Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ το είδε.τωρα του κανω restore.Σε ευχαριστώ πολύ.Ξερεις ποση ώρα κανει το restore?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην βιαζεσαι... Μπορει και πανω απο μιση ωρα...
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αντε να κανω και εγω μια ερωτηση(προφανως χαζη) υπαρχει δυνατοτητα να κανει η οθονη οταν την ακουμπαω σε διαφορες λειτουργιες τον χαρακτηριστικο ηχο ''κλικ'';πχ το ακουω οταν κανω ξεκλειδωμα απο την αρχικη οθονη.μετα μουγκα:O
Link to comment
Share on other sites

αντε να κανω και εγω μια ερωτηση(προφανως χαζη) υπαρχει δυνατοτητα να κανει η οθονη οταν την ακουμπαω σε διαφορες λειτουργιες τον χαρακτηριστικο ηχο ''κλικ'';πχ το ακουω οταν κανω ξεκλειδωμα απο την αρχικη οθονη.μετα μουγκα:O

 

Οχι δεν γινεται κατι τετοιο.

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ερωτηση απο τον "νεο"...μπορω να εχω το itunes σε 2 pc για συνχρονισμο κλπ;:O

 

Βεβαιως και μπορεις. Για την ακριβεια μπορεις να το εχεις σε μεχρι 5 διαφορετικους Η/Υ...:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ερωτηση απο τον "νεο"...μπορω να εχω το itunes σε 2 pc για συνχρονισμο κλπ;:O

 

Αυτό να ξέρεις ισχύει μόνο για τις εφαρμογές και όχι για τα multimedia αρχεία. Εκεί επιτρέπει μόνο με έναν υπολογιστή συγχρονισμό.

Για να ενεργοποίησεις τον συγχρονισμό με κάθε υπολογιστή πας στο iTunes του κάθε υπολογιστή και από το μενού store επιλέγεις authorise account. Για να μεταφέρεις τις εφαρμογές στο άλλο pc όταν συνδέεις το iPhone θα κάνεις δεξί κλικ στο εικονίδιο του και transfer purchases.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Κοινός μην το κάνεις γιατί θα στα σβήσει όλα, και θα γίνει μπέρδεμα..

Από έναν υπολογιστή γίνεται το sync δυστηχώς.. Όταν θα πας στο άλλον και κάνεις sync θα σβηστούν τα πάντα..

 

Υπήρχε ένας μακροσκελές οδηγός για το πως μπορείς να έχεις σε 2 υπολογιστές το iPhone, αν τον πετύχω θα το ποστάρω.

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

αντε να κανω και εγω μια ερωτηση(προφανως χαζη) υπαρχει δυνατοτητα να κανει η οθονη οταν την ακουμπαω σε διαφορες λειτουργιες τον χαρακτηριστικο ηχο ''κλικ'';πχ το ακουω οταν κανω ξεκλειδωμα απο την αρχικη οθονη.μετα μουγκα:O

Αν κάποια στιγμή κάνεις jailbrake το iPhone σου τότε υπάρχει εφαρμογή που σου προσφέρει την δυνατότητα να προσθέσεις δόνηση ή και ήχο, SpringVibe.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Κοινός μην το κάνεις γιατί θα στα σβήσει όλα, και θα γίνει μπέρδεμα..

Από έναν υπολογιστή γίνεται το sync δυστηχώς.. Όταν θα πας στο άλλον και κάνεις sync θα σβηστούν τα πάντα..

 

Υπήρχε ένας μακροσκελές οδηγός για το πως μπορείς να έχεις σε 2 υπολογιστές το iPhone, αν τον πετύχω θα το ποστάρω.

:p

 

Συγχρονισμός iPhone σε περισσότερους από έναν υπολογιστές (Windows)

Συγχρονισμός iPhone σε περισσότερους από έναν υπολογιστές (Mac)

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποια στιγμή κάνεις jailbrake το iPhone σου τότε υπάρχει εφαρμογή που σου προσφέρει την δυνατότητα να προσθέσεις δόνηση ή και ήχο, SpringVibe.

Προς Θεου ομως, αν θες το τηλεφωνο σου μη βαλεις το SpringVibe. Το κατεβασα απο το Cydia και το εβαλα σε ενα jailbroken 3GS με 3.1.3 και το τηλεφωνο κολλησε σε ενα endless loop. Εκανα reboot κλπ αλλα τιποτα...:cry:

Ευτυχως, ειχαν και αλλοι το ιδιο προβλημα και βρηκα εναν οδηγο (ευτυχως ειχα και περασμενο και το Sbsettings) οποτε καταφερα με τα χιλια ζορια και συνδεθηκα με το τηλεφωνο με SSH μεσω Wifi και εσβησα 4 αρχεια που κανει εγκατασταση και μετα απο ενα reboot ολα καλα...:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν το έχω περάσει απλά το ανέφερα για να το γνωρίζει ο lagoudakis ότι υπάρχει τέτοια εφαρμογή. Αν και το έχω δει να λειτουργεί πολύ καλά σε 3GS, καλά έκανες και το ανέφερες. Γενικά προκύπτουν αρκετά προβλήματα σε διάφορα πακέτα στο cdyia που καμιά φορά αρκεί μια επανεγκατάσταση του πακέτου για να λειτουργήσει σωστά μία εφαρμογή αλλά υπάρχουν και φορές που καταλήγεις σε restore.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

 

 

Σωστός!!

Απλά είμουν στο δρόμο με το iphone και μπορούσα να κάνω κάτι!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος να περάσω όλες μου τις επαφές από ένα nokia E66 που είχα στο iPhone 3GS;

Κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω, επειδή έκανα ένα συμβόλαιο στην Cosmote που μου δίνει 1,5GB ίντερνετ, όταν είναι κλειστό το 3G δουλεύει καθόλου στο ίντερνετ το κινητό; Γιατί μπήκα στην εφαρμογή με την πρόγνωση του καιρού που έχει το iPhone ενώ ήταν κλειστό το 3G αλλά πάνω αριστερά είδα το σηματάκι που είναι σαν αστέρι όταν κάνει loading μια σελίδα π.χ., δούλεψε και έκανε update τον καιρό. Μήπως έτσι χρεώνεσαι επιπλέον από το πρόγραμμα; :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος να περάσω όλες μου τις επαφές από ένα nokia E66 που είχα στο iPhone 3GS;

Κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω, επειδή έκανα ένα συμβόλαιο στην Cosmote που μου δίνει 1,5GB ίντερνετ, όταν είναι κλειστό το 3G δουλεύει καθόλου στο ίντερνετ το κινητό; Γιατί μπήκα στην εφαρμογή με την πρόγνωση του καιρού που έχει το iPhone ενώ ήταν κλειστό το 3G αλλά πάνω αριστερά είδα το σηματάκι που είναι σαν αστέρι όταν κάνει loading μια σελίδα π.χ., δούλεψε και έκανε update τον καιρό. Μήπως έτσι χρεώνεσαι επιπλέον από το πρόγραμμα; :O

 

Καλημέρα :)

Θα στα γράψω περιληπτικά: Nokia E66 -> Outlook -> iTunes = sync iPhone. :rolleyes:

Τα iPhone όλα "κατεβάζουν" δεδομένα για τις εφαρμογές που το απαιτούν / χρειάζονται. Το μόνο που καταφέρνεις κλείνοντας το 3G (από την επιλογή της συσκευής) είναι απλά για να κατεβάζει ποιο αργά δεδομένα ως 2G (GPRS , γι αυτό και η κουκκίδα που εμφανίζεται).

 

Πιστεύω να σε κάλυψα. :cool:

 

 

*για τυχόν λάθη ας με διορθώσει κάποιος

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
συνεχεια στις αποριες:O...αμα κανω απεγκατασταση μια εφαρμογη αφηνει καταλοιπα στην συσκευη οπως στα win;
Link to comment
Share on other sites

συνεχεια στις αποριες:O...αμα κανω απεγκατασταση μια εφαρμογη αφηνει καταλοιπα στην συσκευη οπως στα win;

 

Αν είναι από το Appstore σίγουρα κανένα στην συσκευή. Μόνο το αρχείο της εγκατάστασης θα παραμείνει στην library του iTunes μέχρι να το σβήσεις και από κει. Αυτό γίνεται σε περίπτωση που θες να την ξαναπεράσεις χωρίς να την ξανακατεβάσεις. Επίσης όσο παραμένει στο iTunes θα σου εμφανίζει κανονικά ότι έχει updates η εφαρμογή.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες ειμαι καινουριοσ χρηστης iphone και θελω να κανω jailbreak αλλα οταν παω να βαλω στο pc αυτο που λεει ο saurik δεν με αφηνει να αποθηκευσω την ip για την παρακαμψη της apple.καμια ιδεα πωσ να το κανω.μου λεει δεν εχω δικαιωματα για αυτο
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αν είναι από το Appstore σίγουρα κανένα στην συσκευή. Μόνο το αρχείο της εγκατάστασης θα παραμείνει στην library του iTunes μέχρι να το σβήσεις και από κει. Αυτό γίνεται σε περίπτωση που θες να την ξαναπεράσεις χωρίς να την ξανακατεβάσεις. Επίσης όσο παραμένει στο iTunes θα σου εμφανίζει κανονικά ότι έχει updates η εφαρμογή.
τελεια!!!ευχαριστω φιλε μου:)
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
και αλλη ερωτηση ο ασχετος:D....ειδα ενα iphone που στην εφαρμογη καιρος ειχε και αλλες πολεις πχ μυκονος,πατρα,πως στο καλο θα προσθεσω πολεις;δεν βλεπω καποια επιλογη,ειμαι μονο με αθηνα:O Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

και αλλη ερωτηση ο ασχετος:D....ειδα ενα iphone που στην εφαρμογη καιρος ειχε και αλλες πολεις πχ μυκονος,πατρα,πως στο καλο θα προσθεσω πολεις;δεν βλεπω καποια επιλογη,ειμαι μονο με αθηνα:O

Καλημέρα.

Μόλις ανοίξεις την εφαρμογή καιρός, θα πατήσεις το εικοίδιο "i" που βρίσκεται κάτω δεξιά και εκεί θα δεις ποιες πόλεις έχεις (θα σου εμφανίζει μόνο Αθήνα), ύστερα πάνω αριστερά θα πατήσεις το σύμβολο "+" και θα κάνεις αναζήτηση για τις πόλεις που θες και τέλος θα πατήσεις "Done".

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ευχαριστω φιλε μου,το εχω παρει εργολαβια το συγκεκριμενο thread:Dλιγη υπομονη παιδια για τις χαζες ερωτησεις αλλα ειναι οι πρωτες μερες και οσο διαβασμα και να ριχνω εδω ειναι λιγο δυσκολα μεσα στις τοσες σελιδες βαλε και οτι 5 χρονια ειχα μονο wm....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας ,

 

Εχω στα χερια μου ενα 2G ενος φιλου(Εγω εχω το 3G).

Του εχει μια ασπρη οθονη μονο και τιποτα αλλο εχω προπσαθησει 3 μεθοδους να το βαλω σε DFU mode αλλα τιποτα και το χειροτερο ειναι οτι δεν το αναγνωριζει το PC ουτε τον ηχο κανει ουτε τιποτα .

 

Ξερετε τι μπορει να ειναι ?

Και αν δεν φτιαχνετε απο εμενα εδω στο PC που θα μπορουσα να το παω ?

 

 

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...