Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν θελω να κανω backup τις εφαρμογες απο το τηλεφωνο στον υπολογιστη, και επιλεγω sync apps λεει οτι θα σβηστουν απο το κινητο οι εφαρμογες και θα αντικατασταθουν απο το itunes library (που δεν εχει τιποτα)...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν θελω να κανω backup τις εφαρμογες απο το τηλεφωνο στον υπολογιστη, και επιλεγω sync apps λεει οτι θα σβηστουν απο το κινητο οι εφαρμογες και θα αντικατασταθουν απο το itunes library (που δεν εχει τιποτα)...

Μόνο σώζοντας τα screenshots και περνώντας τα εκ νέου στο κινητό λύνεται αυτό το πρόβλημα:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις;........

 

Γιατι ετσι; Και πως "κατεληξα" να εχω αυτο το προβλημα εγω;

 

Επειδη ειχα κανει format;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς να τις μεταφέρεις :) , απλά μάλλον έχεις παραπληροφορηθεί ;)

 

Συνδέοντας το κινητό σου με το pc θα δεις μέσα στο Ο Υπολογιστής μου ένα νέο εικονίδιο με ένδειξη μια κάμερα. Κάνοντας 2πλό κλικ ανοίγεις το φάκελο με τις φωτογραφίες που έχεις τραβήξει από το iPhone.

Αν έχεις Mac συνδέεις το iPhone και ανοίγεις το iPhoto για να τις δείις :cool:

 

Επανηρθα για να αναφερω,οπως ειχα πει!:)

 

Τελικα οκ,μπορεις να μεταφερεις φωτο που εχεις τραβιξει απο το i phone στο pc(και αντιστροφα),ευχαριστω παιδια για τις πληροφοριες γιατι δημιουργουνται καποιες ασαφιες πανω σε καποια θεματα.:wacko:

 

Εχω μια απορια ακομα-σιγα μη δεν ειχα :)-...ρε παιδια απο που μπορω να κατεβασω free εφαρμογες?

 

Αξιζουν οι free?

 

Σας ευχαριστω προκαταβολικα...

Link to comment
Share on other sites

Επανηρθα για να αναφερω,οπως ειχα πει!:)

 

Τελικα οκ,μπορεις να μεταφερεις φωτο που εχεις τραβιξει απο το i phone στο pc(και αντιστροφα),ευχαριστω παιδια για τις πληροφοριες γιατι δημιουργουνται καποιες ασαφιες πανω σε καποια θεματα.:wacko:

 

Εχω μια απορια ακομα-σιγα μη δεν ειχα :)-...ρε παιδια απο που μπορω να κατεβασω free εφαρμογες?

 

Αξιζουν οι free?

 

Σας ευχαριστω προκαταβολικα...

Στο επίσημο AppStore έχει μερικές αλλά πληθώρα εφαρμογών -στην πλειοψηφία τους free- μόνο μετά από jailbreak θα βρεις(Cydia);)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο μπαινεις μεσω i tunes η ειναι ξεχωριστη ιστοσελιδα?

 

Μπορεις να μου δωσεις κανενα link?

 

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση!:)

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο μπαινεις μεσω i tunes η ειναι ξεχωριστη ιστοσελιδα?

 

Μπορεις να μου δωσεις κανενα link?

 

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση!:)

 

Στο iTunes έχει αριστερά στην μπάρα την επιλογή iTunes Store.

 

 

Aλλά μπορείς να δεις και εδώ.

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

A,μαλιστα,σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου...

 

Χρειαζεται κατι που πρεπει να ξερω για να κατεβασω καποιες εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

A,μαλιστα,σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου...

 

Χρειαζεται κατι που πρεπει να ξερω για να κατεβασω καποιες εφαρμογες?

 

Να δημιουργήσεις ένα λογαριασμό στο iTunes στο μέσω της εφαρμογής iTunes.

 

Αν δεν θελήσεις να βάλεις πιστωτική τότε δεν θα μπορείς να αγοράσεις και θα καταβάζεις μόνο free..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να κατεβασω μια free εφαρμογη απο το i tunes και μου εγραψε apple id και pass,ξερει κανεις τι κανω για να δημιουργισω λογαριασμο?
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να κατεβασω μια free εφαρμογη απο το i tunes και μου εγραψε apple id και pass,ξερει κανεις τι κανω για να δημιουργισω λογαριασμο?

 

Δες το από πάνω μήνυμα μου.....:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Δες το από πάνω μήνυμα μου.....:p

 

Mε προλαβες,το ειδα..απλα προσπαθω να κανω το λογαριασμο τωρα και κολλησα εκει που λεει phone πρεπει να βαλω κατι και δεν μπορω να καταλάβω...:wacko:

 

...εκει που βαζεις διευθυνση,πολη κτλ,καταλαβες?

 

Κατω απο εκει που τσεκαρεις none στις καρτες...

 

Μου λεει να βαλω τον αριθμο του τηλεφωνου,που τον βρισκω αυτον?

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

Tι δεν καταλαβαίνεις?? Βάζεις τα στοιχεία σου τα αληθινά που μένεις κτλ...

 

Δεν έχεις στο σπίτι σου τηλέφωνο η κινητό???

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Tι δεν καταλαβαίνεις?? Βάζεις τα στοιχεία σου τα αληθινά που μένεις κτλ...

 

Δεν έχεις στο σπίτι σου τηλέφωνο η κινητό???

 

Eχω και απο τα δυο αλλα εχει δυο κουτακια,βαζω στο ενα το αυτοματο(πχ 2310) και στο αλλο το τηλ,παταω συνεχεια και μου βγαζει οτι κατι εκανα λαθος εκει,αρε μπερδεμα!:wacko:

 

Ok αδερφε,το καταφερα,σε ευχαριστω θερμα για τις καθοδηγησεις σου,χωρις εσενα δεν θα το καταφερνα ! :happy:

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

Ok αδερφε,το καταφερα,σε ευχαριστω θερμα για τις καθοδηγησεις σου,χωρις εσενα δεν θα το καταφερνα ! :happy:

 

Σωστός!!!;)

Να σαι καλά φίλε μου!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Kαι συνεχιζω...:p

 

Για να κατεβασω κατι πρεπει να εχω συνδεμενo και το i phone στο pc?

 

Kατεβασα ενα free game,ξερεις που το αποθηκευει για να το βρω και να το περασω στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Kαι συνεχιζω...:p

 

Για να κατεβασω κατι πρεπει να εχω συνδεμενo και το i phone στο pc?

 

Kατεβασα ενα free game,ξερεις που το αποθηκευει για να το βρω και να το περασω στο κινητο?

 

Αχ αχ...:p

 

Δεν χρειάζεται όταν κατεβάζεις να είναι συνδεδεμένο. Θα το συνδέσεις για την βάλεις μέσω του iTunes.. Mόλις το συνδέσεις πας στο itunes και πατάς στο εικονίδιο του τηλεφώνου μετά δεξιά στο παράθυρο έχει κάποιες καρτέλες, πας στο apps και διαλέγεις πια θέλεις να βάλεις..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

θελω να μεταφέρω 3 λογαριασμους e-mail που εχω απο το iphone στο mac. Οταν ανοιγω το itunes μου εμφανίζει να κανω μεταφορα του λογαρισμου που εχω απο το mac στο iphone. Εγω θελω να κανω ακριβως το αντιθετο. Καμία πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

θελω να μεταφέρω 3 λογαριασμους e-mail που εχω απο το iphone στο mac. Οταν ανοιγω το itunes μου εμφανίζει να κανω μεταφορα του λογαρισμου που εχω απο το mac στο iphone. Εγω θελω να κανω ακριβως το αντιθετο. Καμία πρόταση;

 

Σίγουρα γίνετε με το Mobileme. Το πως δεν το γνωρίζω γιατί τους λογαριασμούς μου του έχω στην εφαρμογή Mail και γενικός δεν το έχω δουλέψει το συγκεκριμένο..

Αν το χρησιμοποιεί κάποιος ας μας δώσει την απάντηση.

Αλλά και πάλι δεν είναι δύσκολο να τους περάσεις στην εφαρμογή..

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

θελω να μεταφέρω 3 λογαριασμους e-mail που εχω απο το iphone στο mac. Οταν ανοιγω το itunes μου εμφανίζει να κανω μεταφορα του λογαρισμου που εχω απο το mac στο iphone. Εγω θελω να κανω ακριβως το αντιθετο. Καμία πρόταση;

 

Καλημέρα , αν δηλαδή πολύ απλά περάσεις τις ρυθμίσεις και στο Mac και τα "κατεβάσει" μόλις πατήσεις συγχρονισμό της εφαρμογής δεν σε καλύπτει; :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , αν δηλαδή πολύ απλά περάσεις τις ρυθμίσεις και στο Mac και τα "κατεβάσει" μόλις πατήσεις συγχρονισμό της εφαρμογής δεν σε καλύπτει; :rolleyes:

 

Σωστό είναι αυτο που λες απλα το προβλημά μου ειναι οτι για 2 accounts το password το εχω σε screenshot στο παλιο μου κινητό που έχει σπασμένη lcd. Δεδομένου οτι σε 2 μηνες περίπου θα κυκλοφορεί το OS 4.0, θα ήθελα κάτι πιο βολικό.

 

Θα κάνω μια προσπάθεια και με το MobileMe μηπως και καταφέρω κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικες μερες συμβαινει κατι περιεργο..Σε σημεια που ειχα σημα με Wind 3 με 4 γραμμες, πλεον εχω 1-2 γραμμες μονο. Επισης αρκετες φορες αντι για WIND GR το κινητο μου γραφει TIM GR (!). Εχει να κανει που εχω απενεργοποιημενο το 3G? Ειναι αληθεια οτι με το 3G ανοιχτο πιανει καλυτερο σημα το Iphone κι ας ειναι αδειες οι ρυθμισεις του (για να αποφυγω περιττες χρεωσεις) ή ειναι μυθος?? :confused:
[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικες μερες συμβαινει κατι περιεργο..Σε σημεια που ειχα σημα με Wind 3 με 4 γραμμες, πλεον εχω 1-2 γραμμες μονο. Επισης αρκετες φορες αντι για WIND GR το κινητο μου γραφει TIM GR (!). Εχει να κανει που εχω απενεργοποιημενο το 3G? Ειναι αληθεια οτι με το 3G ανοιχτο πιανει καλυτερο σημα το Iphone κι ας ειναι αδειες οι ρυθμισεις του (για να αποφυγω περιττες χρεωσεις) ή ειναι μυθος?? :confused:

Βάλε αν θέλεις το Greek Carrier Logos από cydia για να βλέπεις το εικονίδιο της Wind και όχι συρόμενα γράμματα WIND GR ή TIM GR.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αν θέλεις το Greek Carrier Logos από cydia για να βλέπεις το εικονίδιο της Wind και όχι συρόμενα γράμματα WIND GR ή TIM GR.

 

Δυστυχως, δεν ειναι jailbroken η συσκευη...Εχει 3.1.3 και δεν την εχω κανει... :(

Αυτο με το 3G ισχυει? :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...