Jump to content

Τα πάντα για τα Καρτοσυμβόλαια


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο καρτοσυμβόλαιο έρχεται λογαριασμός και άμα ξεπεράσεις το όριο,των εδώ 15 ευρω τον αυξάνεις με κάρτα.,

αν δεν τα ξεπεράσεις προστίθεται το υπόλοιπο αυτόματα στον επόμενο-ους μήνα..:)(καλό αυτό)

λογαριασμός έρχεται

.

 

2 φίλοι το έχουν , ας με διορθώσει όποιος τα ξέρει καλά

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

στο καρτοσυμβόλαιο έρχεται λογαριασμός και άμα ξεπεράσεις το όριο,των εδώ 15 ευρω τον αυξάνεις με κάρτα.,

αν δεν τα ξεπεράσεις προστίθεται το υπόλοιπο αυτόματα στον επόμενο-ους μήνα..:)(καλό αυτό)

λογαριασμός έρχεται

.

 

2 φίλοι το έχουν , ας με διορθώσει όποιος τα ξέρει καλά

Ετσι ακριβώς. Υπάρχει ανάλογο θέμα για Καρτοσυμβόλαια. ;)

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα αν ερχεται λογαριασμος στο σπιτι και ειπε οχι.

τι γινεται? ειναι λογικο? θα μιλαω ΔΩΡΕΑΝ σε ολη την κοσμοτε για 1 χρονο και θα μου δινουν και 15€/μηνα χωρις να πληρωνω τιποτα?:

 

φυσικα και ερχεται λογαριασμος στο σπιτι

φυσικα και θα εχεις 1500' λεπτα προς ολη την cosmote

φυσικα και θα σου βαζουν 15€/μηνα.

φυσικα και θα πληρωνεις το ποσο που συμφωνησατε.

ελπιζω μονο να τα εχεις καταλαβει καλα η ο υπαλληλος να μην ελεγε πρωταπρλιατικα αστεια η εσυ :p

 

κατοχος του παλιου καρτοσυμβολαιου απεριοριστα 25.

αψογο πακετακι

χρεωσεις συμβολαιου,1500'προς ολη την cosmote,25€ καθε μηνα στην καρτα μου,μεταφορα υπολοιπου καρτας στο επομενο μηνα,λογαριασμος στο σπιτι,επιδοτηση παγιου

πληρωνω 20.16€/μηνα.

ΤΕΛΕΙΑ ΛΕΜΕ.!!

τυχεροι οσοι το προλαβαν και το τσιμπησαν,τουλαχιστον για ενα χρονο.

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το καρτοσυμβόλαιο που συζητάτε. Ας πούμε ότι εγώ έχω καρτοσυμβόλαιο cosmote 15 και ότι ο αδερφός μου έχει ένα whatsup. Μπορώ εγώ, ως κάτοχος καρτοσυμβολαίου, να μιλάω όσο θέλω προς cosmote και ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ να μεταφέρω αυτά τα 15 ευρώ στον αδερφό μου που έχεις whatsup ώστε να ενεργοποιεί πακέτα call them all / sms them all του whatsup;;

 

Με απλά λόγια δηλαδή, επιτρέπεται μεταφορά χρόνου από καρτοσυμβόλαιο σε whatsup;

ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Ναι η μεταφορά από καρτοσυμβόλαιο σε Whats Up και αντίστροφα επιτρέπετε .

Αν ανοίξεις και myaccount στο καρτοσυμβόλαιο , μπορείς να το κάνεις και από εκεί .

Αλλά το να μιλάς όσο θές προς Cosmote και να σου μένουν και τα 15 ευρώ ισχύει στα παλιά καρτοσυμβόλαια, Στα εμπορικά διαθέσιμα δεν είναι εφικτό πλέον .

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T14/section/ContractplansCostControl

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Για να το ξεκαθαρίσουμε λίγο:

 

Στα νέα πακέτα καρτοσυμβολαίου (τα περσινά δεν είναι πλέον διαθέσιμα) αν θες να εχεις τα 1500 προς cosmote θα πρέπει να παίρνεις λιγότερο χρόνο στο κινητό σου. Αν για παράδειγμα συνδεθείς με το καρτοσυμβόλαιο 15 θα σου βάζουν 3 ευρω/μήνα και τα 1500 και δέκα λεπτά προς όλους (αντι για 15 ευρω/μηνα).

 

Τωρα στην αρχή για κάποιο διάστημα θα δίνουν και 3 ώρες προς όλους που θα πρέπει να καταναλωθούν όμως μέσα σε 3μήνες αλλιώς χάνονται

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω μονο να τα εχεις καταλαβει καλα η ο υπαλληλος να μην ελεγε πρωταπρλιατικα αστεια η εσυ :p

 

οχι και 1απριλιατικο αστειο βρε akalos:lol: οτι μου ειπε στο τηλ σας ανεφερα.:p

 

Sorry, αλλά δεν κατάλαβα τίποτα από τα γραφόμενά σου.

 

ναι, ισως τα ειπα μπερδεμενα. με λιγα λογια...

θα μιλαω δωρεαν καθε μηνα σε κοσμοτε, θα εχω 15€ προς αλλους και δε θα πληρωνω τιποτα.

ο λογαριασμος θα ειναι μηδενικος.

ετσι με ειπε η κοπελα στο τηλ

Link to comment
Share on other sites

ναι, ισως τα ειπα μπερδεμενα. με λιγα λογια...

θα μιλαω δωρεαν καθε μηνα σε κοσμοτε, θα εχω 15€ προς αλλους και δε θα πληρωνω τιποτα.

ο λογαριασμος θα ειναι μηδενικος.

ετσι με ειπε η κοπελα στο τηλ

 

Μάλλον έκανε κάποιο λάθος...Αυτό που λες καταργήθηκε πρόσφατα. Πλέον πληρώνεις 15€ και έχεις 3€ προς άλλους. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ετσι πιστευω και γω. σιγουρα εκανε λαθος. δεν εξηγηται τετοια ενεργεια.

 

και μου ειπε για καρτο-συνδεση. οχι καρτο-συμβολαιο:worry:

Link to comment
Share on other sites

ετσι πιστευω και γω. σιγουρα εκανε λαθος. δεν εξηγηται τετοια ενεργεια.

 

και μου ειπε για καρτο-συνδεση. οχι καρτο-συμβολαιο:worry:

 

Το ίδιο πράγμα είναι

Link to comment
Share on other sites

η ιδια επεμενε οτι δεν ειναι. της εκανα αναφορα για καρτοσυμβολαιο και ειπε οτι ειναι διαφορετικο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μια ερωτηση θα ηθελα να κανω σχετικα με το Κοσμοτε καρτοσυμβολαιο ΔΧΟ.Προσφατα πηρα κινητο και αλλαξα το καρτοκινητο μου σε καρτοσυμβολαιο.Αγορασα το ΔΧΟ 25.Η αλλαγη αυτη μου εδωσε μια εκπτωση στο κινητο τηλ.Πως και ποτε μπορω(?) να αλλαξω σε καρτοσυμβολαιο μικροτερου μηνιαιου παγειου?Με τι κοστος?Οποιαδηποτε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη.

 

ΥΓ:Με συγχωρειται εκ των προτερων αν παραβιασα καποιο κανονισμου του φορουμ.Ειμαι σχετικα καινουργιος σε αυτα.:)

Link to comment
Share on other sites

6 μήνες μετά την ενεργοποίηση μπορείς να περάσεις στο 20άρι και στο 15άρι μπορείς να περάσεις με τη λήξη της σύμβασής σου ( μετά απο ένα χρόνο δηλαδή ). Καλώς ήλθες στη παρέα.
Link to comment
Share on other sites

Το εχεις ψαξει δηλαδη?Ευχαριστω πολυ!Με εβγαλες απο μεγαλο κοπο.

 

----

 

Edit: Πριν ηταν wat's up.Μπορω να το επαναφερω?

Edited by DrNio
Link to comment
Share on other sites

Το εχεις ψαξει δηλαδη?Ευχαριστω πολυ!Με εβγαλες απο μεγαλο κοπο.

 

----

 

Edit: Πριν ηταν wat's up.Μπορω να το επαναφερω?

 

Επειδή μιλάμε για διακοπή της σύνδεσης και όχι απλή επαναφορά, μπορείς μεν αλλά θα κληθείς να επιστρέψεις το ποσό επιδότησης.

Link to comment
Share on other sites

Το ποσο της επιδοτησης ειναι λογικο να το επιστρεψω,αλλα γινεται να μην περιμενω αυτο το 6μηνο που λεει ο unique,για να το επαναφερω σε wats'up?
Link to comment
Share on other sites

Το 6μηνο ισχύει για μετάβαση σε μικρότερο πρόγραμμα. Αν θέλεις να επιστρέψεις σε καρτοκινητό, το ζητάς οποτεδήποτε ( με το ανάλογο αντίτιμο, όπως προαναφέραμε ).
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και μενα με πηραν χθες και μου ειπαν πως ληγει το προγραμμα των 1500 λεπτων και κουφαθηκα!!! Ενω μεχρι προτινος ειχα 1500 λεπτα προς κοσμοτε και 40 ευρω καθε μηνα για οποιαδηποτε αλλη χρηση τωρα μου λενε πως θα εχω 1500 λεπτα προς κοσμοτε,60 λεπτα σε αλλα δικτυα και θα μου περισσευουν 9 ευρω(!!!!!!). Εννοειται πως δεν θα το δεχτω και το ερωτημα μου ειναι το εξης:σε ποια εταιρια με συμφερει να παω??

 

Υσ. Α! Ξεχασα να αναφερω πως μου μειωσαν και την επιδοτηση συγκριτικα με περσι με ολοιδια χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και μενα με πηραν χθες και μου ειπαν πως ληγει το προγραμμα των 1500 λεπτων και κουφαθηκα!!! Ενω μεχρι προτινος ειχα 1500 λεπτα προς κοσμοτε και 40 ευρω καθε μηνα για οποιαδηποτε αλλη χρηση τωρα μου λενε πως θα εχω 1500 λεπτα προς κοσμοτε,60 λεπτα σε αλλα δικτυα και θα μου περισσευουν 9 ευρω(!!!!!!). Εννοειται πως δεν θα το δεχτω και το ερωτημα μου ειναι το εξης:σε ποια εταιρια με συμφερει να παω??

 

Υσ. Α! Ξεχασα να αναφερω πως μου μειωσαν και την επιδοτηση συγκριτικα με περσι με ολοιδια χρηση.

 

Πάνε καλά;

Link to comment
Share on other sites

Πάνε καλά;

 

και γω φετος ειχα μιση επιδοτηση...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε άσε την επιδότηση...Εγώ έσπασα 2 συμβόλαια για να πάω στο Καρτοσυμβόλαιο και τώρα λες σε αναγκάζουν να πας σε άλλο πρόγραμμα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...