Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχως, δεν ειναι jailbroken η συσκευη...Εχει 3.1.3 και δεν την εχω κανει... :(

Αυτο με το 3G ισχυει? :worry:

Κάνει μερικά τερτίπια καμιά φορά το 3G σήμα, εξαρτάται από την περιοχή.

 

Δοκίμασε το spirit πλέον για jailbreak άφοβα. Έχει λυθεί το πρόβλημα που υπήρχε με την επανεκκίνηση της συσκευής. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνει μερικά τερτίπια καμιά φορά το 3G σήμα, εξαρτάται από την περιοχή.

Οταν λες οτι κανει μερικα "τερτιπια", εννοεις οτι τελικα ενισχυει το σημα του κινητου οταν ειναι ανοιχτο ή ειναι τελειως ασχετο το ενα με το αλλο; :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες οτι κανει μερικα "τερτιπια", εννοεις οτι τελικα ενισχυει το σημα του κινητου οταν ειναι ανοιχτο ή ειναι τελειως ασχετο το ενα με το αλλο; :rolleyes:

 

Σε περιοχές με υπαρκτό 3G σήμα η απενεργοποιηση του 3G οδηγεί σε υποβάθμιση της ποιότητας της επικοινωνίας με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Πώς διαγράφω ρε παιδιά το ημερολόγιο «Από το pc μου»;

http://img179.imageshack.us/img179/5161/img0002b.png

Θυμίζω ότι αυτό είναι αυτό που συγχρονίζει με το outlook. To δεύτερο ημερολόγιο είναι το Google Calendar.

 

Προσπάθησα με uncheck το Sync calendar από itunes, τίποτα. Δε μπορεί, κάπως θα διαγράφεται.

Edited by minovg
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος/προγραμμα με τον οποιο να μπορω να κανω rename τα applications/games που εχω περασμενα στο Iphone μου (σε jailbroken συσκευη)?

Τωρα ειναι τα μισα κεφαλαια, αλλα μικρα, αλλα Αγγλικα και δεν μου πολυαρεσει...:(

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος/προγραμμα με τον οποιο να μπορω να κανω rename τα applications/games που εχω περασμενα στο Iphone μου (σε jailbroken συσκευη)?

Τωρα ειναι τα μισα κεφαλαια, αλλα μικρα, αλλα Αγγλικα και δεν μου πολυαρεσει...:(

Xρήσιμες εφαρμογές iphone

 

Εκεί θα βρεις το Rename II

Link to comment
Share on other sites

 

Super...Χιλια ευχαριστω...

Και αλλη μια ερωτηση, για να μου βγει το Greek Carrier Logos στο Cydia τι πρεπει να εχω περασμενο; Γιατι τωρα κανω search και δεν το βρισκω...:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Super...Χιλια ευχαριστω...

Και αλλη μια ερωτηση, για να μου βγει το Greek Carrier Logos στο Cydia τι πρεπει να εχω περασμενο; Γιατι τωρα κανω search και δεν το βρισκω...:worry:

Προσθέτεις ως source στο cydia την πηγή: http://ftp4u.gr/iphone/apt

 

Cydia -> Manage -> Edit -> Add source και βάζεις το παραπάνω λινκ. Μετά κάνεις αναζήτηση το greek carrier logos

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά του iSmart Dialer που υπάρχει στο AppStore (0,79€ κόστος) με αυτό που υπάρχει στο Cydia (7,99$) ; θέλω να το αγοράσω, διαφέρει σε κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Προσθέτεις ως source στο cydia την πηγή: http://ftp4u.gr/iphone/apt

 

Cydia -> Manage -> Edit -> Add source και βάζεις το παραπάνω λινκ. Μετά κάνεις αναζήτηση το greek carrier logos

 

 

Το εκανα εγω, εκανα επανεκκινηση αλλα δεν γινεται τιποτα :(

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας !

Μόλις πήρα το iphone 3gs και θα ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο app που να δουλευει σαν advance call manager.

Θα ήθελα δλδ να μπορώ να διαχειριζομαι τις κλησεις μου ορίζοντας black/ white lists (ποιες κλήσεις δλδ να δέχομαι και ποιες όχι....ειδικα όταν κοιμάμαι ! ), αυτόματη απάντηση/ sms όταν το τηλ δεν απαντάει κοκ.

 

Ευχαριστώ !

(έχω ξεκινησει να διαβάζω τα manuals αλλά έχω χαθεί ...)

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει η συσκευή σου να είναι JB για να τα αλλάξεις.Αν είναι τότε υπάρχουν οδηγοί μέσα στο φόρουμ , ειδάλλως το ξεχνάς.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ειναι jb η συσκευη μου, αλλα δεν βρισκω τον οδηγο που λεει πως να εμφανιζεται το λογκο της συνδεσης που χρησιμοποιω ( vodafone στην προκειμενη περιπτωση) διπλα απο το σημα. Ξερει καποιος;

Ευχαριστω εκ των πρωτερων

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Κλείδωσα το iphone 3G κάνοντας χωρίς να ξέρω update σε 3.1.3. Το iphone μου το έφερε ο κουμπάρος μου από αμερική.

Τι πρέπει να κάνω; Βοηθήστε με!!! Ευχαριστώ! Ενα λινκ προς λύση κάποιος; Μου λέι ότι η sim δεν είναι συμβατή

Link to comment
Share on other sites

Κλείδωσα το iphone 3G κάνοντας χωρίς να ξέρω update σε 3.1.3. Το iphone μου το έφερε ο κουμπάρος μου από αμερική.

Τι πρέπει να κάνω; Βοηθήστε με!!! Ευχαριστώ! Ενα λινκ προς λύση κάποιος; Μου λέι ότι η sim δεν είναι συμβατή

 

η συσκευή ήταν JB πρίν; υπάρχουν τα SHSH;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Ηταν JB ναι, είχα cydia, αλλά το shsh δεν ξέρω τι είναι. Εναν ανανά μου έβγαζε στο boot.

 

Το iphone το είχα χρησιμοποιήσει πριν 260 μέρες, το προϊγούμενο καλοκαίρι, οπότε ότι είχε ήταν από τότε, λόγω το ότι είχε σπάσει η οθόνη και μου περίσευαν λεφτά χθες να το φτιάξω.

 

Το σύνδεσα στον mac χαρούμενος αφού δούλευε, και πάτησα να κάνει update, χωρίς να ξέρω τι πρόκειται να γίνει.

 

Αν το shsh είναι κάποιο είδους backup, λογικά από τότε δεν το έχω

Link to comment
Share on other sites

Το iphone το είχα χρησιμοποιήσει πριν 260 μέρες, το προϊγούμενο καλοκαίρι, οπότε ότι είχε ήταν από τότε, λόγω το ότι είχε σπάσει η οθόνη και μου περίσευαν λεφτά χθες να το φτιάξω.

Το σύνδεσα στον mac χαρούμενος αφού δούλευε, και πάτησα να κάνει update, χωρίς να ξέρω τι πρόκειται να γίνει.

 

Καλα εσυ πας για Οσκαρ ατυχιας......... αν και την βοηθησες πολυ την ατυχια σου οταν εκανες update χωρις να διαβασεις αν πρεπει να το κανεις. Μηπως θυμασαι τι εκδοση f/w ειχες οταν λειτουργουσε το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

 

Καλα εσυ πας για Οσκαρ ατυχιας......... αν και την βοηθησες πολυ την ατυχια σου οταν εκανες update χωρις να διαβασεις αν πρεπει να το κανεις. Μηπως θυμασαι τι εκδοση f/w ειχες οταν λειτουργουσε το τηλεφωνο?

 

Πλέον αφού έχει αναβαθμίσει στην 3.1.3 έχει λογικά αναβαθμιστεί και η έκδοση του baseband. Επομένως δεν υπάρχει η δυνατότητα για unlock τουλάχιστον προς το παρόν δυστυχώς. :(

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν έχω ιδέα... Αλλά για να έγινε update χθες με updated itunes και την version που κατέβασε το iphone, μαλλον την πατατεψα... :((((

 

Το έδωσα στο μαγαζί που μου πέρασε την οθόνη μπας και καταφέρουν κάτι, αλλά είδα την

απογοήτευση στα μάτια τους όταν τους είπα τι έγινε...

Link to comment
Share on other sites

Sent from my iPhone using Tapatalk

Σόρρυ που ρωτάω αλλά το μήνυμα αυτό στο βγάζει επειδή έχεις την free έκδοση του Tapatalk; Γιατί σε μένα όποτε ποστάρω δεν βγάζει κάτι τέτοιο (installous rulezz)

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ που ρωτάω αλλά το μήνυμα αυτό στο βγάζει επειδή έχεις την free έκδοση του Tapatalk; Γιατί σε μένα όποτε ποστάρω δεν βγάζει κάτι τέτοιο (installous rulezz)

Πρέπει να ενεργοποιήσεις την επιλογή Show signature μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής που βρίσκονται στο Settings > Tapatalk

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχω καρτοκινητή Wind F2G με mobile internet 100 ΜΒ ανά μήνα. Ποιές ρυθμίσεις να βάλω στο iphone, ώστε να λειτουργεί το mobile internet?

 

Επίσης, υπάρχει τρόπος να αποθηκεύονται οι ρυθμίσεις αυτές, ώστε αν αλλάζω sim card άλλου carrier, να μην χρειάζεται να τις ξαναπερνάω, όταν θα βάζω πάλι την κάρτα της Wind F2G?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει ηδη φιλε μου με 1,5 γιγκα το μηνα και απλα βαζεις στο Ρυθμισεις -Γενικα- Δικυτο δεδομενων το APN gint b-online.gr

Τώρα μια ερωτηση για τους ειδημονες. Παιδια για το 2g ερωτηματα. Αν αναβαθμισω το jailbreak κινητο σε εκδοση παραπανω απο την 3.0 που εχει τωρα θα χασω τις εφαρμογες και επαφες που εχω μεσα και μετα πως θα το καναω παλι το jailbreak?

Eπισης κατι σημαντικο. Οι επαφες στο κινητο προερχονται απο το λογαριασμο μου στο gmail, μπροω άμεσα να ανανεωθουν και οι επαφες στο gmail και με ποιο τροπο ωστε να συγχρονιστουν και να ειναι ενημερωμενες?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι δεν δουλευει το tethering ρε παιδια με την wind? Εχω το Free2Go με 1,5 γιγα και δεν ξερω γιατι αλλα οταν βαζω το apn εκει που ειπε ο φιλος απο πανω δεν μου εμφανιζει το μενου Κοινη Χρηση Internet...

 

Μπορει να βοηθησει κανεις?

 

Παρεμπιπτοντως εχω και συνδεση Cosmote που εκει το εχει απο μονο του αλλα ειναι κριμα να πανε χαμενα 1,5 γιγα καθε μηνα...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι δεν δουλευει το tethering ρε παιδια με την wind? Εχω το Free2Go με 1,5 γιγα και δεν ξερω γιατι αλλα οταν βαζω το apn εκει που ειπε ο φιλος απο πανω δεν μου εμφανιζει το μενου Κοινη Χρηση Internet...

 

Μπορει να βοηθησει κανεις?

 

Παρεμπιπτοντως εχω και συνδεση Cosmote που εκει το εχει απο μονο του αλλα ειναι κριμα να πανε χαμενα 1,5 γιγα καθε μηνα...

 

Αν δεν κάνω λάθος λόγο μη διάθεσης του iPhone από την wind δεν σου δίνει αυτή την δυνατότητα..

Η cosmote στο παρέχει από το carrier update που έκανε..

 

Και εγώ 1.5 έχω από προχτές από 750 λόγο αλλαγής προγράμματος cote, και συνέχεια μοιράζω όπου βρεθώ και από serf άλλο τίποτα...:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος λόγο μη διάθεσης του iPhone από την wind δεν σου δίνει αυτή την δυνατότητα..

Η cosmote στο παρέχει από το carrier update που έκανε..

 

Και εγώ 1.5 έχω από προχτές από 750 λόγο αλλαγής προγράμματος cote, και συνέχεια μοιράζω όπου βρεθώ και από serf άλλο τίποτα...:p

 

Και ο φιλος απο πανω πως τα καταφερε τοτε?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...