Jump to content

Τα πάντα για τα Καρτοσυμβόλαια


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αλλά θα εξακολουθήσω να πληρώνω τα 15 ευρώ που πληρώνω τώρα ή θα με χρεώνουν με τον νέο τιμοκατάλογο;

που σημαίνει; Οτι θα πληρώνω πάλι 15 και θα μου βάζουν 25 στο λογαριασμό; Μπερδεύτηκα...

Τώρα έχω 25 ευρώ+1500' με 15+ ευρώ το μήνα. Πόσα θα δίνω από δω και πέρα;

 

Κι εγώ έχω μπερδευτεί... Βασικά είναι όπως τα λέει ο Βασίλειος μόνο που δεν έδωσε βάση σε αυτό που λες ότι σου μπαίνουν €25 στο λογαριασμό.

 

Ποιο καρτοσυμβόλαιο έχεις τώρα;

το €15 (οπότε πώς σου βάζουν €25;;;) ή

το €25 (και; είχες έκπτωση €10; Αν ναι, τέτοιες προσφορές έχουν συνήθως διάρκεια 1 χρόνο. Τώρα, αν τους πάρεις τηλ και τους πεις θες να φύγεις επειδή είναι πολλά τα €€€ χωρίς την έκπτωση ΙΣΩΣ να στην ξανακάνουν. Αλλά δύσκολο στα 25 να σου (ξανα;)κόψουν 10..). Για πες να μαθαίνουμε κι εμείς, τη πατέντα έχεις κάνει;

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

εαν παρω την εκπτωση μεσω ιντερνετ, μπορω μετα να βαλω και την εκπτωση των ανεργων; Στο σαιτ δεν την εχει αυτη την επιλογη. Μηπως επειδη η εκπτωση μεσω ιντερνετ ειναι μεγαλυτερη, να μη δεχονται και την εκπτωση 15% να συνδυαστει;
Link to comment
Share on other sites

εαν παρω την εκπτωση μεσω ιντερνετ, μπορω μετα να βαλω και την εκπτωση των ανεργων; Στο σαιτ δεν την εχει αυτη την επιλογη. Μηπως επειδη η εκπτωση μεσω ιντερνετ ειναι μεγαλυτερη, να μη δεχονται και την εκπτωση 15% να συνδυαστει;

Την έκπτωση ανέργων θα την βάλεις σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Την έκπτωση ανέργων θα την βάλεις σε κατάστημα.

 

α)θα τη δεχτουν ομως;

β)για το 25αρι, η online εκπτωση το φτανει στα 20, το -15% θα ειναι στο 25, ή στο 20;

Link to comment
Share on other sites

α)θα τη δεχτουν ομως;

β)για το 25αρι, η online εκπτωση το φτανει στα 20, το -15% θα ειναι στο 25, ή στο 20;

Θα τη δεχτούν, όπως θα δεχτούν και του οικογενειακού. Η απορία μου εμένα όμως είναι πόσο θα είναι το συνολικό ποσό, με όλες τις εκπτώσεις μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω μπερδευτεί... Βασικά είναι όπως τα λέει ο Βασίλειος μόνο που δεν έδωσε βάση σε αυτό που λες ότι σου μπαίνουν €25 στο λογαριασμό.

 

Ποιο καρτοσυμβόλαιο έχεις τώρα;

το €15 (οπότε πώς σου βάζουν €25;;;) ή

το €25 (και; είχες έκπτωση €10; Αν ναι, τέτοιες προσφορές έχουν συνήθως διάρκεια 1 χρόνο. Τώρα, αν τους πάρεις τηλ και τους πεις θες να φύγεις επειδή είναι πολλά τα €€€ χωρίς την έκπτωση ΙΣΩΣ να στην ξανακάνουν. Αλλά δύσκολο στα 25 να σου (ξανα;)κόψουν 10..). Για πες να μαθαίνουμε κι εμείς, τη πατέντα έχεις κάνει;

 

Λοιπόν ήταν προσφορά τα περασμένα Χριστούγεννα για καρτοσυμβόλαιο μέσω ιντερνετ.

Ο λογαριασμός είναι για καρτοσυμβόλαιο 25.

Χρέωση: Πάγιο (χωρίς ΦΠΑ) 20,3252

εκπτώσεις: -8,89

κλπ

και βγαίνει σύνολο: 15,74

 

οπότε λέτε ότι δεν θα με αφήσουν να πληρώνω το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Το 15άρι θα με αφήσουν να το κρατήσω και να μπαίνουν και να μου δίνει και 3€;

Πρέπει να αποφασίσω μέχρι τη Δευτέρα, γιατί κάθε 27 του μήνα μπαίνουν τα χρήματα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι (μου το πρότειναν εμένα).

Πάω λοιπόν σε κατάστημα και ανανεώνω; Ποια είναι η διαδικασία;

Αν συγκρίνω το 25άρι που βάζει 7€, με το 15άρι που βάζει 3€, νομίζω με συμφέρει το 15άρι...

Link to comment
Share on other sites

Πάω λοιπόν σε κατάστημα και ανανεώνω;

 

Εμένα στο τηλέφωνο μου το πρότειναν. Από ότι έχω καταλάβει στο κατάστημα θα σου πούνε να πάρεις τηλ για να ενεργοποιήσεις την προσφορά. Εγώ πήρα να ζητήσω διακοπή και να το κάνω καρτοκινητό και με ρώτησε αν θέλω αυτή την προσφορά.

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπόν ήταν προσφορά τα περασμένα Χριστούγεννα για καρτοσυμβόλαιο μέσω ιντερνετ.

Ο λογαριασμός είναι για καρτοσυμβόλαιο 25.

Χρέωση: Πάγιο (χωρίς ΦΠΑ) 20,3252

εκπτώσεις: -8,89

κλπ

και βγαίνει σύνολο: 15,74

 

οπότε λέτε ότι δεν θα με αφήσουν να πληρώνω το ίδιο;

 

λοιπόν τους πήρα τώρα και μου λένε ότι έχουν ήδη εκδόσει νέο λογαριασμό με 28 !!!!! ευρώ (χωρίς να με ειδοποιήσουν) διότι 11/1 έληξε το 12μηνο συμβόλαιό μου.

 

Τώρα λένε θα πληρώνω 28 και μπορώ μόνο να πάρω επιδότηση (αντί συσκευής) 2,5 ευρώ /μήνα.

 

Ομως στο site cosmote έχει έκπτωση για online παραγελία 5,184 ευρώ και λέει για 19,8 ευρώ με ΦΠΑ έτσι.

Αυτό ισχύει μόνο για νέα καρτοσυμβόλαια ή φορητότητα; Δεν μπορώ να πάρω εγώ αυτή την έκπτωση; Δεν βλέπω να έχει στο online κάτι για ανανέωση καρτοσυμβολαίου. Αν είναι έτσι, συμφέρει να το κάνω what's up για 1 μήνα και μετά να ξανακάνω καρτοσυμβόλαιο ώστε να κερδίσω την έκπτωση;

Edited by fonzi
Link to comment
Share on other sites

10/2 ληγει το καρτοσυμβολαιο μου

παιρνω το 13838 και λενε οτι θα μπουν μονο τα 25€ στην καρτα μου,ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΩΝ 1500',και μονο!!!!:blink:

τι γινεται ρε παιδια;

τι κανουμε τωρα;;;

edit:καποιος που συνεχισε σε καρτοσυμβολαιο,τι επιδοτηση ειχε;

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

10/2 ληγει το καρτοσυμβολαιο μου

παιρνω το 13838 και λενε οτι θα μπουν μονο τα 25€ στην καρτα μου,ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΩΝ 1500',και μονο!!!!:blink:

τι γινεται ρε παιδια;

τι κανουμε τωρα;;;

 

κάνεις το νουμερο σου whats-up και με 5 ευρω αγοραζεις 600 λεπτα προς whats-up. Επισης, με 7 ευρω παιρνεις 600'+600sms προς whats-up. Εαν τωρα μιλάς και προς άλλες εταιριες, αγοραζεις ενα dual-sim κινητο και βαζεις και καρτοκινητο αλλης εταιριας, οι οποιες δινουν με 7 ευρω 600 λεπτα προς ολους τους συνδρομητές τους (και προς συμβολαια).

Link to comment
Share on other sites

Εαν τωρα μιλάς και προς άλλες εταιριες, αγοραζεις ενα dual-sim κινητο και βαζεις και καρτοκινητο αλλης εταιριας, οι οποιες δινουν με 7 ευρω 600 λεπτα προς ολους τους συνδρομητές τους (και προς συμβολαια).

 

δυστυχως ναι!

δεν λεει η αγορα αλλου κινητου

πως τα κανανε ετσι τωρα!!

Να πάς στο Καρτοσυμβόλαιο 25 μέσω φορητότητας και Internet .

εαν το κανω whats-up πασο χρονο πρεπει να μεινω εκει για να μπορω να κερδισω απο την φορητοτητα και on line;

Link to comment
Share on other sites

οι τιμές των dual-sim ξεκινουν απο 20 ευρω. Στη μια γραμμη βαζεις whats-up και στην αλλη γραμμη βαζεις την αλλη εταιρια. Συνολο θα βαζεις 5+7=12 ευρω/μηνα
Link to comment
Share on other sites

οι τιμές των dual-sim ξεκινουν απο 20 ευρω. Στη μια γραμμη βαζεις whats-up και στην αλλη γραμμη βαζεις την αλλη εταιρια. Συνολο θα βαζεις 5+7=12 ευρω/μηνα

εχω και αλλο κινητο,δεν ειναι προβλημα αλλα δεν θελω να κουβαλαω 2-3 για να κανω μια κληση!

ασε που ετσι ακυρωνω το X5 PRO μου:)

πως θα το παλεψω τωρα;;

μαλλον με βλεπω σε καρτοσυμβολαιο 20 συν καρτο κινητο wind q κατι....

ειναι και θεμα επαφων για να σε συμφερει κατι .....

edit:το on line 25 18μηνιασε βλεπω.

edit 2:το γυρισα σε καρτοσυμβολαιο 20,πηρα και 180' λεπτα για τρεις μηνες προς ολα τα δικτυα.

ας ειναι και ρογες...

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: πιστεύετε ότι συμφέρει περισσότερο το καρτοσυμβόλαιο από το συμβόλαιο? Κι αν ναι, γιατί? Με τα νέα δεδομένα της cosmote το κατώτερο καρ/λαιο (20ευρώ), δίνει 1500', 20'λεπτά προς άλλα δίκτυα και 5Ε υπόλοιπο. Δεν δίνει όμως μηνύματα προς cosmote! Που σημαίνει ότι αναγκαστηκά θα πρέπει να επιλέξεις κάποιο από τα 2 πακέτα μηνυμάτων, 600sms με 4 ευρώ - 1500sms με 7Ε. Το πρώτο έχει διάρκεια 15 μέρες (!) οπότε πάμε για το δεύτερο που ξεπερνάει τα 5Ε υπόλοιπο. Ερχόμαστε στα 22Ε για 1500'+sms, 20' + 50sms προς τρίτους και 100mb. Ποιά η διαφορά από το αντίστοιχο κόστος συμβολαίου και τα αντίστοιχα που προσφέρει? Λίγα επιπλέον mb και sms προς τρίτους αλλά στην ουσία είναι λογικό αφού υπάρχει διαφορά από το κόστος του κατώτερου συμβολαίου αντίστοιχα. Σωστά? Οπότε ξαναρωτώ. Τι διαφορά έχουν τα καρτοσυμβόλαια από τα συμβόλαια? Επί της ουσίας διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

στο καρτοσυμβολαιο εχεις τη σιγουριά οτι δεν προκειται να ξεπερασεις το μηνιαιο σου budget. Τιποτε αλλο.

 

Υποθέτω ότι κάποιος πρέπει να είναι πολύ βλάκας για να ξεπεράσει το όριο, άθελά του. :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω καρτοσυμβόλαιο cosmote και θελω να κανω μια μεταφορα υπολοιπου σε καρτοκινητο της ιδιας εταιριας cosmote δηλαδη. Πως μπορω να το κανω ? Πρεπει απαραιτητως να παρω το 13838 για να μου τα μεταφερουν αυτοι?Και καθε φορα που θελω να κανω την μεταφορα πρεπει να παιρνω την εξυπηρετηση πελατων ? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις καρτοσυμβόλαιο , η μεταφορά υπολοίπου γίνεται και από το myaccount .
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: πιστεύετε ότι συμφέρει περισσότερο το καρτοσυμβόλαιο από το συμβόλαιο? Κι αν ναι, γιατί? Με τα νέα δεδομένα της cosmote το κατώτερο καρ/λαιο (20ευρώ), δίνει 1500', 20'λεπτά προς άλλα δίκτυα και 5Ε υπόλοιπο. Δεν δίνει όμως μηνύματα προς cosmote! Που σημαίνει ότι αναγκαστηκά θα πρέπει να επιλέξεις κάποιο από τα 2 πακέτα μηνυμάτων, 600sms με 4 ευρώ - 1500sms με 7Ε. Το πρώτο έχει διάρκεια 15 μέρες (!) οπότε πάμε για το δεύτερο που ξεπερνάει τα 5Ε υπόλοιπο. Ερχόμαστε στα 22Ε για 1500'+sms, 20' + 50sms προς τρίτους και 100mb. Ποιά η διαφορά από το αντίστοιχο κόστος συμβολαίου και τα αντίστοιχα που προσφέρει? Λίγα επιπλέον mb και sms προς τρίτους αλλά στην ουσία είναι λογικό αφού υπάρχει διαφορά από το κόστος του κατώτερου συμβολαίου αντίστοιχα. Σωστά? Οπότε ξαναρωτώ. Τι διαφορά έχουν τα καρτοσυμβόλαια από τα συμβόλαια? Επί της ουσίας διαφορά.

 

απλα καποιος που κανει καρτοσυμβολαιο σημερα απο whatsup οι φιλοι του τον θεωρουν whatsup και ας ειναι καρτοσυμβολαιο οποτε νομιζω οτι βολευει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με καρτοσυμβόλαιο 20 με 20' προς άλλα δίκτυα. Είχα ελέγξει το πρωί το υπόλοιπό μου και είχα 12'. Κάνω μια κλήση των 2'34" και το υπόλοιπο πάει στα 9'!! Αυτό που είδα στο site είναι ότι ο ελάχιστος χρόνος χρέωσης είναι 60" (από 45" που ήταν πριν κάποιο καιρό). Το έχει παρατηρήσει κανείς? Τρώνε δευτερόλεπτα ή στρογγυλοποιούν τα διαθέσιμα λεπτά?

Thanks!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια να σας ρωτησω κατι...........στο καρτοσυμβολαιο 20 απ'ο,τι ειδα και στο site της cosmote,δεν δικαιουσαι επιδοτηση,ουτε και εκπτωση παγιου,επομενως.αυτο σημαινει,πως μπορω να το χρησιμοποιησω οσο θελω????
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...