Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια για το 2g ερωτηματα. Αν αναβαθμισω το jailbreak κινητο σε εκδοση παραπανω απο την 3.0 που εχει τωρα θα χασω τις εφαρμογες και επαφες που εχω μεσα και μετα πως θα το καναω παλι το jailbreak?

 

Το JB γίνεται με το Pwnage tool δες εδώ.

 

Όσο για τις εφαρμογές του AppStore αν δεν το έχεις κάνει ήδη κάνε ένα backup στο υπολογιστή μέσω του itunes μεταφέροντας τες σε αυτό..

 

Για τις επαφές αν έχεις Mac μπορείς να τις πάρεις με Phoneview! Για win δεν γνωρίζω.

Τις κρατάει και το backup αλλά αν αναβαθμιστεί δεν συνίσταται να το επαναφέρεις..

 

Eπισης κατι σημαντικο. Οι επαφες στο κινητο προερχονται απο το λογαριασμο μου στο gmail, μπροω άμεσα να ανανεωθουν και οι επαφές στο gmail και με ποιο τροπο ωστε να συγχρονιστουν και να ειναι ενημερωμενες?

 

Αν είναι στο gmail τότε θα μπορείς να τις ξανά φέρεις από εκεί, εγώ τις έχω στον υπολογιστή και δεν ξέρω δυστυχώς την διαδικασία επαναφοράς.

 

Και ο φιλος απο πανω πως τα καταφερε τοτε?

 

Από αυτό που διαβάζω καταλαβαίνω ότι δεν μιλάει για το tethering, αλλά για το internet που έχει στο κινητό...

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθώ να συνδεθώ με το GPS του iphone σε κάποια από τα προγράμματα πλοήγησης (όπως igo, navigon κλπ), αλλά ποτέ δεν μου βγάζει ότι βρήκε το σήμα του GPS και συνεπώς ποτέ δεν γίνεται πλοήγηση.

 

Υπάρχουν μήπως συγκεκριμένες ρυθμίσεις για το GPS, που πρέπει να ενεργοποιήσω στο τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω register μεσω itunes αλλα δεν ξερω ποιο ειναι το iphone number.....διαβασα καπου οτι πρεπει πρωτα να συνδεσω το iphone να μπω στo itunes και μετα θα το αναγνωρισει απο μονο του αλλα τζιφος....κανω κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω register μεσω itunes αλλα δεν ξερω ποιο ειναι το iphone number.....διαβασα καπου οτι πρεπει πρωτα να συνδεσω το iphone να μπω στo itunes και μετα θα το αναγνωρισει απο μονο του αλλα τζιφος....κανω κατι λαθος?

 

Έχει πρόσβαση στο Internet ο υπολογιστής σου;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Guest reddevil21

ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να δω live streaming tv από το iphone?

χρειάζεται να κατεβάσω τπτ java, flash player ect... ? ? ?

δεν ξέρω τι να κάνω :ninja:

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αν για ηχο ξυπνητηριου η μηνυματος μπορουμε να βαλουμε mp3??επισης εβαλα το smshelper για να βλεπω ποσους χαρακτηρες εχω στα μηνυματα και ειδα οτι αν γραφω με ελληνικα εχω 70 χαρακτηρες ενω με αγγλικα 160.. Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αν για ηχο ξυπνητηριου η μηνυματος μπορουμε να βαλουμε mp3??επισης εβαλα το smshelper για να βλεπω ποσους χαρακτηρες εχω στα μηνυματα και ειδα οτι αν γραφω με ελληνικα εχω 70 χαρακτηρες ενω με αγγλικα 160..

Καλημέρα.

Για να βάλεις mp3 ως ήχο ξυπνητηριού ή θα περάσεις εφαρμογή για ξυπνητήρι η οποία θα σου δίνει αυτή την δυνατότητα ή θα ακολουθήσεις τα βήματα του οδηγού Δημιουργία Custom Ringtone > 40secs! για να προσθέσεις τα δικά σου τραγούδια ως ήχους κλήσεις και ως ήχους για το ξυπνητήρι.

 

Για ήχο μηνύματος δεν μπορείς να βάλεις mp3 θα πρέπει πρώτα να το μετατρέψεις σε wav και μετά ν' αλλάξεις την κατάληξη σε caf (βλ. iPhone Guides -> iPhone FAQ - συχνά διατυπωμένες ερωτήσεις -> Software: Εφαρμογές - Ρυθμίσεις).

 

Για να γράφεις με 160 χαρακτήρες/sms θα πρέπει να κάνεις το παρακάτω, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2935454#post2935454

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παρακαλώ: Πώς κάνουμε προώθηση σε συγκεκριμένο νούμερο, όταν ο αριθμός μας μιλάει, ή είναι εκτός δικτύου; Το μόνο που βρήκα είναι πως να κάνει προώθηση πάντα (ακόμη και όταν δεν ιχύουν τα παραπάνω). Επιλογές για συγκεκριμένες περιπτώσεις δεν βρήκα...
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

πιο προγραμμα ειναι αυτο που σου δειχνει ποσο τις % μπαταρια εχεις διπλα απο την μπαταρια πανω δεξια?
Link to comment
Share on other sites

πιο προγραμμα ειναι αυτο που σου δειχνει ποσο τις % μπαταρια εχεις διπλα απο την μπαταρια πανω δεξια?

Αν έχεις 3GS δεν χρειάζεται κάποιο έξτρα πρόγραμμα για να εμφανιστεί το %, απλά το ενεργοποιείς μέσα από τις ρυθμίσεις. Αν έχεις 3G ή περνάς το SBSettings ή το Battery Control από το Cydia.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

μπορω να κανω να χτυπαει το ξυπνητηρι και με κλειστο το κινητο??
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παρακαλώ: Πώς κάνουμε προώθηση σε συγκεκριμένο νούμερο, όταν ο αριθμός μας μιλάει, ή είναι εκτός δικτύου; Το μόνο που βρήκα είναι πως να κάνει προώθηση πάντα (ακόμη και όταν δεν ιχύουν τα παραπάνω). Επιλογές για συγκεκριμένες περιπτώσεις δεν βρήκα...

 

Παιδιά, κανείς;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κανείς;

 

Για δες εδω:

http://www.simonblog.com/2009/08/03/iphone-tip-how-to-use-conditional-call-forwarding/

To setup “Call forward if busy”, simply dial *67*[another phone number]# and tap “Call”

To setup “Call forward if not answered”, simply dial *61*[another phone number]# and tap “Call”

To setup “Call forward if unreachable”, simply dial *62*[another phone number]# and tap “Call”

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Αναρωτιέμαι γιατί δεν το είχαν βάλει σωστά και απλά, όπως σε όλα τα άλλα τηλέφωνα...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Αναρωτιέμαι γιατί δεν το είχαν βάλει σωστά και απλά, όπως σε όλα τα άλλα τηλέφωνα...

Για τον ιδιο λογο που δεν εχουν βαλει αναφορα παραδοσης σε SMS και 70 χαρακτηρες σε Unicode...:p:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Για τον ιδιο λογο που δεν εχουν βαλει αναφορα παραδοσης σε SMS και 70 χαρακτηρες σε Unicode...:p:lol:

 

Ή είναι λόγω της ασχετοσύνης της Apple στην κατασκευή κινητών (όντας "μωρό" στο χώρο), ή το κάνει επίτηδες (για ποιό λόγο, άραγε; ). Γιατί δεν μπορεί να μην έλαβε υπόψην της τις ανάγκες των χρηστών και τα μενού των άλλων κατασκευαστών, προτού κατασκευάσει το κινητό της. Και καλά στο πρώτο, στο τρίτο δεν έμαθε ακόμη;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

μπορω να κανω να χτυπαει το ξυπνητηρι και με κλειστο το κινητο??

 

Δυστυχώς οχι...

 

Το πιο απλό που μπορείς να κάνεις και που νομίζω κάνουν όλοι, είναι να βάλεις τη συσκευή σε aiplane mode. Έτσι και 'κλείνει' το κινητό κ δε σε ενοχλεί κανείς και μένει on σα συσκευή, οπότε λειτουργεί το ξυπνητήρι.

 

Επίσης σε aiplane mode που το έχω κάθε βράδυ για 7 - 8 ώρες, η μπαταρία το πολύ να έχει πέσει 2% το πρωί που το ανοίγω.

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο σκεφτηκα και εγω σαν λυση!!ευχαριστω πολυ παντως!:D
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας Παιδιά,

 

θα πάω ταξιδάκι και θέλω για την χώρα που θα πάω ενα Navigator (Navigon, TomTom)

αλλα δεν θέλω τωρα να δώσω τοσα λεφτα για ενα App που θα το χρειαστώ 1 φορά!

Βρήκα μια Σελίδα στο Net που έχει *****ed Apps, θα ήθελα να ρωτήσω

1. Είναι ασφαλές αυτα τα Apps? Υπάρχει περιπτοση να μου κλαπούν στοιχεία απο το κινητο μου?

2. Έχω Account στην Apple (AppStore) τι γινετε με αυτο? Υπάρχει καποια επιλογή για απενεργοποιηση του Sync?

 

Eυχαριστώ!

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας Παιδιά,

 

θα πάω ταξιδάκι και θέλω για την χώρα που θα πάω ενα Navigator (Navigon, TomTom)

αλλα δεν θέλω τωρα να δώσω τοσα λεφτα για ενα App που θα το χρειαστώ 1 φορά!

Βρήκα μια Σελίδα στο Net που έχει *****ed Apps, θα ήθελα να ρωτήσω

1. Είναι ασφαλές αυτα τα Apps? Υπάρχει περιπτοση να μου κλαπούν στοιχεία απο το κινητο μου?

2. Έχω Account στην Apple (AppStore) τι γινετε με αυτο? Υπάρχει καποια επιλογή για απενεργοποιηση του Sync?

 

Eυχαριστώ!

 

Γιαν βάλεις σπασμένες εφαρμογές πρέπει να ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο...

 

Κατι που δεν νομίζω ότι θέλεις το κάνεις για ένα ταξιδι το restore και τον μπελά της όλης της διαδικασίας..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

To Κινητο μου ειναι iPhone 3G 8GB Jailbraked,Unlocked

 

αυτο εννοεις?

Αυτό εννοεί ναι.. Οπότε προχώρα κανονικά να περάσεις τις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ασφαλές αυτα τα Apps? Υπάρχει περιπτοση να μου κλαπούν στοιχεία απο το κινητο μου?

 

Το Sync μπορω να το απενεργοποιήσω για αυτα τα Apps?

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Οχι απλα δεν υπαρχει καμια περιπτωση να σου υποκλεψουν στοιχεια αλλα μπορεις και εσυ ο ιδιος να ξεκλειδωσεις εφαρμογες που εχεις κατεβασει απο το app store για να σου δειξω οτι δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις προσωπικα δεδομενα. Προσωπικα χρησιμοποιω 3 χρονια σπα***μενες εφαρμογες!!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...