πρωτη φορα το βλεπω αυτο

 

ΥΓ2: Τα 1500 προς κοσμοτε μπηκαν, τα 7ευρω ομως οχι ακομη. Γιατι?

 

Τωρα το πρωι που ελεξα το κινητο μου μπηκαν, οποτε ολα ενταξει.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έκανα πριν μια εβδομάδα αλλαγή του what's up μου σε καρτοσυμβόλαιο 25, όλα καλά και ωραία, αλλά δεν μπορώ να μπω στο internet. Πάτησα να μου στείλουν πάλι ρυθμίσεις ίντερνετ από το site και μου έρχεται το μήνυμα "Η αποστολή ρυθμίσεων δεν είναι δυνατή" , καλέστε 13838 για εξυπηρέτηση πελατών.

Κάλεσα την εξυπηρέτηση, μου βγήκε το ανδροειδές της και προσπαθώντας να συνεννοηθώ μου είπε ότι χρειάζεται να αποκτήσω έναν προσωπικό κωδικό.

 

Κάποιος να με διαφωτίσει; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλαβα ένα μήνυμα από την Cosmote που με ενημέρωνε ότι μου κάνουν δώρο 1,5Gb(1536mb) για έναν μήνα! Αυτά είναι! Όταν θα τελειώνει ο μήνας θα πάρω ένα πακετάκι με 60mb κ θα ανανεωθούν όσα έχουν περισσέψει! Πολύ καλύτερη προσφορά από της Voda γιατι τουλάχιστον όσα περισσέψουν (που θα περισσέψουν πολλά,γιατί τα 1,5gb είναι ατελείωτα) θα πάνε για τον επόμενο μήνα(+60mb) με μονο 3 euro!
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλαβα ένα μήνυμα από την Cosmote που με ενημέρωνε ότι μου κάνουν δώρο 1,5Gb(1536mb) για έναν μήνα! Αυτά είναι! Όταν θα τελειώνει ο μήνας θα πάρω ένα πακετάκι με 60mb κ θα ανανεωθούν όσα έχουν περισσέψει! Πολύ καλύτερη προσφορά από της Voda γιατι τουλάχιστον όσα περισσέψουν (που θα περισσέψουν πολλά,γιατί τα 1,5gb είναι ατελείωτα) θα πάνε για τον επόμενο μήνα(+60mb) με μονο 3 euro!

 

Ετσι ακριβως!!! Αν ενεργοποιεις με τα 7ευρω τα 1500μνματα που εχουν κ mb δε χρειαζονται τα 3ευρω!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σε κανενα καρτοσυμβολαιο το εξις μνμ: "Cosmote free day, η cosmote σου κανει δωρο μια μερα δωρο να μιλας με ολους"
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σε κανενα καρτοσυμβολαιο το εξις μνμ: "Cosmote free day, η cosmote σου κανει δωρο μια μερα δωρο να μιλας με ολους"

 

Με εξαίρεση τις επίσημες αργίες ( =15 Αυγούστου ) και με τη προϋπόθεση ότι θα ζητήσεις την ενεργοποίηση 7 ημέρες νωρίτερα, ναι, ισχύει. 1500 λεπτά προς κινητά και σταθερά ( όλους ) για μια ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλαβα ένα μήνυμα από την Cosmote που με ενημέρωνε ότι μου κάνουν δώρο 1,5Gb(1536mb) για έναν μήνα! Αυτά είναι! Όταν θα τελειώνει ο μήνας θα πάρω ένα πακετάκι με 60mb κ θα ανανεωθούν όσα έχουν περισσέψει! Πολύ καλύτερη προσφορά από της Voda γιατι τουλάχιστον όσα περισσέψουν (που θα περισσέψουν πολλά,γιατί τα 1,5gb είναι ατελείωτα) θα πάνε για τον επόμενο μήνα(+60mb) με μονο 3 euro!

 

Ετσι ακριβως!!! Αν ενεργοποιεις με τα 7ευρω τα 1500μνματα που εχουν κ mb δε χρειαζονται τα 3ευρω!

 

Δεν μεταφέρεται τίποτε απολύτως. Μόνο μέχρι και τις 31 Αυγούστου θα ισχύει το δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μεταφέρεται τίποτε απολύτως. Μόνο μέχρι και τις 31 Αυγούστου θα ισχύει το δώρο.

 

Τσεκαρισμένο αυτό?

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο καρτοσυμβόλαιο 20.

Σε λίγες ημέρες θα φύγω στο εξωτερικό σε χώρα της ζώνης 4.

Η Χρέωση βλέπω είναι 0,0451 Χ 60" = 2,706€ το λεπτό.

Καμιά ιδέα για να έχουμε πιό φθηνές χρεώσεις;

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

πρώτη ιδέα : αγοράζεις μία τοπική κάρτα.

δεύτερη ιδεά: κάνεις μόνο εισερχόμενες κλήσεις ( αναπάντητες για να σε πάρουν )

τρίτη ιδέα , χρησιμοποιείς το Callback της http://www.intertelecom.gr οπότε όλες οι εξερχόμενες μετατρέποντε σε εισερχόμενες .

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο καρτοσυμβόλαιο 20.

Σε λίγες ημέρες θα φύγω στο εξωτερικό σε χώρα της ζώνης 4.

Η Χρέωση βλέπω είναι 0,0451 Χ 60" = 2,706€ το λεπτό.

Καμιά ιδέα για να έχουμε πιό φθηνές χρεώσεις;

 

Σε ποια χώρα πας; Εχει σημασία να δούμε αν εχει κάτι φτηνότερο. Η τοπική κάρτα είναι η καλύτερη λύση πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Πάω στο ישראל

Πάντως για 7 ημέρες να παιδευτώ, (ίσως) να πάρω τοπική κάρτα δεν αξίζει.

Μάλον θα πάρω το λαπτοπ μαζί μου διότι το ξενοδοχείο απο ότι διάβασα έχει δωρεάν wifi οπότε...windows live η skype!

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Πάω στο ישראל

Πάντως για 7 ημέρες να παιδευτώ, (ίσως) να πάρω τοπική κάρτα δεν αξίζει.

Μάλον θα πάρω το λαπτοπ μαζί μου διότι το ξενοδοχείο απο ότι διάβασα έχει δωρεάν wifi οπότε...windows live η skype!

 

τοπικη καρτα για να σε παιρνουν + sms και wifi για ιντερνετ. Κανε και ενα speedtest και πες μας, γιατι εχω ακουσει οτι στη τεχνολογια ειναι πολυ μπροστα.

 

υγ: Προετοιμασου για pre-boarding security interview (εαν δεν εχεις ξαναπαει)

Link to comment
Share on other sites

υγ: Προετοιμασου για pre-boarding security interview (εαν δεν εχεις ξαναπαει)

Έχω πάει άλλες 2 φορές, και μάλιστα πλήρωσα κάτι 200αρια€ λογαριαμό στο κινητό.

Όσο για το pre-boarding security interview δεν αντιμετώπισα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, (τους λές πώς δεν γνωρίζεις Αγγλικά:X ) πέραν της κάποιας καθυστέρησης στο Ειλάτ όταν περνούσαμε πεζοί τα σύνορα Αιγύπτου-Ισραήλ, που και αυτό οφειλότανε σε άλλους, και μας πήρε και εμάς η μπάλλα της καθυστέρησης.

Edited by stellio40
Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που πας ישראל να πάρεις μία κάρτα Big Talk

Καλεί στην Ελλάδα με 1,5 ΝΙS , περίπου 0,37 το λεπτό έδεινα εγώ με αυτήν την κάρτα , την οποία έχω ενεργή ακόμα.

Επίσης το Big Talk έχει δύο πακέτα Internet , 100ΜΒ με 20 NIS , και 5GB με 99 ΝΙS

Link to comment
Share on other sites

Για δες λίγο και αυτό να δεις αν σε συμφέρει http://www.intertelecom.gr/el/mobile-sim?menu_id=mobile
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...