Jump to content

Τα πάντα για τα Καρτοσυμβόλαια


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακομα μια ερωτηση.Αν βαλω π.χ. το "COSMOTE 25 με Δωρεάν Χρόνο Ομιλίας",βλεπω οτι μου δινει δωρο 7€ τα οποιο μπορω να τα καταναλώσω όπως θελω, ενώ αντιστοιχεί σε: Έως επιπλέον 23 λεπτά, για κλήσεις προς όλους και Έως και 61 SMS.Απο αυτα να φανταστω δεν επιλεγω ενα απο τα 2,σωστα?Οποιο καταναλωθει πρωτο(εστω και αν ειναι μικτα-κλησεις - sms)?Αν προκειται για κλησεις,αυτες θα καταναλωθουν πρωτα απο το δωρο(των 7€) ή απο τα 30 δωρεαν λεπτα προς τα υπολοιπα εθνικα δικτυα?

Σας ευχαριστω.

 

Τα 7 ευρω είναι κανονικό ποσό που μπαίνει στην κάρτα σου για κατανάλωση όπως θες. Πρώτα καταναλώνονται τα δωρεάν λεπτά και μετά τα 7 ευρω. Εννοείται ότι αν στείλεις sms πάνε από τα 7 ευρω

Link to comment
Share on other sites

ακριβως φιλε μου. Ο μονος τροπος να εχεις τα 1500 ΚΑΙ προς σταθερα ειναι να εχεις κανονικο συμβολαιο κοσμοτε απεριοριστα 45 και πανω.

Μπορεί να βάλει το 20άρι και ένα πρόγραμμα στην Intertelecom για σταθερά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Νέα καμπάνια για το ΚαρτοΣυμβόλαιο της Cosmote

 

 

http://news.myphone.gr/cosmote.png

Με το μήνυμα «θέλεις να τα συνδυάζεις όλα;» και ένα χιουμοριστικό video που υπενθυμίζει ότι με το Cosmote ΚαρτοΣυμβόλαιο, μπορείς να τα συνδυάζεις όλα: Και τα καλά του συμβολαίου, και τα καλά της καρτοκινητής, βγήκε στον αέρα η καινούργια καμπάνια των προγραμμάτων Cosmote ΚαρτοΣυμβόλαιο.

 

Η καμπάνια περιλαμβάνει μια σειρά καταχωρήσεων και σποτ σε ραδιόφωνο και τηλεόραση υπογραμμίζοντας στους συνδρομητές τα προνόμια που απολαμβάνουν με το Cosmote ΚαρτοΣυμβόλαιο, δηλαδή:

 

  • 1500 λεπτά προς όλη την Cosmote, δωρεάν χρόνο ομιλίας προς όλους και δυνατότητα απόκτησης δωρεάν συσκευής,
  • Απόλυτο έλεγχο στα έξοδά τους, με σταθερό λογαριασμό κάθε μήνα.

 

Την ίδια στιγμή δύο νέα οικονομικά πακέτα διατίθενται στο κοινό από το Cosmote ΚαρτοΣυμβόλαιο, με δωρεάν αποστολή μηνυμάτων και δωρεάν σερφάρισμα στο Internet.

 

Συγκεκριμένα, με το πακέτο «SMS1500+Internet» οι συνδρομητές του ΚαρτοΣυμβολαίου απολαμβάνουν 1500 SMS προς όλη την Cosmote, 50...

Διαβάστε περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια με το προγραμμα 25 εχεις 7 ευρω υπολοιπο 1500 λεπτα προς κοσμοτε και κατι αλλα....ερωτηση:

 

1) Αν τα 7 ευρω δεν τα χαλασω τι γινετε? τα χανω?

2) Εγω που περνω μια καρτα τον μηνα αξιζει να το βαλω?

3) Εχω μυνηματα για whats up?

4) Υπαρχει οριο η αν μπορω να μιλαω και να ερθει ο λογαριασμος παραπανω?

Edited by splanis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το προγραμμα 25 εχεις 7 ευρω υπολοιπο 1500 λεπτα προς κοσμοτε και κατι αλλα....ερωτηση:

 

1) Αν τα 7 ευρω δεν τα χαλασω τι γινετε? τα χανω?

2) Εγω που περνω μια καρτα τον μηνα αξιζει να το βαλω?

3) Εχω μυνηματα για whats up?

4) Υπαρχει οριο η αν μπορω να μιλαω και να ερθει ο λογαριασμος παραπανω?

το προτερημα των καρτoσυμβολαιων ειναι οτι μιλας με ολη την cosmote με τα 1500' και οι χρεωσεις που ειναι συμβολαιου και οχι οι ληστρικες του whats up:down:

τα χρηματα μεταφερονται και προστιθεται με τα χρηματα του επομενου μηνα.

μηνυματα δωρεαν δεν εχει.

αμα σου τελειωσουν ολα αυτα δουλευει σαν καρτοτηλεφωνο.

αφου λες οτι βολευεσαι με μια καρτα whats up για ποιον λογο να το αλλαξεις;(αρα δεν κανεις και τηλεφωνα εκτος whats up)

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T15/xml/Personal__contractplans__contractplan_costcontrolfat25/section/ContractplansCostControl

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το προγραμμα 25 εχεις 7 ευρω υπολοιπο 1500 λεπτα προς κοσμοτε και κατι αλλα....ερωτηση:

 

1) Αν τα 7 ευρω δεν τα χαλασω τι γινετε? τα χανω?

2) Εγω που περνω μια καρτα τον μηνα αξιζει να το βαλω?

3) Εχω μυνηματα για whats up?

4) Υπαρχει οριο η αν μπορω να μιλαω και να ερθει ο λογαριασμος παραπανω?

 

1. Δεν τα χάνεις , προστίθενται στο υπόλοιπο που ακούς στο 1314

2. Αν αγοράσεις από internet στο http://www.cosmote.gr με την έκπτωση θα δίνεις 18,60 τον Μήνα +12%

3. Αγοράζεις μηνύματα προς όλους 1500 sms προς cosmote 50 προς άλλους + 100 ΜΒ με 7 ευρώ ( αν θέλεις χρησιμοποιείς τα 7 ευρώ του υπολοίπου σου )

4. Αν υπερβείς τό όριο πρέπει να βάλεις κάρτα

Link to comment
Share on other sites

το προτερημα των καρτoσυμβολαιων ειναι οτι μιλας με ολη την cosmote με τα 1500' και οι χρεωσεις που ειναι συμβολαιου και οχι οι ληστρικες του whats up:down:

τα χρηματα μεταφερονται και προστιθεται με τα χρηματα του επομενου μηνα.

μηνυματα δωρεαν δεν εχει.

αμα σου τελειωσουν ολα αυτα δουλευει σαν καρτοτηλεφωνο.

αφου λες οτι βολευεσαι με μια καρτα whats up για ποιον λογο να το αλλαξεις;(αρα δεν κανεις και τηλεφωνα εκτος whats up)

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T15/xml/Personal__contractplans__contractplan_costcontrolfat25/section/ContractplansCostControl

 

Βολευομαι με μια καρτα το μηνα αλλα σκεφτομαι μηπως το εκανα ετσι γιατι θελω να παρω και συσκευη.....

 

1. Δεν τα χάνεις , προστίθενται στο υπόλοιπο που ακούς στο 1314

2. Αν αγοράσεις από internet στο http://www.cosmote.gr με την έκπτωση θα δίνεις 18,60 τον Μήνα +12%

3. Αγοράζεις μηνύματα προς όλους 1500 sms προς cosmote 50 προς άλλους + 100 ΜΒ με 7 ευρώ ( αν θέλεις χρησιμοποιείς τα 7 ευρώ του υπολοίπου σου )

4. Αν υπερβείς τό όριο πρέπει να βάλεις κάρτα

 

τι εννοεις στο 2. ???

 

Το υπολοιπο μπορει να φτασει 50 ευρω....μετα τι τα κανω αυτα τα 50 ευρω? μπορω να τα αξιοποιησω καπως? εκτος απο το να τα καταναλωσω

Link to comment
Share on other sites

τα 7 ευρω που γινονται προσθεση στον επομενο μηνα (εαν δεν τα εχεις χρησιμοποιησει εννοειται), στον τριτο μηνα χανονται; το ρωταω αυτο, γιατι στη vodafone ισχυει μονο για 2 μηνες
Link to comment
Share on other sites

Βολευομαι με μια καρτα το μηνα αλλα σκεφτομαι μηπως το εκανα ετσι γιατι θελω να παρω και συσκευη.....

τα κουκια σου ειναι μετρημενα,βαλτα κατω να δεις τι σε συμφερει.

Link to comment
Share on other sites

Βολευομαι με μια καρτα το μηνα αλλα σκεφτομαι μηπως το εκανα ετσι γιατι θελω να παρω και συσκευη.....

 

 

 

τι εννοεις στο 2. ???

 

Το υπολοιπο μπορει να φτασει 50 ευρω....μετα τι τα κανω αυτα τα 50 ευρω? μπορω να τα αξιοποιησω καπως? εκτος απο το να τα καταναλωσω

 

Στο 2 εννοώ ότι αν αγοράσεις το συμβόλαιο από το Site της Cosmote σου κάνει 2,5 πάγια δώρο . Στην πραγματικότητα σου κόβει 6,40 τον μήνα έκπτωση , άρα πληρώνεις 18,60+ 12 % φόρο . Εναλακτικά , η αγορά από το Internet σου δίνει 50% παραπάνω επιδότηση . Όποιο από τα δύο σε συμφέρει.

Τα 50 ευρώ αξιοποιούνται σίγουρα σε χρόνο ομιλίας, μυνήματα, internet, και κλήσεις στο εξωτερικό.

Όλα αυτά τα ονομάζουμε κατανάλωση .

Να τα κάνεις επένδυση δεν γίνεται. Άρα μόνο κατανάλωση.

Μπορείς πάντως να τα κάνεις μεταφορά σε οποιοδήποτε καρτοσυμβόλαιο ή καρτοκινητό COSMOTE.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και για ανανεώσεις Βασίλη; Σε 3 μήνες λήγει η προσφορά με τα δωρεάν 1500' και μετά θα πρέπει να τα πληρώνω...
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ισχύει η ίδια έκπτωση για ανανεώσεις , αλλά κάπια μικρώτερη ( αλλά ξέρεις νομίζω να κερδίζεις εκπτώσεις )
Link to comment
Share on other sites

Απλά ξέρεις πώς είναι η φάση...έχω το 15άρι στην Cosmote (με 15% έκπτωση) και το 25άρι στη Vodafone (με 50% έκτωση) και το Φλεβάρη θα με σκίσουν...
Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωση:

Έχω ανάγκη μηνιαίως, από 60' ομιλία προς όλους (σταθερά/κινητά), 60 μηνύματα και 100ΜΒ ίντερνετ.

 

Ερώτηση:

Στην περίπτωση CosmoΚαρτοσυμβόλαιο, τι επιλογές έχω για τα παραπάνω; Και πόσο θα "πάει το μαλλί", μηνιαίως; Μήπως τελικά με συμφέρει συμβόλαιο;

Διότι, που τώρα ΕΧΩ CosmoΚαρτοσυμβόλαιο, ναι μεν μου έρχεται κάνα 15-18άρι ευρώ το μήνα, αλλά ρε παιδιά... όταν επιλέγω το (ΜΟΝΑΔΙΚΟ, πια!) πρόγραμμα SMS/internet στέλνοντας το γνωστό SMS και ενεργοποιείται, πλέον δεν διαθέτω παραπάνω από... ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ομιλίας (το μήνα)!

Μα έλεος, δηλαδή. ΠΩΣ να διατηρήσω 10 ΜΟΛΙΣ λεπτά ομιλίας το μήνα ΔΙΧΩΣ να εξανεμιστούν μέσα σε 3-4 μέρες;

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωση:

Έχω ανάγκη μηνιαίως, από 60' ομιλία προς όλους (σταθερά/κινητά), 60 μηνύματα και 100ΜΒ ίντερνετ.

 

Ερώτηση:

Στην περίπτωση CosmoΚαρτοσυμβόλαιο, τι επιλογές έχω για τα παραπάνω; Και πόσο θα "πάει το μαλλί", μηνιαίως; Μήπως τελικά με συμφέρει συμβόλαιο;

Διότι, που τώρα ΕΧΩ CosmoΚαρτοσυμβόλαιο, ναι μεν μου έρχεται κάνα 15-18άρι ευρώ το μήνα, αλλά ρε παιδιά... όταν επιλέγω το (ΜΟΝΑΔΙΚΟ, πια!) πρόγραμμα SMS/internet στέλνοντας το γνωστό SMS και ενεργοποιείται, πλέον δεν διαθέτω παραπάνω από... ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ομιλίας (το μήνα)!

Μα έλεος, δηλαδή. ΠΩΣ να διατηρήσω 10 ΜΟΛΙΣ λεπτά ομιλίας το μήνα ΔΙΧΩΣ να εξανεμιστούν μέσα σε 3-4 μέρες;

Έχεις πμ!!!!!!!!!!!!!!

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Το υπολοιπο μπορει να φτασει 50 ευρω....μετα τι τα κανω αυτα τα 50 ευρω? μπορω να τα αξιοποιησω καπως? εκτος απο το να τα καταναλωσω

 

Υπάρχει όντως περιορισμός στο ποσό που μπορείς να "μαζέψεις"; Μήπως ισχύει μόνο για τα νέα συμβόλαια; (εγώ ήδη έχω περισσότερα € μέσα. Δε πιστεύω να τα χάσω..)

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα!! :)

 

ερωτηση No1 : Αν κανω το καρτοσυμβόλαιο COSMOTE 25, το παγιο θα μου ερχετε 25e ? χωρις τπτ παραπανω χρεωσεις (φορους κ.τ.λ.)?

 

ερωτηση No2 : Κανω συχνα ταξιδια στα Βαλκανια λογω δουλειας, καθε φορα που θα με περνουν τηλ θα χρεωνομαι οπως στα συμβολαια η θα ειναι free οπως τα καρτοκινητα?

κ ξαφνικά το απόλυτο κενό.... :(
Link to comment
Share on other sites

1.) θα σου έρχεται 25 ευρώ + 12% φόρο κινητής τηλεφωνίας = 28 ευρώ.

2.) Κάθε φορά που θα σε πέρνουν τηλέφωνο στα Βαλκάνια , θα χρεώνεσαι όπως και στα καρτοκινητά και δεν θα είναι free.

Free είναι μόνο η λήψη μηνυμάτων .

Link to comment
Share on other sites

1.) θα σου έρχεται 25 ευρώ + 12% φόρο κινητής τηλεφωνίας = 28 ευρώ.

2.) Κάθε φορά που θα σε πέρνουν τηλέφωνο στα Βαλκάνια , θα χρεώνεσαι όπως και στα καρτοκινητά και δεν θα είναι free.

Free είναι μόνο η λήψη μηνυμάτων .

 

Δεν το ξερα αυτο για τα καρτοκινητα, νομιζα οτι ολες οι εισερχομενες ηταν free. :O

 

Δηλαδη θα μου 'τρωει' το υπολοιπο της καρτας ? κ αν δεν εχω υπολοιπο ? θα μου ερχετε μεγαλυτερο παγιο η θα κλειδωνουν οι εισερχομενες μεχρι να ξαναβαλω καρτα ?

κ ξαφνικά το απόλυτο κενό.... :(
Link to comment
Share on other sites

Θα σου τρώει το υπόλοιπο της κάρτας.

Αν αδειάσει πρέπει να βάλεις κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε η κοπέλα μου για ΗΠΑ (Σικάγο).. Έχουμε και οι δύο καρτοσυμβόλαιο.

 

Ισχύουν τα δωρεάν λεπτά αν την πάρω τηλέφωνο? Αν με πάρει εκείνη?

 

Επίσης ξέρει κανένας με τι πρόθεμα παίρνω Σικάγο?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Έφυγε η κοπέλα μου για ΗΠΑ (Σικάγο).. Έχουμε και οι δύο καρτοσυμβόλαιο.

 

Ισχύουν τα δωρεάν λεπτά αν την πάρω τηλέφωνο? Αν με πάρει εκείνη?

 

Επίσης ξέρει κανένας με τι πρόθεμα παίρνω Σικάγο?

 

ετσι οπως το ειδα στο σαιτ, θα την παιρνεις εσυ τηλ στο καρτοσυμβολαιο της και θα χρεωνεται αυτη 0.888/λεπτο και εσυ θα χρησιμοποιεις τα δωρεαν λεπτα ομιλιας. Για σιγουριά, παρε ενα τηλ στην εξυπ.πελατων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θα ήθελα την βοήθεια σας για να μπορέσω να εχω μικρότερο μηνιαίο κόστος στα προσωπικά μου τηλεφωνήματα.

Να σας πω πως έχω το cosmote 35 ( παλιό ) + τα 100mb με 5 ευρώ. Είχα και 60 ευρώ επιδότηση αλλά την έβαλα σαν έκπτωση στον μηνιαίο λογαριασμό.

Ο λογαριασμός μου έρχεται περίπου 40 ευρώ και θα ήθελα να το φτάσω στο μισό δηλαδή στο 20αρικο. Να σας πω πως το 90% των κλήσεων που κάνω είναι προς cosmote και ότι και η κοπέλα μου έχει cosmote απεριόριστα. Επίσης έχω και μια εταιρική σύνδεση που είναι και αυτή cosmote.

Σκάφτομαι λοιπόν να το κάνω cosmokarta και να βάζω 20 ευρώ το μηνά και να έχω την υπηρεσία 0,01 euro το λεπτό προς την κοπελα μου + κάνα πρόγραμμα με λίγα mb internet (smartphone γαρ )

ή

να έβαζα καρτοσυμβολαιο το πιο χαμηλό στα 20 ευρώ απλά αυτό θα πάει σίγουρα πάνω από 20 ευρώ.

Για όλα τα παραπάνω ξέρω ότι πρέπει να κάνω διακοπή και νέα σύνδεση στην cosmote γιατί τώρα δεν μπορώ να πάω σε χαμηλότερο πάγιο απ’οσο ξερω.

 

Πιο παλιά που πήγα να κάνω κάτι παρόμοιο με σταμάτησαν στον Γερμανο και μου είπαν ότι είναι από τα καλύτερα προγράμματα αυτό που έχω και δεν αξίζει να το αλλάξω.

Ακούω την άποψη σας λοιπόν…:)

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...