Jump to content

Τα πάντα για τα Καρτοσυμβόλαια


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α) Και τα καρτοσυβόλαια έχουν χρόνο ομιλίας προς Cosmote - εντάξει σίγουρα υστερούν στο ότι δεν έχουν μηνύματα - στα οποία όμως υπάρχουν προαγορασμένα πακέτα.

 

β) Υπάρχει και 3η εναλλακτική στο καρτοσυμβόλαιο : να μεταφέρεις τα χρήματα που έχει σε καρτοκινητό (προς το παρόν τουλάχιστον) και μετά βλέπεις τι κάνεις.

 

Πολύ σημαντικό να πούμε ότι μέσα στα - μάλλον λίγα - καλά της Cosmote , είναι ότι συνεχίζεις να έχεις κανονικά το συμβόλαιο σου και δεν χρειάζεται διακοπή, απενεργοποίηση, αλλαγή κάρτας SIM , αναπόσβεστη επιδότηση , νέο συμβόλαιο κτλ που χρειάζεται απο Vodafone & Wind για την αλλαγή από καρτοσυμβόλαιο σε πρόγραμμα συμβολαίου και το αντίστροφο.....

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έχω το Απεριόριστα 35 και θέλω να πάω στο Καρτοσυμβόλαιο 15. Στο MyAccount, μου βγάζει μόνο την επιλογή προς Καρτοσυμβόλαιο 20 και όχι το Καρτοσυμβόλαιο 15. Γιατί? Και αν πάω σε ένα από τα Καρτοσυμβόλαια 15 ή 20, πόσο θα πληρώνω τον μήνα? Τώρα με το Απεριόριστα 35 πληρώνω 29,13€ λόγω προσφοράς με μείον 10€ σε κάθε μηνιαίο λογαριασμό που είχε το Πάσχα όταν το ενεργοποίησα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έχω το Απεριόριστα 35 και θέλω να πάω στο Καρτοσυμβόλαιο 15. Στο MyAccount, μου βγάζει μόνο την επιλογή προς Καρτοσυμβόλαιο 20 και όχι το Καρτοσυμβόλαιο 15. Γιατί? Και αν πάω σε ένα από τα Καρτοσυμβόλαια 15 ή 20, πόσο θα πληρώνω τον μήνα? Τώρα με το Απεριόριστα 35 πληρώνω 29,13€ λόγω προσφοράς με μείον 10€ σε κάθε μηνιαίο λογαριασμό που είχε το Πάσχα όταν το ενεργοποίησα.

 

 

Το Κ/Σ15 προϋποθέτει τη σύμβαση αορίστου χρόνου, να έχει λήξει το συμβόλαιό σου δηλαδή. Άρα, μέχρι να συμβεί αυτό, μπορείς να περάσεις στο Κ/Σ20. Η προσφορά σου όμως δεν θα ισχύει καθώς ήταν για απεριόριστα35 και πανω, θα τη χάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έχω το Απεριόριστα 35 και θέλω να πάω στο Καρτοσυμβόλαιο 15. Στο MyAccount, μου βγάζει μόνο την επιλογή προς Καρτοσυμβόλαιο 20 και όχι το Καρτοσυμβόλαιο 15. Γιατί? Και αν πάω σε ένα από τα Καρτοσυμβόλαια 15 ή 20, πόσο θα πληρώνω τον μήνα? Τώρα με το Απεριόριστα 35 πληρώνω 29,13€ λόγω προσφοράς με μείον 10€ σε κάθε μηνιαίο λογαριασμό που είχε το Πάσχα όταν το ενεργοποίησα.

 

Φίλε κάτσε όπως είσαι, πήγα για 1 μήνα και δε με έφτασε το 20ρικο ούτε για ζήτω. Το 35ρι είναι ιδανικό γιατί και φθηνό είναι και παροχές προς όλους έχει. Εγώ πήγα ξανά στο Απεριόριστα και την πάτησα γιατί τώρα έχω 20 ευρώ και κάθονται στο καρτοκινητό.

Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

Φίλε κάτσε όπως είσαι, πήγα για 1 μήνα και δε με έφτασε το 20ρικο ούτε για ζήτω. Το 35ρι είναι ιδανικό γιατί και φθηνό είναι και παροχές προς όλους έχει. Εγώ πήγα ξανά στο Απεριόριστα και την πάτησα γιατί τώρα έχω 20 ευρώ και κάθονται στο καρτοκινητό.

 

Συμφωνώ φίλε μου ότι είναι πιο οικονομικό,αλλά εγώ δεν μιλάω τόσο πολύ με δίκτυα εκτός COSMOTE. Από τα 120 λεπτά για δίκτυα εκτός COSMOTE, κανέναν μήνα δεν έχω μιλήσει πάω από 30 λεπτά και συνήθως δεν ξεπερναω ούτε καν τα 15 λεπτά ομιλίας. Και συνολικά στέλνω 150 SMS μέσο όρο. Οπότε καταλαβαίνεις γιατί θέλω να το αλλάξω! ;)

 

Αν τελικά μεταπηδήσω σε Καρτοσυμβόλαιο, δεν θεωρείται ως ανανέωση συμβολαίου έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ φίλε μου ότι είναι πιο οικονομικό,αλλά εγώ δεν μιλάω τόσο πολύ με δίκτυα εκτός COSMOTE. Από τα 120 λεπτά για δίκτυα εκτός COSMOTE, κανέναν μήνα δεν έχω μιλήσει πάω από 30 λεπτά και συνήθως δεν ξεπερναω ούτε καν τα 15 λεπτά ομιλίας. Και συνολικά στέλνω 150 SMS μέσο όρο. Οπότε καταλαβαίνεις γιατί θέλω να το αλλάξω! ;)

 

Αν τελικά μεταπηδήσω σε Καρτοσυμβόλαιο, δεν θεωρείται ως ανανέωση συμβολαίου έτσι δεν είναι?

 

Όχι έχω μιλήσει με εξυπηρέτηση πελατών γιατί κι εγώ έχω ανανεώσεις Γενάρη, δε θεωρείται ανανέωση.

Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα!

Από το 2011 που δεν θα υπάρχει η προσφορά 1500min προς COSMOTE, θα κάνει καμια παράταση ή άλλη αντίστοιχη προσφορά??

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Από το 2011 που δεν θα υπάρχει η προσφορά 1500min προς COSMOTE, θα κάνει καμια παράταση ή άλλη αντίστοιχη προσφορά??

 

Το σκεφτόμουν και εγώ αυτό...Λογικά κάτι θα ξαναβγάλουν, ελπίζω όμως να είναι και για εμάς που έχουμε ήδη καρτοσυμβόλαιο και όχι μόνο για νέους πελάτες....

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτόμουν και εγώ αυτό...Λογικά κάτι θα ξαναβγάλουν, ελπίζω όμως να είναι και για εμάς που έχουμε ήδη καρτοσυμβόλαιο και όχι μόνο για νέους πελάτες....

 

Αν θυμάμαι καλά, η τρέχουσα προσφορά των 1500' προς Cosmote ισχύει και για τους υπάρχοντες πελάτες, όχι μόνο για τους νέους. Αν εννοείς ότι δεν έχεις ενεργοποιημένη τη προσφορά, δεν κάνεις το κόπο να καλέσεις το 13838 ( επιλογή 2 και μετά 9 ) και να ρωτήσεις??

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το απεριόριστα 25 για να πάρω μια συσκευή που δίνει. Μετά όμως θέλω να πάω σε καρτοσυμβόλαιο 25. Ξέρετε αν γίνεται μετά 1 μήνα αυτή η αλλαγή ή αν απαιτείται εξάμηνο;
Link to comment
Share on other sites

Στο καρτοσυμβόλαιο χρεώνονται τέλη κινητής ή κάτι άλλο;

Π.χ. στο Καρτοσυμβόλαιο 15, πόσο έιναι το τελικό ποσό χρέωσης κάθε μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Στο καρτοσυμβόλαιο χρεώνονται τέλη κινητής ή κάτι άλλο;

Π.χ. στο Καρτοσυμβόλαιο 15, πόσο έιναι το τελικό ποσό χρέωσης κάθε μήνα;

 

Το είχα ρωτήσει πρίν 10 μέρες.

16.80 ευρώ. ;)

 

Για τα μεγαλύτερα καρτοσυμβόλαια δεν γνωρίζω.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα

σημερα ενεργοποιηθηκα στο καρτοσυμβολαιο 15 αλλα ξεχασα να ρωτησω καθε ποτε θα γινεται η ανανεωση των 1500 λεπτων προς κοσμοτε και των 15 ευρω για αλλους προορισμους.

 

υ.γ. μου ηρθε μηνυμα οτι τα 1500 λεπτα ειναι για μεχρι 26-1-2011 αρα θα ανανεωνεται καθε 26 του μηνα .

για τα 15 ευρω δεν μου ηρθε κατι . τι ισχυει σε αυτα ?

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ρωτήσει πρίν 10 μέρες.

16.80 ευρώ. ;)

 

Για τα μεγαλύτερα καρτοσυμβόλαια δεν γνωρίζω.

 

Τιμή καρτοσυμβολαίου + (0.12*Τιμή καρτοσυμβολαίου.)

Link to comment
Share on other sites

ΕΚΑΝΑ το καρτοσυνβολαιο τα 1500 ειναι μονο για ομιλια...τιποτα για μυνηματα δεν εχει?

 

akismei το υπολοιπο θα μπαινει αυτοματα ...οταν θα σου ερχετε για τα 1500 θα μπαινουν και τα 15...και εμενα σημερα ενεργοποιηθηκε και απλα εστειλε για τα 1500......και τα 1500 ειναι για 1 χρονο για τα καρτοσυμβολαια

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

ΕΚΑΝΑ το καρτοσυνβολαιο τα 1500 ειναι μονο για ομιλια...τιποτα για μυνηματα δεν εχει?

 

akismei το υπολοιπο θα μπαινει αυτοματα ...οταν θα σου ερχετε για τα 1500 θα μπαινουν και τα 15...και εμενα σημερα ενεργοποιηθηκε και απλα εστειλε για τα 1500......και τα 1500 ειναι για 1 χρονο για τα καρτοσυμβολαια

 

υπαρχει υπηρεσια με 5 ευρω 120 μυνηματα νομιζω..παρε στο 13838 πατα 9 και ρωτα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστα τα νεα για τους καρτοσυμβολαιαδες , παραταση για τα 1500 εως και 31/01/11 !!

 

που μπορουμε να διαβασουμε για την παραταση (σε σαιτ κοσμοτε κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω σύνδεση στο καρτοσυμβόλαιο 25 και εκμεταλλευτώ την έκπτωση παγίου, μετά από πόσο καιρό μπορώ να μεταβώ στο καρτοσυμβόλαιο 15;
Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις το ποσο που πιστωνεται καθε μηνα πχ 20 € ναι μεταφερεται στον επομενο.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...