Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι απλα δεν υπαρχει καμια περιπτωση να σου υποκλεψουν στοιχεια αλλα μπορεις και εσυ ο ιδιος να ξεκλειδωσεις εφαρμογες που εχεις κατεβασει απο το app store για να σου δειξω οτι δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις προσωπικα δεδομενα. Προσωπικα χρησιμοποιω 3 χρονια σπα***μενες εφαρμογες!!

 

ααα οκ! Οταν λενε σπασμένες εννοούνε οτι πληρωσαν μερικοι και μετα με καποιο τρικ (ssh να φανταστω) κάναν export το Προγραμμα? σωστη η σκεψη μου?

 

Το Sync τι γινεται ομως είχα διαβάσει πριν αρκετο καιρο οτι για να σου ανοιξουν αυτα τα σμασμενα apps πρεπει να κατεβασεις το BossPrefs και να απενεργοποιήσεις μια επιλογη σχετικα με το Sync. Είναι ακομα ετσι?

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι είναι ρε παιδιά αυτό το sandbox; Πάω να αγοράσω ένα featured package (συγκεκριμένα push notifications για το futbol24 livescores) και δε βγάζω άκρη. Είναι κάτι σαν paypal, αλλά δε μπορώ να κατανοήσω την διαδικασία... Γνωρίζει κανείς τι κάνουμε;
Link to comment
Share on other sites

ααα οκ! Οταν λενε σπασμένες εννοούνε οτι πληρωσαν μερικοι και μετα με καποιο τρικ (ssh να φανταστω) κάναν export το Προγραμμα? σωστη η σκεψη μου?

 

Το Sync τι γινεται ομως είχα διαβάσει πριν αρκετο καιρο οτι για να σου ανοιξουν αυτα τα σμασμενα apps πρεπει να κατεβασεις το BossPrefs και να απενεργοποιήσεις μια επιλογη σχετικα με το Sync. Είναι ακομα ετσι?

 

 

Κατέβασε το appsync 3.1 από το hackulo και είσαι έτοιμος..:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!θελω να ρωτησω το κινητο ειναι καλυτερα να φορτιζει απο το pc η με φορτιστη?επισης παρατηρησα οτι τελεωσε τελειως απο μπαταρια δεν ανοιγε το εβαλα να φορτισει και ανοιξε απο μονο του μετα απο κανα 2λεπτο ενω φορτιζε...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!θελω να ρωτησω το κινητο ειναι καλυτερα να φορτιζει απο το pc η με φορτιστη?επισης παρατηρησα οτι τελεωσε τελειως απο μπαταρια δεν ανοιγε το εβαλα να φορτισει και ανοιξε απο μονο του μετα απο κανα 2λεπτο ενω φορτιζε...

Καλύτερα από πισί νομίζω να φορτίζει. Γίνεται πιο αργά, αλλά πιο σωστη φόρτιση.

 

Επίσης όταν κλείνει από μπαταρία, το παρατήρησα κι εγώ ότι ότι όταν το βάζεις για φόρτιση ανοίγει από μόνο του μετά από κανά 3-5λεπτο. Μού'χει τύχει να περιμένω και 10λεπτο βέβαια..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή το search δε με βοήθησε, μπορείτε να μου πείτε πώς μπορώ να περάσω συγκεκριμένα videos μου από το σκληρό στο iPhone/iPad, μέσω του itunes; Επίσης, ποια formats υποστηρίζουν αυτές οι συσκευές;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

διαβασα οτι ειναι ιδια η φορτιση..καποιο καλο προγραμα για την καμερα?
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το appsync 3.1 από το hackulo και είσαι έτοιμος..:)

 

Είναι μονο για την Firmware 3.1.x

 

Εγω εχω ακομα την 3.0.2

 

αν θυμάμαι καλα την 3.1.2 μπορεις να την ξεκλειδώσεις σωστα?

αλλα με ποιο? Blackra1n (Jail) + Yellowstone (Unlock) ?

 

Κατέβασα την Έκδοση 3.1.2 αν την ανοιξω με το iTunes και συνδέσω το Κινητό με το PC Θα μπορεσω να την περάσω? Και τι γινεται με τις επαφές μου τα μηνυματα ++ ?

 

Ευχαριστώ

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Guest reddevil21

ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να δω live streaming tv από το iphone?

χρειάζεται να κατεβάσω τπτ java, flash player ect... ? ? ?

δεν ξέρω τι να κάνω :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει flash το iPhone. Για live stream tv υπάρχουν συγκεκριμένες εφαρμογές στο AppStore αλλά υποστηρίζουν λίγα Ελληνικά κανάλια.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή μπορώ να ελέγχω τον χρόνο ομιλίας στο τηλέφωνό μου, ώστε να μην ξεπερνώ τον χρόνο ομιλίας του πακέτου της κινητής τηλεφωνίας και να μηδενίζω αυτόν κάθε μήνα?
Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή μπορώ να ελέγχω τον χρόνο ομιλίας στο τηλέφωνό μου, ώστε να μην ξεπερνώ τον χρόνο ομιλίας του πακέτου της κινητής τηλεφωνίας και να μηδενίζω αυτόν κάθε μήνα?

 

Αξιόπιστη εφαρμογή δεν υπάρχει, δεν ξέρω για jb τι γίνεται, αν έχεις Cosmote στέλνε EY (λατινικούς χαρακτήρες) στο 1256. Από την συσκευή για τα data μόνο ρυθμίσεις>γενικά>χρήση.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή το search δε με βοήθησε, μπορείτε να μου πείτε πώς μπορώ να περάσω συγκεκριμένα videos μου από το σκληρό στο iPhone/iPad, μέσω του itunes; Επίσης, ποια formats υποστηρίζουν αυτές οι συσκευές;

 

Βρε παιδιά, μπορείτε και βάζετε videos που έχετε στο PC σας, στο iphone και πώς;

 

Δεν υπάρχει λύση μπούσουλας, ακολουθείς τον τρόπο και πρόγραμμα που θες:

[Πληροφορίες] Μετατροπή video για αναπαραγωγή από το iPhone

 

Συγχρονισμός Φωτογραφιών και Videos από το Itunes στο Iphone.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Αξιόπιστη εφαρμογή δεν υπάρχει, δεν ξέρω για jb τι γίνεται, αν έχεις Cosmote στέλνε EY (λατινικούς χαρακτήρες) στο 1256. Από την συσκευή για τα data μόνο ρυθμίσεις>γενικά>χρήση.

 

Ευχαριστώ. Τυχαίνει πράγματι να έχω Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Τυχαίνει πράγματι να έχω Cosmote.

 

Πρόσεχε μόνο στο μήνυμα της Cosmote για data αναφέρεται σχεδόν πάντα σε παρελθοντική κατάσταση.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λύση μπούσουλας, ακολουθείς τον τρόπο και πρόγραμμα που θες:

[Πληροφορίες] Μετατροπή video για αναπαραγωγή από το iPhone

 

Συγχρονισμός Φωτογραφιών και Videos από το Itunes στο Iphone.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια.

 

Ξαφνικα βγαζω το iphone απο την θηκη και βλεπω μαυρη οθονη (κλειστο).

 

Δεν μπορω να το ανοιξω με τιποτα. Πατησα τα παντα.

 

Καμια ιδεα;

 

(Ημουν με spirit 3.1.3)

 

EDIT: Το ξεκολλησα πατωντας το power+home button για λιγη ωρα. Εδειξε το logo της Apple και μετα απο κανενα 2-3 λεπτα ανοιξε...

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο φορτιζει μονο ανοιχτο?γιατι καθε φορα που το βαζω για φορτιση κλειστο η ενω εχει αδειασει τελειως αυτο παντα ανοιγει
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο φορτιζει μονο ανοιχτο?γιατι καθε φορα που το βαζω για φορτιση κλειστο η ενω εχει αδειασει τελειως αυτο παντα ανοιγει

 

Ακριβώς φίλε μου. Και κλειστό να είναι θα ανοίξει με το που θα το βάλεις στην φόρτιση. Εάν δεν θες να λαμβάνεις κλήσεις ενώ φορτίζει το κινητό μπορείς κάλλιστα να το βάλεις σε airplane mode. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχετε τις εφαρμογες των ΝΕΩΝ και του ΠΡΩΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ...

 

Οταν παω να δημοσιευσω καποιο αρθρο μεσω φεισμπουκ μου εμφανιζει κατι για τα cookies ενω βαζω σωστα τους κωδικους. Δεν το εβγαζε παλιοτερα. Εννοειται ειναι ενεργοποιημενα απο τις επιλογες του safari. Τι πρεπει να κανω, γνωριζει κανεις;

http://img163.imageshack.us/i/imagegcn.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό φορτίζει και κλειστό!

Όταν κλείσει από μπαταρία μόνο του και το βάλουμε να φορτίσει, θέλει να φτάσει μέχρι το 5% για να ανοίξει πάλι μόνο του.

Τότε μπορείτε πάλι να το απενεργοποιήσετε και να το αφήσετε να συνεχίσει τη φόρτισή του όντας κλειστό.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό φορτίζει και κλειστό!

Όταν κλείσει από μπαταρία μόνο του και το βάλουμε να φορτίσει, θέλει να φτάσει μέχρι το 5% για να ανοίξει πάλι μόνο του.

Τότε μπορείτε πάλι να το απενεργοποιήσετε και να το αφήσετε να συνεχίσει τη φόρτισή του όντας κλειστό.

 

Μάλιστα, ομολογώ πως δεν το ήξερα αυτό. ;)

 

Good Tip.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...